*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 410320 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1344 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:30:36 μμ »
Θεωρώ ότι αν ξαναμπούμε στη διαδικασία να περάσουμε τα στοιχεία μας, θα τραλαθούμε με τόσο μπάχαλο που επικρατουσε στη σελιδα της απογραφής.
Επομένως δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνουμε (το λέει ξεκάθαρα ότι  είναι προαιρετική η επικαιροποίηση)!!!
Εξάλλου οποιαδήποτε αλλαγή υπάρχει , θα γίνεται από εδω και πέρα από τις διευθύνσεις
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:27:42 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1345 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:50:25 μμ »
Θεωρώ ότι αν ξαναμπούμε στη διαδικασία να περάσουμε τα στοιχεία μας, θα τραλαθούμε με τόσο μπάχαλο που επικρατουσε στη σελιδα της απογραφής.
Επομένως δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνουμε (το λέει ξεκάθαρα ότι  είναι προαιρετική η επικαιροποίηση)!!!
Εξάλλου οποιαδήποτε αλλαγή υπάρχει , θα γίνεται από εδω και πέρα από τις διευθύνσεις
Από το σχολείο μου μας είπαν να κάνουμε την επικαιροποίηση των στοιχείων και να παραδώσουμε τη βεβαίωση στο σχολείο. Υποθέτω το ίδιο θα γίνει και αλλού.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1346 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:59:14 μμ »
Θεωρώ ότι αν ξαναμπούμε στη διαδικασία να περάσουμε τα στοιχεία μας, θα τραλαθούμε με τόσο μπάχαλο που επικρατουσε στη σελιδα της απογραφής.
Επομένως δεν είναι υποχρεωτικό να το κάνουμε (το λέει ξεκάθαρα ότι  είναι προαιρετική η επικαιροποίηση)!!!
Εξάλλου οποιαδήποτε αλλαγή υπάρχει , θα γίνεται από εδω και πέρα από τις διευθύνσεις
Από το σχολείο μου μας είπαν να κάνουμε την επικαιροποίηση των στοιχείων και να παραδώσουμε τη βεβαίωση στο σχολείο. Υποθέτω το ίδιο θα γίνει και αλλού.

Τι να σου πώ, προς το παρόν ούτε στο δικό μας σχολείο ούτε σε γνωστούς μου που ρώτησα έχουν αναφέρει κάτι
Θα δούμε...
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1347 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:33:10 μμ »
Από το σχολείο μου μας είπαν να κάνουμε την επικαιροποίηση των στοιχείων και να παραδώσουμε τη βεβαίωση στο σχολείο. Υποθέτω το ίδιο θα γίνει και αλλού.

Τι είναι αυτό; καινούργιο; αφορά όλους;
Εγώ έκανα απογραφή το καλοκαίρι ου 2010. Πρέπει να κάνω κάτι πάλι τώρα; Δεν έχω ενημερωθεί για κάτι ούτε κάποιο mail που έχει σταλεί από την υπηρεσία της απογραφής. Δενθα έπρεπε αν είχα κάτι σε εκκρεμότητα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:27:42 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1348 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:41:21 μμ »
Από το σχολείο μου μας είπαν να κάνουμε την επικαιροποίηση των στοιχείων και να παραδώσουμε τη βεβαίωση στο σχολείο. Υποθέτω το ίδιο θα γίνει και αλλού.

Τι είναι αυτό; καινούργιο; αφορά όλους;
Εγώ έκανα απογραφή το καλοκαίρι ου 2010. Πρέπει να κάνω κάτι πάλι τώρα; Δεν έχω ενημερωθεί για κάτι ούτε κάποιο mail που έχει σταλεί από την υπηρεσία της απογραφής. Δενθα έπρεπε αν είχα κάτι σε εκκρεμότητα;

Όχι , μόνο αν υπάρχουν μεταβολές στην υπηρεσιακή κατάσταση... 
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1349 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:52:17 μμ »
Στη φόρμα της απογραφής έχουν προσθέσει την ημερομηνία πρόσληψης, ξένες γλώσσες και γνώσεις Η/Υ . Αυτά τα συμπλήρωσα, αφού δεν μπορούσα να το κάνω πέρυσι. Πρόσθεσαν επίσης ορισμένες ερωτήσεις, όπως: α. Εάν σας δινόταν η δυνατότητα να εργαστείτε σε άλλο φορέα ή/και σε άλλη περιοχή από την υπάρχουσα, ποια θα προτιμούσατε β. Προτάσεις για καλύτερη λειτουργία της υπηρεσίας σας

Αν δεν υπάρχουν μεταβολές σε όσα δήλωσες πέρυσι, απλά μπαίνεις στο σύστημα, κάνεις την ενημέρωση , εκτυπώνεις τη βεβαίωση και την παραδίδεις στο σχολείο για να καταλήξει στη Δ/νση Β/θμιας.  Αυτό μας είπαν από το σχολείο μου, που δεν ανήκει στη Δ' Αθήνας.

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44222

ΔΙΔΕ Δ΄Αθήνας: Επικαιροποίηση στοιχείων όλων των καθηγητών που απογράφηκαν

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί ( μόνιμοι - αναπληρωτές- ωρομίσθιοι) που απογράφηκαν από την Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας να εισέλθουν στην εφαρμογή της απογραφής
 
(http://apografi.gov.gr/manuals)
 
χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς TAXISnet , προκειμένου να ελέγξουν ( συμπληρώσουν-διορθώσουν) τα στοιχεία τους.
 
Η επικαιροποίηση των στοιχείων θα γίνει από τους ίδιους τους υπόχρεους και δεν έχει καταληκτική ημερομηνία.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:14:11 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1350 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:32:47 μμ »
Από το σχολείο μου μας είπαν να κάνουμε την επικαιροποίηση των στοιχείων και να παραδώσουμε τη βεβαίωση στο σχολείο. Υποθέτω το ίδιο θα γίνει και αλλού.

Τι είναι αυτό; καινούργιο; αφορά όλους;
Εγώ έκανα απογραφή το καλοκαίρι ου 2010. Πρέπει να κάνω κάτι πάλι τώρα; Δεν έχω ενημερωθεί για κάτι ούτε κάποιο mail που έχει σταλεί από την υπηρεσία της απογραφής. Δενθα έπρεπε αν είχα κάτι σε εκκρεμότητα;

Όχι , μόνο αν υπάρχουν μεταβολές στην υπηρεσιακή κατάσταση...

Ωστόσο και αλλαγές να υπάρχουν στην υπηρεσιακή κατάσταση του προσωπικού, σύμφωνα με την εγκύκλιο της 5/8/2011 ( βλέπε σελίδα  απογραφής), οφείλουν να την κάνουν οι ΔΔΕ:

Με την ολοκλήρωση των παραπάνω, οι Δ/νσεις Διοικητικού/ Προσωπικού θα πρέπει να
μεριμνούν για την επικαιροποίηση των στοιχείων του προσωπικού τους και να ενημερώνουν
τις εφαρμογές για οποιαδήποτε μεταβολή (πρόσληψη, αποχώρηση, μεταφορά, κλπ), σύμφωνα
με την παρ.9 του αρ. 49 του ν.3943/2011 (ΥΕΚ 66Α).


Τώρα, το τι θα κάνει η κάθε ΔΔΕ, θα δούμε!
Δε χρειάζεται πανικός!
Η απογραφή έχει γίνει από όλους μας και για ό,τι νεότερο θα το συζητάμε και εδώ!
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1351 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:47:59 μμ »

Ωστόσο και αλλαγές να υπάρχουν στην υπηρεσιακή κατάσταση του προσωπικού, σύμφωνα με την εγκύκλιο της 5/8/2011 ( βλέπε σελίδα  απογραφής), οφείλουν να την κάνουν οι ΔΔΕ:

Με την ολοκλήρωση των παραπάνω, οι Δ/νσεις Διοικητικού/ Προσωπικού θα πρέπει να
μεριμνούν για την επικαιροποίηση των στοιχείων του προσωπικού τους και να ενημερώνουν
τις εφαρμογές για οποιαδήποτε μεταβολή (πρόσληψη, αποχώρηση, μεταφορά, κλπ), σύμφωνα
με την παρ.9 του αρ. 49 του ν.3943/2011 (ΥΕΚ 66Α).


Τώρα, το τι θα κάνει η κάθε ΔΔΕ, θα δούμε!
Δε χρειάζεται πανικός!
Η απογραφή έχει γίνει από όλους μας και για ό,τι νεότερο θα το συζητάμε και εδώ!
Έτσι εξηγείται λοιπόν. Σύμφωνα με αυτή την εγκύκλιο μερίμνησε η δική μου Δ/νση (όπως και η Δ/νση της Δ' Αθήνας) , όπως το καταλαβαίνω. Μας έβαλαν να επικαιροποιήσουμε τα στοιχεία μας, αφού μόνο εμείς ξέρουμε αν υπήρξαν μεταβολές.

Έχεις δίκιο, soul. Καθόλου πανικός. Ευχαριστώ για την παράθεση :) .
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2011, 06:04:13 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1352 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:54:24 μμ »
οκ, έχω κι εγώ μια ερώτηση μάλλον τραγελαφική...

ως Φυσικό Πρόσωπο - δηλαδή όχι με την υπηρεσιακή ιδιότητα του διαχειριστή της εφαρμογής- , θέλησα να επικαιροποιήσω τα δικά μου στοιχεία -  και υποτίθεται ότι εκεί μπαίνεις είτε με τους κωδικους taxisnet  είτε με αφμ και αρ. ειδοποίησης του εκκαθαριστικού....εγώ κωδικούς προσωπικούς taxisnet δεν έχω...και με τον εναλλακτικό τρόπο δεν μπαινω.....

είναι δυνατό να μου έχει δημιουργήσει κωδικους taxisnet ο λογιστής που υπέβαλε τη δήλωσή μου μέσω διαδικτύου και γω να μην το ξέρω;

( Έλα- δε θέλω σχόλια....έχω και μία φήμη να διατηρήσω : αυτή της φυσικής ξανθιάς!! ) :P :P :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1353 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:57:24 μμ »
οκ, έχω κι εγώ μια ερώτηση μάλλον τραγελαφική...

ως Φυσικό Πρόσωπο - δηλαδή όχι με την υπηρεσιακή ιδιότητα του διαχειριστή της εφαρμογής- , θέλησα να επικαιροποιήσω τα δικά μου στοιχεία -  και υποτίθεται ότι εκεί μπαίνεις είτε με τους κωδικους taxisnet  είτε με αφμ και αρ. ειδοποίησης του εκκαθαριστικού....εγώ κωδικούς προσωπικούς taxisnet δεν έχω...και με τον εναλλακτικό τρόπο δεν μπαινω.....

είναι δυνατό να μου έχει δημιουργήσει κωδικους taxisnet ο λογιστής που υπέβαλε τη δήλωσή μου μέσω διαδικτύου και γω να μην το ξέρω;

( Έλα- δε θέλω σχόλια....έχω και μία φήμη να διατηρήσω : αυτή της φυσικής ξανθιάς!! ) :P :P :P :P

Απ' ό,τι ξέρω για να πάρεις κωδικούς taxisnet πρέπει να πας εσύ η ίδια στην εφορία. Δε νομίζω να μπορεί να το κάνει κάποιος άλλος για σένα, ούτε να γίνει ηλεκτρονικά. Με κάθε επιφύλαξη, ως φυσική καστανή (ανοιχτή πάντως  :P)

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1354 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:58:37 μμ »
Πάντως κι εγώ όταν πήγα να επικαιροποιήσω τα στοιχεία μου για πρώτη φορά με παίδεψε πάρα πολύ, μετά από πολλή ώρε με άφησε να μπω στην εφαρμογή.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1355 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:59:54 μμ »
για να πάρεις κωδικούς  ναι , χρειάζεται η φυσική παρουσία στη δου....ωστόσο η τελευταία εγκύκλιος της 2/9/2011 λέει πως για επικαιροποίηση στοιχείων σε υπαλλήλους που έχουν ήδη απογραφεί απο την υπηρεσία τους, είναι δυνατόν - αν δεν έχουν ενεργούς κωδικούς - να μπουν με αφμ και αρ. ειδοποιησης εκκαθαριστικούς ετους 2010.... αυτό κάνω αλλά προκοπή δεν βλέπω....κλαψ... ;D ;D

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1356 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 06:02:21 μμ »
Εμάς τους κωδικούς μας τους έδωσε ο λογιστής αφού πήρε εξουσιοδότηση και πήγε ο ίδιος στην εφορία.
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 06:05:43 μμ »
εγώ ουδέποτε έδωσα εξουσιοδότηση πάντως - όχι ότι θα είχα αντίρρηση - αλλά δεν έχω ενημερωθεί...πάντως τώρα που πήγα να κάνω νέα εγγραφή μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει ήδη εγγραφή για το ΑΦΜ μου οπότε, θα κάνω μερικά τηλεφωνάκια πρώτα...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.