*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02-Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων μετά τις προσλήψεις  (Αναγνώστηκε 249070 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος runner

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν  θα  επρεπε  ν'  αφαιρεθουν  και  αυτοι  της  ειδικης  κατηγοριας  με  12  μηνες προυπ; αυτοι δεν  διοριζονται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Σήμερα θα προχωρήσω και σε νέα εκκαθάριση για να αφαιρέσω 80 άτομα από το 24μηνο και να διορθώσω τις επικαλύψεις που υπήρξαν με το 40% ώστε να υπάρξει μια καλύτερη εικόνα.

Οι της ειδικής κατηγορίας περιλαμβάνουν διάφορες υποκατηγορίες, οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω ποιοι ανήκουν που και ποιοι θα πρέπει να φύγουν. Μπορεί κάποιος να είναι πολύτεκνος και να διορίζεται χωρίς να χρειάζεται 12 μήνες προϋπηρεσίας, αλλά αυτό δεν φαίνεται στα στοιχεία που δίνει ο πίνακας.

Αποσυνδεδεμένος runner

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σωστό.παντως  ειναι   πιθανο καποιοι  απ  αυτους  να  πληρουν  προυποθεσεις  διορισμου,σωστα;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλημέρα! Λύστε μου μια απορία αν μπορείτε. Προσληφθηκα στην α΄ δράμας στις 17 Σεπτεμβρίου κ έχω φετινή προυπηρεσία 9, 4. Πως γίνεται συνάδελφος που προσληφθηκε στις 27 Οκτωβρίου στην  α΄δράμας και όχι σε δυσπρόσιτο σε επάλ εσπερινό, να έχει προυπηρεσία 9,52;

Γίνεται με ένα μήνα περίπου ωρομισθία σε δυσπρόσιτο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Η νέα και τελευταία προσπάθεια εκκαθάρισης είναι έτοιμη. Θυμηθείτε αφενός ότι τα λάθη είναι ανθρώπινα και προφανώς αναπόφευκτα κι αφετέρου ότι μπορούν να αφαιρεθούν κι άλλα άτομα (όπως από τις ειδικές κατηγορίες) αλλά δεν έχω αρκετά στοιχεία για να το κάνω αυτό.

Προς τους αγαπητούς φίλους που μου στέλνουν προσωπικά μηνύματα, θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη που δεν έχω απαντήσει. Δεν το κάνω από αγένεια, απλώς δε γνωρίζω τίποτα περισσότερο από εσάς. Το ότι κάνω τις εκκαθαρίσεις στον πίνακα είναι περισσότερο ένδειξη αδιαφορίας απέναντι στην άγνοιά μου παρά ένδειξη κατοχής ιδιαίτερων πληροφοριών. Γνωρίζω όσα κι εσείς.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Όπως και να έχει, η βοήθειά σου είναι πολύτιμη!! :-*

Αποσυνδεδεμένος jeronimo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το πόκερ
    • Προφίλ
Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

Ρε παιδιά σύμφωνα με αυτούς τους διορισμούς και τον εκκαθαρισμένο πίνακα κάποιος με 31 μόρια και επιτυχία στον ΑΣΕΠ και θέση 90 περίπου στον πίνακα 24μήνου δεν θα πρεπε να θεωρείται διορισμένος;;; Γιατί το 40% συμπίπτει σε ένα μεγάλο βαθμό με τον πίνακα 24μήνου έτσι δεν είναι;;

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

Ρε παιδιά σύμφωνα με αυτούς τους διορισμούς και τον εκκαθαρισμένο πίνακα κάποιος με 31 μόρια και επιτυχία στον ΑΣΕΠ και θέση 90 περίπου στον πίνακα 24μήνου δεν θα πρεπε να θεωρείται διορισμένος;;; Γιατί το 40% συμπίπτει σε ένα μεγάλο βαθμό με τον πίνακα 24μήνου έτσι δεν είναι;;
Να μην ξεχνάμε ,παρακαλώ, ότι η πρόβλεψη του Πέτρου όσο κι αν πλησιάζει τον τελικό πίνακα των αναπληρωτών μετά τους διορισμούς που θα γίνουν, δεν παύει να εμπεριέχει τον κίνδυνο απόκλισης από την οριστική διαμόρφωσή του. Είναι λοιπόν πιθανόν να διοριστούν τελικά περισσότερα άτομα ή και λιγότερα. Ας περιμένουμε τους οριστικούς πίνακες, έτσι όπως θα διαμορφωθούν μετά τους διορισμούς. Οι πίνακες του Πέτρου είναι κατά προσέγγιση.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μιας και γίνεται δουλειά και προσπάθεια να καταλάβουμε πού περίπου θα κυμανθούμε φέτος; Πώς προέκυψε το ποσοστό απορρόφησης 80%; Έχει ειπωθεί ότι οι διορισμοί του 2010 (του 60-40) θα γίνουν σε 2 χρονιές, το 2010-11 και 2011-12. Έχει ανακοινωθεί πόσοι θα διοριστούν καθεμία από τις 2 χρονιές; Σήμερα στην Τσαπανίδου η Χριστοφιλοπούλου μίλησε για 2800 διορισμούς που θα γίνουν μετά τις 10 Αυγούστου. Τα ποσοστά και τα νούμερα πώς τα γνωρίζουμε;

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

συντροφε συνοπαδε, καταλαβαινω την τρελα της βδομαδας - ειδικα οσο πλησιαζει η τεταρτη- , αλλα πώς προκυπτει το ...23% για το  24μηνο φετος ?
γιατι αυτη η αντιμετωπιση, σε συγκριση με το  80% των αλλων κατηγοριων ,οταν "...κατα προτεραιοτητα... "κλπ κλπ  ??

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 03:19:10 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Καλήσπέρα παιδιά ,θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι με τη σειρά μου .Γίνεται οι θέσεις να βελτιωθούν σε περίπτωση που διορίσει κάποιους από τις ειδικές κατηγορίες π.χ πολύτεκνοι κά ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

Η θέση μας στο συγεκριμενο εκκαθαρισμένο του Πέτρου, είναι πιθανό να βελτιωθεί κατά 36 άτομα, από τους 67 των ειδικών κατηγοριών, που έχουν 12μηνο.

Προς Ιωάννα89: θύμησέ μου, αν μπορείς, τη σειρά των παθήσεων στις ειδικές κατηγορίες, που προτάσσονται στον πίνακα αν/των ...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μιας και γίνεται δουλειά και προσπάθεια να καταλάβουμε πού περίπου θα κυμανθούμε φέτος; Πώς προέκυψε το ποσοστό απορρόφησης 80%; Έχει ειπωθεί ότι οι διορισμοί του 2010 (του 60-40) θα γίνουν σε 2 χρονιές, το 2010-11 και 2011-12. Έχει ανακοινωθεί πόσοι θα διοριστούν καθεμία από τις 2 χρονιές; Σήμερα στην Τσαπανίδου η Χριστοφιλοπούλου μίλησε για 2800 διορισμούς που θα γίνουν μετά τις 10 Αυγούστου. Τα ποσοστά και τα νούμερα πώς τα γνωρίζουμε;

Υπάρχει πληροφόρηση μέσα από το Υπουργείο - τώρα πόσο αξιόπιστη ... ούτε η Υπουργός - Θεός δε θα ξέρει - που "μιλά" για 80% απορρόφηση του 60-40 και κάτω από 100 24μηνίτες ... και, προφανώς, οι λοποί του χρόνου .... (αν όχι όλοι, οι περισσότεροι).

Διορθωμένος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ02 από τον Πέτρο . Έχουν αφαιρεθεί 3 30μηνίτες, 80 από το 24μηνο, 192 διοριστέοι ΑΣΕΠ και 128 από το 40%

www.sunfiles.org

συντροφε συνοπαδε, καταλαβαινω την τρελα της βδομαδας - ειδικα οσο πλησιαζει η τεταρτη- , αλλα πώς προκυπτει το ...23% για το  24μηνο φετος ?
γιατι αυτη η αντιμετωπιση, σε συγκριση με το  80% των αλλων κατηγοριων ,οταν "...κατα προτεραιοτητα... "κλπ κλπ  ??



πληροφορίες ..., μην ανησυχείς ακόμη ..., δε φτάσαμε στην υλοποίηση .., α ..., στα 3 τέρματα ο Άγιαξ παύει ..., λόγω ζέστης .., ή μήπως δρόσισε στο Άμστερνταμ...!  :D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μιας και γίνεται δουλειά και προσπάθεια να καταλάβουμε πού περίπου θα κυμανθούμε φέτος; Πώς προέκυψε το ποσοστό απορρόφησης 80%; Έχει ειπωθεί ότι οι διορισμοί του 2010 (του 60-40) θα γίνουν σε 2 χρονιές, το 2010-11 και 2011-12. Έχει ανακοινωθεί πόσοι θα διοριστούν καθεμία από τις 2 χρονιές; Σήμερα στην Τσαπανίδου η Χριστοφιλοπούλου μίλησε για 2800 διορισμούς που θα γίνουν μετά τις 10 Αυγούστου. Τα ποσοστά και τα νούμερα πώς τα γνωρίζουμε;

Υπάρχει πληροφόρηση μέσα από το Υπουργείο - τώρα πόσο αξιόπιστη ... ούτε η Υπουργός - Θεός δε θα ξέρει - που "μιλά" για 80% απορρόφηση του 60-40 και κάτω από 100 24μηνίτες ... και, προφανώς, οι λοποί του χρόνου .... (αν όχι όλοι, οι περισσότεροι).


Ευχαριστώ πολύ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 427
Σύνολο: 437

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.