*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katjath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2758 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:05:44 μμ »
Οι πληροφορίες μου από αιρετό, τον ίδιο που είπε για κενά στη δυτική Θεσσαλονίκη, δεν είναι καλές... τα κενά φτάνουν τον αστρονομικό αριθμό των 3!!! Συμβολικός ο αριθμός, τόσα θα πάρουμε στο τέλος...
Για κλήση της β΄φάσης είπε Δευτέρα με Τρίτη, δε γνωρίζει -λέει, προσωπικά δεν τον πιστεύω - τον αριθμό...

Επίσης, για μένα διαλευκάνθηκε το μυστήριο "πού είναι τα κενά", σε περσινό μου σχολείο 2 1/2 κενά φιλολόγων καλύφθηκαν με τις ιστορίες από τους ξενόγλωσσους. Τελικά το πρόβλημα που δημιουργήθηκε σε εκείνους φέτος, το "λουζόμαστε" εμείς. Από το σχολείο μου είπαν πως 1)το όριο των 7 ωρών ισχύει για το β΄πτυχίο και 2)στέλνουν συνεχώς στο υπουργείο καταστάσεις με τις ώρες που έχει ο καθένας α΄ανάθεση, β΄ανάθεση κλπ, άρα το υπουργείο ξέρει και γίνεται αυτό με τις "ευλογίες" του. Το πρώτο επιχείρημα (για β΄πτυχίο το όριο) το προέβαλε και αιρετός της ανατολικής Θεσσαλονίκης. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλησπέρα σε όλους

Τα τρία κενά που αναφέρεις ισχύουν για τη δυτική Θεσσαλονίκη; Σήμερα που πήγα στη Δευτεροβάθμια μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κενά... Όσο για τις 7 ώρες εννοείται ότι πρόκειται για γραμμή του υπουργείου να τις ξεπερνούν σε κάθε περίπτωση!! Πολύ δύσκολο το βλέπω να δουλέψουμε στη Θεσσαλονίκη φέτος.... :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος stella28

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2759 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:06:41 μμ »
αφού δεν ανανέωσαν τους πίνακες.... μακάρι όμως να βγουν σήμερα

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2760 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:07:57 μμ »
Οι πληροφορίες μου από αιρετό, τον ίδιο που είπε για κενά στη δυτική Θεσσαλονίκη, δεν είναι καλές... τα κενά φτάνουν τον αστρονομικό αριθμό των 3!!! Συμβολικός ο αριθμός, τόσα θα πάρουμε στο τέλος...
Για κλήση της β΄φάσης είπε Δευτέρα με Τρίτη, δε γνωρίζει -λέει, προσωπικά δεν τον πιστεύω - τον αριθμό...

Επίσης, για μένα διαλευκάνθηκε το μυστήριο "πού είναι τα κενά", σε περσινό μου σχολείο 2 1/2 κενά φιλολόγων καλύφθηκαν με τις ιστορίες από τους ξενόγλωσσους. Τελικά το πρόβλημα που δημιουργήθηκε σε εκείνους φέτος, το "λουζόμαστε" εμείς. Από το σχολείο μου είπαν πως 1)το όριο των 7 ωρών ισχύει για το β΄πτυχίο και 2)στέλνουν συνεχώς στο υπουργείο καταστάσεις με τις ώρες που έχει ο καθένας α΄ανάθεση, β΄ανάθεση κλπ, άρα το υπουργείο ξέρει και γίνεται αυτό με τις "ευλογίες" του. Το πρώτο επιχείρημα (για β΄πτυχίο το όριο) το προέβαλε και αιρετός της ανατολικής Θεσσαλονίκης. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλησπέρα σε όλους

Τα τρία κενά που αναφέρεις ισχύουν για τη δυτική Θεσσαλονίκη; Σήμερα που πήγα στη Δευτεροβάθμια μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κενά... Όσο για τις 7 ώρες εννοείται ότι πρόκειται για γραμμή του υπουργείου να τις ξεπερνούν σε κάθε περίπτωση!! Πολύ δύσκολο το βλέπω να δουλέψουμε στη Θεσσαλονίκη φέτος.... :(

Ναι, 3! κενά στη δυτική και 0! στην ανατολική, έτσι είπαν αιρετοί (χθες για ανατολική, σήμερα για δυτική).
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2761 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:10:44 μμ »
Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο και όχι ο αιρετός... απλά μεταφέρω τι μου είπε... δε θα ξαφνιαστώ, αν δω να διαψεύδεται, έχουμε ακούσει τόσες αντιφατικές και αλληλοσυγκρουόμενες πληροφορίες φέτος, που δεν μπορούμε να στηριχτούμε πουθενά...

απ ότι φαίνεται σφάζονται κ μεταξύ τους οι αιρετοί....
κενά υπάρχουν, αλλά δεν θα τα δόσουν σε μας, τους αναπληρωτές, έχουν αλλού υποχρέωση,
εμείς του χρόνου άλλωστε θα μαστε σπίτια μας  :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2762 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:15:06 μμ »
Και το άλλο. Για τους απαισιόδοξους που λένε ότι μπορεί η β φάση να πάρει μόνο 100. Είναι δυνατόν η β φάση ειδικής να πήρε 48 και η β φάση γενικής να πάρει 100; Λίγο "κουλό" δεν ακούγεται;

Αχ, βρε Strato...Τώρα που μας κατέβασαν τόσο το μισθό, θα μπορούν να πάρουν περισσότερους! Φτηνό κρέας! Το κακό είναι που μας κάνουν να χαιρόμαστε κιόλας που δεν είμαστε άνεργοι!!! Θα ντρεπόμαστε να λέμε πόσα παίρνουμε!!! Κατά τ' άλλα...έχουν την απαίτηση να δίνουμε διά βίου ασεπ, να έχουμε πιστοποιητικά γλωσσομάθειας, υπολογιστών, παιδαγωγικής επάρκειας κλπ κλπ!!! Και να έχεις και το έκτρωμα την αννούλα από πάνω σου να την ακούς να λέει πως στα σχολεία θέλει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ εκπαιδευτικούς! Ελπίζω να βγει το συντομότερο και να είστε όλοι δίπλα στα σπίτια σας για να πηγαίνετε σχολείο με τα πόδια ή με ποδήλατο!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2763 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:15:55 μμ »
και να σκεφθειτε οτι εμεις εχουμε βεβαια τον πονο μας και περιμενουμε τη β' φαση να πιασουμε δουλεια... οι μαθητες απο την αλλη ενα μηνα τωρα χανουν τοσες διδακτικες ωρες εξαιτιας της κωλυσιεργιας τους (ενω οταν εκεινα κανουν καταληψη τα απειλουν με απωλεια εκδρομων, μαθημα τα σ/κ κλπ..) αυτες τις χαμενες εντωμεταξυ διδακτικες ωρες πως θα τις καλυψει σωστα, ο ερμος εκπαιδευτικος που θα κληθει να βγαλει για αλλη μια φορα το φιδι απο την τρυπα;;
Μια συμμορια που δρα ανενοχλητα....

Συμφωνώ... αλήθεια αν μας καλέσουν σε όλα αυτά τα σχολεία μέσα Οκτώβρη και εμείς δεν παραδόσουμε βαθμολογία... για το Α' Τρίμηνο, τι θα πουν οι γονείς? Γιατί παιδί μου πήρες βαθμούς σε 4 από τα 10+ μαθήματα? Είναι που θέλουν όλα να λειτουργούν υπέρ του μαθητή!!! όχι απλά συμμορία... μαφία! κόζα νόστρα!!!
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2764 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:16:38 μμ »
Οι πληροφορίες μου από αιρετό, τον ίδιο που είπε για κενά στη δυτική Θεσσαλονίκη, δεν είναι καλές... τα κενά φτάνουν τον αστρονομικό αριθμό των 3!!! Συμβολικός ο αριθμός, τόσα θα πάρουμε στο τέλος...
Για κλήση της β΄φάσης είπε Δευτέρα με Τρίτη, δε γνωρίζει -λέει, προσωπικά δεν τον πιστεύω - τον αριθμό...

Επίσης, για μένα διαλευκάνθηκε το μυστήριο "πού είναι τα κενά", σε περσινό μου σχολείο 2 1/2 κενά φιλολόγων καλύφθηκαν με τις ιστορίες από τους ξενόγλωσσους. Τελικά το πρόβλημα που δημιουργήθηκε σε εκείνους φέτος, το "λουζόμαστε" εμείς. Από το σχολείο μου είπαν πως 1)το όριο των 7 ωρών ισχύει για το β΄πτυχίο και 2)στέλνουν συνεχώς στο υπουργείο καταστάσεις με τις ώρες που έχει ο καθένας α΄ανάθεση, β΄ανάθεση κλπ, άρα το υπουργείο ξέρει και γίνεται αυτό με τις "ευλογίες" του. Το πρώτο επιχείρημα (για β΄πτυχίο το όριο) το προέβαλε και αιρετός της ανατολικής Θεσσαλονίκης. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλησπέρα σε όλους

Τα τρία κενά που αναφέρεις ισχύουν για τη δυτική Θεσσαλονίκη; Σήμερα που πήγα στη Δευτεροβάθμια μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κενά... Όσο για τις 7 ώρες εννοείται ότι πρόκειται για γραμμή του υπουργείου να τις ξεπερνούν σε κάθε περίπτωση!! Πολύ δύσκολο το βλέπω να δουλέψουμε στη Θεσσαλονίκη φέτος.... :(
δεν μπορώ να καταλάβω πώς η κάθε πολίχνη έχει 1-2 κενά και η θεσσαλονίκη του 1+ εκατομμυρίου όχι.\από περιέργεια,ποια ήταν η εικόνα στη δ/θμια;είχε κόσμο;

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2765 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:30:13 μμ »
λογικοτατο αυτο που λες...οπως και αυτο που συμβαινει με την Αθηνα...α μεγαλα αστικα κεντρα να ειναι γεματα....οταν εκει ειναι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια εκπαιδευτικοι και δεν εγιναν διορισμοι και ειχαμε τις περισσοτερες συνταξιοδοτήσεις...

κουλό μου φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2766 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:36:36 μμ »
απο αυτους της ειδικης που κληθηκαν αφαιρουμε κανεναν απο τον πινακα της γενικης ....ή....????

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2767 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:41:41 μμ »
Οι πληροφορίες μου από αιρετό, τον ίδιο που είπε για κενά στη δυτική Θεσσαλονίκη, δεν είναι καλές... τα κενά φτάνουν τον αστρονομικό αριθμό των 3!!! Συμβολικός ο αριθμός, τόσα θα πάρουμε στο τέλος...
Για κλήση της β΄φάσης είπε Δευτέρα με Τρίτη, δε γνωρίζει -λέει, προσωπικά δεν τον πιστεύω - τον αριθμό...

Επίσης, για μένα διαλευκάνθηκε το μυστήριο "πού είναι τα κενά", σε περσινό μου σχολείο 2 1/2 κενά φιλολόγων καλύφθηκαν με τις ιστορίες από τους ξενόγλωσσους. Τελικά το πρόβλημα που δημιουργήθηκε σε εκείνους φέτος, το "λουζόμαστε" εμείς. Από το σχολείο μου είπαν πως 1)το όριο των 7 ωρών ισχύει για το β΄πτυχίο και 2)στέλνουν συνεχώς στο υπουργείο καταστάσεις με τις ώρες που έχει ο καθένας α΄ανάθεση, β΄ανάθεση κλπ, άρα το υπουργείο ξέρει και γίνεται αυτό με τις "ευλογίες" του. Το πρώτο επιχείρημα (για β΄πτυχίο το όριο) το προέβαλε και αιρετός της ανατολικής Θεσσαλονίκης. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Καλησπέρα σε όλους

Τα τρία κενά που αναφέρεις ισχύουν για τη δυτική Θεσσαλονίκη; Σήμερα που πήγα στη Δευτεροβάθμια μου είπαν ότι δεν υπάρχουν κενά... Όσο για τις 7 ώρες εννοείται ότι πρόκειται για γραμμή του υπουργείου να τις ξεπερνούν σε κάθε περίπτωση!! Πολύ δύσκολο το βλέπω να δουλέψουμε στη Θεσσαλονίκη φέτος.... :(
δεν μπορώ να καταλάβω πώς η κάθε πολίχνη έχει 1-2 κενά και η θεσσαλονίκη του 1+ εκατομμυρίου όχι.\από περιέργεια,ποια ήταν η εικόνα στη δ/θμια;είχε κόσμο;

Αν η Θεσ/νικη βαδιζει στα χναρια της Αθηνας να ευχεστε να μη σας καλεσουν εκει και μετα τους περισσευετε.. Καλη ωρα εμεις  :-\

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 809
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2768 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:45:59 μμ »
Η κεντρική Μακεδονία γενικά ξερουμε αν εχει κενα ή τα κρυβουν και αυτα???/
δεν μπορει βρε παιδια...τοσα κενα ειχε περυσι...
????
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2011, 07:22:16 μμ από dimik »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2769 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:48:17 μμ »
Iσως σήμερα γίνει και η ανανέωση κι εμείς απο Δευτέρα

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2770 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:57:34 μμ »
Μακάρι όμως να έβγαιναν σήμερα... :-[

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2771 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 06:59:17 μμ »
Iσως σήμερα γίνει και η ανανέωση κι εμείς απο Δευτέρα
Μακάρι όμως να έβγαιναν σήμερα... :-[
ναι!!!!!!!!!
κατέβηκα και 2 θεσούλες από τη σημερινή κλήση ειδικής και μία προχθές!!!!!
είμαι τόσο χαρούμενος στην προσμονή της Δευτέρας ;)
θα βγάζω και 800 ευρωπουλάκια,τι σκ@τ@ να ζητήσω άλλο πια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
πού μας φτάσανε μου εξηγείτε;
από την άλλη βέβαια,ας έβγαιναν και τώρα,να ξέραμε μια ώρα νωρίτερα τι θα κάνουμε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 295

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.