*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 842709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1764 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 03:53:19 μμ »
Παιδιά ξέρετε αν θα πάρουν και άλλους ΑΚΩ?

Πήρα τηλ και μου είπε ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμη. Ούτε κενά γνωρίζουν, ούτε αν θα πάρουν ΑΚΩ ή ΑΜΩ....  :( Επειδή είναι και πολύ σύντομο το διάστημα από τις τελευταίες προσλήψεις. Μου είπε όμως ότι αρνούνται να δουλέψουν αρκετά άτομα.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1765 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 06:47:11 μμ »
Θα παρει κι αλλους αγγλικης μεσω εσπα. Διαβαστε καπου στο esos, οτι θα κανουν χρηση των πινακων των αναπληρωτων. Αρα θα παρουν κι αλλους....

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1766 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 06:55:44 μμ »
Το ερωτημα είναι θα είναι ΑΚΩ ή ΑΜΩ?..Τι θα γίνει και με τα κενά που υπάρχουν σε πρωινά, σε αρκετά σχολεια ακόμη? Θα πάρει αναπληρωτές μεσω ΕΣΠΑ και εκει?

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1767 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 09:16:43 μμ »
Το ερωτημα είναι θα είναι ΑΚΩ ή ΑΜΩ?..Τι θα γίνει και με τα κενά που υπάρχουν σε πρωινά, σε αρκετά σχολεια ακόμη? Θα πάρει αναπληρωτές μεσω ΕΣΠΑ και εκει?

ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν αν θα είναι ΑΜΩ ή ΑΚΩ ...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1769 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 11:05:33 μμ »

μαριλου συγχαρητηρια!!!
Ευχαριστώ!

Ανέλαβα υπηρεσία την Τετάρτη (πήγα δηλαδή και υπέγραψα στην Διεύθυνση). Στο σχολείο ξεκίνησα χθες. Παρουσιολόγιο δεν εμφανίστηκε αλλά ούτε ο Διευθυντής έκανε λόγο για την ύπαρξή του.  ??? Πιστεύω ότι είναι εντελώς τυπικό το θέμα. Μπορεί να το παρουσιάσουν αργότερα και να υπογράφουμε στο τέλος κάθε μήνα (σαν ωρομίσθιοι ένα πράγμα :P). Οψόμεθα...... Και να σου πω την αλήθεια δεν με πολυαπασχολεί. Προς το παρόν με νοιάζει τι θα κάνω με τα πρωτάκια που τα έπαιξα χθες!!! :o Δεν παίζονται τα άτιμα!!!

Εγώ θέλω να τα ζουλήξω τα μαγουλάκια!Είναι γλύκα!Κατά τα άλλα, νομίζω ότι βοηθάει πολύ η σελίδα του Υπουργείου για τα αγγλικά σε πρώιμη ηλικία-έχει πολλές κ ενδιαφέρουσες δραστηριότητες!!
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος ninawire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Ι've been too honest with myself, I should have lied like everybody else.

Αποσυνδεδεμένος ninawire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1771 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 11:08:13 μμ »

μαριλου συγχαρητηρια!!!
Ευχαριστώ!

Ανέλαβα υπηρεσία την Τετάρτη (πήγα δηλαδή και υπέγραψα στην Διεύθυνση). Στο σχολείο ξεκίνησα χθες. Παρουσιολόγιο δεν εμφανίστηκε αλλά ούτε ο Διευθυντής έκανε λόγο για την ύπαρξή του.  ??? Πιστεύω ότι είναι εντελώς τυπικό το θέμα. Μπορεί να το παρουσιάσουν αργότερα και να υπογράφουμε στο τέλος κάθε μήνα (σαν ωρομίσθιοι ένα πράγμα :P). Οψόμεθα...... Και να σου πω την αλήθεια δεν με πολυαπασχολεί. Προς το παρόν με νοιάζει τι θα κάνω με τα πρωτάκια που τα έπαιξα χθες!!! :o Δεν παίζονται τα άτιμα!!!

Εγώ θέλω να τα ζουλήξω τα μαγουλάκια!Είναι γλύκα!Κατά τα άλλα, νομίζω ότι βοηθάει πολύ η σελίδα του Υπουργείου για τα αγγλικά σε πρώιμη ηλικία-έχει πολλές κ ενδιαφέρουσες δραστηριότητες!!
θα συμφωνησω...λατρευω μικρα...
Ι've been too honest with myself, I should have lied like everybody else.

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1772 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 11:15:16 μμ »
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ?
http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9751:if-paideiaspliri-ergasiaka-dikaiomata-stous-anaplirotes-meso&Itemid=1796

Ωραία.. Ας είναι αυτό η απάντηση σε όσους αγωνιούσαν για το εργασιακό μας καθεστώς και φυσικά να ναι αληθινή (αν και προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπήρχε σημαντικός λόγος ανησυχίας διότι δεν τους παίρνει κι αλλιώς).

Αποσυνδεδεμένος Αρετη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1773 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 11:31:05 μμ »
Μια ανακουφιση τη νιωθεις με αυτα που ειπε :)

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1774 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 09:14:47 πμ »

Ανέλαβα υπηρεσία την Τετάρτη (πήγα δηλαδή και υπέγραψα στην Διεύθυνση). Στο σχολείο ξεκίνησα χθες. Παρουσιολόγιο δεν εμφανίστηκε αλλά ούτε ο Διευθυντής έκανε λόγο για την ύπαρξή του.  ??? Πιστεύω ότι είναι εντελώς τυπικό το θέμα. Μπορεί να το παρουσιάσουν αργότερα και να υπογράφουμε στο τέλος κάθε μήνα (σαν ωρομίσθιοι ένα πράγμα :P). Οψόμεθα...... Και να σου πω την αλήθεια δεν με πολυαπασχολεί. Προς το παρόν με νοιάζει τι θα κάνω με τα πρωτάκια που τα έπαιξα χθες!!! :o Δεν παίζονται τα άτιμα!!!

Εγώ θέλω να τα ζουλήξω τα μαγουλάκια!Είναι γλύκα!Κατά τα άλλα, νομίζω ότι βοηθάει πολύ η σελίδα του Υπουργείου για τα αγγλικά σε πρώιμη ηλικία-έχει πολλές κ ενδιαφέρουσες δραστηριότητες!!
Πράγματι είναι γλύκες (άσε που επειδή έχω παιδί σ'αυτήν την ηλικία, είμαι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη) αλλά την πρώτη μέρα πελάγωσα!!! Πήγα την επόμενη στον δάσκαλο του γιου μου και ζητούσα απεγνωσμένα συμβουλές για την πειθαρχία ( ;D) στα πρωτάκια! Με βοήθησε αρκετά, να'ναι καλά.
Όσο για το site, ένα θα πω: κα-τα-πλη-κτι-κό!!!!! Τι άλλο να ζητήσουμε; Βήμα-βήμα κάθε δραστηριότητα!!! Ήδη έκανα μια λίστα με τι πρέπει να αγοράσω (μασκότ, χαρτόνια, γκλιτερ κλπ). Μπορεί να μην είμαστε ευχαριστημένοι με το πολυνομοσχέδιο (υποβάθμιση μορίων κλπ κλπ) αλλά πρέπει να τους αναγνωρίσουμε ότι κάνουν και πολύ καλά πράγματα. Να είμαστε δίκαιοι. Ορίοστε που βγήκε και η Χριστοφιλοπούλου και είπε ότι έχουμε τα ίδια εργασιακά δικαιώματα με τους αναπληρωτές. ;) Όλα καλά, λοιπόν! :)

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1775 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 02:17:07 μμ »
μπορει καποιος να μας δωσει την ιστοσελιδα με το υλικο για τα πρωτακια?

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1776 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 02:57:23 μμ »
μπορει καποιος να μας δωσει την ιστοσελιδα με το υλικο για τα πρωτακια?

Πας στο www.minedu.gr και κάπου δεξιά λέει για την εκμάθηση της Αγγλικής στην πρώιμη παιδική ηλικία. Πατάς εκεί και βρίσκεις το υλικό. Πολύ καλό πράγματι!

Αποσυνδεδεμένος K06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1777 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 03:30:40 μμ »
Παιδιά έχουμε κανένα νέο για το αν θα πάρουν άλλους ΠΕ06 ή  θα αφήσουν τα σχολεία κενά?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160218
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 635

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.