*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 264566 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #756 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 08:32:03 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα παρουσιολόγια, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά ας κάνει κάποιος τον κόπο να μου απαντήσει γιατί έχει προκύψει θέμα στο σχολείο που είμαι. Λαμβάνοντας υπόψη τα λεγόμενα της ΔΟΕ για μη υπογραφή των παρουσιολογίων, όλοι οι αναπληρωτές του ΕΣΠΑ στο σχολείο που είμαι δεν υπογράφουμε τα παρουσιολόγια. Όμως σήμερα μας είπε ο διευθυντής ότι αν δεν τα υπογράψουμε, του είπε ο εκκαθαριστής οτι δεν θα πληρωθούμε για τους επόμενους μήνες. Σημειωτέον εγώ έχω πληρωθεί μόνο νοέμβρη. Τι γίνεται στα υπόλοιπα σχολεία; Τα υπογράφετε τα παρουσιολόγια;

Στα σχολεία που ειμαι εγω, αν και αγχωνομασταν και προβληματιζομασταν πολυ στην αρχη, παρ'ολα αυτα τα συμπληρώσαμε και υπογραψαμε. Αν κρινω απο το γεγονος οτι πληρωθηκαμε κανονικά, όπως και απο το οτι πληρωθηκατε εσεις κανονικα, παρα το οτι δεν στειλατε παρουσιολογια, τοτε πραγματι τα παρουσιολογια δεν παιζουν ρολο (για κανα 2 ατομα απο εμας οι ωρες εβγαιναν λιγοτερες απο 21 τον Οκτωβρη, αλλα δεν υπηρχε προβλημα στο μισθο).
Εχει συμπληρωσει κανεις παρουσιολογιο Δεκεμβριου? Οι ωρες μπαινουν μεχρι 24 Δεκεμβριου ή μεχρι 31? Γνωριζει κάποιος?

Μέχρι 31.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:09 »

Αποσυνδεδεμένος mak73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #757 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 08:54:08 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #758 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 09:35:43 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?
Ναι.. Πληρώνεσαι κανονικά όπως και οι αναπληρωτές πληρους ωραρίου..

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #759 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 09:40:26 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα παρουσιολόγια, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά ας κάνει κάποιος τον κόπο να μου απαντήσει γιατί έχει προκύψει θέμα στο σχολείο που είμαι. Λαμβάνοντας υπόψη τα λεγόμενα της ΔΟΕ για μη υπογραφή των παρουσιολογίων, όλοι οι αναπληρωτές του ΕΣΠΑ στο σχολείο που είμαι δεν υπογράφουμε τα παρουσιολόγια. Όμως σήμερα μας είπε ο διευθυντής ότι αν δεν τα υπογράψουμε, του είπε ο εκκαθαριστής οτι δεν θα πληρωθούμε για τους επόμενους μήνες. Σημειωτέον εγώ έχω πληρωθεί μόνο νοέμβρη. Τι γίνεται στα υπόλοιπα σχολεία; Τα υπογράφετε τα παρουσιολόγια;

Στα σχολεία που ειμαι εγω, αν και αγχωνομασταν και προβληματιζομασταν πολυ στην αρχη, παρ'ολα αυτα τα συμπληρώσαμε και υπογραψαμε. Αν κρινω απο το γεγονος οτι πληρωθηκαμε κανονικά, όπως και απο το οτι πληρωθηκατε εσεις κανονικα, παρα το οτι δεν στειλατε παρουσιολογια, τοτε πραγματι τα παρουσιολογια δεν παιζουν ρολο (για κανα 2 ατομα απο εμας οι ωρες εβγαιναν λιγοτερες απο 21 τον Οκτωβρη, αλλα δεν υπηρχε προβλημα στο μισθο).
Εχει συμπληρωσει κανεις παρουσιολογιο Δεκεμβριου? Οι ωρες μπαινουν μεχρι 24 Δεκεμβριου ή μεχρι 31? Γνωριζει κάποιος?

Μέχρι 31.
Γιατι αν συμπληρωσουμε μεχρι 24 αλλαζει κατι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:48:09 »

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #760 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 09:57:51 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα παρουσιολόγια, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά ας κάνει κάποιος τον κόπο να μου απαντήσει γιατί έχει προκύψει θέμα στο σχολείο που είμαι. Λαμβάνοντας υπόψη τα λεγόμενα της ΔΟΕ για μη υπογραφή των παρουσιολογίων, όλοι οι αναπληρωτές του ΕΣΠΑ στο σχολείο που είμαι δεν υπογράφουμε τα παρουσιολόγια. Όμως σήμερα μας είπε ο διευθυντής ότι αν δεν τα υπογράψουμε, του είπε ο εκκαθαριστής οτι δεν θα πληρωθούμε για τους επόμενους μήνες. Σημειωτέον εγώ έχω πληρωθεί μόνο νοέμβρη. Τι γίνεται στα υπόλοιπα σχολεία; Τα υπογράφετε τα παρουσιολόγια;

Στα σχολεία που ειμαι εγω, αν και αγχωνομασταν και προβληματιζομασταν πολυ στην αρχη, παρ'ολα αυτα τα συμπληρώσαμε και υπογραψαμε. Αν κρινω απο το γεγονος οτι πληρωθηκαμε κανονικά, όπως και απο το οτι πληρωθηκατε εσεις κανονικα, παρα το οτι δεν στειλατε παρουσιολογια, τοτε πραγματι τα παρουσιολογια δεν παιζουν ρολο (για κανα 2 ατομα απο εμας οι ωρες εβγαιναν λιγοτερες απο 21 τον Οκτωβρη, αλλα δεν υπηρχε προβλημα στο μισθο).
Εχει συμπληρωσει κανεις παρουσιολογιο Δεκεμβριου? Οι ωρες μπαινουν μεχρι 24 Δεκεμβριου ή μεχρι 31? Γνωριζει κάποιος?

Μέχρι 31.
Γιατι αν συμπληρωσουμε μεχρι 24 αλλαζει κατι?


Μην αγχωνεστε..Καταρχην τα σχολεία ειναι μεχρι και τις 23 Δεκεμβρη και οχι τις 24.. Αυτά τα παρουσιολόγια είναι απλα τυπικά γραφειοκρατικά....  Εγω είχα συμπληρωσει μεχρι 23 Δεκεμβριου και σημερα πληρωθηκα για τον Δεκεμβρη κανονικά...

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #761 στις: Ιανουάριος 14, 2011, 10:08:18 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα παρουσιολόγια, μπορεί να έχει αναφερθεί ήδη αλλά ας κάνει κάποιος τον κόπο να μου απαντήσει γιατί έχει προκύψει θέμα στο σχολείο που είμαι. Λαμβάνοντας υπόψη τα λεγόμενα της ΔΟΕ για μη υπογραφή των παρουσιολογίων, όλοι οι αναπληρωτές του ΕΣΠΑ στο σχολείο που είμαι δεν υπογράφουμε τα παρουσιολόγια. Όμως σήμερα μας είπε ο διευθυντής ότι αν δεν τα υπογράψουμε, του είπε ο εκκαθαριστής οτι δεν θα πληρωθούμε για τους επόμενους μήνες. Σημειωτέον εγώ έχω πληρωθεί μόνο νοέμβρη. Τι γίνεται στα υπόλοιπα σχολεία; Τα υπογράφετε τα παρουσιολόγια;

Στα σχολεία που ειμαι εγω, αν και αγχωνομασταν και προβληματιζομασταν πολυ στην αρχη, παρ'ολα αυτα τα συμπληρώσαμε και υπογραψαμε. Αν κρινω απο το γεγονος οτι πληρωθηκαμε κανονικά, όπως και απο το οτι πληρωθηκατε εσεις κανονικα, παρα το οτι δεν στειλατε παρουσιολογια, τοτε πραγματι τα παρουσιολογια δεν παιζουν ρολο (για κανα 2 ατομα απο εμας οι ωρες εβγαιναν λιγοτερες απο 21 τον Οκτωβρη, αλλα δεν υπηρχε προβλημα στο μισθο).
Εχει συμπληρωσει κανεις παρουσιολογιο Δεκεμβριου? Οι ωρες μπαινουν μεχρι 24 Δεκεμβριου ή μεχρι 31? Γνωριζει κάποιος?

Μέχρι 31.
Γιατι αν συμπληρωσουμε μεχρι 24 αλλαζει κατι?


Μην αγχωνεστε..Καταρχην τα σχολεία ειναι μεχρι και τις 23 Δεκεμβρη και οχι τις 24.. Αυτά τα παρουσιολόγια είναι απλα τυπικά γραφειοκρατικά....  Εγω είχα συμπληρωσει μεχρι 23 Δεκεμβριου και σημερα πληρωθηκα για τον Δεκεμβρη κανονικά...

Συμφωνω και εγω μεχρι τις 24/12 συμπληρωσα και εμαθα οτι μπηκε κανονικα ο Δεκεμβρης

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #762 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 10:58:00 πμ »
Yπογράψαμε παρουσιολόγια αλλά πληρωθήκαμε κανονικά με το μήνα ασχέτως παρουσιολογίων. Επειδή οι ΕΣΠΑ πληρώνονται με συγχρηματοδότηση ΕΕ-Δημοσίου προφανώς τα παρουσιολόγια είναι για τυπικούς λόγους ώστες να παρουν τα λεφτά της ΕΕ μετά να συμπληρώσουν με λεφτά του δημοσίου ώστε να προκύψει ο μισθός που πλέον είναι σταθερός και είναι όσο αναγράφεται στη σύμβαση ΚΑΘΕ μήνα ασχέτως αργιών.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος tou.fas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #763 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 11:57:20 πμ »
Μολις διοριστικα ως αναπληρωτης ΑΜΩ μεσω εσπα.τελικα ειμαστε αναπληρωτες η ωρομισθιοι?πληρωνομαστε με τις ωρες η με τον μηνα?οι ωρες που χανονται δεν πληρωνονται?εχω μπερδευτει.βοηθηστε με.. ???)παιδια συγνωμη για την ερωτηση η οποια πρεπει ηδη να εχει γραφτει.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #764 στις: Ιανουάριος 15, 2011, 02:48:56 μμ »
πληρωνομαστε με το μηνα

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #765 στις: Ιανουάριος 16, 2011, 11:48:21 πμ »
να επιστρεψουμε λίγο στις άδειες αναπληρωτων για να καταλαβω τί γίνεται ?
αν κάποιος αναπληρωτης χρειάζεται να λήψει για 1 ή 2 μέρες , ισχύει η υπέυθυνη δήλωση για τον ίδιο όπως και για τους μόνιμους ή πρέπει να πάει χαρτί απο το ικα έστω και για μια μέρα ?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #766 στις: Ιανουάριος 16, 2011, 10:35:29 μμ »
να επιστρεψουμε λίγο στις άδειες αναπληρωτων για να καταλαβω τί γίνεται ?
αν κάποιος αναπληρωτης χρειάζεται να λήψει για 1 ή 2 μέρες , ισχύει η υπέυθυνη δήλωση για τον ίδιο όπως και για τους μόνιμους ή πρέπει να πάει χαρτί απο το ικα έστω και για μια μέρα ?

Κανονικά χρειάζεται και για μια μέρα χαρτί από το ΙΚΑ. Είναι όμως στη διακριτική ευχέρεια του διευθυντή αν θα το ζητήσει.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #767 στις: Ιανουάριος 17, 2011, 03:26:53 μμ »
Σύμφωνα με  διεύθυνση και Πετροπούλου , οι της αισθητικής αγωγής στην  Γ Αθήνας θα πληρωθούν μέσα στην εβδομάδα για Δεκέμβρη.

Αποσυνδεδεμένος nxatzi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #768 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 05:46:16 μμ »
Αν αρνηθω τι γινεται?ειμαι απο Σερρες κ με πηρανε Πειραια μειωμενου....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2011, 05:58:03 μμ από nxatzi »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #769 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 08:16:03 μμ »
Αν αρνηθω τι γινεται?ειμαι απο Σερρες κ με πηρανε Πειραια μειωμενου....

Δεν σε ξανακαλούνε για φέτος. Αν ξανακάνεις το ίδιο λάθος (να δηλώσεις μειωμένου σε όλη την Ελλάδα) και του χρόνου τότε διαγράφεσαι για τα επόμενα 2 χρόνια
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.