*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 165461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pdeuser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:18:36 πμ »
Αίτηση ακύρωσης και ασφαλιστικά μέτρα δε γίνονται σε διορισμούς απο δικαστική απόφαση. Αυτοί οι διορισμοί είναι οι πλέον αμετάκλητοι. Η πικρία κάποιων τους κάνει να παραλογιζονται. Ας ρωτήσουν δικηγόρο για τα περιθώρια μιας νέας προσφυγής έστω και τώρα, είναι το καλύτερο που έχουν να κάνουν. Άποψη μου είναι ότι ο ασεπ 2008 θα ζήσει για πολλά χρόνια ακόμα και στην επόμενη 5ετια οι διορισμοί θα γίνονται δικαστικά από αυτόν.
Γιατί πιστεύεις ότι θα ζησει για πολλά χρόνια ακόμα? Πώς μπορεί να γίνει η επανεκκίνηση ώστε να ασχολούμαστε με τα μελλοντικά και όχι με τα παλιά; Αν προκυρηχθούν νέες θέσεις και ενδεχομένως νέος διαγωνισμός;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:54:11 »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:24:00 πμ »
Επανεκκίνηση και νέο σύστημα δε μπορούν να γίνουν όσο εκκρεμούν δικαστικές αποφάσεις από τον ασεπ του 08. Κι αν διορίσει εμάς τους πρώτους και ξεμπερδέψει μαζί μας, γνώμη μου πάντα, αργότερα θα δικαιωθούν κι άλλοι συνάδελφοι από το στε. Καθοριστικό ρόλο θα παίξει ο ορισμός του ευλόγου από το στε.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:24:55 πμ »
Αυτο ολο που διαβαζω ειναι λυπηρο.ντρεπομαι κ μονο που τα διαβαζω αυτα που βλεπω..απορω αν εσεις που τα γραφετε δεν αισθανεστε ντροπη...στρεφεστε εναντια σε συναδελφους που σας ανοιξαν τον δρομο κ αποκατεστησαν μια απο τις πιο μεγαλες αδικιες ολων των ετων στην εκπαιδευση αντι να τους ευχαριστειτε...λυπαμαι που το λεω αλλα καποιοι ειναι αξιοι της μοιρας τους κ για αυτο ο εκπαιδευτικος κλαδος παντα ηταν ξεφραγο αμπελι γιατι ολοι η κοιτουσαν ν την βγαλουν καθαρη η να φανε τον συναδελφο...εγω δε θ ευχηθω καλη τυχη σε ολο αυτο γιατι ξεπερνανε τη δικη μου λογικη κ ηθος αυτα αλλα καλα μυαλα... Και να πω σε εναν συναδελφο που ρωτησε αν φοβομαστε οτι εγω προσωπικα ως υψηλοβαθμη δε φοβαμαι ουτως η αλλως αλλα φοβαμαι για το που θ πορευτειτε ολοι εσεις με τετοιο σκεπτικο κ που πορευεται μια τετοια χωρα γενικοτερα..

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:29:43 πμ »
Τον συνάδελφο που σκέφτεται να προσφύγει με καλή σειρά ούτε τον γνωρίζω παιδιά.. Απλά προφανώς στην αίτηση ακύρωσης διορισμού αναφέρεται.. Εγώ απλά περιμένω το Στε.. Από εκεί κ πέρα αφού είναι αμετάκλητες οι αποφάσεις δεν χρειάζεται καν να το συζητάμε.. Τώρα δίκαιο η άδικο.. Το πολύ πολύ να γίνουν αυτοί οι 600 διορισμοί που όντως είναι πολύ λίγοι σε σχέση με τις ανάγκες της εκπαίδευσης.. Και προφανώς οδηγούμαστε σε νέο Ασεπ στο μέλλον.. Μην προτρεχετε μερικοί όταν γράφουμε απλά πληροφορίες. Όπως είπα πριν είναι προσωπική επιλογή τι θα κάνει ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:54:11 »

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:36:46 πμ »
Ακριβώς. Προσωπική επιλογή του καθενός είναι τι θα κάνει. Αυτοί που πρέπει να ντραπούν είναι όσοι εκτοξεύουν απειλές κατά όσων προσπαθούν να μάθουν τις επιλογές τους και γιατί όχι να τις χρησιμοποιήσουν. Αν είναι να φοβούνται τα μέλη να συζητήσουν εδώ μέσα, δεν έχει νόημα το φόρουμ. Αυτά τα νταηλίκια στους φίλους σας ο καθένας.

Για την ιστορία κι εγώ έχω πολύ υψηλό βαθμό και πολύ καλή σειρά.  :-*

Ξαναλέω μιλήστε με δικηγόρους όσοι δεν έχετε προσφύγει και εξαντλήστε ΟΛΑ τα περιθώρια. Η γνώμη του καθενός για τον ορισμό της συναδελφικότητας και περιττέυει και διαφέρει  8)

Αποσυνδεδεμένος Kostakis2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:39:21 πμ »
Αυτο ολο που διαβαζω ειναι λυπηρο.ντρεπομαι κ μονο που τα διαβαζω αυτα που βλεπω..απορω αν εσεις που τα γραφετε δεν αισθανεστε ντροπη...στρεφεστε εναντια σε συναδελφους που σας ανοιξαν τον δρομο κ αποκατεστησαν μια απο τις πιο μεγαλες αδικιες ολων των ετων στην εκπαιδευση αντι να τους ευχαριστειτε...λυπαμαι που το λεω αλλα καποιοι ειναι αξιοι της μοιρας τους κ για αυτο ο εκπαιδευτικος κλαδος παντα ηταν ξεφραγο αμπελι γιατι ολοι η κοιτουσαν ν την βγαλουν καθαρη η να φανε τον συναδελφο...εγω δε θ ευχηθω καλη τυχη σε ολο αυτο γιατι ξεπερνανε τη δικη μου λογικη κ ηθος αυτα αλλα καλα μυαλα... Και να πω σε εναν συναδελφο που ρωτησε αν φοβομαστε οτι εγω προσωπικα ως υψηλοβαθμη δε φοβαμαι ουτως η αλλως αλλα φοβαμαι για το που θ πορευτειτε ολοι εσεις με τετοιο σκεπτικο κ που πορευεται μια τετοια χωρα γενικοτερα..
θα πω κάτι τελευταίο και θα σταματήσω. Επειδή ξέρω τι είναι να είσαι υψηλόβαθμος ξέρω και ποσο κουραστήκες και πόσο διάβασες γιατί το ίδιο είμαι και εγω!! Λοιπόν όσο και να το κυνηγησαν κάποιοι είναι κρίμα να θέωρουμαστε το ίδιο με έναν χαμηλόβαθμο που απλά άρπαξε την ευκαιρία! Κουτσοί στραβοί στον Άγιο Παντελεήμωνα πρέπει να σταματήσει!!Γιατί όταν εσύ διάβαζες 12ωρα ο άλλος πήγε απλά να δώσει μια ωραία κυριακή!! Και κάτι που δεν σκεφτήκατε επειδή τελικά για να διορίστουν και οι 600 έγιναν παζάρια μην σας φανεί παράξενο αν χαθούν αναδρομικότητες ή ανααδρομικά χρήματα!! Οι 350 που ειχαν πει εξαρχής είχαν καθαρό έννομο συμφέρον για τους υπόλοιπους 250 υπήρχε καθαρά πολιτική βούληση με ότι αυτό συνεπάγεται!!

Αποσυνδεδεμένος kosgian

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:40:01 πμ »
Καθε φορα που λεω οτι ο κλαδος εφτασε πατο...παντα γινεται κατι που αποδεικνυει οτι υπαρχει και παρακατω...Δυστυχως... >:(

Αυτο ολο που διαβαζω ειναι λυπηρο.ντρεπομαι κ μονο που τα διαβαζω αυτα που βλεπω..απορω αν εσεις που τα γραφετε δεν αισθανεστε ντροπη...στρεφεστε εναντια σε συναδελφους που σας ανοιξαν τον δρομο κ αποκατεστησαν μια απο τις πιο μεγαλες αδικιες ολων των ετων στην εκπαιδευση αντι να τους ευχαριστειτε...

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 10:58:04 πμ »
Ενημερώνω πως σύντομα θα δημιουργηθεί μια κλειστή ομάδα στο fb μόνο:
Για όσους θέλουν να προσφυγουν από δω και πέρα.... Ήδη κάποιοι επικοινώνησαν με δικηγόρους.
 Να το ίσως πως η ομάδα δε στρέφεται εναντίον κανενός συναδέλφου.
 Δεν έχει ανάγκη τους κακόβουλους.
 Προσωπικές εκτιμήσεις για νομικά θέματα δεν μας αφορούν
 Συμβουλευόμαστε μόνο δικηγόρους και διασταυρώνουμε πληροφορίες!
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος lamkon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:02:20 πμ »
θα πω κάτι τελευταίο και θα σταματήσω. Επειδή ξέρω τι είναι να είσαι υψηλόβαθμος ξέρω και ποσο κουραστήκες και πόσο διάβασες γιατί το ίδιο είμαι και εγω!! Λοιπόν όσο και να το κυνηγησαν κάποιοι είναι κρίμα να θέωρουμαστε το ίδιο με έναν χαμηλόβαθμο που απλά άρπαξε την ευκαιρία! Κουτσοί στραβοί στον Άγιο Παντελεήμωνα πρέπει να σταματήσει!!Γιατί όταν εσύ διάβαζες 12ωρα ο άλλος πήγε απλά να δώσει μια ωραία κυριακή!! Και κάτι που δεν σκεφτήκατε επειδή τελικά για να διορίστουν και οι 600 έγιναν παζάρια μην σας φανεί παράξενο αν χαθούν αναδρομικότητες ή ανααδρομικά χρήματα!! Οι 350 που ειχαν πει εξαρχής είχαν καθαρό έννομο συμφέρον για τους υπόλοιπους 250 υπήρχε καθαρά πολιτική βούληση με ότι αυτό συνεπάγεται!!

Τι θα έλεγες αν διεκδικούσε κάποιος "υψηλόβαθμος", διορισμό μετά από 15 χρόνια; Μετά από 20; Από 25; 30; Συμφωνώ μαζί σου ότι "πρέπει να σταματήσει", αλλά ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο υπάρχει το "εύλογο χρονικό διάστημα"!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:22:47 πμ »
Τα "ρε" και τους χαρακτηρισμούς να τα κρατάτε για τους εαυτούς σας.
Μάθετε να σέβεστε ακόμα κι αν θεωρείτε ότι γράφετε ανώνυμα.
Ο καθένας μπορεί να συζητάει ό,τι θέλει αρκεί να σέβεστε τους κανόνες.
Πάντα εντός θέματος.

Ευχαριστούμε!

Αποσυνδεδεμένος pdeuser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:36:27 πμ »
Από τη στιγμή που έχουν δικαιωθεί οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ 2008 και εκκρεμούν και άλλες προσφυγές που ενδεχομένως να έχουν και αυτές θετικη έκβαση, δεν μπορεί να ελπίζει κανείς σε κάτι άλλο παρά στη συνέχεια της δικαστικής οδού. Όταν στους ΠΕ02 οι αντισυνταγματικά διορισθέντες είναι 750 τότε αν αυτές οι θέσεις κάλυφθούν από αυτούς που έχουν προσφύγει, δεν θα μείνει τίποτα για επόεμνους διαγωνισμούς ή για νέο σύστημα διορισμών. Και το "ευλογο του χρόνου" για το κλάδο των εκπαδευτικών που διορίζονται το 2018 με βάση το διαγωνσιμό του 2008, θα έπρεπε να είναι 10+ χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:37:50 πμ »
Επίσης, μπορείτε να κάνετε μυστικές ομάδες, να το συζητήσετε όπου θέλετε αλλά όποια συνεννόηση να γίνεται με προσωπικά μηνύματα, όχι δημοσίως.

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:41:59 πμ »
Καλύτερα να μην γράφονται άσχετα πράγματα με το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2018, 03:57:26 μμ από miss butterfly »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 16, 2018, 11:45:15 πμ »
Skathari έχεις δίκιο αλλά σε ποιον να πρώτοαπαντήσεις με αυτά που λένε ! Το εύλογο αν φτάσει μέχρι την ημερομηνία που λες θα είναι μεγάλο κατόρθωμα του ίδιου κατα πάσα πιθανότητα δικηγόρου που έχουμε . Επειδή έχω όλα τα δικόγραφα μπροστά μου μια τελευταία απόφαση λέει ότι όταν διοριστούν οι εκκρεμότητες του ΑΣΕΠ 2008 τελειώνει αυτός ο ΑΣΕΠ και δεν έχει πλέον ισχύ όπως και οι προηγούμενοι . Αν βάλεις ότι εμείς κάναμε σχέδιο 2,5-3 χροιά ΔΕΑ οι άλλοι θα βάλεις και 2-3 χρονια ΣΤΕ και αν δικαιωθούν . Γιατί αν το εύλογο σταματάει ακόμα και τον Ιούνιο του 2018 οποίος προσφύγει μετά και δίκιο να έχει θα απορριφθεί . Το τραγικό δεν είναι αν θα προσφύγουν οι συνάδελφοι με την ελπίδα να πετύχουν κάτι αλλά το κουφό θα στραφώ εναντίον κάποιον γιατί μου πήραν η θέση που εγώ σαν καβατζας που ήμουνα δεν διεκδίκησα ! Εκεί η σφαλιάρα που θα πέσει από υο δικαστήριο θα με χαροποιήσει ιδιαίτερα ! Τραγική η κακιά κάποιον !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160039
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.