*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154325 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6748 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 08:51:01 πμ »
Καλησπέρα, όσοι τελειώσατε το Γενάρη καταθέσατε χαρτιά στο ΔΟΑΤΑΠ ? Σας είπαν τίποτα για την πρακτική? Όταν πάρετε τις αναγνωρίσεις ενημερώστε στο forum...
ναι παιδιά για να ξέρουμε τι μας περιμένει κ εμάς θα τελειώσουμε αυτό το εξάμηνο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος laurak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6749 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 02:27:30 μμ »
Ξέρει κάποιος κάτι νέο σχετικά με τα κριτήρια συνάφειας?Ξεκίνησα κι εγώ σ αυτό το εξάμηνο και δεν ξέρω αν πρέπει να
συνεχίσω ή να μεταπηδήσω σε άλλη κατεύθυνση.Τι κάνετε εσείς που ξεκινήσατε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6750 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:24:49 μμ »
efie δική του βιβλιογραφία από το  scholar σε δικα του επιστημονικά περιοδικά. Κ εγώ έχω Τελεβάντου στο σεμινάριο 3 , έκανα τον πίνακα όπως δείχνει στο βίντεο στη 2η ενότητα και ανέλυσε τα δεδομένα σε αρχείο word (νομίζω ότι έτσι μας λέει να το κάνουμε). Δεν την έχω στείλει ακόμα μήπως και δώσει περισσότερες επεξηγήσεις...
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Την εναλλακτική εργασία έκανες;
Στις 2/3/2016 θα διεξαχθεί τηλεδιάσκεψη. Εγώ θα ήθελα να δω τι θα πει στην τηλεδιάσκεψη προτού παραδώσω την εργασία.
Με αγχώνει ο σχολιασμός των δεδομένων.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6751 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:28:51 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Πριν 2 μέρες το Πανεπιστήμιο μου έστειλε το παρακάτω email με τίτλο "Σημαντική Ανακοίνωση"

Αγαπητοί φοιτητές,
η ανακοίνωση του ΔΟΑΤΑΠ δεν αφορά στο Μεταπτυχιακό Ειδικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, το οποίο είναι ήδη αναγνωρισμένο και δεν εμπίπτει στην κατηγορία των μεταπτυχιακών που η απόφαση αυτή περιγράφει (με απλά λόγια δεν πρόκειται για μεταπτυχιακό με πρακτική).
επίσης δεν τίθεται θέμα συνάφειας του εν λόγω Μεταπτυχιακού με την Ειδική Αγωγή για όσους ενδιαφέρονται να ενταχθούν στους αντίστοιχους πίνακες και να λάβουν την προβλεπόμενη μοριοδότηση, αφού πληροί όλες τις προϋποθέσεις που περιγράφει η Υπουργική Απόφαση που βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε ισχύ και η οποία δεν προβλέπει σαν υποχρεωτική την πρακτική άσκηση.
εάν μελλοντικά υπάρξει Υπουργική Απόφαση, η οποία θα υιοθετήσει την εισήγηση του ΙΕΠ περί πρακτικής άσκησης, θεωρούμε ότι αυτή δεν μπορεί να αφορά στους υφιστάμενους φοιτητές, αφού σε τέτοια περίπτωση και σε ενδεχόμενη αναδρομική ισχύ της απόφασης θα υφίσταται έκδηλη αντίθεση με θεμελιώδεις αρχές του διοικητικού δικαίου και ιδίως των αρχών της ασφάλειας του δικαίου (legal certainty) και της δικαιολογημένης εμπιστοσύνης του πολίτη/διοικούμενου προς τη Διοίκηση (legitimate expectations). Η θέση μας ως προς την αναδρομική ισχύ αποφάσεων, ισχύει και για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Σχολικής Ψυχολογίας.
πραγματοποιούμε επαφές με τους αρμόδιους δημόσιους φορείς στην Ελλάδα έτσι ώστε να διασφαλίσουμε ότι οι υφιστάμενοι φοιτητές και των δύο προαναφερθέντων προγραμμάτων δεν θα επηρεαστούν.
 
Με εκτίμηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6752 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 03:52:24 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
Την εναλλακτική εργασία έκανες;
Στις 2/3/2016 θα διεξαχθεί τηλεδιάσκεψη. Εγώ θα ήθελα να δω τι θα πει στην τηλεδιάσκεψη προτού παραδώσω την εργασία.
Με αγχώνει ο σχολιασμός των δεδομένων.
Ναι και εγώ θα περιμένω... άντε να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6753 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 07:40:47 μμ »
την κανονική έκανα μιας που εγκατέστησα το SPSS. Η ανάλυση δεν μου φάνηκε δύσκολα μιας και ακολούθησα ότι μας έλεγε στο video...τώρα υπάρχει περίπτωση να μην κατάλαβα κ εγω σωστά..θα περιμένω τη τηλεδιάσκεψη γιατί τον θέλω το βαθμό!!!

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6754 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 07:51:55 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Ξεκίνησα το μεταπτυχιακό αυτό το μήνα και μπορώ να πω πως είναι πολύ ενδιαφέρον αλλά και πάρα πολύ απαιτητικό! Θα ήθελα να ρωτήσω κι όποιος ξέρει ας μου απαντήσει. Το καλοκαίρι τα μαθήματα γίνονται κανονικά όλους τους μήνες; Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6755 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 12:55:34 πμ »
Καλησπέρα σε όλους και όλες! Ξεκίνησα το μεταπτυχιακό αυτό το μήνα και μπορώ να πω πως είναι πολύ ενδιαφέρον αλλά και πάρα πολύ απαιτητικό! Θα ήθελα να ρωτήσω κι όποιος ξέρει ας μου απαντήσει. Το καλοκαίρι τα μαθήματα γίνονται κανονικά όλους τους μήνες; Καλή συνέχεια!
Αν θυμάμαι καλά, ο ΔΟΑΤΑΠ αναγνωρίζει μόνο 12 πιστωτικές μονάδες , ήτοι 1 μάθημα και 1 σεμινάριο το πολύ. Παλιά μπορούσες να πάρεις περισσότερα. Πάρε όμως ενα τηλ. ΔοΑΤΑΠ πριν δηλώσεις το καλοκαίρι...γιατί όλα αλλάζουν συνεχ΄ως.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki98

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6756 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 08:25:20 πμ »
Πως σας φαινεται το διδασκσλια παιδιων με ειδικες αναγκες? Η εργασια εχει βιβλιογραφια? Αρκει Η γνωση του word για την ολοκληρωση της η θελει και αλλο προγραμμα? Εχει επεξεργασια πινακων?

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6757 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 02:38:22 μμ »
την κανονική έκανα μιας που εγκατέστησα το SPSS. Η ανάλυση δεν μου φάνηκε δύσκολα μιας και ακολούθησα ότι μας έλεγε στο video...τώρα υπάρχει περίπτωση να μην κατάλαβα κ εγω σωστά..θα περιμένω τη τηλεδιάσκεψη γιατί τον θέλω το βαθμό!!!

Ο δικός μου υπολογιστής σταματούσε την εγκατάσταση σε ένα σημείο και γι' αυτό εγκατέστησα το SPSS στον υπολογιστή του πατέρα μου. Ωστόσο, προσπαθώ να ανοίξω το αρχείο δεδομένα και μόλις ανοίγει το SPSS μου γράφει error. Δεν ξέρω, γιατί γίνεται αυτό ή μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις, για να εμφανιστούν τα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος morrena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6758 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:25:20 μμ »
Μηπως μπορει να μου πει καποιος ποια ακριβως δικαιολογητικα πρεπει να στειλουμε στο ΔΟΑΤΑΠ? απο το πανεπιστημιο μου ειπαν οτι δε χρειαζεται να κανω κατι κι οτι θα τα στειλουν αυτοι αλλα στη σελιδα του δοαταπ εχει ενα σωρο δικαιολογητικα.
http://www.doatap.gr/gr/aitiseis.php  ολες αυτες οι αιτησεις χρειαζονται?
Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:38:39 μμ από morrena »

Αποσυνδεδεμένος Espresso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6759 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:31:17 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς αγοράσει το βιβλίο του Βρασίδα από το 511?
Μπορείτε να με πληροφορήσετε για τη διαδικασία? Μόνο μέσω τράπεζας μπορώ να το αγοράσω.
Αν βάλεις τα λεφτά, στο στέλνουν με mail? Και αυτή την έκπτωση σε φοιτητές που λέει πώς στην κάνουν? Ρώτησα σε mail και το site αλλά δεν απάντησαν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6760 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:45:39 μμ »
Ξέρει κάποιος αν τελειώσει κανείς Μάϊο, προλαβαίνει να κάνει αίτηση για τους πίνακες ειδικής;

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6761 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:46:08 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς αγοράσει το βιβλίο του Βρασίδα από το 511?
Μπορείτε να με πληροφορήσετε για τη διαδικασία? Μόνο μέσω τράπεζας μπορώ να το αγοράσω.
Αν βάλεις τα λεφτά, στο στέλνουν με mail? Και αυτή την έκπτωση σε φοιτητές που λέει πώς στην κάνουν? Ρώτησα σε mail και το site αλλά δεν απάντησαν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μέσω τράπεζας, πιστωτικής ή paypal. Το βιβλίο είναι ηλεκτρονικό και θα σου στείλουν με mail έναν σύνδεσμο για να το κατεβάσεις στον υπολογιστή σου. Σε εμάς είχε γράψει η Χαραλάμπους και πως να το παραγγείλουμε και πως να κατεβάσουμε το πρόγραμμα που το ανοίγει. όταν το πληρώσεις ακολούθα τις οδηγίες βήμα βήμα. Νομίζω ότι η τιμή του είναι με την έκπτωση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160633
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.