*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 410322 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1442 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 07:35:06 μμ »
Αν ζητησεις απο το διευθυντη σου να μπει στο survey θα μπορεσεις απο εκει να βρεις τον αριθμο μητρωου σου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:44 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1443 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 07:44:54 μμ »
Διορίστηκα τον Αύγουστο του 2010 και δεν είχα απογραφεί στην πρώτη φάση, όπως και ήταν φυσικό (αφού διορίστηκα μετά). Εδώ και μια εβδομάδα προσπάθησα να μπω με το ΑΦΜ και το ειδοποιητήριο του 2010 για να κάνω την απογραφή μου, αφού ο υπάλληλος στη Διεύθυνση μου έχει πει ότι έχουν γίνει από τη Διεύθυνση τα απαραίτητα, Δεν μπορώ όμως να μπω. Μου λέει ότι είναι λάθος οι κωδικοί και ότι δεν υπάρχει απογραφή με αυτό το ΑΦΜ.  Τι να κάνω; Επικοινώνησα με τον υπάλληλο και μου είπε ότι το όνομά μου και το αφμ φαίνονται κανονικά μέσα στο σύστημα. Αυτός δηλαδή το έλεγξε, όταν τον πήρα τηλέφωνο και μάλιστα το θεώρησε περίεργο ότι εγώ δεν μπορώ να μπω.  τι μου προτείνετε να κάνω, δεδομένου ότι είμαι και μακριά από τη Διεύθυνση και δεν υπάρχει η δυνατότητα να μεταβώ εκεί;

είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις ηλεκτρονικούς κωδικούς taxisnet?  γιατί αν έχεις , πρέπει να χρησιμοποιησεις εκείνους και όχι το ΑΦΜ και τον αριθμό ειδοποίησης του 2010.
Ναι, αυτό με ρώτησε και ο υπάλληλος το πρωί που ξαναμιλήσαμε. Δεν έχω κωδικούς taxisnet, δεν έχω υποβάλλει ηλεκτρονικά τη δηλωσή μου. Τη δίνουμε στο λογιστή και εκείνος την καταθέτει στην εφορία. Δεν ξέρω τι άλλο να κάμω και αύριο είναι η τελευταία ημέρα της προθεσμίας...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1444 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 07:45:54 μμ »
εμ λύθηκε το μυστήριο!! Ο λογιστής σας έχει τους κωδικούς!! πάρτον τηλέφωνο να στους πει....και γω το ίδιο ακριβώς έκανα!!  ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1445 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:03:25 μμ »
εμ λύθηκε το μυστήριο!! Ο λογιστής σας έχει τους κωδικούς!! πάρτον τηλέφωνο να στους πει....και γω το ίδιο ακριβώς έκανα!!  ;D ;D ;D ;D
bitch, τι εννοείς ο λογιστής μας έχει τους κωδικούς. Ποιους κωδικούς; Κωδικούς taxisnet;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:59:44 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1446 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:05:18 μμ »
ω ναι!! και γω έτσι την έπαθα...ούτε καν ήξερα πως είχα κωδικούς...πήρα τηλέφωνο και τελικά...είχα!! ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1447 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:09:01 μμ »
ω ναι!! και γω έτσι την έπαθα...ούτε καν ήξερα πως είχα κωδικούς...πήρα τηλέφωνο και τελικά...είχα!! ;D ;D ;D
bitch, τι να πω εύχομαι να είναι αυτό. Θα τον πάρω τηλέφωνο τώρα. Άντε, μακάρι να ξεμπερδεύω...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1448 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:11:01 μμ »
στη δική μου περίπτωση πάντως, ήταν....και σε πολλών άλλων...για πάρε να δούμε...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1449 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:22:48 μμ »
στη δική μου περίπτωση πάντως, ήταν....και σε πολλών άλλων...για πάρε να δούμε...
ρε συ bitch πού είσαι βρε κοπέλα μου να σε κεράσω κάτι  :D :DΜια μπίρα ένα γλυκό του κουταλιού  ......ό,τι θες τελοπάντων.
Είχα κι εγώ τελικά taxisnet και δεν το ήξερα, μου έδωσε ο λογιστής κι έχω μπει μέσα. ελπίζω να πάνε όλα καλά..
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1450 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:27:50 μμ »
άντε καλή απογραφή!!!!!!!! (τρώω τα πάντα, μη σκας.....στείλε κατά δω κανα καταϊφι με εκμέκ και θα σου είμαι παντοτινά ευγνωμονούσα!!! γιατί μου πεσε και το ζάχαρο...χαχαχα)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1451 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:36:13 μμ »
άντε καλή απογραφή!!!!!!!! (τρώω τα πάντα, μη σκας.....στείλε κατά δω κανα καταϊφι με εκμέκ και θα σου είμαι παντοτινά ευγνωμονούσα!!! γιατί μου πεσε και το ζάχαρο...χαχαχα)
άντε τα ίδια γούστα έχουμε....να σε προσέχουμε όχι τίποτα άλλο... :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1452 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 08:40:22 μμ »
αυτά είναι!!!! αχ με πιασε μια λιγούρα άλλο πράγμα.... θα πάω να πάρω τη μικρή απ΄τα ισπανικά θα κάνω και μια στασούλα στο ζαχαροπλαστείο για σουλτάν-καταΪφ....αααααααααααχχχχ ξελιγώθηκα!!! (΄΄οπως βλέπεις...και γω με προσέχω.... ;D ;D ;D   )

εντάξει με την απογραφή;
με τους ίδιους κωδικούς μπορείς να μπεις και στο www.gsis.gr και να δεις το μπουγιουρντί του πολυεκκαθαριστικού...( στο υπηρεσίες για τους πολίτες....) άστα...έπαθα κατάθλιψη...κλαψ....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1453 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 10:11:06 μμ »
εντάξει, όλα καλά.
τι εννοεί όμως όταν λέει ότι εκκρεμεί εκκαθάριση;

ΥΓ. Άσε 700χλμ μακριά από το σπίτι μου με δύο παιδιά, δε θα αντέξω να δω και αυτά, δε θα τη γλυτώσω την κατάθλιψη. προτιμώ να μείνω με την απορία  :(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1454 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 10:16:46 μμ »
τις επόμενες ημέρες θα μπει η διεύθυνσή σου να κάνει επιβεβαίωση στοιχείων. Ώσπου να το κάνει, η αίτησή σου θα παραμένει εκκρεμής...Ωστόσο ό,τι ήταν να κάνεις εσύ το έκανες... μην ανησυχείς.

χαχαχααα εγώ έκανα το λάθος και το είδα...801 ευρώωωωω  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(   
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1455 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 10:19:31 μμ »
εμ λύθηκε το μυστήριο!! Ο λογιστής σας έχει τους κωδικούς!! πάρτον τηλέφωνο να στους πει....και γω το ίδιο ακριβώς έκανα!!  ;D ;D ;D ;D

Εγώ μπήκα με το ΑΦΜ μου.
Κάνω δήλωση με το σύζυγο. Άλλους κωδικούς taxisnet έχει ο σύζυγος κ άλλους εγώ;
Επίσης, τον αριθμό μητρώου μου τον άφησα κενό... Έπρεπε;
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.