*

Αποστολέας Θέμα: Tι θα ισχύσει στην ειδική αγωγή για τους κλάδους της δευτεροβάθμιας;;  (Αναγνώστηκε 3881 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Tώρα που καταργήθηκε η παρακολούθηση σεμιναρίων για την ειδική αγωγή για όλους τους κλάδους και δεδομένου ότι ο πρώτος διαγωνισμός ΑΣΕΠ για ειδική αγωγή θα διενεργηθεί μάλλον εντός του 2010, (επομένως το πολύ και αυτή τη χρονιά να ισχύσουν τα σεμινάρια) πως θα κατατάσσονται λίστες ειδικής αγωγής για τους κλάδους δευτεροβάθμιας;;

Δεδομένου ότι από τους τεχνικούς κλάδους δευτεροβάθμιας ελάχιστοι εως κανένας έχει διαδακτορικό, μεταπτυχιακό ή δεύτερο πτυχίο στην ειδική αγωγή. Δηλαδή θα μπορεί να ενταχθεί και ένας χωρίς καμία προϋπηρεσία και κατάρτιση στην ειδική αγωγή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ο ασεπ ειδικής που ακούγεται ότι θα γίνει το 2010 είναι μόνο για πε71 και πε 61, δεν ειπώθηκε κάτι γισ δ/θμια ακόμα

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Ο νόμος στο άρθρο 47, παράγραφο 5 λέει το εξής: ότι τα σεμινάρια ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ θα εξακολουθούν να ισχύουν εφόσον αποκτήθηκαν μέχρι 31/8/2010, μέχρι και την ολοκλήρωση του πρώτου και του επόμενου διαγωνισμού ΑΣΕΠ για την πλήρωση θέσεων στην ειδική αγωγή και εκπαίδευση.

Εννοεί προφανώς οποιοδήποτε διαγωνισμό ΑΣΕΠ που θα προκηρυχθεί για την ειδική αγωγή είτε αφορά δασκάλους, είτε νηπιαγωγούς είτε οποιοδήποτε άλλο κλάδο ειδικής.

Δεδομένου ότι στους πίνακες αναπληρωτών ειδικής αγωγής που έβγαιναν κάθε χρόνο, ειδικά στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝεντάσσονταν EΠΕΙΔΗ  είχαν αυτά τα σεμινάρια ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΝΟΜΟΣ, δεδομένου ότι τώρα καταργούνται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (ΤΟ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΣΤΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 5) και λαμβάνοντας υπόψιν ότι ελάχιστοι έχουν master ή διδακτορικό η δευτερο πτυχίο στην ειδική από τους κλάδους δευτεροβάθμιας, θα προσλαμβάνονται πλέον με μόνο κριτήριο την προϋπηρεσία στην ειδική εκτός από τα μόρια του ΑΣΕΠ που θα έχουν;;
Δηλαδή ένας που δεν έχει προϋπηρεσία στην ειδική θα μπορεί πλέον να μπαίνει στις λίστες αυτές;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2010, 01:04:37 πμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
κάθε χρονιά υπάρχουν κάποιες αλλαγές, πχ. περυσι δόθηκε περισσότερη αξία στα σεμινάρια και ίσχυε και το 10μηνο στην προυπηρεσία, υα οποία δεν υπήρχαν στην προκήρυξη πρόπερσι
οπότε,τα προσόντα και την κατάταξη θα την δούμε όταν βγει η προκήρυξη.
όσο για τα σεμινάρια, θα ισχύουν για δ/θμια μέχρι να γίνει ασεπ, όοοοταν γίνει ασεπ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Φυσικός

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Ο νόμος στο άρθρο 47, παράγραφο 5 λέει το εξής: ότι τα σεμινάρια ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ θα εξακολουθούν να ισχύουν εφόσον αποκτήθηκαν μέχρι 31/8/2010, μέχρι και την ολοκλήρωση του πρώτου και του επόμενου διαγωνισμού ΑΣΕΠ για την πλήρωση θέσεων στην ειδική αγωγή και εκπαίδευση.

Εννοεί προφανώς οποιοδήποτε διαγωνισμό ΑΣΕΠ που θα προκηρυχθεί για την ειδική αγωγή είτε αφορά δασκάλους, είτε νηπιαγωγούς είτε οποιοδήποτε άλλο κλάδο ειδικής.

Δεδομένου ότι στους πίνακες αναπληρωτών ειδικής αγωγής που έβγαιναν κάθε χρόνο, ειδικά στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝεντάσσονταν EΠΕΙΔΗ  είχαν αυτά τα σεμινάρια ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΝΟΜΟΣ, δεδομένου ότι τώρα καταργούνται ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (ΤΟ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΣΤΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 5) και λαμβάνοντας υπόψιν ότι ελάχιστοι έχουν master ή διδακτορικό η δευτερο πτυχίο στην ειδική από τους κλάδους δευτεροβάθμιας, θα προσλαμβάνονται πλέον με μόνο κριτήριο την προϋπηρεσία στην ειδική εκτός από τα μόρια του ΑΣΕΠ που θα έχουν;;
Δηλαδή ένας που δεν έχει προϋπηρεσία στην ειδική θα μπορεί πλέον να μπαίνει στις λίστες αυτές;;
Μάλλον όχι, πραγματικά κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2010, 02:32:30 μμ από Φυσικός »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Κάνεις λάθος Φυσικός. Για όλους τους κλάδους λέει ο νόμος και όχι μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71. Διαβάστε τον προσεκτικά!!!!!!!!!

Απλά στον ΠΕ61 και ΠΕ71 καταργούνται άμεσα, ενώ στους υπόλοιπους όσοι τα έχουν μέχρι 31/08/2010 θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν μέχρι και την διεξαγωγή του δεύτερου διαγωνισμού ειδικής αγωγής του ΑΣΕΠ. Οι διαγωνισμοί αυτοί μπορούν να είναι διαγωνισμοί μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71, αρκεί να είναι διαγωνισμοί ειδικής αγωγής, προκειμένου να αρχίσει να μετράει το χρονικό διάστημα χρησιμοποίησης ακόμα των σεμιναρίων   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2010, 02:44:43 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3648
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Κάνεις λάθος Φυσικός. Για όλους τους κλάδους λέει ο νόμος και όχι μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71. Διαβάστε τον προσεκτικά!!!!!!!!!

Κατ' αρχήν μην πανοκοβάλεσαι! Ο πανικός δεν έκανε ποτέ κακό σε κανέναν!
Δεύτερον, αν ψάξεις θα δεις ότι μπορεί να μιλά στο νόμο για ΑΣΕΠ όλων των ειδικοτήτων ΑΛΛΑ πρόσφατα μίλησε για ΑΣΕΠ μόνο σε ΠΕ71 και 61, για τους οποίους καταργεί και τα σεμινάρια.
Κάνε μια καλή έρευνα σε όλα και ηρέμησε λίγο!
Και μην ξεχνάς ότι όλοι οι υπουργοί που πέρασαν τα τελευταία χρόνια από το πολύπαθο υπουργείο μας, την ΕΑ την είχαν γραμμένη και όλες οι αποφάσεις παιρνόταν την τελευταία στιγμή και -τολμώ να πω- στο πόδι!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Το ξαναλέω ποια είναι η απορία μου, γιατί μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Λέω κάτι πολύ συγκεκριμένο

Αναφέρομαι στο τρόπο πρόσληψης αναπληρωτών ειδικής αγωγής στην ειδική αγωγή και δεν πανικοβάλομαι
Αναφερόμουν στα σεμινάρια, ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΨ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ και ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΑΝ  ο διαγωνισμός θα είναι για ΠΕ61, ΠΕ71 ή ΠΕ 1000

Τα σεμοινάρια λέει ο νόμος ότι ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣκαι όχι μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71. Διαβάστε τον προσεκτικά!!!!!!!!!

Απλά στον ΠΕ61 και ΠΕ71 καταργούνται άμεσα, ενώ στους υπόλοιπους όσοι τα έχουν μέχρι 31/08/2010 θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν μέχρι και την διεξαγωγή του δεύτερου διαγωνισμού ειδικής αγωγής του ΑΣΕΠ. Οι διαγωνισμοί αυτοί μπορούν να είναι διαγωνισμοί μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71, αρκεί να είναι διαγωνισμοί ειδικής αγωγής, προκειμένου να αρχίσει να μετράει το χρονικό διάστημα χρησιμοποίησης ακόμα των σεμιναρίων  

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3648
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Το ξαναλέω ποια είναι η απορία μου, γιατί μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Λέω κάτι πολύ συγκεκριμένο

Αναφέρομαι στο τρόπο πρόσληψης αναπληρωτών ειδικής αγωγής στην ειδική αγωγή και δεν πανικοβάλομαι
Αναφερόμουν στα σεμινάρια, ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΨ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ και ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΑΝ  ο διαγωνισμός θα είναι για ΠΕ61, ΠΕ71 ή ΠΕ 1000

Τα σεμοινάρια λέει ο νόμος ότι ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣκαι όχι μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71. Διαβάστε τον προσεκτικά!!!!!!!!!

Απλά στον ΠΕ61 και ΠΕ71 καταργούνται άμεσα, ενώ στους υπόλοιπους όσοι τα έχουν μέχρι 31/08/2010 θα μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν μέχρι και την διεξαγωγή του δεύτερου διαγωνισμού ειδικής αγωγής του ΑΣΕΠ. Οι διαγωνισμοί αυτοί μπορούν να είναι διαγωνισμοί μόνο για ΠΕ61 και ΠΕ71, αρκεί να είναι διαγωνισμοί ειδικής αγωγής, προκειμένου να αρχίσει να μετράει το χρονικό διάστημα χρησιμοποίησης ακόμα των σεμιναρίων  

Ωραία. Καταρχήν μην φωνάζεις και το ξαναλέω μην πανικοβάλεσαι!
Τα σεμινάρια καργούνται άμεσα σε ΠΕ71 και 61, γιατί είπε ότι θα κάνει ΑΣΕΠ.
Για τους άλλους κλάδους δεν έχει πει τίποτα΄.
Εγώ σου βάζω το ερώτημα, αν τα καταργήσει (που για μένα πρέπει να καταργηθούν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που το έχω εκθέσει σε άλλα σημεία πολλές φορές και δεν θα το ξανακάνω τώρα), πώς θα επανδρωθούν τα ειδικά σχολεία, τα ΤΕ, τα ΕΕΕΕΚ; Από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος άλλος επίσημος φορέας (π.χ. διδασκαλίο) που να δίνει εξειδίκευση στην ΕΑ, δεν μπορεί να τα καταργήσει. Απλά είναι τα πράγματα
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Emmaki άντε πήγαινε να πάρεις το ΦΕΚ να διαβάσεις το νόμο και μετά μίλα.

Διαβάστε πρώτα και μετά μιλήστε. Βαριέμαι να γράφω τώρα αυτά που λέει  ο νόμος

Δεν μπορώ κάτι συγκεκριμένο ρωτάω και εσείς έχετε λκολήσει με το ΠΕ61 και ΠΕ71.

ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΦΕΚ!!!!!!!!  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2010, 03:25:08 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3648
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Emmaki άντε πήγαινε να πάρεις το ΦΕΚ να διαβάσεις το νόμο και μετά μίλα.

Διαβάστε πρώτα και μετά μιλήστε. Βαριέμαι να γράφω τώρα αυτά που λέει  ο νόμος

Δεν μπορώ κάτι συγκεκριμένο ρωτάω και εσείς έχετε λκολήσει με το ΠΕ61 και ΠΕ71.

ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΦΕΚ!!!!!!!!  


Απιατώ καλύτερο τρόπο όταν απευθύνεσαι σε μένα!
Σου εξέθεσα την άποψη μου, δεν απαιτώ να τη δεχτείς. Σου εξέθεσα τα επιχειρήματα μου, δεν απαιτώ να τα δεχτείς! ΑΠΑΙΤΩ, όμως, να μου μιλάς με τον τρόπο που σου απευθύνομαι!
Κεφαλάια γράμματα, δηλαδή φωνές, εκφράσεις του στυλ "έχετε κολλήσει με 61 και 71", "διαβάστε πρώτα και μετά μιλήστε" είοναο προσβήτικά για τους συναδέλφους σου και δεν αρμόζουν σε άνθρωπο που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός.
Το ΦΕΚ το έχω διαβάσει, όπως έχω παρακολουθήσει και το θέμα από την αρχή που άρχισαν οι συζητήσεις και όχι πριν από 2 μέρες σαν και σένα! Κάνε μια αναζήτηση σε άλλες αναρτήσεις να δεις τι έχει συζητηθεί. Κάνε και μια βόλτα από πλαίδια ειδικής αγωγής, πληροφορήσου για το τι συμβαίνει εκέι, ποιές είναι οι ανάγκες σε εκπαιδευτικό προσωπικό....
Και αν πια σε καέι τόσο πολύ η ειδική αγωγή και φοβάσαι ότι τα σεμινάρια έχουν καταργηθεί, κάνε ένα μεταπτυχιακό να μην έχεις να φοβηθέις κανένναν!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Emmaki άντε πήγαινε να πάρεις το ΦΕΚ να διαβάσεις το νόμο και μετά μίλα.

Διαβάστε πρώτα και μετά μιλήστε. Βαριέμαι να γράφω τώρα αυτά που λέει  ο νόμος

Δεν μπορώ κάτι συγκεκριμένο ρωτάω και εσείς έχετε λκολήσει με το ΠΕ61 και ΠΕ71.

ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ, ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΦΕΚ!!!!!!!!  


Απιατώ καλύτερο τρόπο όταν απευθύνεσαι σε μένα!
Σου εξέθεσα την άποψη μου, δεν απαιτώ να τη δεχτείς. Σου εξέθεσα τα επιχειρήματα μου, δεν απαιτώ να τα δεχτείς! ΑΠΑΙΤΩ, όμως, να μου μιλάς με τον τρόπο που σου απευθύνομαι!
Κεφαλάια γράμματα, δηλαδή φωνές, εκφράσεις του στυλ "έχετε κολλήσει με 61 και 71", "διαβάστε πρώτα και μετά μιλήστε" είοναο προσβήτικά για τους συναδέλφους σου και δεν αρμόζουν σε άνθρωπο που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός.
Το ΦΕΚ το έχω διαβάσει, όπως έχω παρακολουθήσει και το θέμα από την αρχή που άρχισαν οι συζητήσεις και όχι πριν από 2 μέρες σαν και σένα! Κάνε μια αναζήτηση σε άλλες αναρτήσεις να δεις τι έχει συζητηθεί. Κάνε και μια βόλτα από πλαίδια ειδικής αγωγής, πληροφορήσου για το τι συμβαίνει εκέι, ποιές είναι οι ανάγκες σε εκπαιδευτικό προσωπικό....
Και αν πια σε καέι τόσο πολύ η ειδική αγωγή και φοβάσαι ότι τα σεμινάρια έχουν καταργηθεί, κάνε ένα μεταπτυχιακό να μην έχεις να φοβηθέις κανένναν!

χρυσόστομη!

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Ενώ ο τρόπος του στυλ " σου επαναλαμβάνω μην πανικοβάλεσαι" όταν πουθενά δεν έχω γράψει ότι είμαι πανικοβλημένος δεν είναι προσβλητικός;

Απόψεις εκφράζω και δεν βρίζω κανένα. Το αν με καίει η ειδική αγωγή είναι δικό μου θέμα και δεν καίγομαι φυσικά για τα σεμινάρια όπως αφήνεις να ενοηθεί

Το ΦΕΚ το λέει ξεκάθαρα ότι καταργούνται από όλους τους κλάδους.

Το τι είχατε πει σε προηγούμενες συζητήσεις για το αν καταργούνται ή όχι, δεν έχει νόημα πια γιατί είναι πλέον νόμος του κράτος ότι καταργούνται από όλους και όλα ως προσόν διορισμού (με εξαίρεση τα χρονικά όρια κατάργησης ανάλογα με το αν είσαι ΠΕ61, ΠΕ71 ή ανήκεις σε οποιοδήποτε άλλο κλάδο)

Εγώ όμως άλλο ρώτησα, γιατί έχω δεδομένο ως πολίτης που διάβασα το ΦΕΚ ότι καταργούνται.

Και σου ξαναεπαναλαμβάνω, διάβασε το επίσημο ΦΕΚ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2010, 03:45:48 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3648
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Ενώ ο τρόπος του στυλ " σου επαναλαμβάνω μην πανικοβάλεσαι" όταν πουθενά δεν έχω γράψει ότι είμαι πανικοβλημένος δεν είναι προσβλητικός;

Απόψεις εκφράζω και δεν βρίζω κανένα. Το αν με καίει η ειδική αγωγή είναι δικό μου θέμα και δεν καίγομαι φυσικά για τα σεμινάρια όπως αφήνεις να ενοηθεί

Το ΦΕΚ το λέει ξεκάθαρα ότι καταργούνται από όλους τους κλάδους.

Το τι είχατε πει σε προηγούμενες συζητήσεις για το αν καταργούνται ή όχι, δεν έχει νόημα πια γιατί είναι πλέον νόμος του κράτος ότι καταργούνται από όλους και όλα ως προσόν διορισμού (με εξαίρεση τα χρονικά όρια κατάργησης ανάλογα με το αν είσαι ΠΕ61, ΠΕ71 ή ανήκεις σε οποιοδήποτε άλλο κλάδο)

Εγώ όμως άλλο ρώτησα, γιατί έχω δεδομένο ως πολίτης που διάβασα το ΦΕΚ ότι καταργούνται.

Και σου ξαναεπαναλαμβάνω, διάβασε το επίσημο ΦΕΚ

¨οταν ανοίγεις ξαφνικά τόσα θέματα και γράφεις με τον τρόπο που γράφεις, δείχνεις πανικό! Και το επαναλαμβάνω (ξαναεπαναλαμβάνω δεν υπάρχει ;) ) δεν χρειάζεται πανικός.
Το ότι έχει εκδοθέι ΦΕΚ, πάλι δεν μου λέει κάτι, γιατί υπάρχουν και οι υπουργικές αποφάσεις, που μπορούν να αλλάξουν το νόμο ή να κάνουν προσθήκες. Άλλωστε στην Ελλάδα είναι γνωστό ότι βγαίνει ένας νόμος και μετά από πίσω άπειρα Προδρικα΄Διατάγματα και Υπουργικές αποφάσεις για να καλύψουν τις τρύπες του νόμου!
Όσο για το αν έχω διαβάσει το ΦΕΚ, το ξαναλέω το έχω διαβάσει! Και το ΦΕΚ και το νόμο, και το νομοσχέδιο, και το προσχέδιο, και τις ανακοινώσεις της Υπουργούλας και όλα! Εδώ και πολύ καιρό!
Και ναι! Ας καταργηθούν (αφού πρώτα γίνει κάτι άλλο)! Έχει μαζευτεί πολύ φύρα στην ΕΑ με τα σεμινάρια!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160247
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.