*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154262 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος φιλολογος@@)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6678 στις: Φεβρουάριος 17, 2016, 10:15:11 μμ »
Θα πάρω τηλέφωνο εγώ αύριο στο Δοαταπ τηλέφωνο και θα σας πω, αυτό που λέτε μερικοί πως αφορά τα ιδρυματα που έχουν πρακτική και όχι το δικό μας μονο σαν ποντιακό ανέκδοτο ακούγεται. Ασφαλώς θα πρεπει να έχει και το δικό μας με τους νέους κανόνες . Αμα ηταν έτσι θα επέλεγαν όλα τα πανεπιστήμια να μην κάνουν πρακτική .
ΝΑΙ για πάρε και ενημέρωσέ μας και εμάς γιατί διαφορετικά να ζητήσουμε τα λεφτά μας πίσω...Όσο για το τελευταίοι και τυχεροί πιο πολύ κολπάκι μου φαίνεται και μην πώ ότι ίσα ίσα το εξάμηνο το δικό μας θα βρεθεί στην αβεβαιότητα και στην χειρότερη θέση ακριβώς γιατί βρίσκεται στο μέσον μιας αλλαγής...τα λέφτα δεν χαρίζονται.Με άλλες προυποθέσεις έκανα την αίτηση.Εάν δεν ισχύουν είναι υποχρεομένο το πανεπιστήμιο να μας τα δώσει πίσω.(και δεν  έχω κάνει ακόμα εγγραφή σε μαθήματα)Και αναμένω αύριο κιόλας μια επίσημη απάντηση από το παν/μο αλλιώς δεν ξέρω πώς να το χαρακτηρίσω...Να ξεκινήσω όταν θα είμαι σίγουρη όχι αν ..μήπως θα...κτλ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6679 στις: Φεβρουάριος 17, 2016, 10:31:17 μμ »
σαν name προσπαθησε να βαλεις τον φοιτητικό αριθμο (U...)και σαν password την χρονια γεννησης/μηνα/μερα (πχ. 19930813)

Ευχαριστώ πάρα πολυυυύ!!! Όντως στο password ήθελε ημερομηνια γέννησης!!! Και πάλι ευχαριστώ!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Τα μηνυματα - ερωτήματα που στέλνουν οι υπόλοιποι φοιτητές στο chat και στα οποία απαντάει ο καθηγητής δεν μπορώ να τα βλέπω;

Αποσυνδεδεμένος ChristineG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6680 στις: Φεβρουάριος 17, 2016, 11:00:44 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολυυυύ!!! Όντως στο password ήθελε ημερομηνια γέννησης!!! Και πάλι ευχαριστώ!
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Τα μηνυματα - ερωτήματα που στέλνουν οι υπόλοιποι φοιτητές στο chat και στα οποία απαντάει ο καθηγητής δεν μπορώ να τα βλέπω;

ποιό λες chat; αν εννοείς τα forum συζητήσεων μπορείς να τα βλέπεις, όπως όλοι μπαίνοντας ή στο ''διευκρινήσεις, απορίες και ανακοινώσεις'' ή στο cyber cafe..ανάλογα πού το έχουν δημοσιεύσει..

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6681 στις: Φεβρουάριος 17, 2016, 11:21:09 μμ »
ποιό λες chat; αν εννοείς τα forum συζητήσεων μπορείς να τα βλέπεις, όπως όλοι μπαίνοντας ή στο ''διευκρινήσεις, απορίες και ανακοινώσεις'' ή στο cyber cafe..ανάλογα πού το έχουν δημοσιεύσει..

εννοούσα τα μηνύματα που στέλνουν στον καθηγητή την ώρα της τηλεδιασκεψης...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ChristineG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6682 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 12:12:29 πμ »
εννοούσα τα μηνύματα που στέλνουν στον καθηγητή την ώρα της τηλεδιασκεψης...

Αν είναι μαγνητοσκοπημένη (δηλαδή τη βλέπεις σε έτερο χρόνο) δεν μπορείς να συμμετέχεις στο chat, παρά μόνο να βλέπεις τί ρωτούν οι φοιτητές που το παρακολούθησαν online και τι απάντησε ο καθηγητής πατώντας μια επιλογή που έχει κάπου επάνω δεξιά με την εντολή "chat". Αν τη βλέπεις Online μπορείς να γράψεις κι εσύ στο chat ή αφού πάρεις το λόγο από τον καθηγητή να μιλήσεις με μικρόφωνο.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6683 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 02:28:25 πμ »
Μιας και είναι ακομα ανοιχτη η εγγραφή μαθημάτων, μπορεί κάποιος που έχει παρακολουθήσει το Δυσκολιες Μάθησης να μου πει αν αξιζει να το επιλεξω και πως ειναι η τελικη εργασια? Εχω ακουσει οτι ειναι μια ομαδικη συγγραφη ιστορίας. Δηλαδή?  Τι ακριβώς κάνετε? Θέλει βιβλιογραφία ή οχι?

Αποσυνδεδεμένος elli_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6684 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 12:22:47 μμ »
Καλημέρα!! Επικοινώνησα με το ΔΟΑΤΑΠ και μου είπε ότι αφορά μόνο τα μεταπτυχιακά που είχαν ήδη πρακτική στο πρόγραμμα σπουδών τους και ότι το δικό μας δεν είχε.. Οπότε προς το παρόν και όσο δεν έχουν ψηφιστεί τα κριτήρια συνάφειας που προτείνει ο Κουρμπέτης εμείς δεν έχουμε θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6685 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 12:38:03 μμ »
Καλημέρα!! Επικοινώνησα με το ΔΟΑΤΑΠ και μου είπε ότι αφορά μόνο τα μεταπτυχιακά που είχαν ήδη πρακτική στο πρόγραμμα σπουδών τους και ότι το δικό μας δεν είχε.. Οπότε προς το παρόν και όσο δεν έχουν ψηφιστεί τα κριτήρια συνάφειας που προτείνει ο Κουρμπέτης εμείς δεν έχουμε θέμα.

ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ, ΓΙΑ ΟΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΙΣΧΥΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6686 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 02:05:08 μμ »
Καλημέρα!! Επικοινώνησα με το ΔΟΑΤΑΠ και μου είπε ότι αφορά μόνο τα μεταπτυχιακά που είχαν ήδη πρακτική στο πρόγραμμα σπουδών τους και ότι το δικό μας δεν είχε.. Οπότε προς το παρόν και όσο δεν έχουν ψηφιστεί τα κριτήρια συνάφειας που προτείνει ο Κουρμπέτης εμείς δεν έχουμε θέμα.
Ωραία, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος kostas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6687 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 02:47:36 μμ »
Μισό λεπτό , τι ώρα μίλησες με τον ΔΟΑΤΑΠ ?  γιατί εγώ πήρα και στις 10 και στις 12 πολλές φορές  και δεν το σήκωναν .
Ειμαι και λίγο καχύποπτος, ειδικά όταν διακυβευεται το μέλλον μου !!!

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 755
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6688 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 04:45:29 μμ »
Πάντως και γω καλούσα ΔΟΑΤΑΠ και δεν έβγαζα γραμμή.Όλο μιλούσαν ή δεν το σήκωναν. Επίσης, μίλησα με το Πανεπιστήμιο και μου είπαν τα γνωστά : ότι για μας δεν ισχύει, αν όμως ισχύσουν τα κριτήρια του Κουρμπέτη, παίζει και να ισχύσει και θα δούνε τι θα γίνει. Επανέλαβε αυτό που είχε και πει και άλλη φορά σε άλλη κοπέλα, ότι τόσους πολλούς και να θέλαμε, δεν μπορούν να μας βολέψουν για πρακτική στην Κύπρο. Οπότε τα πράγματα όπως καταλαβαίνετε είναι στον αέρα!

Αποσυνδεδεμένος NadiNa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6689 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 07:07:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις γράφτηκα στο forum σας.Παρακολουθώ απογοητευμένη και αγχωμένη τις εξελίξεις.Μόλις ξεκίνησα και εγώ, σε αυτό το εξάμηνο γράφτηκα, κι όπως βλέπω θα είναι ένα εξάμηνο μέσα στο άγχος και στην αβεβαιότητα.Δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω ή να σταματήσω το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.Είναι πάρα πολλά τα λεφτά για να ρισκάρω να μην αναγνωριστεί τελικά.Επικοινώνησα και εγώ με το γραφείο αντιπροσωπείας στην Ελλάδα και μου είπαν ότι τίποτα δεν ισχύει επίσημα ακόμα, κι ότι όλα έχουν ώς έχουν μέχρι τώρα,ότι αν αλλάξει κάτι το πανεπιστήμιο θα μας ενημερώσει επίσημα και πως αυτό δεν θα ισχύει για όσους έχουμε γραφτεί ήδη αλλά για τους καινούριους.Τώρα δεν ξέρω και εγώ τι να πω όλα είναι στον αέρα.Αν μάθει κανείς κάτι άλλο ας μας ενημερώσει.Καλό κουράγιο και υπομονή σε όλους μας....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2016, 07:09:53 μμ από NadiNa »

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6690 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 08:39:45 μμ »
Το μόνο καθησυχαστικό ειναι ότι σε μια ανακοίνωση του υπουργείου είπαν ότι θα λαβουν υπόψιν την εισήγηση αλλα θα πάρουν αποφάσεις που δεν θα θιγουν τους ήδη φοιτούντες οποτε ίσως δεν μας πιάσει εμας που είμαστε ήδη στο μεταπτυχιακό

Αποσυνδεδεμένος kostas13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6691 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 08:50:11 μμ »
marieta90 μπορείς σε παρακαλώ να αναρτήσεις την ανακοίνωση του υπουργείου , γιατι αν ισχύει αυτό πράγματι είναι πολύ καλό νέο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 397

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.