*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777501 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θάνος73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1638 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 09:07:56 μμ »
συναδελφοι μολις τωρα ειπαν στο μεγκα οτι υπαρχει θεμα και με τους εκπαιδευτικους ωρομισθιους στην δευτεροβαθμια εθεσε η τροικα λενε θεμα, η διαμαντοπουλου ειπαν προαπαθει να κρατησει αντι 30000 ? περυσι σε 15000, ειναι τρελεοι
εγώ πάντως κατάλαβα ότι επειδή "διαλύεται η Παιδεία" η Διαμαντοπούλου "ζητεί επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου για τις προσλήψεις". αισιόδοξο μου φαίνεται αυτό. τουλάχιστον φαίνεται ότι αρχίζει και η ίδια να νιώθει πώς έχει η κατάσταση και ότι τα μισά της χιλιάδας είναι πεντακόσια, όπως κα να το κάνουμε...
σα δαχτυλίδια του Κρόνου κρέμονται πάνω απ' το κεφάλι τα όνειρα που κάνω όταν είμαι ξύπνιος στο σκοτάδι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:21:01 »

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1639 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:25:20 μμ »
πηρα τηλεφωνο και ρωτησα για τα ΖΕΠ.MOY ειπαν περιμενουν την αποφαση.επισης για την σιβιτανιδειο θα μου πουν αυριο τι γινεται.ρωτησα για β φαση κ μου ειπαν πιθανον πρωτο 10εμερο οκτωβριου.
Απο που θα ενημερωθεις αυριο για τη σιβιτανιδειο;Απο τους ιδιους ή απο το υπουργειο;Γιατι εγω που τηλεφωνησα στη σχολη δεν εβγαλα ακρη...

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1640 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:29:47 μμ »
Βρε παιδιά, τι γίνεται με τους δασκάλους? :-[

Ποια φάση είναι αυτή που κάλεσε σήμερα?

Ε Λ Ε Ο Σ  ΠΙΑ >:( >:( >:( >:(
Αληθεια,ποσους δασκαλους θα εχει καλεσει με τους αυριανους;Σε λιγο θα μας καλεσει και εμας για να δουλεψουμε στα δημοτικα...Και η ειρωνεια ειναι πως τα δημοτικα εχουν ακομα ελλειψεις.Η κορη μου ακομα να δει δασκαλο,σε σχολειο των Αχαρνων...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1641 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:34:17 μμ »
συναδελφοι μολις τωρα ειπαν στο μεγκα οτι υπαρχει θεμα και με τους εκπαιδευτικους ωρομισθιους στην δευτεροβαθμια εθεσε η τροικα λενε θεμα, η διαμαντοπουλου ειπαν προαπαθει να κρατησει αντι 30000 ? περυσι σε 15000, ειναι τρελεοι
εγώ πάντως κατάλαβα ότι επειδή "διαλύεται η Παιδεία" η Διαμαντοπούλου "ζητεί επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου για τις προσλήψεις". αισιόδοξο μου φαίνεται αυτό. τουλάχιστον φαίνεται ότι αρχίζει και η ίδια να νιώθει πώς έχει η κατάσταση και ότι τα μισά της χιλιάδας είναι πεντακόσια, όπως κα να το κάνουμε...
To είδα κι εγώ το δελτίο αλλά αντίθετα δε μου φάνηκε ΚΑΘΟΛΟΥ αισιόδοξο, καθώς προσπαθεί να καλύψει τα τεράστια κενά με ωρομισθίους! Όντως μίλησε για πάρα πολλά κενά η σιχαμένη αλλά με ανησύχησε ότι δεν αναφέρθηκε σε μόνιμους διορισμούς ή έστω αναπληρωτές αλλά ωρομισθίους που θα πληρώνονται με ψίχουλα! Η πλήρης εκμετάλλευση δηλαδή...μας χρησιμοποιούν και μας πετάνε! Πού θα πάει! Θα ξυπνήσουμε εμείς κάποια στιγμή και θα χάσουν αυτοί τον ύπνο τους! Κάποια στιγμή ίσως δούμε να μη σπάνε μόνο αυγά στα κεφάλια πολιτικών αλλά τα ίδια τα κεφάλια τους!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:21:01 »

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1642 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:37:18 μμ »
συναδελφοι μολις τωρα ειπαν στο μεγκα οτι υπαρχει θεμα και με τους εκπαιδευτικους ωρομισθιους στην δευτεροβαθμια εθεσε η τροικα λενε θεμα, η διαμαντοπουλου ειπαν προαπαθει να κρατησει αντι 30000 ? περυσι σε 15000, ειναι τρελεοι
εγώ πάντως κατάλαβα ότι επειδή "διαλύεται η Παιδεία" η Διαμαντοπούλου "ζητεί επαναδιαπραγμάτευση του μνημονίου για τις προσλήψεις". αισιόδοξο μου φαίνεται αυτό. τουλάχιστον φαίνεται ότι αρχίζει και η ίδια να νιώθει πώς έχει η κατάσταση και ότι τα μισά της χιλιάδας είναι πεντακόσια, όπως κα να το κάνουμε...

To είδα κι εγώ το δελτίο αλλά αντίθετα δε μου φάνηκε ΚΑΘΟΛΟΥ αισιόδοξο, καθώς προσπαθεί να καλύψει τα τεράστια κενά με ωρομισθίους! Όντως μίλησε για πάρα πολλά κενά η σιχαμένη αλλά με ανησύχησε ότι δεν αναφέρθηκε σε διορισμούς ή έστω αναπληρωτές αλλά ωρομισθίους που θα πληρώνονται με ψίχουλα! Η πλήρης εκμετάλλευση δηλαδή...μας χρησιμοποιούν και μας πετάνε! Πού θα πάει! Θα ξυπνήσουμε εμείς κάποια στιγμή και θα χάσουν αυτοί τον ύπνο τους! Κάποια στιγμή ίσως δούμε να μη σπάνε μόνο αυγά στα κεφάλια πολιτικών αλλά τα ίδια τα κεφάλια τους!

Κάπου αλλού στο φόρουμ είπαν ότι αναφερόταν σε ωρομίσθιους για τα ΑΕΙ και ΤΕΙ και ότι είχε βγει ήδη σαν είδηση  στο In.gr. Οπότε ας μην ανησυχήσουμε και γι αυτό.  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1643 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 10:41:16 μμ »
Ναι ρε παιδιά...! Μη σκέφτεστε και αυτό! Σας φτάνει η αγωνία σας για τη Β φάση! Πάντως όπως κι αν τα σχεδιάζουν, δε θα τους βγει! Θα σας καλέσουν θέλουν- δε θέλουν! Δε νομίζω να βγει πιο αργά από πέρυσι! 
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1644 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 11:03:37 μμ »
Ναι ρε παιδιά...! Μη σκέφτεστε και αυτό! Σας φτάνει η αγωνία σας για τη Β φάση! Πάντως όπως κι αν τα σχεδιάζουν, δε θα τους βγει! Θα σας καλέσουν θέλουν- δε θέλουν! Δε νομίζω να βγει πιο αργά από πέρυσι!

Αν και δεν είμαι φιλόλογος να σας ενημερώσω: Συμφωνα με πληροφορίες άλλου συναδέλφου του forum, αλλά και αυτά που άκουσα εγώ στο mega αναφέρεται και στη πρωτοβάθμια-δευτεροβάθμια. Το mega μίλησε για πιέσεις μείωσης του κονδυλίου των 16000 ωρομισθίων (μάλλον εννούσε αναπληρωτών) που αν και μειώθηκε στο 50% σε σχέση με πέρυσι (προφανώς εννούουν αναπληρωτές-ωρομίσθιων σε όλη τη παιδεία που πήραν πέρυσι) ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ. Με λίγα λόγια δεν αρέσει σε κάποιους να βλ΄πεει ανθρώπους να δουλεύουν.

Ορίστε και το video
http://tv.alfavita.gr/?id=wTgNyy6cZx0

MHN AΦΗΣΕΙ KANENAΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΚΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΓΡΟΘΙΑ.

ΕΛΕΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΣΤΟ MEGA ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΣΕΥΕΙ ΤΟ ΛΑΟ και λέει ότι δεν έχει να πληρώσει τη ΔΕΗ.

ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΕΣΤΕ ΤΟΥΑ ΑΘΛΙΟΥΣ Ε ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ;;;

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1645 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 09:34:32 πμ »
Καλημερα.Ελπιζω να εχουμε κανενα νεο σημερα τουλαχιστον για αποσπασεις ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,αν και το βλεπω πολυ χλωμο.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1646 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:10:12 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι.Ήταν να βγουν οι αποσπάσεις Δευτέρα- Τρίτη.Αν δε βγουν και σήμερα ,οι άνθρωποι  θα είναι  απαράδεκτοι. :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:41:53 πμ από inw »
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος alexpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια σκέψη γεμίζει την απεραντοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1647 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:17:36 πμ »
καλημέρα από το Νότο!! άντε, ας πούμε όλοι μια καλημέρα..μήπως δημιουργήσουμε θετική ενέργεια...το έχουμε ρίξει στη μεταφυσική!!! κ πού είσαι ακόμα!!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1648 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:45:38 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι! Καλό κουράγιο και για σήμερα!

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1649 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 10:59:18 πμ »
καλημερα σε ολους.σας εχω φρεσκα νεα .μολισ επικοινωνησα με το 2103443657 και με παρεπεμψαν σε μια ευγενεστατη κυριουλα την προισταμενη.σε ερωτηση για τισ κλησεις αναπληρωτων μου ειπε οτι εχουν παγωσει λογω των αποσπασεων.περιμενουν κατα λεξη μου ειπε εντολη απο την πολιτικη ηγεσια του υπ παιδειας.σε ρεωτηση τωρα για σιβιτανιδειο για οσους ενδιαφερονται μαλλον ειπε δεν θα βγει ξεχωριστος πινακας φετος αλλα η κληση θα γινει ταυτοχρονα με την φαση αν καποιος την εχει δηλωσει.τησ ζητησα συγγνωμη για την ανοχληση κ μου ειπε οτι μπορω να την ξαναπαρω να με κατατοπισει.

Αποσυνδεδεμένος patiskis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1650 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 11:02:48 πμ »
καλημερα σε ολους.σας εχω φρεσκα νεα .μολισ επικοινωνησα με το 2103443657 και με παρεπεμψαν σε μια ευγενεστατη κυριουλα την προισταμενη.σε ερωτηση για τισ κλησεις αναπληρωτων μου ειπε οτι εχουν παγωσει λογω των αποσπασεων.περιμενουν κατα λεξη μου ειπε εντολη απο την πολιτικη ηγεσια του υπ παιδειας.σε ρεωτηση τωρα για σιβιτανιδειο για οσους ενδιαφερονται μαλλον ειπε δεν θα βγει ξεχωριστος πινακας φετος αλλα η κληση θα γινει ταυτοχρονα με την φαση αν καποιος την εχει δηλωσει.τησ ζητησα συγγνωμη για την ανοχληση κ μου ειπε οτι μπορω να την ξαναπαρω να με κατατοπισει.
καλα νεα.Αντε να βγουν αυτες οι αποσπασεις να ησυχασουμε...

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1651 στις: Σεπτέμβριος 29, 2011, 11:03:32 πμ »
Καλημέρα κι από μένα. Είμαστε εντελώς ανυπεράσπιστοι δυστυχώς. Οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί επιδεικνύουν μια μορφή πάλης που ενδέχεται να κλιμακωθεί ανάλογα με τις εξελίξεις. Φωνάζουν, διαμαρτύρονται, εξαγγέλουν απεργίες
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46318 .
 Εμείς περιμένουμε μήπως και αν μας καλέσουν. Τα μηνύματα είναι δυσοίωνα, αλλά τι είναι ευχάριστο στη χώρα μας σήμερα; Τι να πω...Κουράγιο, τι άλλο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 265
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.154 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.