*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Επιτυχόντων ΑΣΕΠ για την Αντισυνταγματικότητα 40%+24μηνου+30μηνου  (Αναγνώστηκε 1247357 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Κατι για το ιστορικο της υποθεσης ...Απο διαλογο στο χαζο-βιβλιο...

Παράθεση
εξηγησε μας γιατι ΔΕΝ ολοκληρωσε τα ενδικα μεσα ως ωφειλε υποχρεωμενο απο νομο

Απαντηση

Παράθεση
Για να πας σε έφεση πρέπει να έχεις νομολογία . Δεν πας έτσι . Δεν είχε πουθενά να στηριχτεί νομικά και δεν πήγε. Μας το είπε ο γενικός γραμματέας . Αν μπορούσε θα πήγαινε γιατί έτσι προβλέπεται .

ΥΓ.Αρα αυτο που ελεγε  Ο Κωτσος οτι δεν ηθελα να τους ταλαιπωρησω με περαιτερω δικες...ειναι Μπουρδες...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 08:20:08 πμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Οσοι απο τους "συναδελφους" μιλανε υποτιμητικα για τα δικαστηρια με αφορμη την δικαιωση των Ασεπιτων ας μας πουν τι γυρευουν τοτε σε αυτα οι 1200 36μηνιτες σε αυτα ?

Οσοι μιλανε για ενστασεις και προσφυγες κατα των διορισμων των Ασεπιτων ελεγξτε πρωτα αν εχουν οι ιδιοι οι ΑΣΕΠ ...επισης προσεξτε που δινεται τα στοιχεια σας ...οταν κανετε εγγραφη σε διαφορες ομα-δουλες στο φατσο-βιβλιο... 8)

Δεν γνωριζω σε τι θα βασιστει η νομολογια για μια τετοια προσφυγη ...προσωπικα θεωρω οτι  θα ειναι αδυνατο να μην στιγματισει συγκεκριμενους συναδελφους (Πχ αυτος ειναι σειρα 3000)...Καλα ξεμπλεξιματα για οποιον/α διανοηθει να στραφει κατα συναδελφου...Το τι σας λενε καποιοι ανωδυνα και ανεξοδα (χωρις δειγμα ΑΣΕΠ)...δεν εχει σημασια διοτι το δικο σας ονομα θα δει στο δικογραφο...ο συναδελφος πχ με σειρα 3000...  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 09:18:38 πμ από kpet »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Αγαπητη συναδελφισσα αυτη ειναι μια στρεβλη εικονα που μεταφερεις την στιγμη που "σφαζομαστε" και ομαδες συμφεροντων βαζει τρικλοποδιες μια στη αλλη...Απο την αλλη σκεφτομαι πως θα ζω σε ενα νησι η ηπειρωτικο νομο ...με τα 700 ευρω που παιρνει ενας νεοδιοριστος ? Οσο για τις πισινες ...νομιζω πως μπορω να ζησω χωρις αυτες... ;D ;D ;D


Παιδιά,μην αναλώνεστε σε εικασίες,συνωμοσιολογίες και σενάρια.Εσείς βρε,χαριτωλογώντας,δεν μπορείτε να χαρείτε το διορισμό σας! Τα τελευταία 4 χρόνια ζω στα Δωδεκάνησα και τα' χω γυρίσει όλα. Δεν είναι τραγικά τα πράγματα.Κάποια νησιά Ρόδος,Κως,Κάλυμνος δε δυσκολεύουν.Τα μικρότερα έχουν δυσκολίες αλλά για όσους μετακομίσουν με παιδιά.Επειτα,εδώ ο κόσμος είναι πιο δεμενος κι εξυπηρετικός.Κρίση δε ζούνε ιδιαίτερα στα μεγάλα,άνοιξη έχουμε έξι μήνες το χρόνο,άλλη ψυχολογία,ο κόσμος έχει χιούμορ.Οι ελεύθεροι μπορούν ν' αποκατασταθούν γιατί υπάρχουν καλοί άνθωποι,πισίνες,πολιτιστικά δρώμενα,μπάντες,χορωδίες,έθιμα κ λαογραφικό ενδιαφέρον με μεγαλη πολιτιστική παράδοση.Εδώ οι άνθρωποι χαμογελούν σε καλούν στα σπίτια τους και οι παρέες γίνονται εύκολα! Οι διευθυντές είνα σχετικά νέοι κ βοηθούν τους νεοδιόριστους.Έχουμε κ παντρολογήματα ανάμεσα σε συναδέλφους.Υπάρχει μια Ελλάδα που αξίζει να τη ζήσετε,θα γίνετε πλουσιότεροι.Οι μαθητές βέβαια δεν είναι δυνατοί,γιατί προσανατολίζονται σε τουριστικές σχολές.Θα βρειτε εγγλεζάκια στα σχολιά αμερικανάκια κ μετανάστες οικονομικούς,αλλά συσπειρωμένες κοινωνίες,γιατί είναι ακρητικές.Κάντε το σταυρό σας κι ελάτε,γιατί οι μαθητές σας σάς περιμένουν!

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1200 μπορει να ναι εκει..αλλα μη συγκρινετε ανομοια πραγματα γιατι εκει συμμετεχουν πολλοι δασκαλοι. Επισης οι ανακοινωσεις για συμμετοχη απο Συλλογους Αναπληρωτων Δασκαλων ειναι περισσοτερες συγκριτικα με τις προσφυγες ΑΣΕΠ.

Για τις προσφυγες ΑΣΕΠ ειχε βγαλει κανα συλλογος ανακοίνωση; Ισα ισα μετα το χαμο που εγινε το 2015 ...το 2016...2017 υπηρχε ηρεμια

Προσωπικα με 4 επιτυχιες ΑΣΕΠ συμμετεχω παντου και ΑΣΕΠ και 36μηνο...Αν σου κατσει; Ελλαδα ζουμε...καλη τοποθετηση σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
...Δεν είναι τραγικά τα πράγματα.Κάποια νησιά Ρόδος,Κως,Κάλυμνος δε δυσκολεύουν.Τα μικρότερα έχουν δυσκολίες αλλά για όσους μετακομίσουν με παιδιά.Επειτα,εδώ ο κόσμος είναι πιο δεμενος κι εξυπηρετικός.Κρίση δε ζούνε ιδιαίτερα στα μεγάλα,άνοιξη έχουμε έξι μήνες το χρόνο,άλλη ψυχολογία,ο κόσμος έχει χιούμορ.Οι ελεύθεροι μπορούν ν' αποκατασταθούν γιατί υπάρχουν καλοί άνθωποι,πισίνες,πολιτιστικά δρώμενα,μπάντες,χορωδίες,έθιμα κ λαογραφικό ενδιαφέρον με μεγαλη πολιτιστική παράδοση.Εδώ οι άνθρωποι χαμογελούν σε καλούν στα σπίτια τους και οι παρέες γίνονται εύκολα! Οι διευθυντές είνα σχετικά νέοι κ βοηθούν τους νεοδιόριστους.Έχουμε κ παντρολογήματα ανάμεσα σε συναδέλφους.Υπάρχει μια Ελλάδα που αξίζει να τη ζήσετε,θα γίνετε πλουσιότεροι.....

Στα μικρά νησιά επιβιώνεις αν είσαι γερό ποτήρι... Για μανούλες με παιδιά απίστευτα δύσκολα!

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Πελαγονία και kpet έχετε πολύ άδικο.Η εικόνα είναι αυτή και δεν έχω να κερδίσω τίποτα! Στο σπίτι του κανένας δεν διορίζεται.Εγώ έχω δυο παιδιά μαζί μου! Άποψή σας βέβαια,αλλά αυτό που με λυπεί είναι το αγενές και προσβλητικό ύφος.Αναρωτηθήκατε αν αξίζετε να διδάξετε στα Ελληνόπουλα της εσχατιάς με το ύφος χιλίων βαρώνων; Βλέπω πως μυρίζετε καυσαέριο...

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2922
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Πελαγονία και kpet έχετε πολύ άδικο.Η εικόνα είναι αυτή και δεν έχω να κερδίσω τίποτα! Στο σπίτι του κανένας δεν διορίζεται.Εγώ έχω δυο παιδιά μαζί μου! Άποψή σας βέβαια,αλλά αυτό που με λυπεί είναι το αγενές και προσβλητικό ύφος.Αναρωτηθήκατε αν αξίζετε να διδάξετε στα Ελληνόπουλα της εσχατιάς με το ύφος χιλίων βαρώνων; Βλέπω πως μυρίζετε καυσαέριο...
+++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Πελαγονία και kpet έχετε πολύ άδικο.Η εικόνα είναι αυτή και δεν έχω να κερδίσω τίποτα! Στο σπίτι του κανένας δεν διορίζεται.Εγώ έχω δυο παιδιά μαζί μου! Άποψή σας βέβαια,αλλά αυτό που με λυπεί είναι το αγενές και προσβλητικό ύφος.Αναρωτηθήκατε αν αξίζετε να διδάξετε στα Ελληνόπουλα της εσχατιάς με το ύφος χιλίων βαρώνων; Βλέπω πως μυρίζετε καυσαέριο...

Τα νησιά έχουν γίνει απίστευτα τουριστικά! Υπάρχουν ξέρεις και τα χωριά της Ηπειρωτικής Ελλάδας που θα θέλαμε κάποιοι να ζήσουμε.  Το ύφος χιλίων Καρδιναλίων έχουν κάποιοι νησιώτες που δεν δίνουν σπίτια σε καθηγητές γιατί τους κακοπέφτουν τα 200 και 300 ευρώ! Σου λένε μες στα μούτρα σου 'εμένα δε με συμφέρει" ακόμα και αν έχουν οι ίδιοι παιδιά στο σχολείο... Σπίτια χωρίς ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, χωρίς πλυντήρια... κτλ Αλήθεια τα παιδιά σου στη σκάφη τα πλένεις; Εκτός αν είσαι η σούπερ τυχερή και έχεις βρει σπίτι αξιοπρεπές π.χ. στη Χάλκη ή στην Ίο για να μπορέσεις να επιβιώσεις εσύ μαζί με τα παιδιά σου, χωρίς να χρειάζεται να δώσεις όλο σου τον μισθό όπως π.χ στη Θήρα μόνο για το ενοίκιο...
Και εγώ ξέρω νησιά που είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά αν δε σου κάτσει την έκατσες....
Δεν τα μαρτυράω όμως...  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2019, 10:45:42 πμ από Πελαγονία »

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απαράδεκτη συμπεριφορά εκπαιδευτικού.Ελπίζω να μη σε συναντήσουν τα παιδιά μου ως εκπαιδευτικό.Λόγος αήθης και θρασύς....πολύ πολύ χαμηλό επίπεδο.Τελικά θα πρέπει να ανακαλυφθούν εξετάσεις αξιοπρέπειας και ήθους γιατί κι οι ασεπίτες δεν είναι εγγύηση για την εκπαίδευση!

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Ά και κάτι άλλο άγνωστο σε πολλούς σχετικά με τα ελληνόπουλα των νησιών... Το μαθητικό δυναμικό των νησιών αποτελείται κυρίως από αλβανάκια, βουλγαράκια, πακιστανάκια, αιγυπτιάκια... Δεν το λέω καθόλου υποτιμητικά. Είναι κυρίως τα παιδιά όσων δουλεύουν εκεί ως εργάτες. Βλέπεις τα παιδιά των ντόπιων νησιωτών βγάζουν το σχολείο στη γραφική Αθήνα όπου έχουν βεβαίως-βεβαίως τα ιδιόκτητα διαμερίσματά τους. Στο νησί τους πάνε τα καλοκαίρια. Πολλοί λίγοι νησιώτες, συνήθως οι πιο φτωχοί, μένουν και το χειμώνα στα νησιά με τα παιδιά τους. Αμπαρώνουν τα σπίτια τους, μαζεύουν τα κουτσούβελα και άντε γεια...

Κάτι ξέρουμε και εμείς... Και επίσης ελληνόπουλα έχουν και τα χωριά στην ηπειρωτική Ελλάδα. Αλλά εκεί τα σχολεία κλείνουν, και τα παιδιά πρέπει να πηγαίνουν σε διπλανά ή παραδιπλανά χωριά, πολλές οικογένεις μετακομίζουν τελικά... και ο φαύλος κύκλος της ερήμωσης της υπαίθρου συνεχίζεται.


Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Σε διαψεύδω κατηγορηματικά!! Αλλά δεν το συνεχίζω..με κούρασες! Να ξαναερωτευτείς ή να ερωτευτείς!

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Σε διαψεύδω κατηγορηματικά!! Αλλά δεν το συνεχίζω..με κούρασες! Να ξαναερωτευτείς ή να ερωτευτείς!

Ελπίζω να έχεις εσύ δίκιο και να διαψευστώ!

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Oχι καλέ στην πισίνα... ;D ;D ;D

Σπίτια χωρίς ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, χωρίς πλυντήρια... κτλ Αλήθεια τα παιδιά σου στη σκάφη τα πλένεις;

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Για αυτο βλεπει καλους ανθρωπους στα νησια... ;D ;D ;D

Επισης βοηθαει στο να εισαι καλος ανθρωπος ...αν εχεις μερικα ενοικιαζομενα δωματια των 100 ευρω ημερησιως... ;)

ΥΓ.Λετε και εμεις ζουμε σε αλλη χωρα...ημαρτον...

Το μαθητικό δυναμικό των νησιών αποτελείται κυρίως από αλβανάκια, βουλγαράκια, πακιστανάκια, αιγυπτιάκια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 736
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 722

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.