*

Αποστολέας Θέμα: Α.Σ.Ε.Π. 2008  (Αναγνώστηκε 22720 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Α.Σ.Ε.Π. 2008
« στις: Φεβρουάριος 17, 2008, 09:52:36 πμ »
Έχει ξεκινήσει κανένας φυσικός διάβασμα για τον Α.Σ.Ε.Π ?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:52 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 17, 2008, 11:40:42 πμ »
εγω επειδη εχω δωσει ηδη 4 φορες λεω να δωσω αδιαβαστη αυτη τη φορα μηπως και ειμαι στους διοριστεους .... ημουν στους επιτυχοντες
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 17, 2008, 06:41:56 μμ »
Την προηγουμενη φορα εδωσα για πρωτη φορα ασεπ εντελως απροετοιμαστος και φυσικα απετυχα.Το τωρινο μου επαγγελμα ειναι εντελως ασχετο με την εκπαιδευση.Σκεφτομαι καποια στιγμη να ασχοληθω και να δωσω.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν βιβλια ειδικης διδακτικης αξιολογα.Το θεμα της ροπης αδρανειας το θυμαστε?Μου φανηκε αρκετα δυσκολο.Υπαρχει καποια σχετικη βιβλιογραφια που να διαφωτιζει στο συγκεκριμενο?Το ειχαν κανει ας πουμε τα φροντιστηρια αυτο το θεμα?Επειδη το εχω σαν απορια  :)  Φροντιστηριο αξιζει να παρακολουθησει κανεις?Δεν εχω ασχοληθει καθολου ως τωρα με το διαγωνισμο.... Μην το αποκλειετε παντως να διεξαχθει αρχες του 2009  ;)

Αποσυνδεδεμένος safi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 11:54:17 πμ »
Εγώ θέλω να ξεκινήσω το διάβασμα (όχι ότι έχω όρεξη) αλλά δεν ξέρω από που. Είμαι Φυσικός και πήρα το πτυχίο μου πριν 2,5 μήνες και λέω να δώσω στον ΑΣΕΠ.Το συγκεκριμένο site το βρήκα πρόσφατα και από ότι έχω δει στα μηνύματα που διάβασα, βοηθάτε ο ένας τον άλλον και προσπαθείτε να λύσετε αν κάποιος έχει κάποιες απορείες. Θα ήθελα αν γίνεται κάποιος να με ενημερώσει τι θα ήταν καλό να διαβάσω(κάποια βιβλία ίσως!!!).Το φροντιστήριο για τα παιδαγωγικά βοηθάει καθόλου;'Οχι τίποτε άλλο έχω βρει ένα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο,τα λεφτά είναι και πολλά και το δίλλημα μεγάλο.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Bye. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:48:52 »

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 11:58:11 πμ »
Η ύλη του ΑΣΕΠ του 2005 έτσι όπως δημοσιεύθηκε,ήταν σχεδόν τα περιεχόμενα από τη σειρά του Serway.
Στο Ηράκλειο μας το έδιναν στο προπτυχιακό.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος chrisa.b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 12:00:21 μμ »
Εγώ θέλω να ξεκινήσω το διάβασμα (όχι ότι έχω όρεξη) αλλά δεν ξέρω από που. Είμαι Φυσικός και πήρα το πτυχίο μου πριν 2,5 μήνες και λέω να δώσω στον ΑΣΕΠ.Το συγκεκριμένο site το βρήκα πρόσφατα και από ότι έχω δει στα μηνύματα που διάβασα, βοηθάτε ο ένας τον άλλον και προσπαθείτε να λύσετε αν κάποιος έχει κάποιες απορείες. Θα ήθελα αν γίνεται κάποιος να με ενημερώσει τι θα ήταν καλό να διαβάσω(κάποια βιβλία ίσως!!!).Το φροντιστήριο για τα παιδαγωγικά βοηθάει καθόλου;'Οχι τίποτε άλλο έχω βρει ένα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο,τα λεφτά είναι και πολλά και το δίλλημα μεγάλο.Ευχαριστώ προκαταβολικά.Bye. :)
Για τα φροντιστήρια και για ύλη μπορείς να δείς εδώ http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=4926.0

Αποσυνδεδεμένος safi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 12:34:30 μμ »
Το κακό είναι ότι στη Θεσσαλονίκη όπου και σπούδασα δεν έδιναν τα βιβλία του Serway.Φαντάζομαι είναι σειρά βιβλίων!!!Ειμαι λίγο άσχετη
!!!Κάποιο βιβλίο να προτείνετε τη Χημεία που θα εξεταστούν οι Φυσικοί ???Ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη ανταπόκριση στους προβληματισμούς μου.

Αποσυνδεδεμένος chemist2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • ¨Τα μεγάλα πάθη είναι για τις μεγάλες ψυχές ¨
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 12:55:30 μμ »
Είμαι διοριστέος Χημικός με τον ΑΣΕΠ 2007.
Θα σου πρότεινα να μελετήσεις πολύ καλά όλα τα βιβλία χημείας (σχολικά) του Λιοδάκη.
Μεγαλύτερη βαρύτητα θα δώσεις όμως στα ένθετα, στα κεφάλαια που είναι εκτός σχολικής ύλης,και κυρίως στην ΣΤΕΡΕΟΧΗΜΕΙΑ της οργανικής χημείας.
Καλή επιτυχία!!!!

Αποσυνδεδεμένος safi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 20, 2008, 11:36:47 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, το εκτιμώ :)Ίσως δεν σας ενδιαφέρει, αλλά εγώ μέχρι στιγμής αυτό που έχω συναντήσει σε συναδέρφους σίγουρα δεν λέγεται επαγγελματική αλληλεγγύη, πόσο μάλλον και προσφορά βοήθειας. Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

rozy4

  • Επισκέπτης
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 21, 2008, 12:36:56 πμ »
Το θεμα της ροπης αδρανειας το θυμαστε?Μου φανηκε αρκετα δυσκολο.Υπαρχει καποια σχετικη βιβλιογραφια που να διαφωτιζει στο συγκεκριμενο?Το ειχαν κανει ας πουμε τα φροντιστηρια αυτο το θεμα?Επειδη το εχω σαν απορια  :)  quote

εργαστηριακος οδηγος σχολικου βιβλιου. πειραμα που θεωρητικα διδασκεται στο λυκειο. πωλειται σε ολα τα βιβλιοπωλεια (ΟΕΔΒ)

Αποσυνδεδεμένος batraxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 22, 2008, 04:31:35 μμ »
καλησπερα κ απο μενα.Εγω δεν εχω ξεκινησει διαβασμ αλλα νομιζς οτι ηρθε η ωρα όσον αφορα το γνωστικό τησ Φυσικης. Εχει κανεισ αλλός ν απροετίνει βιβλια για Φυσικη η Χημεία?λυμένα Θέματα?Σκεφτομαι εκτός απο Σεργουει να διαβάσω και όλουσ τουσ γκαρούτσους!τι λέτε?
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΡΔΕΚΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΩΝ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ.ΑΠΟ ΠΟΥ Κ ΕΩΣ ΠΟΥ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Niki1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Bowie for ever!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 25, 2008, 09:01:14 μμ »
Δεν ξερω και πολλα για τον ασεπ,αλλα ποτε ειναι?Ανακοινωθηκε καμια ημερομηνια?

Αποσυνδεδεμένος batraxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 29, 2008, 05:49:10 μμ »
ρε παιδιά που είναι οι φυσικοί?εχει ξεκινήσει κανεις διαβασμα?τι να ξεκινησω να διαβάσω Serway h Young?

Αποσυνδεδεμένος Panais

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • E=mc^2
    • Προφίλ
Απ: Α.Σ.Ε.Π. 2008
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 02, 2008, 11:35:32 πμ »
Εγώ σιγά σιγά ξεκίνησα το διάβασμα με το γνωστικό, όσο χρόνο έχω φυσικά λόγω φροντιστηρίου και ιδιαιτέρων. Πρώτη φορά δείνω για διαγωνισμό του ΑΣΕΠ οπότε δεν ξέρω και πολλά πραγματα. Φροντιστήριο μάλλον δεν θα πάω(3000 euro όλο το πακετάκι) αν και μέσω πλαγίων τρόπων μπορεί να βρω σημειώσεις για τα παιδαγωγικά τουλάχιστον. Συμβουλή για όλους τους συναδέλφους απόφοιτους του Α.Π.Θ. μην δοκιμάσετε να διαβάσετε μηχανική από τα βιβλία που σας είχαν δώσει, είναι μπερδεμένα. Γι΄αυτό και γω είμαι στην αναζήτηση κάποιας καλύτερης επιλογής, όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες. Άντε και καλή μας επιτυχία. ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160543
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 676
Σύνολο: 706

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.