*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370440 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KAZAN

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #560 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:17:32 μμ »
Θα τη ζαλισουν την εγκυκλιο περα δωθε την πανε καλοκαιριατικα!!Αμα ειχε στομα θα φωναζε! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:53:17 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #561 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:27:04 μμ »
Συνάδελφοι θεωρώ ότι η Α φάση αναπληρωτών δε θα είναι πριν τις 15 Σεπτεμβρίου γιατί πολύ απλά δε θα έχουν προλάβει να βγάλουν τους οριστικούς πίνακες! Και από τη μύγα ξίγκι πάνε να βγάλουν!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #562 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:36:47 μμ »
μήπως το πάνε για τελος Σεπτεμβριου ώστε να γλυτωσουν απο τους περιβοητους "ανθρωπομηνες" και να παρουν ποσοτικα περισσοτερους αναπληρωτες αφου ξερουν πλεον οτι τα κενα δεν καλυπτονται με τιποτα??

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #563 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:37:27 μμ »
Μπορεί, όλα είναι πιθανά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:53:17 »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #564 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:48:27 μμ »
Τοτε γιατι διαβεβαιωσαν ξανα οτι οι μαθητες το Σεπτεμβριο θ'αρχισουν κανονικα με τα βιβλια και τον καθηγητη τους; Αν δε σκοπευουν να τα εχουν ολα ετοιμα, ας σταματησουν να δινουν ψευτικες διαβεβαιωσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 09:22:46 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #565 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:53:44 μμ »
Μα κατά μεσο ορο 7 μηνες συμβασεις δεν ελεγαν ότι θα έχουν οι αναπληρωτές....?

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #566 στις: Αύγουστος 08, 2013, 03:57:55 μμ »
ξέχασες τι έλεγαν και πέρσι? να σου θυμίσω? το Σεπτέμβριο όλα τα σχολεία θα έχουν καθηγητές και δασκάλους!Και το έλεγαν και με σοβαρό ύφος..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 09:19:51 μμ από newseditor »
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #567 στις: Αύγουστος 08, 2013, 04:28:07 μμ »
Κάθε χρόνο τα ίδια ψέματα λένε και κάποια κενά "τραβάνε" ως το τέλος της χρονιάς. Γιατί να πουν την αλήθεια φέτος (ότι δηλαδή δεν δίνουν δεκάρα για κανένα);
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 09:20:06 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #568 στις: Αύγουστος 08, 2013, 04:29:39 μμ »
Μα συνάδελφοι ποια χρονιά το Σεπτέμβρη βρήκε τα σχολεία χωρίς κενά και τους καθηγητές στη θέση τους;

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #569 στις: Αύγουστος 08, 2013, 04:32:50 μμ »
Έχω πει εδώ και καιρό ότι δεν έχει σημασία μόνο ο αριθμός των πιστώσεων, αλλά και για πόσους ανθρωπομήνες βγαίνουν αυτές οι 11.000 πιστώσεις. Γιατί αν είναι να είναι για 9μηνες συμβάσεις, βγαίνουν πολύ λιγότερες από 11.000. Πιθανως λοιπόν πριν τον Οκτώβριο δεν θα προσληφθούν αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #570 στις: Αύγουστος 08, 2013, 04:43:54 μμ »
Έχω πει εδώ και καιρό ότι δεν έχει σημασία μόνο ο αριθμός των πιστώσεων, αλλά και για πόσους ανθρωπομήνες βγαίνουν αυτές οι 11.000 πιστώσεις. Γιατί αν είναι να είναι για 9μηνες συμβάσεις, βγαίνουν πολύ λιγότερες από 11.000. Πιθανως λοιπόν πριν τον Οκτώβριο δεν θα προσληφθούν αναπληρωτές.
Εννοειται οτι πριν τον Οκτωβρη δεν θα προσληφθει σχεδον κανενας. Οπως βλεπετε συναδελφοι εδω μιλαμε για ελαχιστες προσληψεις αναπληρωτων....Δυστυχως βλεπω ολους μας φετος να εξαντλουμε το ταμειο ανεργιας...

Αποσυνδεδεμένος pitsariapoueskise

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #571 στις: Αύγουστος 08, 2013, 05:10:03 μμ »
@ MARKOS
Εγώ πάλι λέω ότι δεν είναι τίποτα από αυτά αυτονόητα και δε θα έπρεπε να είναι ακόμη και αν ήταν. Δεν είναι ούτε φυσικό ούτε λογικό να καθυστερούν ΟΛΑ.  Ένα σοβαρό κράτος θα έπρεπε να δείχνει μεγαλύτερο σεβασμό στου πολίτες του. Θα έπρεπε να έχει βγάλει ένα χρονοδιάγραμμα τουλάχιστον για να μπορεί καθένας να προγραμματίσει τη ζωή του. Ποιος είσαι εσύ που θα αξιολογήσεις ως προς τη σοβαρότητά του το θέμα της εγκυκλίου και θα το απαξιώσεις. Για κάποιον που περιμένει την αίτηση είναι ένα πολύ σοβαρό θέμα. Και αυτό ανεξάρτητα του αν η τύχη της αίτησης είναι προκαθορισμένη ή όχι.
Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να ξέρουν πότε διότι θέλουν να προγραμματίσουν τη ζωή τους για οποιονδήποτε λόγο είτε εσύ τον βρίσκεις  σοβαρό είτε όχι.   

Μπορεί να θέλω να πάω ταξίδι στο εξωτερικό (είτε για «σοβαρό» είτε για «γελοίο» λόγο) και να θέλω να κλείσω εισιτήρια…..
Μπορεί να «θέλω» ή να «πρέπει» να πάω κάπου όπου δεν μου είναι εύκολο είτε να βρω γραφείο Διεύθυνσης , είτε να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ.

Μπορεί να μην έχω κάποιον εύκαιρο να εξουσιοδοτήσω διότι αφού δεν ξέρω  ΠΟΤΕ δεν ξέρω και ΠΟΙΟΝ να εξουσιοδοτήσω καθώς δεν φεύγουν ΟΛΟΙ οι γνωστοί μου τις ίδιες ημερομηνίες διακοπές. Θα μου πεις κάνε 5-6 εξουσιοδοτήσεις και όλο και κάποιος θα είναι τη σωστή ημερομηνία στο σωστό μέρος….
Για λύσε μου και μια μικρή απορία. Πέρσι που έκανα την αίτηση, το φοβερό «σύστημα» όταν εκτύπωσε το προσχέδιο με έβγαζε με 0 (μηδέν) μόρια. Κάπου στο δρόμο χάθηκαν τα ωραία μου κάμποσα μοριάκια. Όταν το είδα έκανα φασαρία, πήρα στο υπουργείο και τελικά με τα πολλά και μετά από πολλά τηλεφωνήματα  το διόρθωσαν. Αν έχω εξουσιοδοτήσει κάποιον που δεν είναι της εκπαίδευσης θα ξέρει τι να κάνει;
Επειδή κάποιοι (όλοι μας δηλαδή) είναι στον αέρα, αυτό σημαίνει ότι το πρόβλημα του άλλου δεν είναι υπαρκτό ή άξιο λόγου;
Μπορώ να την καταθέσω οπουδήποτε;  Αν είμαι εκτός Ελλάδας που θα την καταθέσω;   Αν είμαι σε νησί που δεν έχει γραφείο, θα πρέπει να πάρω το καράβι και να πάω, να χάσω χρόνο και χρήμα (από τις πολύτιμες  διακοπές ή από τη δουλειά μου) επειδή ο άχρηστος υπουργίσκος του «πιτσαρία που έσκισε» το έχει ρίξει στο «μαγείρεμα»

Υπάρχει μεγαλύτερος εμπαιγμός από το να σου φέρεται ένα κράτος έτσι; Από το να σε κρατάει αιχμάλωτο συνεχώς και σε όλα τα επίπεδα; Άλλωστε ακριβώς αυτή τη συμπεριφορά δείχνει αυτό το «καθεστώς» σε όλα τα θέματα που αφορούν τους πολίτες του και από εκεί πηγάζουν όλα. Δε σέβεται κανέναν και τίποτα….. Αν δε βρίσεις και δε δράσεις απέναντι σε αυτό το σύστημα δεν είσαι άξιος της μοίρας σου;  Και αυτός που διαμαρτύρεται είναι λαϊκιστής;;;;  Οπότε εσύ τι είσαι;  Άραγε θα πρέπει να γράψω και εγώ χαρακτηρισμό εδώ; Τι λες; Πρέπει;


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 09:20:51 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #572 στις: Αύγουστος 08, 2013, 05:12:12 μμ »
Μόνο που για πολλούς το ταμείο ανεργίας είναι έτσι και αλλιώς περιορισμένο με τη νέα νομοθεσία. (Όχι πάνω από 18 μήνες τα τελευταία 4 χρόνια.) Προσωπικά για παράδειγμα μπορώ να πάρω μόνο 3 μήνες φέτος και του χρόνου ...

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #573 στις: Αύγουστος 08, 2013, 05:40:11 μμ »
Έχω πει εδώ και καιρό ότι δεν έχει σημασία μόνο ο αριθμός των πιστώσεων, αλλά και για πόσους ανθρωπομήνες βγαίνουν αυτές οι 11.000 πιστώσεις. Γιατί αν είναι να είναι για 9μηνες συμβάσεις, βγαίνουν πολύ λιγότερες από 11.000. Πιθανως λοιπόν πριν τον Οκτώβριο δεν θα προσληφθούν αναπληρωτές.
Εννοειται οτι πριν τον Οκτωβρη δεν θα προσληφθει σχεδον κανενας. Οπως βλεπετε συναδελφοι εδω μιλαμε για ελαχιστες προσληψεις αναπληρωτων....Δυστυχως βλεπω ολους μας φετος να εξαντλουμε το ταμειο ανεργιας...
Ετσι ειναι.....οπως τα γραφετε , συμφωνω οτι εκει το ''πανε''!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160468
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.