*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2998003 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Δηλ θα παιρνω καθαρα 13,6 ευρω? και οτι ριναι για ΤΕΒΕ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Δηλ θα παιρνω καθαρα 13,6 ευρω? και οτι ριναι για ΤΕΒΕ?
εσυ στο λογαριασμο σου θα παρεις τα καθαρα ασχετα με το ποσο που θα γραψεις στην αποδειξη και θα ειναι το μικτο

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
καλά για την ψυχή της μάνας μας θα δουλεύουμε?

17ευρω * 11 ώρες την εβδομάδα (το ιδανικό) *4 εβδομάδες = 748 ευρώ
-20% κρατήσεις  150  ευρώ                                                   = 600 ευρώ
αν έχουμε επιπλέον 20% μείωση μισθού        150 ευρώ        = 450 ευρώ
ΤΕΒΕ 150 ευρώ τον μήνα                                                       = 300 καθαρά τον μήνα.....

Και ΟΧΙ ταμείο ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ το καλοκαίρι ....ΟΧΙ ΔΩΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ, ΠΑΣΧΑ... 500 ευρώ ΕΚΤΑΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ (ως ελευθ επαγγελματίες)... τα Χριστούγεννα δεν θα δουλεύουμε αλλά θα πληρώνουμε κανονικά εισφορές… (μέσα θα μπαίνουμε αυτούς τους μήνες)+ η πληρωμή του λογιστή (όποιος είχε ΤΕΒΕ ξέρει)

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και ο υπολογισμός είναι για κάποιον με διδακτορικό. Γιατί αυτός που έχει ένα πτυχίο μόνο είναι να τον κλαιν οι ρέγγες!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
καλά για την ψυχή της μάνας μας θα δουλεύουμε?

17ευρω * 11 ώρες την εβδομάδα (το ιδανικό) *4 εβδομάδες = 748 ευρώ
-20% κρατήσεις  150  ευρώ                                                   = 600 ευρώ
αν έχουμε επιπλέον 20% μείωση μισθού        150 ευρώ        = 450 ευρώ
ΤΕΒΕ 150 ευρώ τον μήνα                                                       = 300 καθαρά τον μήνα.....

Και ΟΧΙ ταμείο ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ το καλοκαίρι ....ΟΧΙ ΔΩΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ, ΠΑΣΧΑ... 500 ευρώ ΕΚΤΑΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ (ως ελευθ επαγγελματίες)... τα Χριστούγεννα δεν θα δουλεύουμε αλλά θα πληρώνουμε κανονικά εισφορές… (μέσα θα μπαίνουμε αυτούς τους μήνες)+ η πληρωμή του λογιστή (όποιος είχε ΤΕΒΕ ξέρει)
ξεχασες την περαιωση καθε χρονο η μια φορα την πενταετια για τα πεντε χρονια δηλαδη εαν εχεις βιβλια Β κατηγοριας ειναι 5Χ500 η Γ κατηγοριας 5Χ1000 τα εχω πληρωσει και ξερω εχω 12 χρονια τεβε και οι ειφορες ανα τριετια ανεβαινουν συκεκριμμενα αρχιζεις με 220 το διμηνο αλλα φτανει τα 750 το διμηνο στα 12 χρονια. Φυσικα δεν δεν παιρνεις τιποτα, απλα το μπλοκακι φετος ηταν ενας τροπος για να φορολογηθουν οσοι εχουν φροντιστηριο η κανουν ιδιαιτερα

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και ο υπολογισμός είναι για κάποιον με διδακτορικό. Γιατί αυτός που έχει ένα πτυχίο μόνο είναι να τον κλαιν οι ρέγγες!
το ιδιο ισχυει και για μεταπτυχιακο, την περασμενη χρονια με 15 μικτα επαιρνα 12 καθαρα............δεν βαζω ομως το ποσο που πληρωνα για το τεβε, το φορο επιτηδευματια 300 ευρω, τον λογιστη και την περαιωση...........βεβαια θα με ρωτησετε γιατι ειμαι ακομα τεβε.............επειδη εχω ιδαιτερα και ο κοσμος ζηταει αποδειξεις

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ

ξεχασες την περαιωση καθε χρονο η μια φορα την πενταετια για τα πεντε χρονια δηλαδη εαν εχεις βιβλια Β κατηγοριας ειναι 5Χ500 η Γ κατηγοριας 5Χ1000 τα εχω πληρωσει και ξερω εχω 12 χρονια τεβε και οι ειφορες ανα τριετια ανεβαινουν συκεκριμμενα αρχιζεις με 220 το διμηνο αλλα φτανει τα 750 το διμηνο στα 12 χρονια. Φυσικα δεν δεν παιρνεις τιποτα, απλα το μπλοκακι φετος ηταν ενας τροπος για να φορολογηθουν οσοι εχουν φροντιστηριο η κανουν ιδιαιτερα

εγω δεν περασα την περαιωση... δεν πληρωσα και ας με ελέγξουν οποτε θελουν.. ασχετο αλλα ξερεις ποσο πληρωνει καποιος με 4 χρονια ΤΕΒΕ (εισφορες)? ειχα πριν 4 χρονια και για 4 χρονια,,,,

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εννοείται mpesg ότι ισχύει το ίδιο, απλώς όπως πολύ σωστά είπες το ωρομίσθιο για κάποιον με μεταπτυχιακό είναι 15 ευρώ. Ο υπολογισμός του συναδέλφου ήταν με ωρομίσθιο 17 ευρώ για διδακτορικό.

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Εννοείται mpesg ότι ισχύει το ίδιο, απλώς όπως πολύ σωστά είπες το ωρομίσθιο είναι 15 ευρώ. Ο υπολογισμός του συναδέλφου ήταν με ωρομίσθιο 17 ευρώ.

απλα θα λεει οτι πληρωνω το Τεβε και εφορια απο ΙΔΕΚΕ και μου μενουν τα ιδιαιτερα....

οσοι κανουν...

εγω εχω και 3 ημερες μαθημα στα ΤΕΙ...λετε να υπαρχει τροπος να γλυτωσω το ΤΕΒΕ?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Εννοείται mpesg ότι ισχύει το ίδιο, απλώς όπως πολύ σωστά είπες το ωρομίσθιο για κάποιον με μεταπτυχιακό είναι 15 ευρώ. Ο υπολογισμός του συναδέλφου ήταν με ωρομίσθιο 17 ευρώ για διδακτορικό.
αυτα ισυσαν περυσι φετος δεν γνωριζουμε εαν θα ειναι παλι το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και πάλι θα συμφωνήσω  :)
Κάθε φέτος και χειρότερα, απλώς δε μας αποκαλύπτουν το ποσό μη μας τα πουν όλα από την αρχή και πάθουμε τίποτα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Εννοείται mpesg ότι ισχύει το ίδιο, απλώς όπως πολύ σωστά είπες το ωρομίσθιο είναι 15 ευρώ. Ο υπολογισμός του συναδέλφου ήταν με ωρομίσθιο 17 ευρώ.

απλα θα λεει οτι πληρωνω το Τεβε και εφορια απο ΙΔΕΚΕ και μου μενουν τα ιδιαιτερα....

οσοι κανουν...

εγω εχω και 3 ημερες μαθημα στα ΤΕΙ...λετε να υπαρχει τροπος να γλυτωσω το ΤΕΒΕ?
για να γλυτωσεις το τεβε πρεπει να εισαι νεος ασφαλισμενος δηλαδη μετα το 1992 και να εχεις πληρη ασφαλιση απο καποιοα λλο φορεα στο τεβε δηλαδη 25 ενσημα, πιστευω οτι εαν πραγματικα θελεις να δουλεψεις στα σδε και στα ιεκ και στο τει να κοβεις σε ολους αποδειξη παροχης υπηρεσιων δηλαδη τεβε για ολα

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και πάλι θα συμφωνήσω  :)
Κάθε φέτος και χειρότερα, απλώς δε μας αποκαλύπτουν το ποσό μη μας τα πουν όλα από την αρχή και πάθουμε τίποτα.  ;D
οπως εγραψα και πιο πανω, δεν θα ειναι το ιδιο με περυσι αλλα αυτο που πραγματικα με ανησυχει ειναι οτι την επομενη χρονια δεν προκειται να υπαρξει ωρομισθιος σε σδε η ιεκ η τε η αει...............θα συμπληρωνουν ωραριο οι αποσπασμενοι μονιμοι................ετσι εγινε φετος ετσι και ακομη χειροτερα την επομενη χρονια, εγω φετος εξ αιτιας των αποσπασεων των μονιμων ειμαι εξω απο το τει, το επας και ιεκ του οαεδ τα σδε και εχω μονο 3 ωρες στα ιεκ και αυτο γιατι περισσεψαν καποιες ελαχιστες ωρες και ειμαι ψηλα στη λιστα και στην ηλικια(επαγγελματικη προυπηρεσια)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2011, 10:22:00 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ

ξεχασες την περαιωση καθε χρονο η μια φορα την πενταετια για τα πεντε χρονια δηλαδη εαν εχεις βιβλια Β κατηγοριας ειναι 5Χ500 η Γ κατηγοριας 5Χ1000 τα εχω πληρωσει και ξερω εχω 12 χρονια τεβε και οι ειφορες ανα τριετια ανεβαινουν συκεκριμμενα αρχιζεις με 220 το διμηνο αλλα φτανει τα 750 το διμηνο στα 12 χρονια. Φυσικα δεν δεν παιρνεις τιποτα, απλα το μπλοκακι φετος ηταν ενας τροπος για να φορολογηθουν οσοι εχουν φροντιστηριο η κανουν ιδιαιτερα
εγω δεν περασα την περαιωση... δεν πληρωσα και ας με ελέγξουν οποτε θελουν.. ασχετο αλλα ξερεις ποσο πληρωνει καποιος με 4 χρονια ΤΕΒΕ (εισφορες)? ειχα πριν 4 χρονια και για 4 χρονια,,,,
νομιζω γυρω στο 350 το διμηνο αλλα δεν ειμαι σίγουρος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 876
Σύνολο: 878

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.