*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 446128 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2366 στις: Ιούλιος 07, 2017, 02:52:16 μμ »
Θα παιρνεις μαυρα απο ιδιαίτερα; Λιγα μηνυματα πριν εκανες λογο για χρεοκωπια. Η φοροδιαφυγη ειναι ενας απο τους λογους που φτάσαμε στο σημερινο τελμα, και εσυ την κανεις σημαια σε ενα forum. Πολλακις εχεις κατηγορησει τους μόνιμους συνάδελφους για τις πρακτικες τους, φαινεται τελικα να τις μιμησαι. Και βεβαια παει περιπατο και το ηθικο πλεονεκτημα περι νομιμοτητας.  Η νομιμοτητα δεν ειναι άλα καρτ,  τη μια να προσφευγεις στο ΣτΕ και την αλλη να παρανομεις φοροδιαφευγοντας κατα τη δηλωσή σου.
Ξέρεις ότι κάνω ιδιαίτερα ή ότι δεν είμαι απολύτως νόμιμη;
Τι κάθεσαι και γράφεις και βγάζεις λανθασμένα συμπεράσματα, μέσα από ... άλματα λογικής, όπως σε βολεύει;
Διάβασες τα προηγούμενα μηνύματά μου εδώ, στο forum; Αποκλείεται! Αν τους είχες ρίξει έστω μια ματιά, θα έβλεπες πως ούτε χρεωκοπία επιθυμώ, ούτε την "α λα καρτ" εφαρμογή των νόμων! Επιθυμώ να κυριαρχήσει και στους εκπαιδευτικούς η ισότητα και η αξιοκρατία κι όχι αυτό το αδιέξοδο που το Υπουργείο θέλει και διαιωνίζει, για να μας έχει πάντα διχασμένους!
Δες και λίγο παραπάνω: στα ιδιαίτερα κυριαρχούν οι μόνιμοι (και αρκετοί αναπληρωτές) καθηγητές, που "ψαρεύουν" μαθητές μέσα από τις τάξεις, στις οποίες μπαίνουν καθημερινά, για να δώσουν γνώσεις και να διδάξουν ήθος (υποτίθεται) και στην ουσία αυτό που κάνουν είναι να κοιτάζουν πως να μεγαλώσουν το πορτοφόλι τους (ειδικά μετά τις τόσες περικοπές του μισθού τους) κι όχι οι 25χρονοι και 28χρονοι άνεργοι συνάδελφοί μας, που είναι αδικημένοι και "ριγμένοι" απ' όλους κι απ' όλα!
Προσωπικά, ποτέ μου δεν έγραψα ότι κάνω ιδιαίτερα! Αν έκανα, δε θα καταδεχόμουν να εργάζομαι ως αναπληρώτρια, γιατί δεν είμαι αισχρή, ούτε συμφεροντολόγος! Έγραψα πως θα προτιμούσα να κάνω ιδιαίτερα! Υπάρχει τεράστια διαφορα! Εκτός κι αν κάποιοι δεν κατανοούν ελληνικά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:41:14 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2367 στις: Ιούλιος 07, 2017, 05:35:44 μμ »
Μετά την σημερινή εγκύκλιο επιλαχόντων, ο ΑΣΕΠ 2008 κλείνει, λόγω τον πολλών δικαστικών αποφάσεων. Καλή επιτυχία σε όλους στον ΑΣΕΠ που έρχεται μετά από τόσα χρόνια αναμονής. Με τον νέο γραπτό διαγωνισμό θα αναγκαστεί το Παιδείας να πάει και σε νέους διορισμούς συναδέλφων, έστω και περιορισμένων. Γι αυτό πάντα έλεγα πως ο νέος ΑΣΕΠ μόνο θετικά για τους εκπαιδευτικούς έχει.

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2368 στις: Ιούλιος 07, 2017, 05:56:39 μμ »
Μετά την σημερινή εγκύκλιο επιλαχόντων, ο ΑΣΕΠ 2008 κλείνει, λόγω τον πολλών δικαστικών αποφάσεων. Καλή επιτυχία σε όλους στον ΑΣΕΠ που έρχεται μετά από τόσα χρόνια αναμονής. Με τον νέο γραπτό διαγωνισμό θα αναγκαστεί το Παιδείας να πάει και σε νέους διορισμούς συναδέλφων, έστω και περιορισμένων. Γι αυτό πάντα έλεγα πως ο νέος ΑΣΕΠ μόνο θετικά για τους εκπαιδευτικούς έχει.
συγαχρητηρια στους συναδελφους!! μεχρι ομως να διεξαχθει ο νεος ΑΣΕΠ λογικα θα πρεπει να ληξει και η μεταβατικη και να εφαρμοστει νεο συστημα, το οποιο ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2369 στις: Ιούλιος 07, 2017, 06:14:50 μμ »
συγαχρητηρια στους συναδελφους!! μεχρι ομως να διεξαχθει ο νεος ΑΣΕΠ λογικα θα πρεπει να ληξει και η μεταβατικη και να εφαρμοστει νεο συστημα, το οποιο ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;;;;;;;;;

Η μεταβατική κυρίως παρατείνονταν για να διατηρείται το σύστημα αναπληρωτών. Αυτό πλέον δεν είναι απαραίτητο, γιατί το παμπόνηρο υπουργείο πέρασε σαν νέο σύστημα, το σύστημα της μεταβατικής, για τα επόμενα 2 χρόνια. Άρα το φετινό σύστημα αναπληρωτών δεν είναι παράταση της μεταβατικής. Είναι "νέο" σύστημα. Η μεταβατική των διορισμών θα λήξει όταν θα καλυφθούν όλες οι θέσεις. Κατά 99.99% αυτό δε θα γίνει με αυτή την πρόσκληση. Όπως λέει η εγκύκλιος, στην εγκύκλιο του Νοεμβρίου προσφέρθηκαν 456 θέσεις. Από αυτές οι 227 έμειναν ακάλυπτες. Οκ, υπήρχαν και κάποιοι που διορίστηκαν δικαστικά. Αν συνυπολογίσουμε κι αυτούς, από τις 456 θέσεις (αν υποθέσουμε ότι όλοι διορίζονταν κανονικά και όχι αναδρομικά), θα έμεναν ακάλυπτες 165 θέσεις (ποσοστό 36%). Οπότε δεν πιστεύω ότι με αυτή την πρόσκληση θα καλυφθούν και οι 227 θέσεις, άρα το φετινό Αύγουστο θα παραταθεί και πάλι η μεταβατική, αν αυτό είναι απαραίτητο. Πάντως δεν πιστεύω ότι θα κλείσει ο ΑΣΕΠ 2008 με αυτή την πρόσκληση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2017, 06:24:50 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:41:14 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2370 στις: Ιούλιος 07, 2017, 06:50:33 μμ »
Μετά την σημερινή εγκύκλιο επιλαχόντων, ο ΑΣΕΠ 2008 κλείνει, λόγω τον πολλών δικαστικών αποφάσεων. Καλή επιτυχία σε όλους στον ΑΣΕΠ που έρχεται μετά από τόσα χρόνια αναμονής. Με τον νέο γραπτό διαγωνισμό θα αναγκαστεί το Παιδείας να πάει και σε νέους διορισμούς συναδέλφων, έστω και περιορισμένων. Γι αυτό πάντα έλεγα πως ο νέος ΑΣΕΠ μόνο θετικά για τους εκπαιδευτικούς έχει.
Μακάρι να γίνει κι αυτό, να δούμε τι θα λένε και τι θα ισχυρίζονται κάποιοι "άξιοι" συνάδελφοι!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2371 στις: Ιούλιος 07, 2017, 08:47:08 μμ »
Δεν είπα ότι το κάνω, είπα ότι θα το προτιμούσα! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!
Αυτό σε πείραξε, συναδέλφισσα; Τόσοι μόνιμοι (αλλά και αναπληρωτές) κάνουν ιδιαίτερα και μάλιστα με μαθητές τους που "αλιεύουν" από τις τάξεις των δημοσίων σχολείων στα οποία υπηρετούν! Αυτό πρώτη φορά το ακούς; Ή δεν το ξέρεις από πρώτο χέρι; Γιατί δεν τους κατηγορείς, γιατί δεν τους καταγγέλεις, που τα παίρνουν παρανόμως από δυο μεριές;

Και ακόμη δεν έχεις καταλάβει ότι μετά την απόφαση του ΣτΕ όποιος δεν έχει επιτυχία σε γραπτό ΑΣΕΠ θα βρεθεί πολύ πίσω, αφού θα τον ξεπεράσουν όλοι θα έχουν έστω και μία επιτυχία;
Πανε ρε κοριτσι μου σε καμια παραλία. μπας και βρεις κανα τυχερο...μας εχεις κουρασει με τις αερολογιες σου και την " βεβαιοτητα σου"........ κανε διακοπες ή μηπως δεν ξερεις τι ειναι αυτό!!!!

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2372 στις: Ιούλιος 07, 2017, 11:49:57 μμ »
Ξέρεις ότι κάνω ιδιαίτερα ή ότι δεν είμαι απολύτως νόμιμη;
Α!, να με συγχωρείς. Όπως εσύ είσαι 200% σίγουρη ότι η προϋπηρεσία είναι παράνομη, από το παράθυρο, ελεγχόμενη, βυσματική κ.τ.λ. έτσι και τα ιδιαίτερα είναι όλα μαύρα και χωρίς αποδείξεις. Ασχέτως του αν κάνεις ή όχι. Αν αποφασίσεις να κάνεις, ...μαύρα 200%.  ;D
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2373 στις: Ιούλιος 08, 2017, 08:48:53 πμ »
Πανε ρε κοριτσι μου σε καμια παραλία. μπας και βρεις κανα τυχερο...μας εχεις κουρασει με τις αερολογιες σου και την " βεβαιοτητα σου"........ κανε διακοπες ή μηπως δεν ξερεις τι ειναι αυτό!!!!
Ζω σε παραθάλασσιο μέρος και έχω τη δυνατότητα να κάνω δυο μπάνια κάθε μέρα, αν το θέλω!
Όσο για τον "τυχερό", που λες, είμαι ήδη παντρεμένη, με παιδιά!

Μάλλον εσύ χρειάζεσαι επειγόντως διακοπές και μπάνια, καθώς έχεις πάθει black out, αφού δεν καταλαβαίνεις ποιος γράφει αερολογίες, κρίνεις τον άλλον και βγάζεις συμπεράσματα χωρίς να διαβάζεις τα μηνύματά του και έχεις ένα συνονθύλευμα στο κεφάλι σου!
Άντε να ρηλαξάρεις λιγάκι και να πάρεις δυνάμεις, γιατί ο δύσκολος Σεπτέμβρης έρχεται!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2374 στις: Ιούλιος 08, 2017, 08:52:04 πμ »
Α!, να με συγχωρείς. Όπως εσύ είσαι 200% σίγουρη ότι η προϋπηρεσία είναι παράνομη, από το παράθυρο, ελεγχόμενη, βυσματική κ.τ.λ. έτσι και τα ιδιαίτερα είναι όλα μαύρα και χωρίς αποδείξεις. Ασχέτως του αν κάνεις ή όχι. Αν αποφασίσεις να κάνεις, ...μαύρα 200%.  ;D
Αν ποτέ αποφασίσω να κάνω ιδιαίτερα, θα φροντίσω να είμαι νόμιμη, γιατί έτσι έχω μάθει!
Μάλλον, θα είμαι η εξαίρεση του 200% που γράφεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2375 στις: Ιούλιος 08, 2017, 11:51:10 πμ »
Αν ποτέ αποφασίσω να κάνω ιδιαίτερα, θα φροντίσω να είμαι νόμιμη, γιατί έτσι έχω μάθει!
Μάλλον, θα είμαι η εξαίρεση του 200% που γράφεις!
Και νόμιμη να είσαι, παράνομη θα σε λένε. Ρώτα τον περιπτερά, τον φούρναρη, τον γείτονα, τον συνάδελφο, τον εφοριακό, τον ταχυδρόμο, την φίλη. Όλοι θα σου πουν ότι οι καθηγητές τα τσεπώνουν μαύρα και άρα και εσύ. Όπως τα τσεπώνουν μαύρα οι υδραυλικοί, οι ηλεκτρολόγοι, οι μαρμαράδες κ.τ.λ. ( τσουβάλιασμα ολέ! )

Anyway, όπως εσύ κατά καιρούς μιλάς για αμαρτωλές προϋπηρεσίες, μην εξαιρώντας καμιά, δεν πάει να κόβεις αποδείξεις από το πρωί μέχρι το βράδυ; Ότι γράφεις εδώ μέσα για άλλους, αδίκως, θα τα λένε και οι άλλοι για σένα, αν κάνεις ποτέ ιδιαίτερα, επίσης αδίκως.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2017, 11:53:34 πμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2376 στις: Ιούλιος 08, 2017, 12:37:39 μμ »
το θεμα ειναι οτι το υπουργειο εχει δωσει πονηρα 2 χρονια αβαντα στους παρανομους!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2017, 01:46:47 μμ από troktiko »
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2377 στις: Ιούλιος 08, 2017, 12:49:27 μμ »
το θεμα ειναι οτι το υπουργειο εχει δωσει πονηρα 2 χρονια αβανατα στους παρανομους!
δηλαδη αυτο το υποτιθεμενο ''νεο σύστημα αναπληρωτων'' θα συνεχιστει αλλα δυο χρονια;; ελεος!!!! ακομα και αν βγει θετικο το αποτελεσμα της πιλοτικης δικης του ιουνιου;

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2378 στις: Ιούλιος 08, 2017, 01:00:23 μμ »
το θεμα ειναι οτι το υπουργειο εχει δωσει πονηρα 2 χρονια αβανατα στους παρανομους!
Ε ρε τσουβάλιασμα. Με γεια τα πτυχία και την παιδεία.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2379 στις: Ιούλιος 08, 2017, 01:47:16 μμ »
το διορθωσα ηταν απο κινητο
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 874
Σύνολο: 877

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.