*

Αποστολέας Θέμα: Συζήτηση για νέο σύστημα μοριοδότησης στον πίνακα αναπληρωτών Ε.Α  (Αναγνώστηκε 486122 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τα σεμινάρια 400 ωρών δεν είχαν καταργηθεί μετά το 2010?? δίνει κάποια λιγα μόρια μεχρι Αυγουστο του 2014

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
τελικά το όλο θέμα ήταν οι τοποθετήσεις των αποφοίτων του Βόλου?

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Παιδιά καταργήθηκε η μοριοδότηση του 2ου μεταπτυχιακού;

Κατα πόσο είναι σίγουρο ότι αυτό είναι το τελικό κείμενο;

Πότε ψηφίζεται το τελικό σχέδιο στη Βουλή;
[/qu


Η λογικη της μοριοδοτησης ειναι παγιδα.

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
μάλλον θα μπει στον τέλος του πινάκα γιατί
εφόσον δεν καλύπτονται οι θέσεις με εκπαιδευτικούς ,προσλαμβάνονται εκπαιδευτικοί που έχουν προϋπηρεσία μεγαλύτερη των δέκα (10)  διδακτικών μηνών, η οποία αποκτήθηκε από πρόσληψη στην ΕΕ μέσω του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών γενικής εκπαίδευσης
Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε τι εννοεί;; Σε κάποιες ειδικότητες είναι μόνο δύο άτομα με μεταπτυχιακό....μετά τι θα κάνει;; θα αναζητήσει άτομα στον γενικό πίνακα που έχουν δουλέψει 10 μήνες ειδκή αγωγή από προηγούμενες χρονιές που τους είχαν πάρει από τον γενικό πίνακα;;; ή από τον ειδικό πίνακα;;;; 
Τι άλλο θα δούμε;;; μήνες προυπηρεσίας στην ειδική αγωγή και σεμινάριο και σε περνάει άνθρωπος με δεκα μήνες;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Έστειλα μαιλ σε κάποιους συλλόγους για το ποιες θα είναι οι "οριστικές τους παρατηρήσεις".
Μου απάντησαν κάποιοι και μου είπαν ότι επιμένουν σε αυτά που στήριζαν, το υπουργείο αποφασίζει, έχουμε δρόμο μπροστά μας, ίσως να ψηφιστεί το νομοσχέδιο στα τέλη Ιουνίου.
Το θέμα είναι αν αυτό το τελικό σχέδιο είναι το οριστικό ή θα γίνουν και άλλες αλλαγές....

Έχει κάποιος κάποια ασφαλή πληροφόρηση;

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Έστειλα μαιλ σε κάποιους συλλόγους για το ποιες θα είναι οι "οριστικές τους παρατηρήσεις".
Μου απάντησαν κάποιοι και μου είπαν ότι επιμένουν σε αυτά που στήριζαν, το υπουργείο αποφασίζει, έχουμε δρόμο μπροστά μας, ίσως να ψηφιστεί το νομοσχέδιο στα τέλη Ιουνίου.
Το θέμα είναι αν αυτό το τελικό σχέδιο είναι το οριστικό ή θα γίνουν και άλλες αλλαγές....

Έχει κάποιος κάποια ασφαλή πληροφόρηση;

από την στιγμή που το δίνουν σε κάποιους φορείς για παρατηρήσεις τότε μπορεί να υπάρξουν κάποιες αλλαγές
έπειτα αν πάει στην βουλή μόνο οι βουλευτές μπορούν να αλλάξουν κάτι

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3668
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ

έπειτα αν πάει στην βουλή μόνο οι βουλευτές μπορούν να αλλάξουν κάτι

Και δεν είναι σπάνιο να αλλάζει κάτι την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Εχει πολυ δρομο ακομη, οσον αφορα τα αρθρα για τους μονιμους ειναι τελειως ασαφη με παγιδες....να ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος silver30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Σημερα εγινε και μια συναντηση στην Αθηνα οπου παρευρεθηκε και ο Λολιτσας.Ηταν εκει καποιος να μας πει τιποτα νεότερο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2014, 05:43:29 μμ από silver30 »

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Η συζητηση ηταν στο ιδιο μοτιβο.... η καθε πλευρα υποστηριζε τα δικα της δεν βγηκε ακρη ....


Αποσυνδεδεμένος vasia (phil-ergo)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
:) καλησπέρα συνάδελφοι.Διάβασα το νομοσχέδιο και ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα.Δεδομένου ότι είμαι πε02 φιλόλογος και μελλοντικά σκέφτομαι να κάνω μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή για να το συνδυάσω και με το δεύτερο πτυχίο που θέλω να πάρω στην εργοθεραπεία :) (εάν φυσικά περάσω στη σχολή :) ) θέλω να σας ρωτήσω αν στο κλάδο μας πε02.50 ,προηγούνται κανονικά οι φιλόλογοι ειδικής αγωγής όπως έχω καταλάβει ;Δεν προτάσσονται οι πε61 και πε71 έτσι δεν είναι ή λάθος έχω καταλάβει;Και κάτι ακόμη,σαν φιλόλογος ειδικής αγωγής μπορείς να εργαστείς (εφόσον υπάρχουν θέσεις σαφώς) σε κεδδυ,γυμνάσια-λύκεια ειδικής εκπαίδευσης,εργαστήρια επαγγελματικής εκπαίδευσης,παράλληλη στήριξη,τμήματα ενταξης,ενισχυτική διδασκαλία και αν έχεις και πιστοποίηση επαρκούς γνώσης γραφής braille και σε σχολεία κωφών ;Σωστά έχω καταλάβει ; Σας ευχαριστώ πολύ :)
i <3 occupational therapy

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Σωστες απαντησεις θα παρεις απο τον Σ.Α.Κ.Ε.Α. που ασχολειται με τα μεταπτυχιακα στην β/μια


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 318
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.