*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 267615 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1358 στις: Ιούνιος 13, 2022, 01:57:00 μμ »
Γθα τις τοποθετήσεις τους. Συνάδελφος εβαλε δ αθηνας δε πηρε μετάθεση και πηρε ανατολική Αττική. Πως θα δωσει θεση για νεο διορισμο στην ειδική;δε γίνεται
ναι δεν είχε για το νούμερο του από τη στιγμή που πήρε άλλου μετάθεση νομίζω την ανοίγει την περιοχή γιατί δεν  πρέπει να ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ μεταθέσεις … διορθώστε με αν πάνω λαθοσ.Ανατολική πάντως δεν έχω δει κενα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2944
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1359 στις: Ιούνιος 13, 2022, 02:00:12 μμ »
ναι δεν είχε για το νούμερο του από τη στιγμή που πήρε άλλου μετάθεση νομίζω την ανοίγει την περιοχή γιατί δεν  πρέπει να ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ μεταθέσεις … διορθώστε με αν πάνω λαθοσ.Ανατολική πάντως δεν έχω δει κενα
Λάθος. Πρέπει όσοι τη ζήτησαν να μην τους αρνήθηκε μετάθεση στέλνοντάς τους σε χαμηλότερη προτίμηση. Η περιοχή δεν ανοίγει.

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1360 στις: Ιούνιος 13, 2022, 03:06:09 μμ »
Ελπίζω να έχει θέσεις η Αθηνα για ειδική έστω και λίγες. Κίρκη έχεις καμία πληροφορία;;;

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1361 στις: Ιούνιος 13, 2022, 04:41:55 μμ »
Καλησπέρα σας . Οι θέσεις φιλολόγων στην Αθήνα είναι κάτω από 30 ( ειδική αγωγή ) . Το ακριβές νούμερο δεν το γνωρίζω ,εικάζω πάντως ότι είναι 20-25 . Γιατί όμως δεν κοιτάζουμε και την Θεσ/κη ;  Υπάρχουν πολλοί που στις πρώτες θέσεις θέλουν Θεσ/κη . Επίσης εγώ θα το ξαναπώ ! Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1362 στις: Ιούνιος 13, 2022, 04:46:34 μμ »
Καλησπέρα σας . Οι θέσεις φιλολόγων στην Αθήνα είναι κάτω από 30 ( ειδική αγωγή ) . Το ακριβές νούμερο δεν το γνωρίζω ,εικάζω πάντως ότι είναι 20-25 . Γιατί όμως δεν κοιτάζουμε και την Θεσ/κη ;  Υπάρχουν πολλοί που στις πρώτες θέσεις θέλουν Θεσ/κη . Επίσης εγώ θα το ξαναπώ ! Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 .

❤️❤️

Αποσυνδεδεμένος mar42

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1363 στις: Ιούνιος 13, 2022, 04:50:27 μμ »
Καλησπέρα σας . Οι θέσεις φιλολόγων στην Αθήνα είναι κάτω από 30 ( ειδική αγωγή ) . Το ακριβές νούμερο δεν το γνωρίζω ,εικάζω πάντως ότι είναι 20-25 . Γιατί όμως δεν κοιτάζουμε και την Θεσ/κη ;  Υπάρχουν πολλοί που στις πρώτες θέσεις θέλουν Θεσ/κη . Επίσης εγώ θα το ξαναπώ ! Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 .

Τέλεια !!!! Ξέρεις μηπως πόσοι παραπάνω θα είναι ;;;

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1364 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:12:44 μμ »
Καλησπέρα σας . Οι θέσεις φιλολόγων στην Αθήνα είναι κάτω από 30 ( ειδική αγωγή ) . Το ακριβές νούμερο δεν το γνωρίζω ,εικάζω πάντως ότι είναι 20-25 . Γιατί όμως δεν κοιτάζουμε και την Θεσ/κη ;  Υπάρχουν πολλοί που στις πρώτες θέσεις θέλουν Θεσ/κη . Επίσης εγώ θα το ξαναπώ ! Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 .
Αθήνα ποιες περιοχές εννοεις; Γιατι ξαναλεω συνάδελφοι δεν πήραν μετάθεση φετος α β γ δ Αθήνας και πηραν ανατολική και δυτική αττική. Επισης Θεσσαλονίκη αρκετός κοσμος που την δήλωσε δε πήρε μετάθεση και εκλεισε ο νομος.

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1365 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:16:23 μμ »
Θα συμφωνήσω με Κίρκη...η Μακρή σήμερα (στο especial το διαβασα) αναφέρει πως οι μόνιμοι διορισμοί έπονται των μεταθέσεων δεν αναφέρθηκε σε μετατάξεις...

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1366 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:17:57 μμ »

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1367 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:23:32 μμ »
Καλησπέρα σας . Οι θέσεις φιλολόγων στην Αθήνα είναι κάτω από 30 ( ειδική αγωγή ) . Το ακριβές νούμερο δεν το γνωρίζω ,εικάζω πάντως ότι είναι 20-25 . Γιατί όμως δεν κοιτάζουμε και την Θεσ/κη ;  Υπάρχουν πολλοί που στις πρώτες θέσεις θέλουν Θεσ/κη . Επίσης εγώ θα το ξαναπώ ! Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 .

Καλησπέρα Κίρκη!
Όταν λέτε στους ΠΕ04, σε ποιους αναφέρεστε, σε όλους;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1368 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:23:52 μμ »
Θα συμφωνήσω με Κίρκη...η Μακρή σήμερα (στο especial το διαβασα) αναφέρει πως οι μόνιμοι διορισμοί έπονται των μεταθέσεων δεν αναφέρθηκε σε μετατάξεις...

Η Μακρή είπε αυτό:

Από τον συνδυασμό των διατάξεων του άρθρου 7 του ν.3848/2010 (Α΄71), όπως ισχύει, και του άρθρου 15 περ. Δ παρ.3 του ν.1566/1985 (Α΄167) προκύπτει ότι οι διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών γίνονται με βάση τα υφιστάμενα οργανικά κενά, έπονται της διαδικασίας των μεταθέσεων των υπηρετούντων μόνιμων εκπαιδευτικών και πραγματοποιούνται στις απομένουσες μετά τις μεταθέσεις κενές θέσεις.

Ομως,

Τα κενά που έπονται της διαδικασίας των μεταθέσεων είναι ακριβώς αυτά που εμφανίζονται στην εγκύκλιο των μετατάξεων. Είμαι λοιπόν πολυ περίεργος να δω πώς αυτό που ανέφερε η Μακρή στη Βουλή μπορεί να ταιριάξει με αυτό που γράφει η Κίρκη, ότι δηλαδή "Σε καμία περίπτωση δεν θα δώσουν μόνο τα κενά των μετατάξεων για διορισμούς . Τουλάχιστον στους φιλολόγους ,στους μαθηματικούς και στους ΠΕ04 ."

Καθως είναι αντίθετα το ένα με το άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2022, 05:29:30 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1369 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:38:34 μμ »
mtsa.g αν διαβάσει κανείς την απάντηση της Μακρή δεν αναφέρεται στις μετατάξεις...επίσης προχτές πήρα τηλ. στο υπουργείο στη διεύθυνση διορισμών και εκανα μια ταπεινή ερώτηση για τα οργανικά κενά που θα δοθούν στους επικείμενους διορισμούς, μου ανέφερε το ίδιο δλδ."έπονται των διορισμών" και όταν τη ρώτησα: θα είναι αυτά των μετατάξεων? μόνο που δεν μ έβρισε...μου λέει τι σχέση έχει το ένα με το άλλο.
τι να πω...φαντάζομαι σύντομα θα μας λυθούν όλες οι απορίες...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1370 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:50:55 μμ »
mtsa.g αν διαβάσει κανείς την απάντηση της Μακρή δεν αναφέρεται στις μετατάξεις...επίσης προχτές πήρα τηλ. στο υπουργείο στη διεύθυνση διορισμών και εκανα μια ταπεινή ερώτηση για τα οργανικά κενά που θα δοθούν στους επικείμενους διορισμούς, μου ανέφερε το ίδιο δλδ."έπονται των διορισμών" και όταν τη ρώτησα: θα είναι αυτά των μετατάξεων? μόνο που δεν μ έβρισε...μου λέει τι σχέση έχει το ένα με το άλλο.
τι να πω...φαντάζομαι σύντομα θα μας λυθούν όλες οι απορίες...

Από ενημέρωση του ΠΑΣΑΔ πριν μερικές εβδομάδες:

Σύμφωνα με ενημέρωση του Πανελληνίου Συλλόγου Αναπληρωτών Δασκάλων (ΠΑΣΑΔ)

Μετά από επικοινωνία που είχαμε με τη Γενική Διεύθυνση Εκπαιδευτικού Προσωπικού Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας μας διευκρινίστηκε ότι τα οργανικά κενά που φαίνονται στην εγκύκλιο των μετατάξεων είναι τα κενά που προέκυψαν ΜΕΤΑ την ολοκλήρωση των μεταθέσεων.


Προφανώς λοιπόν καποιος στο υπουργείο δεν ξέρει τι του γίνεται  ;D

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1371 στις: Ιούνιος 13, 2022, 05:54:35 μμ »
Μπορεί mts.ag...αν μιλούσαν και λίγο ευγενικά... 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 431
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.