*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 777614 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2968 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:11:45 μμ »
Μόλις τελείωσε η κατάληψη παίρνω στο υπουργείο και μιλάει όποιο τηλέφωνο καλώ. :PΔεν το σηκώνει ούτε ο κυριούλης ούτε ο αγριάνθρωπος. :(

περίεργο . . .να μετρούν κενά άραγε;;;
σίγα μην πατήσει το πόδι της πάντως η υπουργός για υπογραφές...θα της μουντάρουν :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:16:54 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2969 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:19:37 μμ »
Μόλις τελείωσε η κατάληψη παίρνω στο υπουργείο και μιλάει όποιο τηλέφωνο καλώ. :PΔεν το σηκώνει ούτε ο κυριούλης ούτε ο αγριάνθρωπος. :(

περίεργο . . .να μετρούν κενά άραγε;;;
σίγα μην πατήσει το πόδι της πάντως η υπουργός για υπογραφές...θα της μουντάρουν :P
Προσωπικη μου αποψη εαν δεν παρει την 6 δοση δεν θα εχει χρηματα, επομενωσ δεν κανει προσληψεις παρα μονο εαν ειναι σιγουρη για τα χρηματα

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2970 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:20:52 μμ »
Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω.ο ένας θεολογος εχει5παιδια και η αλλη μωρο μηνών.αν τους κόψουν τις ώρες στο σχολείο μας θα αναγκαστουν να μετακινηνούνται καθημερινα πανω απο 60χλμ.ειμαι αγανακτισμενη με το θεμα της β αναθεσης αλλα δεν μπορω να γινω ρουφιανα.πηρα μόνη μου τον προισταμενο της διευθυνσης κανω τα παραπονα για το θεμα αυτο και μου ειπε οτι στο υπουργειο το γνωρίζουν και το εγκρινουν σιωπηρα.εχουν γινει πολλες καταγγελιες και τιποτα!εξαλλου,σίγουρα το σχολειο μου δεν ειναι το μόνο στο οποίο δεν τηρείται το 7ωρο β αναθεσης!λυπάμαι!

Λυπάμαι πραγματικά που μορφωμένο άτομο θεωρεί ρουφιανιά την υπεράσπιση του κλαδου του... Αυτό είναι απαράδεκτο και δηλώνει άτομο που φοβάται να εκτεθεί διεκδικώντας τα αυτονόητα... Με τη λογική αυτή συνάδελφοι θα διδάσκουμε μονο αρχαία και θα κακίζουμε το αναλγητο υπουργείο (σιωπηρά πάντα βέβαια) που καταπατά τα δικαιωμάτα μας. Αλλά μάλλον αν κατορθώσεις και μπεις σε τάξη, μετα αδρανείς και γράφεις στα παλαιότερα των υποδημάτων σου του χιλιάδες άνεργους φιλολόγους που ξεροσταλιάζουν στον υπολογιστή για τα ρημαδοκενά...

είναι θέμα ανθρωπιάς και όχι αδυναμίας αντίδρασης ή φοβου.Διεκδικώ πάντα και δεν παραιτούμαι.ανέφερα το φαινόμενο στον προιστάμενο και τις ενστάσεις μου,αλλα βρήκα τοιχο μπροστά μου.θα το συνεχίσω και θα καταγγείλω εγγράφως στο υπουργείο το φαινόμενο,αλλα πρώτα θα το πω ξεκάθαρα στους2θεολόγους.καταλαβαίνω την αγανάκτηση όλων σας και θα το προχωρήσω,γιατί εχετε δικιο.δεν είναι ότι βολεύτηκα και αδιαφορώ,είναι ότι θέλω να κοιτω καταματα το συνάδελφο δίπλα μου.και όλους τους συναδέλφους βέβαια και το ξέρω πως κι εγω,αν ήμουν στη θέση σας,θα περίμενα από το διορισμένο φιλόλογο να αντιδράσει και θα το κάνω άμεσα.συγνώμη που μπήκα σε δίλημμα,αλλά δεν είναι εύκολο να στρέφεται ο ένας συνάδελφος εναντίον του άλλου.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2971 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:24:10 μμ »
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης


Το πιστεύεις αλήθεια το moto που παραθέτεις; ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΟ

το πιστεύω το μότο και το ακολουθώ σε όλη μου τη ζωή.η αδικία με ενοχλεί φοβερά.θα το αποδείξω άμεσα!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:16:54 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2972 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:26:07 μμ »
αυτό που δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ως κλάδος είναι οτι οι παράνομες αναθέσεις βλάπτουν το σύνολο του κλάδου μας.

ένα είναι σίγουρο ότι όλοι αργά ή γρήγορα  θα υποστούν τις συνέπειες....

Απόλυτο δίκιο!!!Συγνώμη από όλους του κλάδου μας για την αργοπορία μου.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2973 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:28:16 μμ »
Ευτυχώς υπάρχει και ο Μπράτης και μας ενημερώνει..........

Όσο για την αρνηση καταγγελίας συναδέλφων με β'αναθεση, πάμπολλα και πειστικά τα επιχειρήματα για την εφαρμογή της νομιμότητας, ομως εμείς φταίμε που το αφήνουμε να περάσει.

Κανονικά έπρεπε να είμαστε οργανωμένοι σε συλλόγους ανα νομό που να διεξάγουν έλεγχο, συντονισμό, δράσεις.......
Το ωρολόγιο πρόγραμμα κάθε σχολείο είναι αναρτημένο στον πίνακα ανακοινώσεων στην αίθουσα καθηγητών, κάθε επιτροπή θα μπορούσε να ελέγχει τυχόν παραπτώματα.
Εμείς όμως κοιμόμαστε, να δω πότε θα ξυπνήσουμε.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ΣΥΓΝΩΜΗ!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2974 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:31:08 μμ »
gumus λυπάμαι αν σου έδωσα την εντύπωση ότι σε πήρα από τα μουτρα... τα νεύρα όλων μας έχουν σπάσει με την απαράδεκτη κατάσταση που επικρατεί φέτος... Ελπίζω να μη σε στενοχώρησα πολύ! ;)

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2975 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:31:27 μμ »
Μόλις τελείωσε η κατάληψη παίρνω στο υπουργείο και μιλάει όποιο τηλέφωνο καλώ. :PΔεν το σηκώνει ούτε ο κυριούλης ούτε ο αγριάνθρωπος. :(

περίεργο . . .να μετρούν κενά άραγε;;;
σίγα μην πατήσει το πόδι της πάντως η υπουργός για υπογραφές...θα της μουντάρουν :P
Προσωπικη μου αποψη εαν δεν παρει την 6 δοση δεν θα εχει χρηματα, επομενωσ δεν κανει προσληψεις παρα μονο εαν ειναι σιγουρη για τα χρηματα

ποια χρήματα ρε παιδιά;;;
εδώ δεν έχει να πληρώσει τους μόνιμους, οι αναπληρωτές είναι το προβλημά της νομίζεις;;;

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2976 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:32:25 μμ »
gumus, δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη... και όλοι εμείς πολύ εύκολα κάνουμε αρνητική κριτική... μας πνίγει το δίκιο ναι, αλλά ανθρώπινοι και αναμενόμενοι οι ηθικοί ενδοιασμοί και προβληματισμοί σου!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2977 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:36:31 μμ »
gumus, δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη... και όλοι εμείς πολύ εύκολα κάνουμε αρνητική κριτική... μας πνίγει το δίκιο ναι, αλλά ανθρώπινοι και αναμενόμενοι οι ηθικοί ενδοιασμοί και προβληματισμοί σου!

Πολύ σωστά αλλά με μια ένσταση... Δεν πρόκειται για εύκολη αρνητική κριτική....σε καμία περίπτωση εύκολη με δεδομένο ότι τραβάμε αυτά που τραβάμε από ανίκανα στελέχη στο Υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2978 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:39:08 μμ »
Μόλις τελείωσε η κατάληψη παίρνω στο υπουργείο και μιλάει όποιο τηλέφωνο καλώ. :PΔεν το σηκώνει ούτε ο κυριούλης ούτε ο αγριάνθρωπος. :(

περίεργο . . .να μετρούν κενά άραγε;;;
σίγα μην πατήσει το πόδι της πάντως η υπουργός για υπογραφές...θα της μουντάρουν :P
Προσωπικη μου αποψη εαν δεν παρει την 6 δοση δεν θα εχει χρηματα, επομενωσ δεν κανει προσληψεις παρα μονο εαν ειναι σιγουρη για τα χρηματα

ποια χρήματα ρε παιδιά;;;
εδώ δεν έχει να πληρώσει τους μόνιμους, οι αναπληρωτές είναι το προβλημά της νομίζεις;;;
ετσι ειναι, εδω ολοι κοιτουν την παρτη τους , ελληναρες!!!!!!!!!σε ενα καραβι που βουλιαζει να πηδηξουμε ολοι μεσα............λεφτα δεν εχει και εμεις μετραμε κενα...................

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2979 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:40:11 μμ »
Συνάδελφοι αν σας είναι εύκολο και επειδή τρέχω και δεν φτάνω, παραπέμψτε με στην εγκύκλιο για τη β' ανάθεση και τι πλαφόν των 7 ωρών. Θα ΄στείλω άνθρωπο αύριο πρωί, παλιό του κλάδου με την εγκύκλιο στο χέρι στη Β'θμια Αιτ/νίας και στο σύμβουλο γιατί τα κενά εξανεμίζονται!! Παρακαλώ παραπέμψτε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2980 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:41:19 μμ »
gumus λυπάμαι αν σου έδωσα την εντύπωση ότι σε πήρα από τα μουτρα... τα νεύρα όλων μας έχουν σπάσει με την απαράδεκτη κατάσταση που επικρατεί φέτος... Ελπίζω να μη σε στενοχώρησα πολύ! ;)

δικό μου ήταν το λάθος Karas!Καλά μου τα πες κι εσύ και τόσοι άλλοι.Στεναχωρήθηκα,αλλά ταρακουνήθηκα κιόλας.μας αφορά όλους το θέμα,δεν έπρεπε να τραβήξω την ουρά μου απέξω.Κανένας αγώνας δεν είναι εύκολος.Επίπονος, αλλά αναγκαίος!!!!
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2981 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 03:47:44 μμ »
Σε ευχαριστώ που είσαι ευγενική και με κατανόηση ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 894
Σύνολο: 898

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.