*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2688 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:00:28 μμ »
ρε παιδιά,εχει βάση η προοπτική της επόμενης εβδομάδας που θέτει ο Aristos.Αν θέλουν να έχουν μεσο όρο αναπλήρωσης το 8μηνο τουλάχιστον και να περικόψουν για όσους μπορούν περισσότερο το επίδομα ανεργίας.
Συμφωνω απολυτα.Ολα ειναι προσχεδιασμενα για τους δικους τους λογους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:02 »

Αποσυνδεδεμένος δαναη 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2689 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:00:40 μμ »
συγνωμη που παρεμβαινω με θεμα λιγο ασχετο - σχετικο:
ειμαι φυσικος α φασης στην Α Αθηνας και απευθυνομαι  σε φιλολογους του φορουμ με το ιδιο προβλημα
Σε επικοινωνια μου με τη Διευθυνση πριν λιγο πηρα τις εξης απαντησεις:

1. γραμματεια ΠΥΣΔΕ: δεν εχουν γινει ακομα ουτε οι τοποθετησεις μονιμων σε ολους τους κλαδους, με αναπληρωτες δεν εχουμε ασχοληθει ακομα, ουτε ξερουμε ποτε...

2. γραμματεια διορισμων - αναπληρωτων: (ερ): εχουμε νεα για τοποθετησεις αναπληρωτων α φασης; (απ): περιμενουμε... (ερ):ποιο ειναι ακριβως το προβλημα; (απ):δεν υπαρχουν κενα. (ερ): μα δεν υποτιθεται πως οι κλησεις αναπληρωτων γινονται επι συγκεκριμενων κενων; (απ):εγινε ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ (ερ): αυτο εσεις το κρινετε φυσιολογικο; (απ): οχι και δεν γνωριζω τι να σας απαντησω, αλλα παραδεχομαι πως μιλαμε για μια πρωτογνωρη και δυσκολη κατασταση... (ερ): δηλαδη καποιες φημολογιες περι απολυσεων ισως ειναι βασιμες; (απ): εε δεν πιστευω να φτασουμε σε αυτο το σημειο, χωρις βεβαια η θεση μου να επιτρεπει να σας εγκυηθω κατι (ωραια τωρα μπορω να φουνταρω!!!) (ερ): ακουγεται πως σημερα ή Δευτερα θα ανακοινωθει η Β φαση αναπληρωτων Β/θμιας, χωρις να εχει τοποθετηθει ακομα η α; (απ) η Β φαση δεν θα περιλαμβανει σιγουρα την Α Αθηνας, αν ομως περιλαμβανει γενικα Αττικη, αυτο θα ειναι προβλημα μιας και ακομα "μαγειρευουμε"(δικη μου λεξη) αν μπορουμε να σας διαθεσουμε σε αλλη ΔΔΕ της Αττικης.
συνεχιζω...

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2690 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:01:17 μμ »
Γιατί εγώ κατάλαβα άλλα από το προσχέδιο νόμου για το μισθολόγιο;;; Εισαγωγισός μισθός 1092, 780 επί το συντελεστή

μεικτα...καθαρά με τις κρατήσεις τις αυξημένες του νεοδιόριστου είναι 660 στο χέρι..

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2691 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:02:12 μμ »
και στο τοπικ των τεχνικων ειδικοτητων απο εβδομαδα τους λενε.θελουν να εξοικονομησουν χρηματα οι ανθρωπο.μην ξεχνατε αλλωστε τους 8 ανθρωπομηνες για να μην πω σαρκοψυχοφαγους.μου αρεσουν αυτοι οι τεχνοκρατικοι οροι .ειναι για διερευνητικη φιλολογικη επεξεργασια!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:55:02 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2692 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:02:38 μμ »
Γιατί εγώ κατάλαβα άλλα από το προσχέδιο νόμου για το μισθολόγιο;;; Εισαγωγισός μισθός 1092, 780 επί το συντελεστή

μεικτα...καθαρά με τις κρατήσεις τις αυξημένες του νεοδιόριστου είναι 660 στο χέρι..
660 για πανεπιστημιακης εκπαιδευσης?μηπως ειναι για υποχρεωτικη εκπαιδευση?????????

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2693 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:06:06 μμ »
συγνωμη που παρεμβαινω με θεμα λιγο ασχετο - σχετικο:
ειμαι φυσικος α φασης στην Α Αθηνας και απευθυνομαι  σε φιλολογους του φορουμ με το ιδιο προβλημα
Σε επικοινωνια μου με τη Διευθυνση πριν λιγο πηρα τις εξης απαντησεις:

1. γραμματεια ΠΥΣΔΕ: δεν εχουν γινει ακομα ουτε οι τοποθετησεις μονιμων σε ολους τους κλαδους, με αναπληρωτες δεν εχουμε ασχοληθει ακομα, ουτε ξερουμε ποτε...

2. γραμματεια διορισμων - αναπληρωτων: (ερ): εχουμε νεα για τοποθετησεις αναπληρωτων α φασης; (απ): περιμενουμε... (ερ):ποιο ειναι ακριβως το προβλημα; (απ):δεν υπαρχουν κενα. (ερ): μα δεν υποτιθεται πως οι κλησεις αναπληρωτων γινονται επι συγκεκριμενων κενων; (απ):εγινε ΛΑΘΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ (ερ): αυτο εσεις το κρινετε φυσιολογικο; (απ): οχι και δεν γνωριζω τι να σας απαντησω, αλλα παραδεχομαι πως μιλαμε για μια πρωτογνωρη και δυσκολη κατασταση... (ερ): δηλαδη καποιες φημολογιες περι απολυσεων ισως ειναι βασιμες; (απ): εε δεν πιστευω να φτασουμε σε αυτο το σημειο, χωρις βεβαια η θεση μου να επιτρεπει να σας εγκυηθω κατι (ωραια τωρα μπορω να φουνταρω!!!) (ερ): ακουγεται πως σημερα ή Δευτερα θα ανακοινωθει η Β φαση αναπληρωτων Β/θμιας, χωρις να εχει τοποθετηθει ακομα η α; (απ) η Β φαση δεν θα περιλαμβανει σιγουρα την Α Αθηνας, αν ομως περιλαμβανει γενικα Αττικη, αυτο θα ειναι προβλημα μιας και ακομα "μαγειρευουμε"(δικη μου λεξη) αν μπορουμε να σας διαθεσουμε σε αλλη ΔΔΕ της Αττικης.
συνεχιζω...
ευχαριστουμε συναδελφε.αρα το προβλημα δεν ειναι μονο για φιλολογους.ειναι γενικοτερο τελικα.τα ιδια συββαινουν κ με τους μαθηματικους.μπαχαλο μπαχαλο!!!!

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2694 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:06:16 μμ »
δεν ξεκινάς όμως από το βαθμό ΣΤ, γιατί έχεις προϋπηρεσία ή μεταπτυχιακό-διδακτορικό που σε ανεβάζουν βαθμό

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2695 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:07:51 μμ »
Γιατί εγώ κατάλαβα άλλα από το προσχέδιο νόμου για το μισθολόγιο;;; Εισαγωγισός μισθός 1092, 780 επί το συντελεστή

μεικτα...καθαρά με τις κρατήσεις τις αυξημένες του νεοδιόριστου είναι 660 στο χέρι..
660 για πανεπιστημιακης εκπαιδευσης?μηπως ειναι για υποχρεωτικη εκπαιδευση?????????
το γραφαι κ το εθνος σημερα 660 ο πρψτοδιοριστος εκπαιδευτικος.

Αποσυνδεδεμένος δαναη 11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2696 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:13:09 μμ »
3. οικονομικο τμημα - μηχανογραφηση: (το τραβηξα πολυ εε;;) (ερ): υπαρχει καποιο προβλημα με τη μισθοδοσια αναπληρωτων; (απ): οχι, απο τη στιγμη που εχουμε τα στοιχεια σας απο τη μερα που κανατε πραξη αναληψης, εμεις εκδιδουμε τις καταστασεις και θα πληρωθειτε κανονικα.. (Ερ): ποτε βλεπετε να συμβαινει αυτο; (απ): ρωτα τον Σαχινιδη... (αναπλ.υπουργος οικονομικων νομιζω), αφου σοβαρευεται μετα το πρωινο ανεκδοτο που του προσφερα..... περιμενουμε να ερθει η εντολη πληρωμης σας (καπως μου το ειπε, ΑΠΥΔΕ ισως). Αφου παντως δεν εχει ερθει εως τωρα παει ο Οκτωβρης, να περιμενετε μεσα Νοεμβρη να πληρωθειτε... Σεπτ - Οκτ θα υπολογιστουν με το παλιο συστημα και απο Νοε με το ενιαιο μισθολογιο....

Υστερα απο ολα αυτα μηπως πρεπει συναδελφοι της Α φασης να συντονιστουμε και να πιεσουμε για απαντησεις πριν μας σερβιρουν καμια απολυση;;;

Αποσυνδεδεμένος vasia1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2697 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:14:48 μμ »
Καλημερα, συναδελφοι.Στο  alfavita απο χτες το βραδυ εχει βγει ανακοινωση για προσληψεις στα εκκλησιαστικα κ αποσπασεις στα ιερατικα..αλλα δν μπορω ν ανοιξω τα  αρχεια... :-\

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2698 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:16:11 μμ »
Καλημερα, συναδελφοι.Στο  alfavita απο χτες το βραδυ εχει βγει ανακοινωση για προσληψεις στα εκκλησιαστικα κ αποσπασεις στα ιερατικα..αλλα δν μπορω ν ανοιξω τα  αρχεια... :-\
υπαρχουν και στο pde.μας υποχρεωσαν με τοσους που πηραν.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2699 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:19:45 μμ »
περιμενουμε να ερθει η εντολη πληρωμης σας (καπως μου το ειπε, ΑΠΥΔΕ ισως).

Α.Β.Υ.Δ.Ε :  o αριθμός απόφασης του υπουργείου που πρακτικά ενεργοποιεί την μισθοδοσία μας.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2700 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:22:24 μμ »
Συνάδελφοι μόλις μίλησα με τον κυριούλη.Μου είπε για σήμερα αδύνατον.Μάλλον από Δευτέρα κι αυτό όχι σίγουρα.Αριθμό εννοείται δεν  είπε.Από Δευτέρα πάλι πίκρα και σκοτάδι κατά την  αοιδό.  >:( :-\
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2701 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 12:24:52 μμ »
τουλάχιστον ξέρουμε οτι δε θα βγει σήμερα...να μην ειμαστε πανω απο τον υπολογιστη...και οσο πιο αργά τοσο θα αυξηθούν και τα κενα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160629
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.197 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.