*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2686849 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jordan_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ´αυτό μένειν
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7420 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:14:20 μμ »
Αμπελοφιλοσοφίας και ασυναρτησίας συνέχεια. Ταιριάζει σίγουρα και ο Παρέτο, αλλά ο Φρόυντ θα ταίριαζε ακόμη καλύτερα  :o

Εμείς-εσείς-αυτοί-εκείνοι και οι άλλοι.
Μόνιμο αλληλομαχαίρωμα και ξεκατίνιασμα και επικοί αγώνες από το ... πληκτρολόγιο.
Μιζέρια. Χάσιμο χρόνου.

Πολύ σωστά τα λες niteulf.
Συμφωνώ και επαυξάνω. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7421 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:48:32 μμ »
Αμπελοφιλοσοφίας και ασυναρτησίας συνέχεια. Ταιριάζει σίγουρα και ο Παρέτο, αλλά ο Φρόυντ θα ταίριαζε ακόμη καλύτερα  :o

Εμείς-εσείς-αυτοί-εκείνοι και οι άλλοι.
Μόνιμο αλληλομαχαίρωμα και ξεκατίνιασμα και επικοί αγώνες από το ... πληκτρολόγιο.
Μιζέρια. Χάσιμο χρόνου.

Ε βέβαια αν έχεις τρεις δουλειές δε μπορείς να είσαι μίζερος...είσαι υπεράνω. Μην ασχολείσαι λοιπόν αφού είσαι υπεράνω. Τον αγώνα να μη χαθούν τα κεκτημένα του να έχεις τρεις δουλειές τον δίνετε εσείς οι υπεράνω που δε μιζεριάζετε και δε χάνετε χρόνο. Οσο για το Φρόυντ αν είχες κάνει το ΠΕΣΥΠ θα είχες διαβάσει ότι θεωρείται λίγο ξεπερασμένος σα θεωρία, υπάρχουν πιο προχωρημένες πλέον...Ισως σου κάνει καλό να ανανεώσεις λίγο τις γνώσεις σου-το απαιτεί ο σύγχρονος ρόλος του εκπαιδευτικού. Αμπελοφιλοσοφία τί είναι; H παράθεση πραγματικών γεγονότων...;
Μη σε δω να ξαναχάσεις χρόνο μόνο και να ασχολείσαι με μας τους μίζερους...εσύ είσαι υπεράνω ::).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 01:50:42 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος irisiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7422 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:50:49 μμ »
οι προσωπικες αντιπαραθεσεις να γινονται σε προσωπικα μηνυματα εχει πει ο διαχειριστης. αλλο να αναφερεις ενα δυο περιστατικα κι αλλο να μονοπωλεις συνεχεια τη συζητηση του φορουμ για ειρωνιες και επιθεσεις. θελουμε να ενημερωνομαστε και εχουμε κουραστει με τις ατελειωτες προσωπικες ιστοριες της ζωης του καθενος

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7423 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 01:57:02 μμ »
33 (23 το πλήρες ωράριο στο σχολείο+10 ώρες το όριο σε ΙΕΚ) μάθημα τη βδομάδα σημαίνει ότι χρειάζεσαι για προετοιμασία το λιγότερο άλλες 33 ώρες. Δηλαδή σύνολο 66 ώρες. Αν βάλουμε και τις μετακινήσεις φτάνουμε σίγουρα τις 70 ώρες.
Πόσες ώρες οφείλει να κάτσει ο εκπαιδευτικός του δημόσιο σχολείου στο σχολείο πέρα από το διδακτικό του ωράριο δεν γνωρίζω. Ας μην προσθέσω λοιπόν άλλες ώρες
Άρα έχουμε 70 ώρες δουλειά (πνευματικής εργασίας) τη βδομάδα δουλειά μπορεί και σηκώνει λοιπόν ο καθηγητής του δημοσίου σχολείου.

Δηλώνω προσωπική ανεπάρκεια (όπως βρήκε ο Giatros) για κάτι τέτοιο.

Giatre πιστεύω ότι όποιος υποστηρίζει, ότι εγώ έχω προσωπική ανεπάρκεια που θεωρώ ότι δεν μπορεί κάποιος να ανταπεξέλθει επαρκώς στις υποχρεώσεις του αν έχει 33 ώρες μάθημα-δηλαδή 66 ώρες μαζί με την προετοιμασία, πάσχει από σύμπτωμα προσωπικής λαμογιάς.

Αγαπητέ όταν εφαρμόζεις μετωπική διδασκαλία τί προετοιμασία να κάνεις; Aρπάζεις τις ωρίτσες κι άντε γεια...Εχεις καταλάβει ότι ασχολούνται ιδιαιτέρως; Το άλλο το παιδί έγραψε ότι κάνει 149 ώρες μάθημα τη βδομάδα! Ευτυχώς του κοψε μετά και έσβησε το ποστ κι έμειναν δυο τελείες γιατί κατάλαβε την κοτσάνα-ήθελε και στα ΙΕΚ ώρες (φίλε μην το πάρεις προσωπικά, άλλο είναι το point μου).

Ασε που είναι υπεράνω όλα αυτά τα άτομα που έχουν πολλές ώρες- δεν ασχολούνται όπως εμείς με τέτοια "μικρά" κατινίστικα θέματα επιβίωσης!
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος canella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7424 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:00:39 μμ »
οι προσωπικες αντιπαραθεσεις να γινονται σε προσωπικα μηνυματα εχει πει ο διαχειριστης. αλλο να αναφερεις ενα δυο περιστατικα κι αλλο να μονοπωλεις συνεχεια τη συζητηση του φορουμ για ειρωνιες και επιθεσεις. θελουμε να ενημερωνομαστε και εχουμε κουραστει με τις ατελειωτες προσωπικες ιστοριες της ζωης του καθενος

Συμφωνω απολυτως! Επιτέλους χρυσοστομε!

Αποσυνδεδεμένος thessalonikios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7425 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:12:05 μμ »
οι προσωπικες αντιπαραθεσεις να γινονται σε προσωπικα μηνυματα εχει πει ο διαχειριστης. αλλο να αναφερεις ενα δυο περιστατικα κι αλλο να μονοπωλεις συνεχεια τη συζητηση του φορουμ για ειρωνιες και επιθεσεις. θελουμε να ενημερωνομαστε και εχουμε κουραστει με τις ατελειωτες προσωπικες ιστοριες της ζωης του καθενος

και εγώ συμφωνώ. 

πολύ μεγάλο το πρήξιμο

anemona

  • Επισκέπτης
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7426 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 02:44:26 μμ »
Ε βέβαια αν έχεις τρεις δουλειές δε μπορείς να είσαι μίζερος...είσαι υπεράνω. Μην ασχολείσαι λοιπόν αφού είσαι υπεράνω. Τον αγώνα να μη χαθούν τα κεκτημένα του να έχεις τρεις δουλειές τον δίνετε εσείς οι υπεράνω που δε μιζεριάζετε και δε χάνετε χρόνο. Οσο για το Φρόυντ αν είχες κάνει το ΠΕΣΥΠ θα είχες διαβάσει ότι θεωρείται λίγο ξεπερασμένος σα θεωρία, υπάρχουν πιο προχωρημένες πλέον...Ισως σου κάνει καλό να ανανεώσεις λίγο τις γνώσεις σου-το απαιτεί ο σύγχρονος ρόλος του εκπαιδευτικού. Αμπελοφιλοσοφία τί είναι; H παράθεση πραγματικών γεγονότων...;
Μη σε δω να ξαναχάσεις χρόνο μόνο και να ασχολείσαι με μας τους μίζερους...εσύ είσαι υπεράνω ::).
+++++++++Τώρα γιατί είμαι βεβαία πως αυτός που μιλά για Αμπελοφιλοσοφίες είναι διορισμένος;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7427 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:00:45 μμ »
παλι  ασχολειστε  με  θεματα   χωρις ουσια..παλι μαλωνετε...κανα  νεο  εχουμε;   

Αποσυνδεδεμένος irisiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7428 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:05:45 μμ »
Το πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία τοποθετησης των υπεράριθμων βάθμιας για να πάρουμε σειρά κ οι ωρομίσθιοι νομίζω παραμένει άγνωστο..

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7429 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:10:22 μμ »
+++++++++Τώρα γιατί είμαι βεβαία πως αυτός που μιλά για Αμπελοφιλοσοφίες είναι διορισμένος;

Είναι πολύ κακό αυτό? Πρέπει να νοιώσω άσχημα αν είμαι διορισμένος?
Όσο για τον άλλον τον φίλτατο που λέει ότι έχω τρεις δουλειές, να τον ενημερώσω ότι δεν έχω κάνει καν αίτηση σε ΙΕΚ, ΙΝΕΔΙΒΙΜ κτλ.
Όποιος θέλει να μάθει τα προσωπικά μου ας έρθει σε pm. Άλλοι κρύβονται.
Δεν αφορά όμως τον κόσμο εδώ τι κάνω εγώ και ήδη πολύ το τραβήξαμε.

Αυτή η μόνιμη αλληλοφαγωμάρα και να κατηγοράτε μόνιμα συναδέλφους από τον καναπέ σας, είναι λίγο εκνευριστική.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 03:20:22 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7430 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:27:20 μμ »

Για να ξεφύγουμε και από την αντιπαράθεση:

Έχει κάποιος ενημέρωση σχετικά με το πως θα γίνουν οι αναθέσεις, πότε θα γίνουν οι αναθέσεις, αν θα γίνουν οι αναθέσεις κλπ;

Ξέρει κάποιος κάτι που θα ήθελε να το μοιραστεί;

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7431 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:31:53 μμ »
Για να ξεφύγουμε και από την αντιπαράθεση:

Έχει κάποιος ενημέρωση σχετικά με το πως θα γίνουν οι αναθέσεις, πότε θα γίνουν οι αναθέσεις, αν θα γίνουν οι αναθέσεις κλπ;

Ξέρει κάποιος κάτι που θα ήθελε να το μοιραστεί;

Από το ΙΕΚ που με πήραν μου είπαν οτι δεν έχει δοθεί οδηγία ακόμη για αναθέσεις, απλά πήραν τηλέφωνο να δουν προθέσεις και για να μην υπάρξει αργοπορία με απαντήσεις του στυλ "δώστε μου χρόνο να το σκεφτώ". Αυτό ακριβώς μου είπαν.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7432 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:36:44 μμ »
Foufoutos το θυμάμαι αυτό που το είχες γράψει.

Η οδηγία για αναθέσεις καθυστερεί γιατί θέλουν να κάνουν υποχρεωτική διάθεση καθηγητών ΕΠΑΛ και Νυχτερινών Λυκείων που θα καταργηθούν;

Το έχω καταλάβει καλά αυτό; Ή κάτι άλλο συμβαίνει;

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7433 στις: Νοέμβριος 20, 2015, 03:42:50 μμ »
Aπό την περιοχή που με κάλεσαν δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα διάθεσης εκπαιδευτικών στα ΙΕΚ ή κατάργησης τάξεων ΕΠΑΛ...Μάλλον κάτι άλλο είναι-χωρίς να ξέρω σίγουρα το λέω.

Αυτό που θέλω να μάθω εγώ είναι αν οι αναθέσεις μαθημάτων θα μοιραστούν σε καθηγητές, όπως έγινε πχ στον Πειραιά ή αν θα πάνε όλα στον πρώτο κι αφού εξαντλήσει το 10ωρο προχωρήσουν. Ξέρει κανείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2015, 03:44:21 μμ από Foufoutos »
stuDYING...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160509
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 642
Σύνολο: 656

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.172 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.