*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση  (Αναγνώστηκε 138927 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #812 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:23:23 μμ »
Lila, πολλά λέμε και μας βλέπω στη...Γιάρο!  :P ;D ;D ;D
Αυτοί που τα κάνουν πού πρέπει να πάνε;;;Είναι και ιστορικό το νησί.Αυτοί να ξέρουν τι τους γίνεται και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους..Για φαντάσου που θα ήμασταν εμείς αν δεν κάναμε σωστά τη δουλειά μας....όχι στη Γυάρο...στο κελί 33!!!! >:( >:(

Δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου! Το θέμα είναι ότι πρέπει να τους πιέζουμε μπας και φιλοτιμηθούν να κάνουν κι αυτοί κάποια στιγμή τη δική τους!
Αυτούς δεν τους κουνάει κανείς....Σε τρελαίνουν καλά καλά και παραμένουν εκεί..σταθεροί...Εμείς όμως με θέληση πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε να αλλάξει η κατάσταση...Εγώ τους περιμένω στη γωνία στη διεύθυνση γιατί υποψιάζομαι ότι θα μου ξαναζητήσουν το πιστοποιητικό υγείας,το οποίο έστειλαν με φαξ από την προηγούμενη πρωτοβάθμια που ήμουν(γιατί δεν το πήρα εγώ στα χέρια μου,παραμένει απορίας άξιο).....Θα γελάσει κάθε πικραμένος.....-Υποπτεύομαι ότι χάθηκε κάπου στη ...διαδρομή-
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:07:55 »

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #813 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:23:57 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Καψαλάκη και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν τουλάχιστον 500 νηπιαγωγους ακόμα.Τον ρωτησα για μενα κ ηταν βεβαιος οτι θα με καλεσουν.
Υπομονή κ επιμονή λοιπον!  ;)
Vasoula μηπως μπορεις να μου πεις τι θεση εχεις? Για να δω τι ελπιδες εχω κι εγω....
Στον αρχικό πίνακα 1649...Εσυ?
Στον ενιαιο πινακα αναπληρωτων εχω θεση 1506....

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #814 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:27:43 μμ »


 και εγω 1520 αρα εχω ελπιδεσ;;

Αποσυνδεδεμένος papachri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #815 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:28:50 μμ »
και οι 31 νηπιαγωγοί  της β φάσης δήλωσαν α΄ επιλογή  ανατ.αττική;;  όλοι :o :o
είναι τυχαίο; :o  είναι δικά τους παιδιά; :o :o υπάρχει κάποια στο φόρουμ απο τις 31 να μας πει κάτι;
τι παίζει τελικά;

Ανάμεσα στις 31 τυχερές βρίσκονται 2 συμφοιτητριές μου. Η μια από την Αλεξανδρούπολη και η άλλη από Θεσσαλονίκη. Αναφέρω τους τόπους καταγωγής τους για να καταλήξω στο ότι είναι απίθανο να είναι ακόμη και στις 10 πρώτες τους επιλογές η Ανατολική Αττική.. :-\
Εύχομαι σε όλες και όλους τους συναδέλφους καλή τύχη και σύντομα μια φάση Γ(εναιόδωρη).. Καλό βράδυ :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:07:55 »

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #816 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:33:46 μμ »
Μην απογοητευεστε!Η β φάση έγινε γιατι εξυπηρετούσε κάποια συμφέροντα.Πιστεύω οτι η γ' θα ειναι πολυ μεγαλύτερη!

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #817 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:35:08 μμ »
και οι 31 νηπιαγωγοί  της β φάσης δήλωσαν α΄ επιλογή  ανατ.αττική;;  όλοι :o :o
είναι τυχαίο; :o  είναι δικά τους παιδιά; :o :o υπάρχει κάποια στο φόρουμ απο τις 31 να μας πει κάτι;
τι παίζει τελικά;

Ανάμεσα στις 31 τυχερές βρίσκονται 2 συμφοιτητριές μου. Η μια από την Αλεξανδρούπολη και η άλλη από Θεσσαλονίκη. Αναφέρω τους τόπους καταγωγής τους για να καταλήξω στο ότι είναι απίθανο να είναι ακόμη και στις 10 πρώτες τους επιλογές η Ανατολική Αττική.. :-\
Εύχομαι σε όλες και όλους τους συναδέλφους καλή τύχη και σύντομα μια φάση Γ(εναιόδωρη).. Καλό βράδυ :)

Τα ατομα που πηραν πιθανον να ειχαν συμπληρωσει και το κουτακι, οποτε πηραν 31 ατομα στην Ανατολικη Αττικη! Εκει ηθελα να παρουν ατομα, εκει πηραν....δεν υπαρχει κατι περιεργο!

Αποσυνδεδεμένος xriskids

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #818 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:54:59 πμ »
πςρισυ ο πίνακας έφτασε στο 1766 μέχρι τώρα έφτασε στο 1335 περίπου με λιγότερους μόνιμους διορισμένους εκεί θα μείνει;

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #819 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:06:10 μμ »
Πέρυσι ο πίνακας έφτασε τους 1667…και εγώ βέβαια ελπίζω να πάρει περισσότερους αλλά κρατάω και μια πισινη,ετσι για να μην περνω πολυ θαρρος  :P :P

Αποσυνδεδεμένος xanthoula4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #820 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:48:18 μμ »
exo mia aporia, an mporei kapios as m boi8isei... eida tous 2 pinakes t pde apo xristi t pde stous opoious exoun afere8ei atoma apo tin  a fasi k ston alla apo ti b. omos t 8ema einai oti ston 2o pinaka b fasis eimai 41 8eseis pano s sxesi me t 1o pinaka... giati?

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #821 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:56:40 μμ »
exo mia aporia, an mporei kapios as m boi8isei... eida tous 2 pinakes t pde apo xristi t pde stous opoious exoun afere8ei atoma apo tin  a fasi k ston alla apo ti b. omos t 8ema einai oti ston 2o pinaka b fasis eimai 41 8eseis pano s sxesi me t 1o pinaka... giati?
Στο β' πίνακα υπάρχουν και αναπληρωτές ειδικής αγωγής που κλήθηκαν στην α' φάση γενικής αγωγής αλλά και στην α' φάση ειδικής αγωγής. Δεν ξέρουμε ποια από τις δύο θέσεις θα διαλέξουν.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος xanthoula4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #822 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 11:04:35 μμ »
exo mia aporia, an mporei kapios as m boi8isei... eida tous 2 pinakes t pde apo xristi t pde stous opoious exoun afere8ei atoma apo tin  a fasi k ston alla apo ti b. omos t 8ema einai oti ston 2o pinaka b fasis eimai 41 8eseis pano s sxesi me t 1o pinaka... giati?
Στο β' πίνακα υπάρχουν και αναπληρωτές ειδικής αγωγής που κλήθηκαν στην α' φάση γενικής αγωγής αλλά και στην α' φάση ειδικής αγωγής. Δεν ξέρουμε ποια από τις δύο θέσεις θα διαλέξουν.

efxaristooo...!

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #823 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 12:17:39 μμ »
     Καλημέρα!Θέλω απλά να πω τον πόνο μου.Ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει τις τοποθετήσεις για την β' φάση στην α' ανατ.αττική.Πότε περιμένουν;Έχω μια διαίσθηση ότι φέτος θα διανύω πολλά χιλιόμετρα για να πηγαίνω στο σχολείο.Τα κενά μου φαίνονται πολύ μακρινά.Όσοι απ'το forum είναι β΄φάση ανατ.αττικής μπορούν να γράψουν εδώ ποιες είναι οι πρώτες τους προτιμήσεις για να δω κατά πόσο όλοι διεκδικούμε τα ίδια σχολεία ή μήπως στο τέλος βγούμε όλοι ευχαριστημένοι;(αν και χλωμό το βλέπω αλλά λέμε τώρα...)

Αποσυνδεδεμένος poca

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #824 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:12:50 μμ »
Και ΝΑΙ βγηκαν επιτελους οι τοποθετησεις στην Α Ανατολικη Αττικη!!!
Δηλαδη αυριο παμε σχολειο; Κ τι ωρα; Στην ανακοινωση δεν λεει τιποτα.
Αυτες οι τοποθετησεις ξερετε αν ειναι οριστικες;

Καλη Αρχη Σε Ολους!!!

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #825 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 12:01:40 μμ »

Εδώ ακριβώς θέλω να παραθέσω την ατάκα του διδύμου Καμπουράκη και Οικονομέα στην υπουργό μας σήμερα το πρωί, μετά την από κοινού συμφωνία της υπουργού με τη ΔΟΕ ότι τα κενά είναι πολύ λιγότερα φέτος και ότι η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη από πέρυσι. Καμπουράκης και Οικονομέας: "Φαίνεται τελικά ότι κάνατε καλή δουλειά στο υπουργείο φέτος"...!!! ::) ::) ::)


ολοι τους γλειφουν την κυβερνηση
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161266
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 256
Σύνολο: 256

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.