*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777564 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1484 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:12:14 μμ »
Εδω και μερικες μερες συνδικαλιστης της ΕΛΜΕ μου λεει στο σχολειο πως δε θελει να με στεναχωρησει αλλα ακουει πως εμεις οι αναπληρωτες θα απολυθουμε(α φαση αναπληρωτων).
Καλά, είναι σοκαριστικό  :o !
Ωστόσο, δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο. Τα σχολεία πώς θα λειτουργήσουν; Καθηγητές, γονείς και παιδιά σίγουρα θα ξεσηκωθούν. Αυτό που μπορεί να γίνει, πράγμα το οποίο απεύχομαι φυσικά, είναι να μην καλέσει άλλους αναπληρωτές. Κι αυτό όμως είναι ένα υποθετικό σενάριο, που μάλλον δεν θα ισχύσει. Εννοείται όμως ότι οι προσλήψεις αναπληρωτών θα είναι δραστικά μειωμένες σε σχέση με πέρσι. Γενικά, τον τελευταίο καιρό υπάρχει μια τρομολαγνεία...Κυκλοφορούν απίστευτες ειδήσεις, συνέπεια βεβαίως του οικονομικού πολέμου που υφίσταται η χώρα...

Κι αυτό το "δραστικά μειωμένες" άσε να το διαπιστώσουμε καλύτερα. Υπάρχει τέτοια σύγχυση φέτος που κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1485 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:12:45 μμ »
Γιατί σε πολλούς από τους τελευταίους αποσπασμένους της Πρωτοβάθμιας δεν έχουν πει ότι πρέπει να προσληφθούν αναπληρωτές στη θέση τους για να φύγουν;

Μήπως ο συνδικαλιστής είναι ξενόγλωσσος; ;D

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1486 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:13:53 μμ »
Μου το λεει προσωπικα και νομιζω οχι κακοπροαιρετα.Διαμαρτυρονται λεει οι μονιμοι γιατι δεν εχουν τακτοποιηθει ακομη και τους πηραμε τις θεσεις.Οταν ομως τακτοποιηθουν μας δινουν τα χειροτερα τμηματα και τα μαθηματα που δεν παλευονται!

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1487 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:15:41 μμ »
Εδω και μερικες μερες συνδικαλιστης της ΕΛΜΕ μου λεει στο σχολειο πως δε θελει να με στεναχωρησει αλλα ακουει πως εμεις οι αναπληρωτες θα απολυθουμε(α φαση αναπληρωτων).
Καλά, είναι σοκαριστικό  :o !
Ωστόσο, δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο. Τα σχολεία πώς θα λειτουργήσουν; Καθηγητές, γονείς και παιδιά σίγουρα θα ξεσηκωθούν. Αυτό που μπορεί να γίνει, πράγμα το οποίο απεύχομαι φυσικά, είναι να μην καλέσει άλλους αναπληρωτές. Κι αυτό όμως είναι ένα υποθετικό σενάριο, που μάλλον δεν θα ισχύσει. Εννοείται όμως ότι οι προσλήψεις αναπληρωτών θα είναι δραστικά μειωμένες σε σχέση με πέρσι. Γενικά, τον τελευταίο καιρό υπάρχει μια τρομολαγνεία...Κυκλοφορούν απίστευτες ειδήσεις, συνέπεια βεβαίως του οικονομικού πολέμου που υφίσταται η χώρα...

Κι αυτό το "δραστικά μειωμένες" άσε να το διαπιστώσουμε καλύτερα. Υπάρχει τέτοια σύγχυση φέτος που κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.
Οk, έχεις δίκιο. Επαναδιατυπώνω: "μειωμένες προσλήψεις".
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1488 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:15:53 μμ »
Μου το λεει προσωπικα και νομιζω οχι κακοπροαιρετα.Διαμαρτυρονται λεει οι μονιμοι γιατι δεν εχουν τακτοποιηθει ακομη και τους πηραμε τις θεσεις.Οταν ομως τακτοποιηθουν μας δινουν τα χειροτερα τμηματα και τα μαθηματα που δεν παλευονται!

Ε άλλο αυτό κι άλλο η απόλυση. Πάντως δεν αμφιβάλλω ότι γίνεται αυτό. Καθένας το τομάρι του είμαστε δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1489 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:19:47 μμ »
Μου το λεει προσωπικα και νομιζω οχι κακοπροαιρετα.Διαμαρτυρονται λεει οι μονιμοι γιατι δεν εχουν τακτοποιηθει ακομη και τους πηραμε τις θεσεις.Οταν ομως τακτοποιηθουν μας δινουν τα χειροτερα τμηματα και τα μαθηματα που δεν παλευονται!

Ε άλλο αυτό κι άλλο η απόλυση. Πάντως δεν αμφιβάλλω ότι γίνεται αυτό. Καθένας το τομάρι του είμαστε δυστυχώς.

Αυτο το εχω ακουσει κι εγω απο συνδικαλιστες απο μερες και σας το ειχα αναφερει χωρις να εχω ιδεα αν στηριζεται καπου. Ειχε μιλησει συγκεκριμενα για φιλολογους ομως

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1490 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:27:01 μμ »
αχ αυτοί οι συνδικαλιστές.........    :-X
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1491 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:29:25 μμ »
Μου το λεει προσωπικα και νομιζω οχι κακοπροαιρετα.Διαμαρτυρονται λεει οι μονιμοι γιατι δεν εχουν τακτοποιηθει ακομη και τους πηραμε τις θεσεις.Οταν ομως τακτοποιηθουν μας δινουν τα χειροτερα τμηματα και τα μαθηματα που δεν παλευονται!

Ε άλλο αυτό κι άλλο η απόλυση. Πάντως δεν αμφιβάλλω ότι γίνεται αυτό. Καθένας το τομάρι του είμαστε δυστυχώς.

Αυτο το εχω ακουσει κι εγω απο συνδικαλιστες απο μερες και σας το ειχα αναφερει χωρις να εχω ιδεα αν στηριζεται καπου. Ειχε μιλησει συγκεκριμενα για φιλολογους ομως
Δεν μας αφήνουν ήσυχους λέω εγώ...
Είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι, οι φιλόλογοι είναι η κύρια ειδικότητα της β/βάθμιας (όταν λέω "κύρια" εννοώ πολυπληθέστερη λόγω των πολλών αντικειμένων που διδάσκει ένας φιλόλογος και κατά συνέπεια υπάρχει πάντα ανάγκη για ΠΕ02).
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1492 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:29:05 μμ »
Γέρακας 27- 9- 2011.




ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ




 Καλούνται όλοι οι αναπληρωτές Γενικής Παιδείας και Ειδικής Αγωγής α’ και β’ Φάσης που έχουν τοποθετηθεί σε σχολεία της Διεύθυνσής μας προκειμένου να συμπληρώσουν την αναγγελία πρόσληψής τους .





                                                             Ο  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΔΕ  ΑΝΑΤ. ΑΤΤ


                                                                   Στέφανος Ν. Καπέλλας
                                                                       Οικονομολόγος

                                                             

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1493 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:33:05 μμ »
Οι συνδικαλιστές έχουν σκοπιμότητα να τα λένε αυτά . Δε λέω ότι τα πράγματα δεν είναι δύσκολα αλλά οι συγκεκριμένοι τα διογκώνουν για να παρουσιάζουν τους εαυτούς τους χρήσιμους . Μιλούν για απολύσεις , αν τελικά δε θα γίνουν θα λένε ότι αγωνίστηκαν οι ίδιοι και το πέτυχαν . Ξέρουν ότι είναι απαξιωμένοι απέναντι στους αναπληρωτές και ψάχνουν κάτι να βρουν .
Ας μην κινδυνολογούμε τόσο , μετά την Αφάση έγιναν τόσες άλλες προσλήψεις

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1494 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:35:00 μμ »
Οι συνδικαλιστές έχουν σκοπιμότητα να τα λένε αυτά . Δε λέω ότι τα πράγματα δεν είναι δύσκολα αλλά οι συγκεκριμένοι τα διογκώνουν για να παρουσιάζουν τους εαυτούς τους χρήσιμους . Μιλούν για απολύσεις , αν τελικά δε θα γίνουν θα λένε ότι αγωνίστηκαν οι ίδιοι και το πέτυχαν . Ξέρουν ότι είναι απαξιωμένοι απέναντι στους αναπληρωτές και ψάχνουν κάτι να βρουν .
Ας μην κινδυνολογούμε τόσο , μετά την Αφάση έγιναν τόσες άλλες προσλήψεις
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1495 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:53:25 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ οι συνδικαλιστες ασχολουνται μονο με τους μονιμους,καταλαβετε το.Τωρα πιεζονται αφορητα απο τους μονιμους για τις αποσπασεις και διασπειρουν φημες τυπου ''δεν υπαρχουν κενα'',''θα απολυθουν οι αναπληρωτες''κτλ.Μα αφου εμαστε τοσο αχρειαστοι γιατι μας καλουν καθε χρονο κατα χιλιαδες;Ας ερθουν να ζητησουν μετα ψηφο...

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1496 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:57:49 μμ »
Ανανέωση πινάκων..


Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1497 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 03:59:49 μμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160634
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.