*

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 193701 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #378 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 05:56:43 μμ »
'H που ζητανε χαμηλη τιμη και αποδειξη; Τους λες "βεβαιως να σας κοψω αποδειξη αλλα οχι με αυτη την τιμη, να βγαινει κ ενα λογικο κερδος αφου θα πληρωνω και οαεε" και μουτρωνουν!  >:(

ισχύει... ενσυναίσθηση μηδέν!

εν τω μεταξύ κάποιοι έχουν τέτοιο θράσος ... που σε κάνουν να τα χάνεις! μητέρα μ είχε πει κατά τη διαπραγμάτευση... "Εδώ διορισμένοι κ παίρνουν 7 ευρώ προκειμένου να μην κάθονται! ... κ από την περιοχή περνάνε τόσα παιδιά κάθε χρόνο καθηγητές!"

Με είχε πάρει μία μητέρα τηλ το καλοκαίρι για την κόρη της β' δημοτικού να αρχίσει τα αγγλικά. Μου ζήτησε να την πάρω εγώ τηλ να μιλήσουμε γιατί δεν είχε κάρτα,  >:( και το έκανα μόνο και μόνο επείδη είχα δωρεάν λεπτά ομιλίας (όχι που θα χρεωνόμουν κιόλας!). Μου μιλούσε κανένα 10λεπτο και στο τέλος της ζήτησα 10 ευρώ/ώρα, αν και η περιοχή δεν ήταν πολύ κοντά. Ξέρετε ποια ήταν η απάντησή της; "Αααα, μάλιστα. Ξέρετε, μία μητέρα μου είχε πει για έναν εκπαιδευτικό όμιλο ή κάτι τέτοιο, που σου στέλνουν καθηγητή στο σπίτι με 6 ευρώ/ώρα, αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι πού μου είχε πει να τους βρω." Έμμεσα μου ζητούσε να της χαμηλώσω στα 6 ευρώ, γιατί αλλιώς θα πήγαινε αλλού! Εννοείται πως δεν το κλείσαμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:29 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #379 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 06:05:45 μμ »
'H που ζητανε χαμηλη τιμη και αποδειξη; Τους λες "βεβαιως να σας κοψω αποδειξη αλλα οχι με αυτη την τιμη, να βγαινει κ ενα λογικο κερδος αφου θα πληρωνω και οαεε" και μουτρωνουν!  >:(

Πόσο δίκιο έχεις! Έχω για φέτος ένα γκρουπάκι 2 παιδιών, το οποίο θα ήταν 3 παιδάκια κανονικά. Όταν στην αρχή μου ζήτησαν να τους πως τιμή για γκρουπ των τριών, τους είπα 7 ευρώ/ώρα ανά παιδί (δλδ 21 ευρώ ανά ώρα κι από τα 3, έπρεπε να ζητήσω παραπάνω!). Τελικά το 3ο παιδάκι δε θα κάνει μαζί μου, γιατί η μητέρα του θέλει να κόβω απόδειξη και θα πάει να βρει αλλού. Μα υπάρχει περίπτωση να βρει με 7 ευρώ/ώρα και με απόδειξη;; ??? Τι να πω; Εάν βρει, θα της πω και συγχαρητήρια.  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2012, 06:08:22 μμ από antigoni118 »

Αποσυνδεδεμένος justsomeone

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #380 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 06:16:11 μμ »
Καλά πολλοί γονείς σου λένε και επίτηδες ότι ο τάδε πχ κάνει με 6 ευρώ την ώρα για να σε κάνουν να κατεβάσεις τις τιμές.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #381 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 07:02:39 μμ »
emma, επειδή τώρα το είδα... έπρεπε να είχε εμένα η μαμά αυτή που στα είπε αυτά και θα άκουγε τα σχολιανά της! Παιδιά, συγγνώμη αν είμαι κυνική και σκληρή και στρίγγλα, αλλά θα τρελαθώ! Πήρε το παιδί από το φροντιστήριο γιατί δεν μπορούσε να το πληρώνει και ήθελε να βρει ιδιαίτερο;; Θα το επαναλάβω με κίνδυνο να γίνω κουραστική, θα πρέπει κάποιος να εξηγεί στους γονείς ότι το ιδιαίτερο είναι είδος πολυτελείας.. απο τα λίγα που έχουν απομείνει, αλλά υπάρχει! Αν δεν μπορούν, δεν πειράζει. Το ξαναλέω, μια χαρά αγγλικά έμαθα κι εγώ που πήγαινα σε φροντιστήριο! Δεν έμαθα βλακείες.. αλλά μη μας στείλουν και στο δαφνί οι γονείς πια με τις απαιτήσεις τους! Ακους εκεί ήθελε φθηνότερα και για αυτό στράφηκε στο ιδιαίτερο..  >:( >:( >:( έξαλλη έγινα τώρα..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:29 »

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #382 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:00:23 μμ »
Ασε planety και γω τωρα που τα ξανασκεφτομαι ταραζομαι. >:( Ελα ομως που ειμαι ''γαλλικου'', β ξενη γλωσσα με ο,τι αυτο συνεπαγεται, με πολυ καλη σειρα στον ενιαιο αλλα που παιρνει μονο αμω και σε νομο που βριθει γαλλικων.
Ελπιζω να μη σας πειραζει που γραφω στο θεμα σας. Αλλα επειδη στο δικο μας δεν εχω κανενα να μιλησω με πιανει μοναξια. Αλλωστε οι φιλες μου ειναι σχεδον ολες αγγλικων. Ειστε πολυ καλα κοριτσια και σας συμπαθω πολυ. :)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #383 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:12:27 μμ »
Ασε planety και γω τωρα που τα ξανασκεφτομαι ταραζομαι. >:( Ελα ομως που ειμαι ''γαλλικου'', β ξενη γλωσσα με ο,τι αυτο συνεπαγεται, με πολυ καλη σειρα στον ενιαιο αλλα που παιρνει μονο αμω και σε νομο που βριθει γαλλικων.
Ελπιζω να μη σας πειραζει που γραφω στο θεμα σας. Αλλα επειδη στο δικο μας δεν εχω κανενα να μιλησω με πιανει μοναξια. Αλλωστε οι φιλες μου ειναι σχεδον ολες αγγλικων. Ειστε πολυ καλα κοριτσια και σας συμπαθω πολυ. :)

Για όλους είναι πολύ δύσκολα δυστυχώς. Πρώην καθηγήτριά μου των γαλλικών που μου έπαιρνε 25-30 ευρώ την ώρα για τάξεις πριν το DELF B1 (σκέψου τι έπαιρνε για Sorbonne), τώρα ψάχνει με 10 ευρώ στα Βόρεια προάστια και δε βρίσκει.  :(

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #384 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:24:38 μμ »
Σωστα τα λες Αντιγονη. Φτασαμε να ειμαστε πιο φτηνοι απο τα φροντιστηρια. Για επιπεδο Β2 ειπανε σε μαθητη απο φροντιστηριο 140 το μηνα. Πηρε τηλ φιλη μου του ειπε 120 μην τον ειδατε μην τον απαντησατε στο φροντιστηριο. Ασχετο αλλα εκλεισε φροντιστηριο μεγαλης και πασιγνωστης αλυσιδας στην πολη μου. Λυπηρο! 
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #385 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:45:51 μμ »
είμαστε είμαστε οι αγγλικούδες συμπαθητικές και όμορφες!! ::) ::)  καλά κάνεις και γράφεις εδώ έμμα! :)

τι να πω βρε παιδιά.. οι γονείς δεν καταλαβαίνουν.. όσο λιγότερα, τόσο καλυτερα νομίζουν.. αλλά δνε ειναι ετσι! τουλαχιστον οχι παντα!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #386 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 12:50:15 μμ »
Διάλογος που κρυφάκουσε φίλη σε λεωφορείο στην Θεσ/κη και μου μετέφερε χθες.
Δύο κοπέλες, λέει η μία "κανόνισα να κάνω μάθημα στην Χ για το toiec. Σε φροντιστήρια που ρώτησε της ζητούσαν 140 με 160ε/μήνα. Της είπα να κάνουμε με 100ε, ε λίγα θα μου πέσουν 100ε/μήνα; "

Έτσι λοιπόν το βλέπουν σαν ευρώ στο τέλος του μήνα...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #387 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 05:11:29 μμ »
Διάλογος που κρυφάκουσε φίλη σε λεωφορείο στην Θεσ/κη και μου μετέφερε χθες.
Δύο κοπέλες, λέει η μία "κανόνισα να κάνω μάθημα στην Χ για το toiec. Σε φροντιστήρια που ρώτησε της ζητούσαν 140 με 160ε/μήνα. Της είπα να κάνουμε με 100ε, ε λίγα θα μου πέσουν 100ε/μήνα; "

Έτσι λοιπόν το βλέπουν σαν ευρώ στο τέλος του μήνα...

 :o :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #388 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 06:24:20 μμ »
κι άντε καθίστε εσείς κι εγώ μετά να στεναχωριόμαστε που δεν έχουμε μαθήματα και να βρίζουμε τη μοίρα μας..  >:( >:(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #389 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 06:35:48 μμ »
κι άντε καθίστε εσείς κι εγώ μετά να στεναχωριόμαστε που δεν έχουμε μαθήματα και να βρίζουμε τη μοίρα μας..  >:( >:(

Νέκρα παιδιά, πολλή νέκρα...... και σε μένα εάν χτυπήσει το τηλέφωνο είναι για ιδιαίτερο σε πολύ μακρινές περιοχές, μέχρι Καπανδρίτι με ρώτησαν αν με βολεύει! Τζίφος δηλαδή. Έχω αρχίσει και ανησυχώ...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #390 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 07:09:38 μμ »
Διάλογος που κρυφάκουσε φίλη σε λεωφορείο στην Θεσ/κη και μου μετέφερε χθες.
Δύο κοπέλες, λέει η μία "κανόνισα να κάνω μάθημα στην Χ για το toiec. Σε φροντιστήρια που ρώτησε της ζητούσαν 140 με 160ε/μήνα. Της είπα να κάνουμε με 100ε, ε λίγα θα μου πέσουν 100ε/μήνα; "

Έτσι λοιπόν το βλέπουν σαν ευρώ στο τέλος του μήνα...
Μηπως αρχισουμε να κανουμε πλειστηριασμους και δημοπρασιες για να κλεισουμε ενα ιδιαιτερο;Και στη δικια μας δημοπρασια απ'οτι φαινεται υπερισχυει αυτος που δινει τα λιγοτερα! :o
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2012, 07:15:05 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: τιμές για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #391 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 07:21:01 μμ »
Μόλις τώρα γύρισα από ένα ραντεβού για να μιλήσω με την μαμά!Πήγα στο σπίτι τους, μια εύπορη περιοχή στα Βόρεια της Θεσσαλονίκης.Το κοριτσάκι ήταν για D Senior και της είπα 15 ευρώ η ώρα 3 ώρες την εβδομάδα! Με κοιτούσε σαν να ήμουν εξωγήινη!!!Μου είπε ότι στην προηγούμενη κοπέλα έδινε 25 ευρώ την εβδομάδα για 3 ώρες και ότι δεν μπορεί να πληρώσει αυτό το ποσό!!!Και μιλάμε για μια σπιταρόνα με μάρμαρα και χρυσά κάγκελα, διώροφο και μια μαμά πλαστική τύπου desperate housewives!!! ??? ??? ???
Και σαν να μην έφτανε αυτό, μόλις έφυγα από εκεί με παίρνει μια μαμά που είχα πάει χθες και της είχα πει 20ευρώ η μιάμιση ώρα για C senior να μου πει ότι δεν μπορεί γιατί είναι πολλά!!! :o :o :o
Έχω απελπιστεί φέτος!!!Τι θα κάνω δεν ξέρω... :'( :'( :'(
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161096
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.