*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #574 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 12:19:17 μμ »
Παράθεση
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι και εγώ από τους ΑΜΩ που δεν έχουν υπογράψει σύμβαση (ΕΣΠΑ) και περιμένω. Είπαμε να μην υπογράφουμε και παρουσιολόγιο όπως και κάνω. Είμαι σε τρία σχολεία και στο πρώτο ανέφερα το τι γίνεται και ότι δε μπορώ να υπογράψω παρουσιολόγιο και όλα καλά. Χθες, λόγω τέλους του μήνα, μου ζήτησαν να υπογράψω και μια άλλη κατάσταση που αναφέρει όλες τις ώρες συνολικά του Νοεμβρίου. Ούτε αυτή υπέγραψα αλλά πρέπει να ξέρω στη συνέχεια τι θα κάνω γιατι η διευθύντρια μου είπε ότι κάπου πρέπει να φαίνεται ότι εργάζομαι. Το ίδιο μου λένε και από τα υπόλοιπα σχολεία. Και εκεί μου δίνουν καταστάσεις και λένε ότι πρέπει να είναι και αυτοί κατοχυρωμένοι. Δε με πιέζουν βέβαια αλλά θέλω να ξέρω τι πρέπει να κάνω, με παρουσιολόγια και με καταστάσεις, και μέχρι πότε για να ξέρω να τους απαντώ και κατάλληλα για να μην υπάρξει πρόβλημα.

Αν θες να πληρωθεις καποια στιγμη καλο θα ηταν να υπογραψεις τα παρουσιολογια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:07:00 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #575 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 12:33:34 μμ »
Παράθεση
μηδένα προ του τέλους ανάμενε!

Για μερικους η προσφατη μεταρυθμιση της Διαμαντω φανταζει με τετραπλο ολοκληρωμα σε διαφορικη εξισωση.... Οποιος κυκλοφορησει ενα βοηθημα που να επεξηγηγει με εικονες και χρωματα τις αλλαγες θα βγαλει ενα τονο λεφτα.
Η προυπηρεσία η φετινή δεν μετράει για αλλαγή θέσης στον πίνακα....η όποια αλλαγή θα γίνει με βάση τα άτομα που θα διοριστούν και θα φύγουν απ'τον ενιαίο!! Δεν είναι και τόσο τραγικά δύσκολο να γίνει κατανοητό απ'τον νόμο!! Θα μετρήσει μόνο ως προσαύξηση στον ΑΣΕΠ...δες στον νόμο τις προσαυξήσεις που αναφέρει...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #576 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 03:39:55 μμ »
Στα παρουσιολόγιο που έστειλαν σε εμάς ΑΜΩ ΠΕ05 Β' Αθηνών ΔΕΝ συμπεριλαμβάνεται η 17Νοεμβρίου πάντως! Τόσο καλά! Πάντα συνεπέστατοι στις δεσμεύσεις τους!
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #577 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 06:15:45 μμ »
βρε παιδια μειωμενου ωραριου ειναι, δεν ειναι λογικο να μην μετρανε αυτα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:07:00 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #578 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 07:10:48 μμ »
Προσέξατε ότι άλλαξαν τα παρουσιολόγια και συμπληρώνουμε και 26/10 και 28/10 και 17/11; :o

οπότε καμία πιθανότητα να λείψει κάποιος από τις γιορτές.
άδικο αυτό,γιατί σε πολλά σχολεία,κατόπιν συνεννόησης,δεν πάνε όλοι σε όλες τις γιορτές!

Παιδιά...λίγο άσχετο...αλλά μην τα λέτε αυτά παραέξω...τέτοια λέμε και θεωρεί ο κόσμος πως καθόμαστε συνέχεια...δεν είναι και σκότωμα να πας στις γιορτές...άσε που είναι υποχρεωτικό κανονικά!  ???
Επίσης η προυπηρεσία δεν θα μετρήσει...δεν τους παίρνει να κάνουν κάτι τέτοιο...έκαναν ήδη πολλές γκάφες!  ???

δεν είπα ότι είναι σκότωμα,συνάδελφε.
είπα ότι είναι άδικο έναντι συναδέλφων που δεν παραβρίσκονται σε όλες τις γιορτές.κι αυτό αποτελεί μια πραγματικότητα,είτε σου αρέσει είτε όχι.
κι έτσι ακριβώς όπως συμπεραίνετε εσείς εδώ μέσα,έτσι συμπεραίνει και ο κόσμος απέξω,που είναι η διαφορά και το πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #579 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 07:11:53 μμ »
Παράθεση
μηδένα προ του τέλους ανάμενε!

Για μερικους η προσφατη μεταρυθμιση της Διαμαντω φανταζει με τετραπλο ολοκληρωμα σε διαφορικη εξισωση.... Οποιος κυκλοφορησει ενα βοηθημα που να επεξηγηγει με εικονες και χρωματα τις αλλαγες θα βγαλει ενα τονο λεφτα.

ανάλαβε εσύ αυτό το έργο που έχει διττό ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #580 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 07:29:09 μμ »
Παράθεση
μηδένα προ του τέλους ανάμενε!

Για μερικους η προσφατη μεταρυθμιση της Διαμαντω φανταζει με τετραπλο ολοκληρωμα σε διαφορικη εξισωση.... Οποιος κυκλοφορησει ενα βοηθημα που να επεξηγηγει με εικονες και χρωματα τις αλλαγες θα βγαλει ενα τονο λεφτα.
Η προυπηρεσία η φετινή δεν μετράει για αλλαγή θέσης στον πίνακα....η όποια αλλαγή θα γίνει με βάση τα άτομα που θα διοριστούν και θα φύγουν απ'τον ενιαίο!! Δεν είναι και τόσο τραγικά δύσκολο να γίνει κατανοητό απ'τον νόμο!! Θα μετρήσει μόνο ως προσαύξηση στον ΑΣΕΠ...δες στον νόμο τις προσαυξήσεις που αναφέρει...

από τον πίνακα φιλολόγων αναπληρωτών ειδικής αγωγής δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να κατοχύρωσε δικαίωμα διορισμού τον Ιούνιο που μας πέρασε.
άρα,πάλι δεν αλλάζει κάτι με την προυπηρεσία,έτσι;
και εν τέλει πόσοι είναι εκείνοι που κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού και θα διοριστούν φέτος;φιλόλογοι εννοώ.
τα υπόλοιπα κενά,που σίγουρα θα υπάρχουν,πως θα τα καλύψει; πάλι με αναπληρωτές;
και όσον αφορά στην ειδική αγωγή στη δευτ/βάθμια τι θα γίνει;
έκανε την αρχή με την πρωτ/βάθμια,να περιμένουμε και για τη δευτ/βάθμια;

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #581 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:09:03 μμ »
βρε παιδια μειωμενου ωραριου ειναι, δεν ειναι λογικο να μην μετρανε αυτα?

Δεν είμαι μειωμένου αλλά θεωρώ άδικο να μη μετράνε και για τους μειωμένου οι αργίες. Αλλιώς ποια η διαφορά από τους ωρομισθίους; Αν και νομίζω πως τελικά θα μετράνε.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #582 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:14:38 μμ »
Παράθεση
μηδένα προ του τέλους ανάμενε!

Για μερικους η προσφατη μεταρυθμιση της Διαμαντω φανταζει με τετραπλο ολοκληρωμα σε διαφορικη εξισωση.... Οποιος κυκλοφορησει ενα βοηθημα που να επεξηγηγει με εικονες και χρωματα τις αλλαγες θα βγαλει ενα τονο λεφτα.
Η προυπηρεσία η φετινή δεν μετράει για αλλαγή θέσης στον πίνακα....η όποια αλλαγή θα γίνει με βάση τα άτομα που θα διοριστούν και θα φύγουν απ'τον ενιαίο!! Δεν είναι και τόσο τραγικά δύσκολο να γίνει κατανοητό απ'τον νόμο!! Θα μετρήσει μόνο ως προσαύξηση στον ΑΣΕΠ...δες στον νόμο τις προσαυξήσεις που αναφέρει...

από τον πίνακα φιλολόγων αναπληρωτών ειδικής αγωγής δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να κατοχύρωσε δικαίωμα διορισμού τον Ιούνιο που μας πέρασε.
άρα,πάλι δεν αλλάζει κάτι με την προυπηρεσία,έτσι;
και εν τέλει πόσοι είναι εκείνοι που κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού και θα διοριστούν φέτος;φιλόλογοι εννοώ.
τα υπόλοιπα κενά,που σίγουρα θα υπάρχουν,πως θα τα καλύψει; πάλι με αναπληρωτές;
και όσον αφορά στην ειδική αγωγή στη δευτ/βάθμια τι θα γίνει;
έκανε την αρχή με την πρωτ/βάθμια,να περιμένουμε και για τη δευτ/βάθμια;
Φέτος ο τελευταίος που διορίστηκε με προυπηρεσία (με το 40%) είχε γύρω στους 30 μήνες...στον πίνακα της ειδικής υπήρχαν άτομα με πάνω από 30 μήνες...τώρα αν διορίστηκαν εντέλει ή όχι δεν ξέρω...παίζουν ρόλο τα μέρη που δήλωσαν για διορισμό κι αν άνοιξαν κενά εκεί...
Και φέτος απ'ό,τι είδα υπάρχουν καμιά 30αριά άτομα στον ενιαίο ειδικής των φιλολόγων που έχουν πάνω από 30 μήνες...αυτοί ενδέχεται να διοριστούν με το 40% αν πάρει άτομα...
Όσο για ΑΣΕΠ ειδικής στην Β'θμια δεν είναι απλά μακρινό...είναι και πρακτικώς αδύνατο...πέρα απ'τους φιλολόγους που έχουν αρκετοί μεταπτυχιακό ειδικής...στους άλλους κλάδους (ακόμη και μαθηματικούς) δεν υπάρχουν επαρκή άτομα με μεταπτυχιακό για να πάρουν μέρος σε έναν ενδεχόμενο διαγωνισμό...για να μην πω για φυσικούς,γεωπόνους,μουσικούς κ.τ.λ....εκεί οι μεταπτυχιακοί είναι σχεδόν μηδαμινοί...
Άρα δεν μπορεί να υποστηριχτεί ένας διαγωνισμός...ποιοι θα πάρουν μέρος...;; Μόνο οι φιλόλογοι..; Αυτά δεν γίνονται...Επίσης οι έχοντες μόνο σεμινάριο δεν μπορούν να πάρουν μέρος...και στον διαγωνισμό της Α'θμιας δεν έδωσε δικαίωμα στους ΠΕ60.50 και ΠΕ70.50 που είναι οι έχοντες μόνο σεμινάριο.... ???
Επίσης ναι...κι εγώ το παρεξηγώ όπως και πολύς κόσμος το να διαμαρτυρόμαστε γιατί δεν την κοπανάμε στην σχολική γιορτή....!!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #583 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:19:47 μμ »
Παράθεση
μηδένα προ του τέλους ανάμενε!

Για μερικους η προσφατη μεταρυθμιση της Διαμαντω φανταζει με τετραπλο ολοκληρωμα σε διαφορικη εξισωση.... Οποιος κυκλοφορησει ενα βοηθημα που να επεξηγηγει με εικονες και χρωματα τις αλλαγες θα βγαλει ενα τονο λεφτα.
Η προυπηρεσία η φετινή δεν μετράει για αλλαγή θέσης στον πίνακα....η όποια αλλαγή θα γίνει με βάση τα άτομα που θα διοριστούν και θα φύγουν απ'τον ενιαίο!! Δεν είναι και τόσο τραγικά δύσκολο να γίνει κατανοητό απ'τον νόμο!! Θα μετρήσει μόνο ως προσαύξηση στον ΑΣΕΠ...δες στον νόμο τις προσαυξήσεις που αναφέρει...

από τον πίνακα φιλολόγων αναπληρωτών ειδικής αγωγής δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να κατοχύρωσε δικαίωμα διορισμού τον Ιούνιο που μας πέρασε.
άρα,πάλι δεν αλλάζει κάτι με την προυπηρεσία,έτσι;
και εν τέλει πόσοι είναι εκείνοι που κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού και θα διοριστούν φέτος;φιλόλογοι εννοώ.
τα υπόλοιπα κενά,που σίγουρα θα υπάρχουν,πως θα τα καλύψει; πάλι με αναπληρωτές;
και όσον αφορά στην ειδική αγωγή στη δευτ/βάθμια τι θα γίνει;
έκανε την αρχή με την πρωτ/βάθμια,να περιμένουμε και για τη δευτ/βάθμια;
Φέτος ο τελευταίος που διορίστηκε με προυπηρεσία (με το 40%) είχε γύρω στους 30 μήνες...στον πίνακα της ειδικής υπήρχαν άτομα με πάνω από 30 μήνες...τώρα αν διορίστηκαν εντέλει ή όχι δεν ξέρω...παίζουν ρόλο τα μέρη που δήλωσαν για διορισμό κι αν άνοιξαν κενά εκεί...
Και φέτος απ'ό,τι είδα υπάρχουν καμιά 30αριά άτομα στον ενιαίο ειδικής των φιλολόγων που έχουν πάνω από 30 μήνες...αυτοί ενδέχεται να διοριστούν με το 40% αν πάρει άτομα...
Όσο για ΑΣΕΠ ειδικής στην Β'θμια δεν είναι απλά μακρινό...είναι και πρακτικώς αδύνατο...πέρα απ'τους φιλολόγους που έχουν αρκετοί μεταπτυχιακό ειδικής...στους άλλους κλάδους (ακόμη και μαθηματικούς) δεν υπάρχουν επαρκή άτομα με μεταπτυχιακό για να πάρουν μέρος σε έναν ενδεχόμενο διαγωνισμό...για να μην πω για φυσικούς,γεωπόνους,μουσικούς κ.τ.λ....εκεί οι μεταπτυχιακοί είναι σχεδόν μηδαμινοί...
Άρα δεν μπορεί να υποστηριχτεί ένας διαγωνισμός...ποιοι θα πάρουν μέρος...;; Μόνο οι φιλόλογοι..; Αυτά δεν γίνονται...Επίσης οι έχοντες μόνο σεμινάριο δεν μπορούν να πάρουν μέρος...και στον διαγωνισμό της Α'θμιας δεν έδωσε δικαίωμα στους ΠΕ60.50 και ΠΕ70.50 που είναι οι έχοντες μόνο σεμινάριο.... ???
Επίσης ναι...κι εγώ το παρεξηγώ όπως και πολύς κόσμος το να διαμαρτυρόμαστε γιατί δεν την κοπανάμε στην σχολική γιορτή....!!!!

μακάρι να διοριστούν όσο το δυνατόν περισσότεροι!

όσο για τις γιορτές,δεν τίθεται θέμα διαμαρτυρίας.αυτό που είπα είναι ότι από τη στιγμή που οι εκτός εσπα την "κοπανάνε"γιατί οι του εσπα να πρέπει να πάνε σε όλες και μάλιστα να υπογράψουν γιαυτές;;

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #584 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 08:32:04 μμ »
Βρε Mitsy...έχεις ένα δίκιο...αλλά απ'την άλλη δεν είναι και λογική να λέμε "γιατί δεν την κοπανάμε όλοι;"...καλύτερα να λέμε να μην την κοπανάει κανείς...αυτό εννοώ κι εγώ... ???
Από κει και πέρα...σήμερα είδα πως πήραν τους πρώτους μειωμένου ωραρίου και στην Β'θμια...ελπίζω να μην είναι κι αυτοί ΕΣΠΑ... ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος gregoriokeman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #585 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 09:55:58 μμ »
Παράθεση
Επίσης ναι...κι εγώ το παρεξηγώ όπως και πολύς κόσμος το να διαμαρτυρόμαστε γιατί δεν την κοπανάμε στην σχολική γιορτή....!!!!

Συμφωνώ μαζί σου, κυρίως διότι φαίνεται υπερβολική και άπληστη η συγκεκριμένη διαμαρτυρία.
Κατ' αρχήν, πρόκειται για εργάσιμη ημέρα (27/10, 17/11 κλπ) οπότε το πλέον λογικό θα ήταν να παρευρίσκεται όλο το διδακτικό προσωπικό στο σχολείο, τόσο του κανονικού προγράμματος όσο και του ολοημέρου (όπου αυτό υφίσταται).
Το να υπάρχει ρύθμιση σύμφωνα με την οποία κάποιοι από τους εκπαιδευτικούς μπορούν (πιθανόν εκ περιτροπής) να απουσιάσουν απο μία ή και περισσότερες σχολικές εορτές, αυτή σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί την τόσο ενδελεχή ενασχόληση με αυτό το θέμα κάποιων μελών του συγκεκριμένου forum.

Έχουμε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα να ασχοληθούμε εμείς που προσληφθήκαμε μέσω ΕΣΠΑ και το αν θα παραβρεθούμε ή όχι, καθώς και αν θα μετρήσουν οι μέρες των (ελάχιστων) σχολικών εορτών μισθολογικά είναι "σταγόνα στον ωκεανό" σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα που πρέπει να επιλυθούν:
Μοριοδότηση προϋπηρεσίας, διευκρινίσεις για μισθό, επιδόματα, κρατησεις, ένσημα, εφαρμογή του ισχύοντος νόμου του 2003, συνδικαλιστική κάλυψη όλων μας (που δεν μπορεί να επιτευχθεί αν υπογράψουμε τις ατομικές συμβάσεις) κλπ.

Και φυσικά και για εμένα (παρ' όλο που θα ήθελα να απουσίαζα από τις γιορτές, αν και είμαι απαραίτητος λόγω ειδικότητας) ακούγεται σκανδαλώδες το να συζητάμε για "αδικίες" που αφορούν το εργασιακό μας ωράριο σε ημέρες ημιαργίας...

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #586 στις: Δεκέμβριος 01, 2010, 10:00:43 μμ »
Στο σχολείο που είμαι αναπληρώτρια δεν λείπει κάποιος στις γιορτές ούτως ή άλλως πέρα απο 1-2 που έχουν (ή επικαλούνται) κάποιο πρόβλημα υγείας. Αλλά αυτό μπορεί να γίνει και μια απλή μέρα άρα δεν μου λέει κάτι. Γενικά νομίζω πως δεν λείπει κόσμος πλέον απο τις γιορτές. Ασε που μετά έχει συνέλευση κάθε φορά...

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #587 στις: Δεκέμβριος 02, 2010, 07:13:49 μμ »

Παράθεση
ανάλαβε εσύ αυτό το έργο που έχει διττό ρόλο.

Μηδενα προ του τελους κακαριζε...

Παράθεση
Η προυπηρεσία η φετινή δεν μετράει για αλλαγή θέσης στον πίνακα....η όποια αλλαγή θα γίνει με βάση τα άτομα που θα διοριστούν και θα φύγουν απ'τον ενιαίο!! Δεν είναι και τόσο τραγικά δύσκολο να γίνει κατανοητό απ'τον νόμο!! Θα μετρήσει μόνο ως προσαύξηση στον ΑΣΕΠ...δες στον νόμο τις προσαυξήσεις που αναφέρει...

Μολις το εκανα. ;D ;D


Παράθεση
από τον πίνακα φιλολόγων αναπληρωτών ειδικής αγωγής δε νομίζω να υπάρχει κάποιος που να κατοχύρωσε δικαίωμα διορισμού τον Ιούνιο που μας πέρασε.
άρα,πάλι δεν αλλάζει κάτι με την προυπηρεσία,έτσι;
και εν τέλει πόσοι είναι εκείνοι που κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού και θα διοριστούν φέτος;φιλόλογοι εννοώ.
τα υπόλοιπα κενά,που σίγουρα θα υπάρχουν,πως θα τα καλύψει; πάλι με αναπληρωτές;
και όσον αφορά στην ειδική αγωγή στη δευτ/βάθμια τι θα γίνει;
έκανε την αρχή με την πρωτ/βάθμια,να περιμένουμε και για τη δευτ/βάθμια;

Και τι θα γινει με το φαινομενο του θερμοκηπιου?
Θα μεγαλωσει αραγε η τρυπα του οζοντος?
Να περιμενουμε οτι θα μαζεψουν τα σκουπιδια σημερα? :-X :-X :-X




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 303

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.