*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.  (Αναγνώστηκε 491947 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #224 στις: Αύγουστος 19, 2015, 04:59:21 μμ »
Με τη φραση "προστατευει τα παλια"  εννοω δεν τα στελνει στο ΙΕΠ τωρα.Στελνει μονο τα νεα αλλα απο τη σιγμη που τα νεα δεν καλυπτουν τα κριτηρια φανταζομαι ο μονος λογος που μπορει να δωσει προσωρινη  συναφεια  ειναι για να αποφυγει τιποτα ασφαλιστικα μετρα διοτ αν και δεν ειμαι νομικος  δεν μπορω να σκεφτω πως στεκει νομικα να μην δωσεις συναφεια σε καποιον που κατεθεσε μεταπτυχιακο 1 ετος μετα  ...τα λεω καλα?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2015, 05:01:27 μμ από nero »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:35 »

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #225 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:15:11 μμ »
Σύμφωνα με το ΦΕΚ (το σημερινό) η συνάφεια (κανονική ή προσωρινή) για ΟΛΑ τα μεταπτυχιακά εξετάζεται από το ΙΕΠ.
Σύμφωνα με την εγκύκλιο (τη σημερινή) , ΔΟΘΗΚΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΣΥΝΑΦΕΙΑ (και 4 μόρια) σε κάποια μεταπτυχιακά ,όχι λογω αναδρομικότητας αλλά επειδή ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ(!!!!!!).Η προσωρινή αυτή συνάφεια δεν δόθηκε από το ΙΕΠ ,κάτι που προφανώς είναι αντίθετο στο ΦΕΚ(το σημερινό).
Θα μπορούσα να γράψω σελίδες , επειδή παρακολουθώ το θέμα από  πολύ κοντά μιας και με καίει και εμένα ,
αλλά περιμένω το ΦΕΚ(το αυριανό) και την εγκύκλιο (τη μεθαυριανή)
Δύναμη και ψυχραιμία

Αποσυνδεδεμένος dgkotz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #226 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:19:18 μμ »
Θα μου πεί κάποιος τι προσπαθούν να κάνουν;
Τι θέλουν να πετύχουν;

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #227 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:21:57 μμ »
Σύμφωνα με το ΦΕΚ (το σημερινό) η συνάφεια (κανονική ή προσωρινή) για ΟΛΑ τα μεταπτυχιακά εξετάζεται από το ΙΕΠ.
Σύμφωνα με την εγκύκλιο (τη σημερινή) , ΔΟΘΗΚΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΣΥΝΑΦΕΙΑ (και 4 μόρια) σε κάποια μεταπτυχιακά ,όχι λογω αναδρομικότητας αλλά επειδή ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ(!!!!!!).Η προσωρινή αυτή συνάφεια δεν δόθηκε από το ΙΕΠ ,κάτι που προφανώς είναι αντίθετο στο ΦΕΚ(το σημερινό).
Θα μπορούσα να γράψω σελίδες , επειδή παρακολουθώ το θέμα από  πολύ κοντά μιας και με καίει και εμένα ,
αλλά περιμένω το ΦΕΚ(το αυριανό) και την εγκύκλιο (τη μεθαυριανή)
Δύναμη και ψυχραιμία
Αρα εικαζεις οτι θα εχουμε νεο ΦΕΚ και νεα εγκυκλιο? Ενταξει πλεον ολα τα περιμενει κανεις!!Εχουμε μπλεξει με παλαβους ,οχι πως δεν το ξεραμε.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:35 »

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #228 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:23:33 μμ »
Εγώ δεν καταλαβα το εξής: τα χαρτιά που καταθέσαμε, χρειάζεται να τα ξαναπάμε εκ νέου? Ή αυτά που καταθέσαμε τα στέλνουν οι δευτεροβάθμιες?

Αποσυνδεδεμένος elenidaskala

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #229 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:23:42 μμ »
Χτυπάνε τους ζουρνάδες και οι εκπαιδευτικοί ΕΑΕ χορεύουν. Αυτό γίνεται. Σκληρός νεοφιλελευθερισμός χρειάζεται τελικά, να στρώσουν επιδερμίδα οι τσάμπα μάγκες κρατιστές με ευρωπαϊκά κονδύλια, που προστατεύουν και προωθούν με κάθε τρόπο τα εγχώρια μαγαζιά τους (βολο - πα.μακ).

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #230 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:24:18 μμ »
Στη σελίδα του υπουργείου αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο το δελτίο τύπου η ανακοινοποίηση της εγκυκλίου αποσύρθηκε ή κάνω εγώ λάθος;

Αποσυνδεδεμένος dgkotz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #231 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:34:55 μμ »
Στη σελίδα του υπουργείου αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο το δελτίο τύπου η ανακοινοποίηση της εγκυκλίου αποσύρθηκε ή κάνω εγώ λάθος;
ισχύει  αυτό;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #232 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:37:35 μμ »
Βλέπετε την εγκύκλιο στη σελίδα του υπουργείου;;;;;; Εγώ βλέπω μόνο το δελτίο τύπου.

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #233 στις: Αύγουστος 19, 2015, 05:54:11 μμ »
Αρα εικαζεις οτι θα εχουμε νεο ΦΕΚ και νεα εγκυκλιο? Ενταξει πλεον ολα τα περιμενει κανεις!!Εχουμε μπλεξει με παλαβους ,οχι πως δεν το ξεραμε.....
Βλέπετε την εγκύκλιο στη σελίδα του υπουργείου;;;;;; Εγώ βλέπω μόνο το δελτίο τύπου.

εγώ το είπα για πλάκα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #234 στις: Αύγουστος 19, 2015, 10:08:57 μμ »
Χτυπάνε τους ζουρνάδες και οι εκπαιδευτικοί ΕΑΕ χορεύουν. Αυτό γίνεται. Σκληρός νεοφιλελευθερισμός χρειάζεται τελικά, να στρώσουν επιδερμίδα οι τσάμπα μάγκες κρατιστές με ευρωπαϊκά κονδύλια, που προστατεύουν και προωθούν με κάθε τρόπο τα εγχώρια μαγαζιά τους (βολο - πα.μακ).

είπαμε να λέμε από την αγανάκτηση μας και καμία αερολογία αλλά συναδέλφισα το ξεπέρασες, όχι δεν θέλουμε σκληρό νεοφιλελέ... προτιμάω τους ζουρνάδες.....

πάμε τώρα στα σοβαρά...όλα αυτά είχαν αποφασιστεί από την περασμένη κυβέρνηση, από τότε είχε ο βγει ο νόμος για συγκρότηση επιτροπής για συνάφεια από το ΙΕΠ

δηλαδή τι περιμένατε ότι οι "επιστήμονες" του ιεπ θα έβαζαν άλλα κριτήρια από αυτά που έβαλαν ? είτε με ζουρνάδες είτε με σαμάρια είτε με ποτάμια τα ίδια θα έβαζαν.

Το όλο πρόβλημα είναι η διαχείριση του. Ε λοιπόν το υπουργείο δεν έχει σχέση. Το ΙΕΠ κάνει ότι γουστάρει και συγκεκριμένα η επιτροπή. Οπότε ας κάνετε αυτό που έχω πει από την αρχή, αντί να λέτε για την κυβέρνηση τους ζουρνάδες και το 1 ψωμί να γίνουν 2. Πίεση στην επιτροπή.

Σας έχουν πει ότι θα αλλάξουν τα κριτήρια αρκεί να πειστούν, ε μεταπείστε τους. Πίεση πίεση και ξανά πίεση.

Όπως είχα πριν πριν καιρό, ΟΛΟΙ θα πάρουν συνάφεια κανονική ή προσωρινή δεν έχει σημασία, σημασία έχει να αλλάξουν τα κριτήρια, αν δεν αλλάξουν τότε να δώσουν παράταση και για την επόμενη χρονιά μέχρι να αλλάξουν τα κριτήρια. Κάποια στιγμή θα γυρίσει ο τροχός, θα έχουν μαλακώσει θα έχουν κουραστεί οπότε ή θα αλλάξουν τα κριτήρια ή θα βάλουν χρονική αφετηρία για την εφαρμογή.  Φυσικά υπάρχει και καλύτερη λύση, ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ της επιτροπής και των κριτηρίων. Οπότε να γυρίσουμε στο προηγούμενο καθεστώς.

Είναι προφανές ότι το υπουργείο και η διεύθυνση προσωπικού δεν είχαν επαφή με το ιεπ  γιαυτό και το μπάχαλο με τις εγκυκλίους.

Όπως και να έχει δεν αλλάζει τίποτα, γίνετε αυτό που ήθελε το ιεπ, όπως είπε και ο πρόεδρος του.

Η εγκύκλιος δεν υπάρχει στο υπουργείο, γενικά έχουμε απίστευτη προχειρότητα από μεριάς υπουργείου στο θέμα μας,
είναι εδώ για όσους δεν την είδαν
https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%9B%CE%94%CE%A1465%CE%A6%CE%983-%CE%93%CE%A76

ψυχραιμία... όλα θα πάνε καλά, πιέστε.

Αποσυνδεδεμένος albertos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #235 στις: Αύγουστος 19, 2015, 11:27:32 μμ »
Παιδια καλησπερα.κατεθεσα πρωτη φορα το μεταπτυχιακο και μου ειπανε οτι θα το στειλουν στο υπουργειο και οχι στο ιεπ.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #236 στις: Αύγουστος 19, 2015, 11:35:23 μμ »
Παιδια καλησπερα.κατεθεσα πρωτη φορα το μεταπτυχιακο και μου ειπανε οτι θα το στειλουν στο υπουργειο και οχι στο ιεπ.

λεπτομέρειες

στο ιεπ θα πάει

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #237 στις: Αύγουστος 20, 2015, 12:01:17 πμ »
Τελείωσα το ειδικής του Λευκωσίας, πρώτη φορά κατάθεση, μου κράτησαν από δευτεροβάθμια μεταπτυχιακό και ισοτιμία δοατάπ. Πρέπει να πάω και κάτι άλλο ή περιμένω νέα διευκρίνιση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 328

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.