*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154327 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5124 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 09:38:51 μμ »
Ούτε και γω ξέρω αν θα μπορέσω να την κάνω!Τι μπορούμε να κάνουμε για να μάθουμε τι θα γίνει?  Θα περιμένουν τις εγγραφές των μαθημάτων και μετά να ανακοινώσουν? Τηλ σε μια ακαδημαική σύμβουλο, , μου είπε ότι δεν έχουν αποφασίσει ακόμα, ενώ διαβάζω ότι σε όσους έδωσαν σήμερα μάθημα αναφέρθηκε 4 μηνες πρακτική ! Σε ποιο τετράμηνο είσαι?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2015, 08:31:54 μμ από Lenaki98 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aimi79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5125 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 09:48:47 μμ »
Παιδιά από την ομάδα του fb γίνεται ένα έγγραφο προς το Πανεπιστήμιο, για να αποτρεπτεί ή παραπάνω οικονομική επιβάρυνση αν προστεθεί πρακτική που είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα προστεθεί. Όσοι φοιτούντες ή αποφοιτήσαντες θέλετε, προσθέστε το όνομά σας


https://docs.google.com/document/d/1ZxAhglMBAziw99DNH2b8RNBk8I12JidQMM-LLrWSNy8/edit

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5126 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 09:53:09 μμ »
Ούτε και γω ξέρω αν θα μπορέσω να την κάνω!Τι μπορούμε να κάνουμε για να μάθουμε τι θα γίνει? Υποψιάζομαι ότι θα περιμένουν τις εγγραφές των μαθημάτων, οπότε να έχουμε ξοφλήσει το θερινό, και μετά να ανακοινώσουν! Τηλ σε μια ακαδημαική σύμβουλο, , μου είπε ότι και καλά δεν έχουν αποφασίσει ακόμα, ενώ διαβάζω ότι σε όσους έδωσαν σήμερα μάθημα αναφέρθηκε 4 μηνες πρακτική ! Σε ποιο τετράμηνο είσαι? Εγώ στο πρώτο, δεν ξέρω αν θα πρέπει να συνεχίσω ή όχι. Αποκλείεται να μην έχουν αποφασίσει τη νέα δομή, απλά καθυστερούν επίτηδες  την επίσημη ανακοίνωση πιστεύω!
[Είσαι τυχερή. Εγώ είμαι στο τρίτο. Τον Ιανουάριο θα τελείωνα.]

Συνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5127 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 09:56:33 μμ »
Παιδιά αύριο δίνω για πρώτη φορά μάθημα. Ήθελα να σας ρωτήσω αν θα μας δώσουν στα εξεταστικά κέντρα φοιτητικές ταυτότητες-πάσο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5128 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 10:08:54 μμ »
PK έχω ήδη δώσει κοντά στα 1000 ευρώ και χρωστάω άλλα τόσα για αυτό το τετράμηνο. Εχω πάρει 4 μαθήματα και έχω διαβάσει αρκετά τώρα στο θερινό, λυπάμαι να τα παρατήσω αλλά δεν μπορώ και να δώσω 6000 η και παραπάνω και να μην πάρω πτυχίο επειδή δεν μπορώ να κάνω πρακτική. Από το πανεπιστήμιο πρέπει να απαιτήσουμε τα αυτονόητα! Να βρει λύση! Φυσικά και με πειράζει να δώσω επιπλέον λεφτά, αλλά κυρίως με πειράζει να μην καταφέρω να τελειώσω! Είμαι πολύ στεναχωρημένη με αυτή την κατάσταση! Και από το Πανεπιστήμιο σιγή ιχθύος...

Αποσυνδεδεμένος PK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5129 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 10:22:46 μμ »
Lenaki98 Σκέψου ότι εγώ έχω δώσει περίπου 3000 και χρωστάω άλλα τόσα και το βασικότερο διαβάζω και κάνω εργασίες ασταμάτητα από τον περσινό Σεπτέμβριο. ΖΩ έναν εφιάλτη πραγματικό τον τελευταίο καιρό. Χρήματα άλλα δεν έχω (τα παιδιά μου είναι στο ΛΥΚΕΙΟ) και το βασικότερο δεν βλέπω πώς είναι δυνατόν να κάνω πρακτική με FULL TIME απασχόληση εκτός εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5130 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 10:40:14 μμ »
Εγώ έχω δυο μικρά παιδάκια, τρέχω και δεν προλαβαίνω... Πολύ διάβασμα, όμως δεν θέλω ένα μεταπτυχιακό χωρίς συνάφεια, το κάνω για πολύ συγκεκριμένο λόγο.Αν δεν εξοφλήσουμε αυτό το εξάμηνο μπορούμε να δηλώσουμε κανονικά μαθήματα, περιμένοντας τι θα γίνει?

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5131 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 10:45:11 μμ »
Εγώ έχω δυο μικρά παιδάκια, τρέχω και δεν προλαβαίνω... Πολύ διάβασμα, όμως δεν θέλω ένα μεταπτυχιακό χωρίς συνάφεια, το κάνω για πολύ συγκεκριμένο λόγο.Αν δεν εξοφλήσουμε αυτό το εξάμηνο μπορούμε να δηλώσουμε κανονικά μαθήματα, περιμένοντας τι θα γίνει?
Μπορείς να δηλώσεις μαθηματα αλλα δεν μπορείς να δεις την βαθμολογία στα μαθηματα που θα δώσεις μετά την εξεταστική. Σε μπλοκάρουν απο το student intranet.
Πάντως εγώ παρόλο που εχω τελειώσει αν ήμουν στη θέση σου δε θα πλήρωνα το παραμικρό μέχρι να βγει η τελική απόφαση απο το πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος despina f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5132 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 10:55:13 μμ »
καλησπέρα συνάδελφοι είμαι νέα φοιτήτρια στο Πανεπιστήμιο και το πρώτο μου μάθημα είναι το 511.Υπάρχει κάποιος που να το έχει πάρει και να θυμάται ποιες ερωτήσεις πέφτουν? ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος MariaTsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5133 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 11:34:33 μμ »
Λοιπον από παιδια πουυ εδιναν σημερα! 1 4μηνο πρακτικη με επιβλεπων καθηγητη σε δημοσια σχολεία σε συννενοηση μεε το Υπουργειο Παιδέιας , μαζί με την πρακτικη 1 μαθημα θεωρητικο της πρακτικης χωρις υποχρεωσεις,,,,,και το καλυτερο... 1000 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!
αυτα ααπό φίλο που έδινε σημερα τα ειπαν σστην εξεταστικη.


1000 ευρώ παραπάνω;;;;;;και που θα τα βρούμε;;;;;;τα γεννάμε τα λεφτά;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5134 στις: Σεπτέμβριος 04, 2015, 11:47:23 μμ »
Αναρωτιέμαι συνάδελφοι,γιατί συζητάτε την τροποποίηση του προγράμματος σπουδών σας και το παραπανω κόστος για την κάπνα κάποιου λαμόγιου,αντι να διεκδικήσετε το αυτονόητο που είναι η ισχύς της Υ.Α για όσους εγγραφούν από τον Οκτώβριο του 2015 και φυσικά η ΜΗ αναδρομικότητα!Πηγαίνετε σε καποιον δικηγόρο,τζάμπα θα σας έρθει!

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5135 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 11:44:47 πμ »
Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι και για όσους εγγραφούν από τον Οκτώβρη είναι παρα πολλά τα λεφτά.Ηδη είναι πολλά τα 5900....Θα έπρεπε κάτι να γίνει να μειωθούν τα δίδακτρα..

Αποσυνδεδεμένος despw89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5136 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 01:27:21 μμ »
Λοιπόν παιδιά πήγα σήμερα επειδή έδινα το πρωί εξετάσεις και ρώτησα μία ακαδημαϊκή σύμβουλο και μου είπε ότι το Υπουργείο Παιδείας έχει δημιουργήσει όλο αυτό το θέμα περί πρακτικής κτλ. και πρακτική τελικά είναι δεδομένο ότι όλοι θα κάνουμε! Ακόμα και αυτοί που έχουν πάρει πτυχίο και το έχουν αναγνωρίσει από τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. δεν έχει ισχύ χωρίς πρακτική. Θα βάλουν και ιδιωτικά κέντρα που θα είναι το απόγευμα για όσους τυχόν δουλεύουν. Το κόστος δεν το γνωρίζουν ακόμα αλλά θα είναι ανάλογο των ωρών πρακτικής.

Για άλλη μια φορά μπράβο στην Ελλάδα για τα ωραία εκπαιδευτικά μέτρα που παίρνει στο πλαίσιο υπηρεσιακής κυβέρνησης....

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5137 στις: Σεπτέμβριος 05, 2015, 02:27:39 μμ »
Όσοι έχουν τελειώσει εδώ κ χρόνια κ ήδη εχουν δουλέψει στην ΕΑ,τι πρακτική θα κάνουν;; αυτά είναι γελοιότητες πολύ απλά και δεν πρόκειται να περάσει ό,τι καπνίζει και βολεύει το κάθε υποκείμενο του ΙΕΠ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160633
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.