*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777504 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #784 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 02:52:47 μμ »
Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητούμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι συνάδελφοι της Α φάσης σχετικά με την τοποθέτησή τους.Όπως πολύ σωστά σημειώσατε, επιβεβαιώνει την έλλειψη οργάνωσης αυτού του κράτους.Απλώς,διατηρούμε κάποιες επιφυλάξεις ως προς τα λεγόμενα των υπαλήλλων των Β/βαθμιών..Ευχαριστούμε που μας ενημερώνετε!Καλή και γρήγορη τοποθέτηση!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:57:11 »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #785 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:19:24 μμ »
Εμένα αυτό που με απασχολεί είναι ότι αρκετοί ακούσαμε απο πληροφοριοδοτες μας μικρή β φάση....4 διαφορετικές πηγές στο υπουργείο το είπαν.....με προβλημάτισε αρκετά γιατί κ η α φάση είχαν πει θα είναι μικρή συγκριτικά με το 2010 κ δεν είπαν ψέματα....

Αυτο που σκέφτομαι είναι το εξής. Θα γίνει τέλη του μήνα μιαμικρη β φάση 100-150 φιλολογων κ έτσι θα πιάσουμε τις 600 προσλήψεις α κ β όσους η α πέρσι κ θα ακολουθήσει μέσα Οκτωβρίου μια γ φάση 300 ατόμων....μάλλον έτσι κινούνται τα πράγματα...

Μακάρι να κάνω λάθος

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #786 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:21:29 μμ »
Πάντως κ στην ειδική περισσότερους πήρε....μόνοι εμείς κ οι δάσκαλοι είμαστε ριγμενοι?

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #787 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:22:26 μμ »
Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητούμε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι συνάδελφοι της Α φάσης σχετικά με την τοποθέτησή τους.Όπως πολύ σωστά σημειώσατε, επιβεβαιώνει την έλλειψη οργάνωσης αυτού του κράτους.Απλώς,διατηρούμε κάποιες επιφυλάξεις ως προς τα λεγόμενα των υπαλήλλων των Β/βαθμιών..Ευχαριστούμε που μας ενημερώνετε!Καλή και γρήγορη τοποθέτηση!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:57:11 »

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #788 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:24:41 μμ »
Τα ίδια ακριβώς γίνονταν και πέρσι, τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Συναδελφοι, αισιοδοξία!!!
Για του λόγου το αληθές κάνω αντιγραφή-επικόλληση από τη σελίδα 71 του περσινού αντίστοιχου θέματος.
"Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:49:35 πμ »Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μην περιμένετε να γίνει νωρίς η Β φάση. Μόλις πήρα τηλ τη Β/θμια, στην οποία ανήκω (είμαι αναπληρώτρια Α φάσης) και μου είπε ότι τα κενά ΙΣΩΣ τα έχουν στο τέλος της εβδομάδας! Ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οι μόνιμοι, είπε, μετά θα τοποθετηθούμε εμείς. Δεν μπορούν να καλέσουν κι άλλους, αν δεν μπούμε εμείς πρώτα. Βέβαια, μου είπε το κλασικό: "Τι αγχώνεστε, αφού κάθεστε και πληρώνεστε κανονικά;"...

klasikos, γιατί έχω την εντύπωση πως προσπαθείς να δημιουργήσεις έριδες στα καλά καθούμενα και χωρίς κανέναν απολύτως λόγο; Φυσικά και γίνονται ακριβώς τα ίδια με πέρυσι, γιατί είναι ανοργάνωτοι. Σε όλα τα μηνύματά μου γράφω-γιατί πραγματικά το πιστεύω- ότι θα πάρει πάρα πολλούς φιλολόγους! Όμως με το να παραθέτεις κάτι που έγραψα πέρυσι είναι σαν να με παρουσιάζεις ότο προσπαθώ να σπείρω πανικό και απαισιοδοξία, εκτός από ψεύτικες ειδήσεις, και παίζω με τον πόνο σας. Εγώ μετέφερα ό,τι μου είπαν στη Διεύθυνση και το έκανα μόνο για να σας βοηθήσω, για να σας πληροφορήσω. Δεν είμαι η μόνη από την Α φάση που δυστυχώς μεταφέρει αυτήν την εικόνα της διάλυσης! Εξάλλου, ανυπομονώ για τη Β φάση, έχω μια καλή φίλη που περιμένει. Μην βλέπεις παντού εχθρούς, επειδή μας έχει σπάσει τα νεύρα το υπουργείο. Μαζί σου είμαι και όχι απέναντί σου!

fotinoula, δεν υπάρχει λόγος να απολογείσαι σε κανέναν και για τίποτα. Γνωρίζουν-όσοι πρέπει να γνωρίζουν- τις καλές σου προθέσεις
 και πόσο πολύ αγωνιάς για μας που περιμένουμε.
Εσύ πράξε  κατά το δοκουν σου και όποιος το εκτιμήσει, καλώς  έχει...αλλά και όποιος δεν....πάλι καλώς έχει.

Σε ένα πλήθος κόσμου που έχει εμπλακεί στην ανεργία, την ανασφάλεια ,την ανέχεια και σε πολλές άλλες καταστάσεις με
στερητικό -α, νομίζω ,ότι πρέπει να δικαιολογούμε και κάποιες υπερβολές

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #789 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:25:45 μμ »
Πάντως κ στην ειδική περισσότερους πήρε....μόνοι εμείς κ οι δάσκαλοι είμαστε ριγμενοι?
KAI  ΟΙ ΧΗΜΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΙΓΜΕΝΟΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #790 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 03:31:56 μμ »
Πάντως προσωπικά θα προτιμούσα μια μεγάλη β φάση καθυστερημένη, παρά μια μικρή τώρα και μετά να έχουμε πάλι την αγωνία αν όντως θα πάρει πολλούς στη γ φάση ή αν άρχισε η φθίνουσα πορεία των φάσεων.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #791 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 04:39:10 μμ »
Πάντως προσωπικά θα προτιμούσα μια μεγάλη β φάση καθυστερημένη, παρά μια μικρή τώρα και μετά να έχουμε πάλι την αγωνία αν όντως θα πάρει πολλούς στη γ φάση ή αν άρχισε η φθίνουσα πορεία των φάσεων.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #792 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:21:11 μμ »
Εγώ ένα πράγμα ξέρω.ΘΑ ΜΑς ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ !!!Αυτό το πράγμα δεν αντέχεται συνάδελφοι ,ήδη παρουσιάζω σημάδια σχιζοφρένειας ...θα μας πάρουν ,δεν θα μας πάρουν ...Και η φάση είναι ότι το ίδιο το υπουργείο δεν γνωρίζει ,οι δευτεροβάθμιες δεν γνωρίζουν ,οι αιρετοί δεν γνωρίζουν και εμείς εδώ λιώνουμε οι κακόμοιροι για το αυτονόητο .Να δουλέψουμε θέλουμε  :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #793 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 05:52:48 μμ »
Μια απ' τα ίδια Ντίνα και επιπλέον σκέψεις: ο άντρας μου πρέπει να πάρει απόσπαση, να πάρω 2 παιδιά απ' τα σχολεία τους,τα φροντιστήρια κτλ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #794 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 06:06:27 μμ »
Εγώ ένα πράγμα ξέρω.ΘΑ ΜΑς ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ !!!Αυτό το πράγμα δεν αντέχεται συνάδελφοι ,ήδη παρουσιάζω σημάδια σχιζοφρένειας ...θα μας πάρουν ,δεν θα μας πάρουν ...Και η φάση είναι ότι το ίδιο το υπουργείο δεν γνωρίζει ,οι δευτεροβάθμιες δεν γνωρίζουν ,οι αιρετοί δεν γνωρίζουν και εμείς εδώ λιώνουμε οι κακόμοιροι για το αυτονόητο .Να δουλέψουμε θέλουμε  :'( :'(
Και να προσθεσω σε αυτη τη σχιζοφρενεια οτι χθες πηρε περιπου 600 αναπληρωτες καλλιτεχνικων σε μια μονο φαση.Τετοια απαξιωση στους φιλολογους δεν την εχω ξαναδει.

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #795 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 06:21:51 μμ »
Εγώ ένα πράγμα ξέρω.ΘΑ ΜΑς ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ !!!Αυτό το πράγμα δεν αντέχεται συνάδελφοι ,ήδη παρουσιάζω σημάδια σχιζοφρένειας ...θα μας πάρουν ,δεν θα μας πάρουν ...Και η φάση είναι ότι το ίδιο το υπουργείο δεν γνωρίζει ,οι δευτεροβάθμιες δεν γνωρίζουν ,οι αιρετοί δεν γνωρίζουν και εμείς εδώ λιώνουμε οι κακόμοιροι για το αυτονόητο .Να δουλέψουμε θέλουμε  :'( :'(
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=96408&catid=7
δάσκαλοι αποπειράθηκαν να αυτοκτονήσουν επειδή απέτυχαν στον ασεπ της Τυνησίας,άντε και στα......δικά τους (των κυβερνώντων μας)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #796 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 06:29:41 μμ »
Εγώ ένα πράγμα ξέρω.ΘΑ ΜΑς ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ !!!Αυτό το πράγμα δεν αντέχεται συνάδελφοι ,ήδη παρουσιάζω σημάδια σχιζοφρένειας ...θα μας πάρουν ,δεν θα μας πάρουν ...Και η φάση είναι ότι το ίδιο το υπουργείο δεν γνωρίζει ,οι δευτεροβάθμιες δεν γνωρίζουν ,οι αιρετοί δεν γνωρίζουν και εμείς εδώ λιώνουμε οι κακόμοιροι για το αυτονόητο .Να δουλέψουμε θέλουμε  :'( :'(
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=96408&catid=7
δάσκαλοι αποπειράθηκαν να αυτοκτονήσουν επειδή απέτυχαν στον ασεπ της Τυνησίας,άντε και στα......δικά τους (των κυβερνώντων μας)

Αχ βρε evants!!! Για να το κάνουν αυτό τα "καμάρια" μας, θα έπρεπε να έχουν κάποια σταλιά ανθρωπιάς και ευαισθησίας και να κάνουν χαρακίρι, που γονάτισαν έναν ολόκληρο λαό! Αυτοί όχι μόνο τύψεις δεν έχουν, μας κατηγορούν και μας τιμωρούν από πάνω...Φοβάμαι πως εμάς έχουν οδηγήσει σε τέτοιες πράξεις! Εξάλλου, είναι τυχαίο που οι αυτοκτονίες στη χώρα μας αυξήθηκαν ραγδαία τους τελευταίους μήνες; Δε νομίζω...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #797 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 06:38:16 μμ »
 Στο υπουργείο Παιδείας που τηλεφώνησα η συνάδελφος μού είπε ότι το Υπουργείο επιθυμεί να βγάλει και τη β φάση αλλά δεν έχουν γίνει αποσπάσεις... Μου έδωσε την εντύπωση ότι το υπουργείο Παιδείας έχει ως τροχοπέδη τις δευτεροβάθμιες.. Κάποιες δευτεροβάθμιες καθυστερούν .... την τοποθέτηση αναπληρωτών, μονίμων... για τους δικούς τους λόγους... Δεν το έχουμε καταλάβει καθόλου.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 261

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.