*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 67411 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lectoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 22, 2012, 09:02:07 πμ »
Συναδέλφισσες - Συνάδελφοι,

καλημέρα.
Επειδή δεν έχω βγάλει άκρη με το ενιαίο μισθολόγιο, ζητάω τα φώτα σας.

Αυτόν τον Ιούνιο κλείνω προϋπηρεσία 4 χρόνια και 1 μήνα. Τη χρονιά που μας πέρασε με τις αλλαγές από το παλιό στο νέο μισθολόγιο με τοποθέτησαν στο Βαθμό Ε - κλιμάκιο 0.

Μόλις πήρα στα χέρια μου το δίπλωμα του μεταπτυχιακού. Έχει νόημα να το καταθέσω τώρα; Και αν έχει, ποιο ακριβώς το όφελος;

Είμαι πολύ μπερδεμένη,
ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:24 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 22, 2012, 02:29:12 μμ »
Συναδέλφισσες - Συνάδελφοι,

καλημέρα.
Επειδή δεν έχω βγάλει άκρη με το ενιαίο μισθολόγιο, ζητάω τα φώτα σας.

Αυτόν τον Ιούνιο κλείνω προϋπηρεσία 4 χρόνια και 1 μήνα. Τη χρονιά που μας πέρασε με τις αλλαγές από το παλιό στο νέο μισθολόγιο με τοποθέτησαν στο Βαθμό Ε - κλιμάκιο 0.

Μόλις πήρα στα χέρια μου το δίπλωμα του μεταπτυχιακού. Έχει νόημα να το καταθέσω τώρα; Και αν έχει, ποιο ακριβώς το όφελος;

Είμαι πολύ μπερδεμένη,
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Θα το καταθέσεις για να κριθεί η συνάφεια από το υπηρεσιακό συμβούλιο ώστε να μειωθεί ο χρόνος της βαθμολογικής σου εξέλιξης από την ημερομηνία λήψης της σχετικής απόφασης από το συμβούλιο, το βσθμολογικό όφελος των 2 ετών προστίθεται στον πλεονάζοντα χρόνο στο βαθμό στον οποίο κατατάχθηκες την 1-11-2011,αφού υπολογιστεί εκ νέου ο πλεονάζων χρόνος θα γίνει η νέα κατάταξη στα μισθολογικά κλιμάκια αυτού του βαθμού(εγκύκλιος του υπουργείου διοικητικής μεταρρύθμισης προς το υπουργείο εσωτερικών ΑΠ: ΔΙΔΑΔ/Φ.31.19/1030/22845/07-03-2012)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 30, 2012, 08:24:48 πμ »
Ενημερωτικά, για τους κατόχους διδακτορικών που κατατάχθηκαν στον βαθμό Ε:

http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=18237
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος teacher81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 30, 2012, 07:31:02 μμ »
Εδώ ο κόσμος καίγεται, μας κόβουν τα πάντα,δώρα επιδόματα,φορολογία ένας μισθός και κάθεστε και συζητάτε για τα 30 ευρώ παραπάνω του μεταπτυχιακού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:24 »

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:30:09 μμ »
Καταρχήν δεν πρόκειται για 30 ευρώ (αυτό το επίδομα έχει καταργηθεί), ούτε για αλλαγή ΜΚ, πρόκειται για αλλαγή βαθμού. Κατά δεύτερον, όταν τίθεται άνισης μεταχείρισης μεταξύ υπαλλήλων με ίδια τυπικά προσόντα, συζητούμε τα πάντα. Τέλος, το τι συζητούμε θα μας επιτρέψεις να μην εξαρτάται από τις προσωπικές σου απόψεις.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 30, 2012, 11:29:55 μμ »
το μεταπτυχιακο απο ΣΤ βαθμο που θα επαιρνα 851 ευρω με πηγε στον Ε0 κ επαιρνα 939!! τωρα μπαινω κ στον Ε1κ θα  παρω κοντα στα 30 επιπλεον.αρα δεν ειναι 30 ευρω πλεον αλλα μετρει πιο πολυ μιας κ 'κερδιζεις' 2 χρονια....οταν τελειωσω το διδακτορικο θα κερδισω αλλα 4 ή 6 δεν θυμαμαι...αν ειμαι Ελλαδα φυσικα... :'( μαλλον οχι ομως...

καλη σχολικη χρονια σε ολους κ καλο διορισμο σε οσους δεχτηκαν τΑ 640 ΕΥΡΩ κ καμια 5ετια παρεα με τα ορνια κ τα κατσικια!!γιατι αθηνα με τιποτα πλεον!!εκει μας καταντησαν να μη θελουμε πλεον διορισμο!!

Αποσυνδεδεμένος psupsula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 31, 2012, 12:21:29 πμ »
Υπάρχουν συνάδελφοι που κατέθεσαν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό δίπλωμα  μετά την 31/10/2011 και δεν έχουν ακόμα εξελιχθεί βαθμολογικά λόγω του γνωστού "παγώματος" βαθμολογικής εξέλιξης;
 Με δεδομένη και την κατάταξη των νεοπροσληφθέντων με διδακτορικό στο Δ βαθμό, απαιτείται συντονισμένη δράση. Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται  ας ενημερώσουν.

Ευχαριστώ και καλό βράδυ 
ΜΠΛΑ, ΜΠΛΑ, ΜΠΛΑ, ΜΠΛΑ.

Αποσυνδεδεμένος PANAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Run to the hills, run for your lives
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 31, 2012, 12:02:54 μμ »
Υπάρχουν συνάδελφοι που κατέθεσαν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό δίπλωμα  μετά την 31/10/2011 και δεν έχουν ακόμα εξελιχθεί βαθμολογικά λόγω του γνωστού "παγώματος" βαθμολογικής εξέλιξης;
 Με δεδομένη και την κατάταξη των νεοπροσληφθέντων με διδακτορικό στο Δ βαθμό, απαιτείται συντονισμένη δράση. Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται  ας ενημερώσουν.

Ευχαριστώ και καλό βράδυ

Για όσους έχουν καταθέσει μεταπτυχιακό ή διδακτορικό μετά την 1/11/2011 αναγνωρίζουν αλλαγές μόνο στα κλιμάκια του βαθμού που ήδη βρίσκονται (πράγμα το οποίο δε σου προσφέρει τίποτα αν τα κλιμάκια του βαθμού έχουν εξαντληθεί). Εγώ είχα master και διδακτορικό από παλιά αλλά δε μου δίνουν την προσαύξηση +1 έτος γιατί για το master η συνάφεια αναγνωρίστικε μετά την 1/11/2011. Ήδη έχω απευθύνει ερώτημα σε δικηγορικό γραφείο για να εξετάσω την πιθανότητα να κινηθώ νομικά...

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:13:48 μμ »
ti εννοεις αναγνωριστηκε μετα???
δεν αναγνωριζεται αυτοματα??
εγω εκανα αιτηση περασε απο πυσδε κ το δεχτηκαν.εσυ εκανες καποια διαδικασια για την αναγνωριση??

αν δεν γινομαι αδιακριτος το μαστερ κ το phd ηταν τελειως ασχετο με το 1ο πτυχιο?
εγω π.χ ειμαι γεωλογος κ μαστερ στη χημεια κ το phd που κανω το ιδιο.ποτε δεν τεθηκε θεμα μη αναγνωρισης απο ολες τις διευθυνσεις που εχω παει

Αποσυνδεδεμένος PANAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Run to the hills, run for your lives
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 31, 2012, 03:50:10 μμ »
ti εννοεις αναγνωριστηκε μετα???
δεν αναγνωριζεται αυτοματα??
εγω εκανα αιτηση περασε απο πυσδε κ το δεχτηκαν.εσυ εκανες καποια διαδικασια για την αναγνωριση??

αν δεν γινομαι αδιακριτος το μαστερ κ το phd ηταν τελειως ασχετο με το 1ο πτυχιο?
εγω π.χ ειμαι γεωλογος κ μαστερ στη χημεια κ το phd που κανω το ιδιο.ποτε δεν τεθηκε θεμα μη αναγνωρισης απο ολες τις διευθυνσεις που εχω παει
Αυτή που λες είναι η διαδικασία και λέγεται αναγνώριση συνάφειας. Για όσους η αναγνώριση συνάφειας έγινε ΜΕΤΑ την 1/11/2011 δεν προβλέπεται επανακατάταξη στους βαθμούς του νέου μισθολογίου...

Αποσυνδεδεμένος son1as

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 03:44:45 μμ »
Καλησπέρα,
δουλευω πρώτη φορά φέτος αναπληρώτρια πε60, κατέθεσα το μεταπτυχιακό μου, πήρα την συνάφεια
τώρα μισθολογικά, τον Σεπτέβρη και Οκτώβρη θα το δω ενσωματωμένο στο μισθό μου, θα πρέπει να παρουσιάζεται ξεχωριστά ή δεν υπήρξε καθόλου επίδομα τελικά?

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 10:54:14 μμ »
αν είσαι μόνιμος μαθηματικός αλλά πάρεις δεύτερο πτυχίο στη φιλολογία και κάνεις και μεταπτυχιακό στη φιλολογία, παίρνεις τη συνάφεια;

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 11:03:25 μμ »
 :)
αν είσαι μόνιμος μαθηματικός αλλά πάρεις δεύτερο πτυχίο στη φιλολογία και κάνεις και μεταπτυχιακό στη φιλολογία, παίρνεις τη συνάφεια;

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό και νέο μισθολόγιο
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 11:30:31 μμ »
Καλησπέρα,
δουλευω πρώτη φορά φέτος αναπληρώτρια πε60, κατέθεσα το μεταπτυχιακό μου, πήρα την συνάφεια
τώρα μισθολογικά, τον Σεπτέβρη και Οκτώβρη θα το δω ενσωματωμένο στο μισθό μου, θα πρέπει να παρουσιάζεται ξεχωριστά ή δεν υπήρξε καθόλου επίδομα τελικά?

θα πρέπει να βγει πράξη του ΠΥΣΔΕ κατάταξης σε κλιμάκιο. Δεν παίρνεις επίδομα απλά κερδίζεις 2 χρόνια στην κατάταξη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160434
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 605
Σύνολο: 620

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.