*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 872684 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρία Αθηναιου

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3640 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:10:11 μμ »
Αντιθέτως. Για να μην είσαι, φαίνεσαι ενεργή. Έχετε παρανοήσει την έννοια του ενεργός. Εσείς θεωρείτε ότι ενεργός είναι ένας ΠΕ02 που προσελήφθη ως ΠΕ02, είτε στη γενική, είτε στην ειδική. Εγώ θεωρώ ότι ενεργός είναι ένας που προσελήφθη με οποιαδήποτε ειδικότητα, ακριβώς για τον λόγο που λες. Ότι στους διορισμούς μπορεί να επιλέξει όποια ειδικότητα θέλει. Άρα μας νοιάζει αν δουλεύει στην εκπαίδευση. Όχι με ποια ειδικότητα δουλεύει.

Σωστή η σκέψη σου. Πλην του δ. Ένας που έχει προσληφθεί, έχει αφαιρεθεί από οποιονδήποτε πίνακα υπάρχει με την ίδια ταυτότητα. Να δώσω ένα τραβηγμένο παράδειγμα:
Έστω ένας που έχει 3 πτυχία. ΠΕ02, ΠΕ60, ΠΕ70. Έχει και μεταπτυχιακό στην ειδική. Άρα έχει κάνει αίτηση στους 3 αυτούς κλάδους και στη γενική και στην ειδική. Και έχει προσληφθεί ως ΠΕ02 π.χ. στην ειδική. Αν δεν άλλαξε ταυτότητα, έχει αφαιρεθεί κι από τους 6 πίνακες: ΠΕ02 γενικής κι ειδικής, ΠΕ60 γενικής κι ειδικής, ΠΕ70 γενικής κι ειδικής.

Γενικά τα βήματα που κάνω είναι τα εξής:
1. Παίρνω τις προσλήψεις και ψάχνω στον πίνακα της ειδικότητας πρόσληψης του καθενός να βρω την ταυτότητα του.
2. Για τον κάθε προσληφθέντα, ψάχνω σε όλους τους άλλους πίνακες ειδικοτήτων (γενικής κι ειδικής) την ταυτότητα του.
3. Αφαιρώ όσους έχω βρει στο βήμα 2.
Ααάαααααααα κατάλαβα. Οκ! Μας καλύψεις όλους νομίζω. Θεουλης! Ευχαριστούμε και πάλι. Πώς το κάνες βρε αθεοφοβε αυτο το αρχείο; Εξαιρετικό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:31 »

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3641 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:25:21 μμ »
Ααάαααααααα κατάλαβα. Οκ! Μας καλύψεις όλους νομίζω. Θεουλης! Ευχαριστούμε και πάλι. Πώς το κάνες βρε αθεοφοβε αυτο το αρχείο; Εξαιρετικό!

Είχα την "ατυχία" να είμαι χρόνια αναπληρωτής κι όχι από την πρώτη φάση. Άρα με ενδιέφερε να ξέρω όταν διέρρεε ο Μπράτης (τότε ακόμη πρόεδρος ΔΟΕ) τον αριθμό προσλήψεων, αν θα έχω πιθανότητες να είμαι μέσα ή όχι. Οπότε "αναγκάστηκα" να μάθω να φτιάχνω τον εκκαθαρισμένο πίνακα αναπληρωτών της ειδικότητας μου. Βοηθάει βέβαια η ειδικότητα μου (Πληροφορικός). Ε μετά που διορίστηκα, όλο και κάποιος γνωστός θα ήταν αναπληρωτής. Ε και μετά λες, αφού το φτιάχνω για τους ΠΕ70 π.χ., γιατί δεν το κάνω και για τους υπόλοιπους; Βοηθάνε πάρα πολύ οι νέοι πίνακες, που έχουν τον αριθμό ταυτότητας. Αλλιώς δε θα μπορούσα να αφαιρώ κι από άλλες ειδικότητες. Οι συνωνυμίες πάνε σύννεφο, οπότε δε μπορείς να κρίνεις από εκεί. Από τον αριθμό ταυτότητας όμως δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις λάθος.

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3642 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:34:29 μμ »
Από τους εκκαθαρισμένους αναπληρωτών κάθε ειδικότητας, έχουν αφαιρεθεί όσοι έχουν προσληφθεί ως αναπληρωτές, ανεξαρτήτως βαθμίδας, ειδικότητας, γενικής-ειδικής-εεπ-εβπ. Αλλιώς θα ήταν λάθος ως πίνακες και δε θα τους έφτιαχνα καν. Όταν ένας προσληφθεί ως αναπληρωτής, αποκλείεται να επαναπροσληφθεί σε άλλη ειδικότητα και γι'αυτό πρέπει να αφαιρεθεί από όλους τους πίνακες στους οποίους συμμετέχει. Οι ανενεργοί λοιπόν σε κάθε ειδικότητα, είναι ανενεργοί σίγουρα. Με την υποσημείωση ότι δεν έχουν μπει οι φάσεις από τον Ιανουάριο και μετά κι ότι προϋπόθεση είναι να έχουν τον ίδιο αριθμό ταυτότητας με τον πίνακα από τον οποίον προσελήφθησαν. Τέτοιο πρόβλημα υπάρχει με διαφορετικές χρονικά προκηρύξεις, π.χ. γενική-ειδική.
Συνάδελφε ένα μεγάλο ευχαριστώ διότι ανατρέχοντας στον πίνακα με τους ανενεργούς δεν βρήκα μια συνάδελφο που θεωρούσα ανενεργή σε δυο κλάδους κι έτσι ανακάλυψα ότι ανήκει και σε τρίτο κλάδο όπου και εργάζεται! Έτσι πολύ πιθανόν να διοριστώ κι εγώ φέτος.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3643 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:36:04 μμ »
Συνάδελφε ένα μεγάλο ευχαριστώ διότι ανατρέχοντας στον πίνακα με τους ανενεργούς δεν βρήκα μια συνάδελφο που θεωρούσα ανενεργή σε δυο κλάδους κι έτσι ανακάλυψα ότι ανήκει και σε τρίτο κλάδο όπου και εργάζεται! Έτσι πολύ πιθανόν να διοριστώ κι εγώ φέτος.

Μην παιδεύεστε τσάμπα

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYUT9cCFViP0oqrpsZIm3MEpx48oy91yKVqoq8-2u7Y/edit?usp=sharing

Σου εύχομαι καλό διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:31 »

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3644 στις: Απρίλιος 23, 2023, 03:41:19 μμ »
Μην παιδεύεστε τσάμπα

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYUT9cCFViP0oqrpsZIm3MEpx48oy91yKVqoq8-2u7Y/edit?usp=sharing

Σου εύχομαι καλό διορισμό!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Καλή επιτυχία σε όλους τους συναδέλφους!

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3645 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:12:22 μμ »
Μην παιδεύεστε τσάμπα

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYUT9cCFViP0oqrpsZIm3MEpx48oy91yKVqoq8-2u7Y/edit?usp=sharing

Σου εύχομαι καλό διορισμό!


Trust...εχεις προχειρο τον εκκαθαρισμενο φιλολογων?
Εχεις βγαλει ανενεργους? Δωσε πινακα στο λαό σου!!

Αποσυνδεδεμένος Gafo_Tas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3646 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:13:33 μμ »
Τι να πουμε εμεις τωρα, οι κοινοι θνητοι, μετα απο ολη αυτην την αλαλυση του πως κανεις τη δουλεοα που προσφερεις! Σε ευχαριστουμε πολυ, τραστ!

Αντιθέτως. Για να μην είσαι, φαίνεσαι ενεργή. Έχετε παρανοήσει την έννοια του ενεργός. Εσείς θεωρείτε ότι ενεργός είναι ένας ΠΕ02 που προσελήφθη ως ΠΕ02, είτε στη γενική, είτε στην ειδική. Εγώ θεωρώ ότι ενεργός είναι ένας που προσελήφθη με οποιαδήποτε ειδικότητα, ακριβώς για τον λόγο που λες. Ότι στους διορισμούς μπορεί να επιλέξει όποια ειδικότητα θέλει. Άρα μας νοιάζει αν δουλεύει στην εκπαίδευση. Όχι με ποια ειδικότητα δουλεύει.

Σωστή η σκέψη σου. Πλην του δ. Ένας που έχει προσληφθεί, έχει αφαιρεθεί από οποιονδήποτε πίνακα υπάρχει με την ίδια ταυτότητα. Να δώσω ένα τραβηγμένο παράδειγμα:
Έστω ένας που έχει 3 πτυχία. ΠΕ02, ΠΕ60, ΠΕ70. Έχει και μεταπτυχιακό στην ειδική. Άρα έχει κάνει αίτηση στους 3 αυτούς κλάδους και στη γενική και στην ειδική. Και έχει προσληφθεί ως ΠΕ02 π.χ. στην ειδική. Αν δεν άλλαξε ταυτότητα, έχει αφαιρεθεί κι από τους 6 πίνακες: ΠΕ02 γενικής κι ειδικής, ΠΕ60 γενικής κι ειδικής, ΠΕ70 γενικής κι ειδικής.

Γενικά τα βήματα που κάνω είναι τα εξής:
1. Παίρνω τις προσλήψεις και ψάχνω στον πίνακα της ειδικότητας πρόσληψης του καθενός να βρω την ταυτότητα του.
2. Για τον κάθε προσληφθέντα, ψάχνω σε όλους τους άλλους πίνακες ειδικοτήτων (γενικής κι ειδικής) την ταυτότητα του.
3. Αφαιρώ όσους έχω βρει στο βήμα 2.

Αποσυνδεδεμένος Gafo_Tas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3647 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:17:27 μμ »
Και με ξαναεστειλες για αλλη μια φορα! Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ!

Μην παιδεύεστε τσάμπα

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYUT9cCFViP0oqrpsZIm3MEpx48oy91yKVqoq8-2u7Y/edit?usp=sharing

Σου εύχομαι καλό διορισμό!

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4021
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3648 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:20:25 μμ »

Trust...εχεις προχειρο τον εκκαθαρισμενο φιλολογων?
Εχεις βγαλει ανενεργους? Δωσε πινακα στο λαό σου!!

Αν πας λίγα μηνύματα πιο πίσω θα βρεις και σύνδεσμο και οδηγίες για το πώς να το υπολογίσεις. Δεν υπάρχει εκκαθαρισμένος φιλολόγων. Όλοι μαζί είναι οι εκκαθαρισμένοι.

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3649 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:32:54 μμ »
Βρηκα τον πινακα με τους ανενεργους φιλολογων...είναι τοσοι πολλοι? Δλδ ως το 3220 οριστικού ασεπ ειναι 200 ατομα ανενεργα?

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3650 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:33:50 μμ »
Έτσι για την ιστορία , να πω ότι είμαι λίγες θέσεις πάνω από τον συνολικό αριθμό (αν ισχύσει η ίδια κατανομή), αφαιρώντας τους μη ενεργούς... Η αγωνία στα κόκκινα....

Συνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1780
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3651 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:44:21 μμ »
Αντιθέτως. Για να μην είσαι, φαίνεσαι ενεργή. Έχετε παρανοήσει την έννοια του ενεργός. Εσείς θεωρείτε ότι ενεργός είναι ένας ΠΕ02 που προσελήφθη ως ΠΕ02, είτε στη γενική, είτε στην ειδική. Εγώ θεωρώ ότι ενεργός είναι ένας που προσελήφθη με οποιαδήποτε ειδικότητα, ακριβώς για τον λόγο που λες. Ότι στους διορισμούς μπορεί να επιλέξει όποια ειδικότητα θέλει. Άρα μας νοιάζει αν δουλεύει στην εκπαίδευση. Όχι με ποια ειδικότητα δουλεύει.

Σωστή η σκέψη σου. Πλην του δ. Ένας που έχει προσληφθεί, έχει αφαιρεθεί από οποιονδήποτε πίνακα υπάρχει με την ίδια ταυτότητα. Να δώσω ένα τραβηγμένο παράδειγμα:
Έστω ένας που έχει 3 πτυχία. ΠΕ02, ΠΕ60, ΠΕ70. Έχει και μεταπτυχιακό στην ειδική. Άρα έχει κάνει αίτηση στους 3 αυτούς κλάδους και στη γενική και στην ειδική. Και έχει προσληφθεί ως ΠΕ02 π.χ. στην ειδική. Αν δεν άλλαξε ταυτότητα, έχει αφαιρεθεί κι από τους 6 πίνακες: ΠΕ02 γενικής κι ειδικής, ΠΕ60 γενικής κι ειδικής, ΠΕ70 γενικής κι ειδικής.

Γενικά τα βήματα που κάνω είναι τα εξής:
1. Παίρνω τις προσλήψεις και ψάχνω στον πίνακα της ειδικότητας πρόσληψης του καθενός να βρω την ταυτότητα του.
2. Για τον κάθε προσληφθέντα, ψάχνω σε όλους τους άλλους πίνακες ειδικοτήτων (γενικής κι ειδικής) την ταυτότητα του.
3. Αφαιρώ όσους έχω βρει στο βήμα 2.
ΜΙΑ χαρη ακομα πριν σου πω τη γνωμη μου για σενα.. να μου απαντησεις στα παρακατω:
1. αν καταλαβα σωστα κανεις αυτο που σε μενα φανταζε αδυνατο οτι κάνεις  δηλ οταν γινεται μια φαση προσληψης σε δευτεροβαθμια γενικη +ειδικη καθως και σε πρωτοβαθμια γενικη +ειδικη , οπου συνολικα και στους 4 εστω πινακες εχουν προσληφθει πχ 5000 ατομα, ψαχνεις την ταυτοτητα του καθενος και μολις την εντοπισεις τον αναζητας για να τον διαγραψεις σε ολες τις ειδικοτητες γενικης +ειδικης (πρωτοβ και δευτεροβ) που εχεις στα διαφορα φυλλα του εξελ σου, θεωρωντας οτι υπαρχει το ενδεχομενο να εχει και δευτερο ή κ τριτο πτυχια ή να ανηκει και στην ειδικη,? ισχυει?
2.εστω ότι ενας πε02 εχει + πτυχιο δασκαλου+μεταπτυχιακο ειδικης. Αν προσληφθει ως πε70 στη  ειδικη τον εχεις διαγραψει και απο τους 4 πινακες του ? ναι?
3. Αρα στους εκκαθαρισμενους πινακες σου ολων των ειδικοτητων εμφανιζονται ΜΟΝΟ οσοι ΔΕΝ δουλευουν φετος στην εκπαιδευση μεχρι 31-12-22  (σε καμία ειδικότητα) ως αναπληρωτες? σωστα?
μετα τις απαντησεις σου ακολουθει η γνωμη μου για αυτα που κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 23, 2023, 04:52:51 μμ από gtΠΕΟ2 »

Συνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1780
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3652 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:47:44 μμ »
Βρηκα τον πινακα με τους ανενεργους φιλολογων...είναι τοσοι πολλοι? Δλδ ως το 3220 οριστικού ασεπ ειναι 200 ατομα ανενεργα?
212 ανενεργους. στο απανταω εγω που ειμαι μαθητης του trust για να τσεκαρω αν τα εμαθα καλά

Αποσυνδεδεμένος <PE02>-

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #3653 στις: Απρίλιος 23, 2023, 04:55:35 μμ »
212 ανενεργους. στο απανταω εγω που ειμαι μαθητης του trust για να τσεκαρω αν τα εμαθα καλά

Αν ειναι τόσα και δεν κάνουν κανενα τσαφ και εμφανιστούν φέτος για διορισμό... ο πινακας θα πάει πολύ κάτω για ΠΕ02...Ισως και φτασει το 800 του εκκαθαρισμένου
Α
🙏🙏🫶🥳

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160235
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 597

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.