*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά  (Αναγνώστηκε 467545 φορές)

Oliver και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #308 στις: Μάιος 11, 2014, 08:14:49 πμ »
Τι έγινε ; Θα μας δώσουν κανένα συγκεντρωτικό ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:26 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #309 στις: Μάιος 11, 2014, 01:58:16 μμ »
μην περιμένεις σημαντικές ανακοινώσεις πριν τις εκλογές :)
ΥΓ υπομονή, κοντεύουμε....
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #310 στις: Μάιος 11, 2014, 05:49:27 μμ »
 Πάντως τις ανακοινώσεις για άλλα θέματα (διάρκεια σχολικής χρονιάς, καταργήσεις αργιών και μειώσεις εκδρομών) βιάζονται να τα ανακοινώσουν πριν τις εκλογές, μπας και τσιμπήσουν κανένα ψήφο απο τους συντηρητικούς της τρίτης ηλικίας και πολλούς άλλους, που θα πουνε: "Μπράβο στην κυβέρνηση που στριμώχνει τους τεμπέληδες καθηγητές".
(έχουμε ξαναπεί, οτι τους ψήφους του κλάδου τους έχει χαμένους έτσι κι αλλιώς, αφού στην πλειοψηφία δεν ψηφίζαμε σε μεγάλα ποσοστά προς τα εκεί...)
  

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #311 στις: Μάιος 11, 2014, 07:22:56 μμ »
Πάντως τις ανακοινώσεις για άλλα θέματα (διάρκεια σχολικής χρονιάς, καταργήσεις αργιών και μειώσεις εκδρομών) βιάζονται να τα ανακοινώσουν πριν τις εκλογές, μπας και τσιμπήσουν κανένα ψήφο απο τους συντηρητικούς της τρίτης ηλικίας και πολλούς άλλους, που θα πουνε: "Μπράβο στην κυβέρνηση που στριμώχνει τους τεμπέληδες καθηγητές".
(έχουμε ξαναπεί, οτι τους ψήφους του κλάδου τους έχει χαμένους έτσι κι αλλιώς, αφού στην πλειοψηφία δεν ψηφίζαμε σε μεγάλα ποσοστά προς τα εκεί...)

Θα σου πρότεινα εντελώς καλοπροαίρετα να μην στοιχηματίζεις και πολύ γι αυτό. Όταν ένα σύστημα έχει βασιστεί σε συντεχνιακή λογική υπάρχουν πολλοί που απλά περιμένουν την σειρά τους. Ε τώρα που ήρθε για μερικούς να μην επιβραβεύσουν;   ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2014, 07:25:11 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:26 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #312 στις: Μάιος 13, 2014, 06:10:15 πμ »
μην περιμένεις σημαντικές ανακοινώσεις πριν τις εκλογές :)
ΥΓ υπομονή, κοντεύουμε....

Θα πρέπει να περάσουν και οι 2 Κυριακές εκλογών ;   :)
Τέλος πάντων.  Εδώ που φθάσαμε πράγματι κοντεύουμε. 

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #313 στις: Μάιος 15, 2014, 04:12:38 μμ »
Το θέμα guest είναι τι κενά θα απομείνουν μετά τις συγχωνεύσεις! Αυτό αποφεύγουμε να το πούμε γιατί προς το παρόν δεν το ελέγχουμε.

Πιο πολλές συγχωνεύσεις στην πρωτοβάθμια βλέπω. 
Όχι πολλές στη δευτεροβάθμια.
Καλά βλέπω ;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2014, 04:50:57 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #314 στις: Ιούλιος 01, 2014, 12:38:58 πμ »
Την βάζω και εδώ την ερώτηση μου  αν ξέρει κανείς. Αν κάποιος είναι οργανικά υπεράριθμος  (πε70) και τώρα που θα γινουν οι μεταθέσεις εχει κάνει δηλωση για οριστική τοποθέτηση
αν δεν προκύψει κενό στα σχολεία που προηγείται (ομορη ομάδα κτλ) τότε αναγκαστικά την αίτηση του την εξετάζουν μαζί με των υπολοίπων  και αν μείινει τελευταίος σε μόρια σε όλο το νομό αναγκαστικά του δίνουν την 'χειρότερη οργανική' ??Γνωρίζει κανέιις? Ευχαριστώ
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #315 στις: Ιούλιος 01, 2014, 07:22:10 πμ »
όχι. σε περίπτωση που δεν βγει οργανική ή την πάρει άλλος που προηγείται ή δεν δηλώσεις καμία θέση, η απόφαση είναι ότι παραμένεις στη σχολική μονάδα. Η μόνη περίπτωση να "σου φορτώσουν" μία οργανική είναι αν είσαι σε οριστική τοποθέτηση τελευταίος στα μόρια και δεν τη θέλει κανένας!

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #316 στις: Ιούλιος 01, 2014, 10:21:21 πμ »
όχι. σε περίπτωση που δεν βγει οργανική ή την πάρει άλλος που προηγείται ή δεν δηλώσεις καμία θέση, η απόφαση είναι ότι παραμένεις στη σχολική μονάδα. Η μόνη περίπτωση να "σου φορτώσουν" μία οργανική είναι αν είσαι σε οριστική τοποθέτηση τελευταίος στα μόρια και δεν τη θέλει κανένας!
Αυτό μπορώ να το βρω κάπου με  νόμο;
Είμαι 2 χρόνια υπεράριθμη και κάθε φορα στο πύσπε μας γίνεται ότι να ναι!Σκεφτείτε πέρυσι μου λέγανε ότι η υπεραριθμία μου κρατάει μόνο για την πρώτη χρονιά μετα δεν είμαι υπεράριθμη...
Γι αυτό  ζητάω τον νόμο...
Ευχαριστώ!!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #317 στις: Ιούλιος 01, 2014, 12:57:39 μμ »
Άλλα ισχύουν στην Α'θμια και άλλα στη Β'θμια για τις υπεραριθμίες. Έχω την εντύπωση ότι όντως ισχύει αυτό που σου είπαν αν εισαι ΠΕ70

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #318 στις: Ιούλιος 01, 2014, 01:01:29 μμ »
Αυτό μπορώ να το βρω κάπου με  νόμο;
Είμαι 2 χρόνια υπεράριθμη και κάθε φορα στο πύσπε μας γίνεται ότι να ναι!Σκεφτείτε πέρυσι μου λέγανε ότι η υπεραριθμία μου κρατάει μόνο για την πρώτη χρονιά μετα δεν είμαι υπεράριθμη...
Γι αυτό  ζητάω τον νόμο...
Ευχαριστώ!!

Δεν ξέρω αν σε καλύπτει. Ρίξτου μια ματιά.

http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/monimoi-ekpaideytikoi/plhrofories/666-ekpaidevtikoi-monimoi-yperarithmoi.html

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #319 στις: Ιούλιος 01, 2014, 02:51:26 μμ »
Δεν ξέρω αν σε καλύπτει. Ρίξτου μια ματιά.

http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/monimoi-ekpaideytikoi/plhrofories/666-ekpaidevtikoi-monimoi-yperarithmoi.html

Σε ευχαριστώ, προσπάθησα να βγάλω άκρη αλλά  δεν κατάφερα..δεν μπορώ να βρω αν αναγκαστικά πρεπει να τοποθετηθώ  χωρις να θελω σε καποιο σχολείο απο τις άλλες ομάδες..αν δεν καταφερω να πιασω οργανική στην ομάδα σχολείου μου-ή ομορη ομάδα. (μετά θεωρούμαι οτι μενω στο σχολείο μου ή στην διάθεση και κρίνομαι με τους υπόλοιπους??)αυτό θέλω να διευκρινήσω
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #320 στις: Ιούλιος 01, 2014, 09:18:33 μμ »
Την βάζω και εδώ την ερώτηση μου  αν ξέρει κανείς. Αν κάποιος είναι οργανικά υπεράριθμος  (πε70) και τώρα που θα γινουν οι μεταθέσεις εχει κάνει δηλωση για οριστική τοποθέτηση
αν δεν προκύψει κενό στα σχολεία που προηγείται (ομορη ομάδα κτλ) τότε αναγκαστικά την αίτηση του την εξετάζουν μαζί με των υπολοίπων  και αν μείινει τελευταίος σε μόρια σε όλο το νομό αναγκαστικά του δίνουν την 'χειρότερη οργανική' ??Γνωρίζει κανέιις? Ευχαριστώ
η άρση υπεραριθμίας δεν είναι υποχρεωτική, αν χαρακτηριστεί ονομαστικά υπεράριθμος και υπάρχουν κενά στην ομάδα του ή την όμορη δηλώνει τα σχολεία που τον ενδιαφέρουν, αν δεν πιάσει σχολείο ή αν  δεν υπάρχουν κενά εκεί που προηγείται (οπότε δεν δηλώνει σχολεία) παραμένει στο σχολείο που κρίθηκε υπεράριθμος και το Σεπτέμβρη θα διατεθεί σε άλλο για τις ανάγκες της υπηρεσίας. Στους υπεράριθμους δίνεται η δυνατότητα αν δεν υπάρχουν κενά στην ομάδα τους ή την όμορη ή αν επιθυμούν να αλλάξουν ομάδα σχολείων (να φύγουν από τη δική τους ή να μην επιλέξουν την όμορη) , να δηλώσουν ότι επιθυμούν να διεκδικήσουν θέση με όλους τους αιτούντες βελτίωση και οριστική τοποθέτηση συγκρινόμενοι βάσει μορίων όλοι μαζί, η διαδικασία αυτή γίνεται μετά τη ρύθμιση υπεραριθμίας και σε αυτή την περίπτωση (στο τέλος της διαδικασίας) αν μείνουν οργανικές που δεν έχουν ζητηθεί από κανένα,ξανακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν στα εναπομείναντα οργανικά κενά, για όσα δεν ζητηθούν και πάλι γίνεται αυτοδίκαιη τοποθέτηση για τις ανάγκες της υπηρεσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2014, 09:20:23 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #321 στις: Ιούλιος 01, 2014, 10:40:40 μμ »
silcut σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!μια ακόμα διευκρύνηση αυτό ισχύει και για την πρωτοβάθμια?είναι σίγουρο!?σε ευχαριστώ!!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160040
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.