*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2991804 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kkre1827

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Και ποια θεωρείται "επιλέξιμη" θέση;..Φαντάζομαι σε κάθε ειδικότητα διαφέρει ο αριθμός..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και ποια θεωρείται "επιλέξιμη" θέση;..Φαντάζομαι σε κάθε ειδικότητα διαφέρει ο αριθμός..
σιγουρα, εγω ειμαι πρωτος αλλα τη θεση την πηρε μονιμος με αποσπαση ;D ;D ;D ;D ;Dειδατε οτι υπαρχουν και χειρότερα?????????

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Δεν μπορώ να ξέρω ποια θεωρείται επιλέξιμη θέση για κάθε περιοχή.
Αυτό θα το μάθετε εσείς, ο καθένας για την περιοχή του, πηγαίνοντας μια βόλτα και από το σχολείο.
Σε κάθε περιοχή υπάρχουν ιδιαιτερότητες.
Εγώ είμαι πρώτη, αλλά πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να πάρει τη δουλειά κάποιος απεσπασμένος.
Όλα είναι ρευστά
Καλή τύχη σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και με τις ενστάσεις τι γίνεται τώρα; Όσοι είχαν στείλει, θα ξαναστείλουν; Γιατί δε βλέπω να τις έλαβαν υπόψιν τους.
κανε ξανα ενσταση , προσωρινοι ειναι οι πινακες παλι , οχι οριστικοι


Στη δική μου περίπτωση έχουν μετρήσει λάθος τα μόρια. Τους είχα στείλει ένσταση, αλλά απ' ότι βλέπω δεν άλλαξε κάτι. Η απορία μου είναι, πρέπει να ξαναστείλω την ένσταση (το οποίο σημαίνει άλλα 13 ευρώ) ή θα εξεταστεί η πρώτη που είχα στείλει κι αν είναι θα διορθωθεί στους τελικούς πίνακες; Παίρνω τηλέφωνο, αλλά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...Δε μπορώ να σκορπάω τα λεφτά στις ενστάσεις, επειδή αυτοί δε ξέρουν τι τους γίνεται! >:( >:( >:(
Το αποδεικτικό από την κούριερ το έχω, αλλά πώς το χρησιμοποιώ σε αυτή τη περίπτωση;
στειλε παλι την ενσταση και το αποδεικτικο του κουριερ αλλα κρατα το προτοτυπο................οταν βγουν οι ενστασεις θα ανακοινωθει και ο καθενας θα εχει ατομικη απαντηση δημοσιοποιημενη οχι απαντητικη επιστολη , ετσι εγινε περυσι και τα ανεβασαν στο διαδυκτιο στην ιστοσελιδα τους και απαντουσαν για τον καθενα ποιες ενστασεις εγιναν αποδεκτες , ποιες οχι και γιατι

Ναι αλλά εγώ θα ξαναπληρώσω για την στείλω δεύτερη φορά την ένσταση. Δε στέλνω τίποτα.
δεν πειραζει, εσυ στειλε να τα ξαναδουν................μηπως στην περιοχη που θελεις να πας εχεουν καποιο που πρεπει να του δωσουν τη θεση???????????λεω τωρα.........

Το έπιασες ε;;;Έτσι για το αρχείο...δεύτερη είμαι. ;D Αλλά αν μάθουν να μετράνε θα είμαι πρώτη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
???
Help παιδιά...
Γιατί για κάθε υποψήφιο έχει 2 γραμμές με τα μόρια?
Και τα τελικά μόρια που ισχύουν είναι το κόκκινο κουτάκι?

Επίσης στους πληροφορικούς γιατι στη στήλη "Γνώση Η/Υ" σε μερικούς λέει "ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ", ενώ σε άλλους "ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΑΣΕΠ". Σε αυτή την ειδικότητα δεν εννοείται η "Γνώση Η/Υ"?

Τέλος που έχει πληροφορίες για τις ενστάσεις??? Και μεχρι ποτε μπορούν να γίνουν?

Τα μόρια μετά τον έλεγχο είναι στο άσπρο κουτάκι. Οι ενστάσεις πρέπει να γίνουν σε τρεις εργάσιμες απ' την ανάρτηση, δηλαδή μέχρι και την Παρασκευή.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
???
Help παιδιά...
Γιατί για κάθε υποψήφιο έχει 2 γραμμές με τα μόρια?
Και τα τελικά μόρια που ισχύουν είναι το κόκκινο κουτάκι?

Επίσης στους πληροφορικούς γιατι στη στήλη "Γνώση Η/Υ" σε μερικούς λέει "ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ", ενώ σε άλλους "ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΑΣΕΠ". Σε αυτή την ειδικότητα δεν εννοείται η "Γνώση Η/Υ"?

Τέλος που έχει πληροφορίες για τις ενστάσεις??? Και μεχρι ποτε μπορούν να γίνουν?

Τα μόρια μετά τον έλεγχο είναι στο άσπρο κουτάκι. Οι ενστάσεις πρέπει να γίνουν σε τρεις εργάσιμες απ' την ανάρτηση, δηλαδή μέχρι και την Παρασκευή.
οι πίνακες είναι προσωρινοί κάντε τις ενστάσεις μέσα σε τρεις ημέρες και οταν βγουν παλι τα αποτελεσματα για τριτη φορά και δεν ξανααποσυρθουν για κανενα διμηνο παλι   , λεω οταν...............και εννοω τους τελικους πίνακες τοτε βλεπετε τι θα κανετε

Αποσυνδεδεμένος GATTONI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
συνάδελφοι το  κόκκινο κουτάκι τι δηλώνει?έχει κάποιος ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
συνάδελφοι το  κόκκινο κουτάκι τι δηλώνει?έχει κάποιος ιδέα?
τα κοκκινα ειναι τα μορια απο την ηλεκτρονική αιτηση που εκανες. ενω τα πρωτα ειναι η καταμετρηση του ιδεκε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2011, 03:22:59 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
πάρτε πρώτα κάνα τηλ αν θα πάρουν στην θέση σας στο σχολειό αυτό κάποιον και για πόσες ώρες...
Μιλήστε με τον διευθυντή και μετά δείτε τη θα κάνετε...

Στην Καλαμάτα πάντως θα πάρουν ότι και πέρυσι + Αγγλικά αν δεν κάνω λάθος για το δεύτερο αλλά μόνο για την πόλη της Καλαμάτας

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
πάρτε πρώτα κάνα τηλ αν θα πάρουν στην θέση σας στο σχολειό αυτό κάποιον και για πόσες ώρες...
Μιλήστε με τον διευθυντή και μετά δείτε τη θα κάνετε...

Στην Καλαμάτα πάντως θα πάρουν ότι και πέρυσι + Αγγλικά αν δεν κάνω λάθος για το δεύτερο αλλά μόνο για την πόλη της Καλαμάτας
εαν δεν βγουν οι οριστικοι πινακες μετα τις νεες ενστασεις δεν μπορουν να καλεσουν, ειναι οι προσωρινοι πινακες, επομενως μεχρι να βγουν οι οριστικο πινακες θα περασει και ο Δεκεμβριος..............μαλλον ιανουαριο με την νεα χρονια θα παρουν για να ειναι κοντα και οι εκλογες  ;) ;) ;) ;) ;)αλλα τωρα ξερουμε, μαυρο σε ολους!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πάρτε πρώτα κάνα τηλ αν θα πάρουν στην θέση σας στο σχολειό αυτό κάποιον και για πόσες ώρες...
Μιλήστε με τον διευθυντή και μετά δείτε τη θα κάνετε...

Στην Καλαμάτα πάντως θα πάρουν ότι και πέρυσι + Αγγλικά αν δεν κάνω λάθος για το δεύτερο αλλά μόνο για την πόλη της Καλαμάτας
εαν δεν βγουν οι οριστικοι πινακες μετα τις νεες ενστασεις δεν μπορουν να καλεσουν, ειναι οι προσωρινοι πινακες, επομενως μεχρι να βγουν οι οριστικο πινακες θα περασει και ο Δεκεμβριος..............μαλλον ιανουαριο με την νεα χρονια θα παρουν για να ειναι κοντα και οι εκλογες  ;) ;) ;) ;) ;)αλλα τωρα ξερουμε, μαυρο σε ολους!!!!!!!
Υπερβολή είναι για το Γενάρη. Σε 2 εβδομάδες μπορούν να έχουν τελειώσει και με τις ενστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2011, 04:43:55 μμ από Lothlorien »

Αποσυνδεδεμένος Vagelitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,
Τι σημαίνει ανέλεγκτες αιτήσεις? Μήπως και καταλαβαίνω εγώ κατι διαφορετικό..

Αποσυνδεδεμένος steliOz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Υπερβολή είναι για το Γενάρη. Σε 2 εβδομάδες μπορούν να έχουν τελειώσει και με τις ενστάσεις.

Συμφωνώ οτι ειναι υπερβολή, και οτι αν θελουν μπορουν , αλλά συγχρόνως είναι ικανοί για όλα!!
να θυμήσω οτι το 2009 (που ειχαμε εκλογες) οι ωρομίσθιοι πηγαν στα σχολεία την τελευταία εβδομάδα το Φλεβάρη!!!

αντε να δουμε..

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Υπερβολή είναι για το Γενάρη. Σε 2 εβδομάδες μπορούν να έχουν τελειώσει και με τις ενστάσεις.

Συμφωνώ οτι ειναι υπερβολή, και οτι αν θελουν μπορουν , αλλά συγχρόνως είναι ικανοί για όλα!!
να θυμήσω οτι το 2009 (που ειχαμε εκλογες) οι ωρομίσθιοι πηγαν στα σχολεία την τελευταία εβδομάδα το Φλεβάρη!!!

αντε να δουμε..
αυτο θυμαμαι και εγω μονο που τωρα εχουμε εκλογες φεβρουαριο..................και θελουν ψηφους η δικαιολογια να το τραβηξουν πιο μακρυα............ασε που δεν εχουν την 6 δοση και δεν βαζει και ο σμαρασ την υπογραφη του να δουμε μια προσληψη ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.