*

Αποστολέας Θέμα: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13  (Αναγνώστηκε 75612 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 21, 2012, 01:38:13 μμ »
5 ΑΣΕΠ, στους 3 στους επιτυχοντες, στον τελευταιο στους διοριστεους.
7 χρονια ωρομισθια σε κοντινους νομους και στην καλυτερη περιπτωση σε 4 σχολεια καθε φορα.
3 χρονιες αναπληρωτρια, τις 2 η αποσταση χιλιομετρικα απο το σπιτι μου ηταν τριψηφια.
ενα κοριτσακι 10 χρονων σημερα να μενει πισω καθε φορα.
απο 50 που ημουν στον πινακα αναπληρωτων προπερσι, εφτασα στο 70 φετος.
η προυπηρεσια μου πιανει ταβανι σε λιγο.
μεσα στην πρωτη 30αδα και στον ενιαιο, δεν το συζηταω για 24μηνο...2 συμπληρωνω ανετα!
οσο για τον ΟΑΕΔ και τα υπολοιπα...εμαθα πολυ καλα πως λειτουργει το συστημα, αφου πρωτα εδωσα ενα σωρο λεφτα σε δικηγορους.

και ακομα περιμενω διορισμο....τι τα θυμηθηκα! δεν ξερω αν ειναι να γελας η να κλαις. σιγουρα ομως μας αξιζει κατι καλυτερο, γιατι οσοι ακομα επιμενουμε το κανουμε μονο και μονο γιατι αγαπαμε αυτο το επαγγελμα κι εχουμε να δωσουμε πολλα ακομα στη δημοσια εκπαιδευση.
τελος παντων...καλη τυχη yiannvass που απ'οτι καταλαβα εγκαταλειπεις την Ελλαδιτσα γι'αυτο το κατι καλυτερο.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:38:24 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:04:50 μμ »
Γιωτα,ολοι οσοι ειμαστε ψηλα στον πινακα διορισμων -αν εξαιρεσεις τους οεδιτες-ταλαιπωρηθηκαμε πολυ για να μαζεψουμε την ρημαδα την προυπηρεσια και πολλοι ειμαστε και στο 24μηνο με ασεπ.Αν σε παρηγορει ,εγω για 3 χρονια εκανα λαστιχο και τα3 μου παιδια γιατι δουλευα 200χλμ απο το σπιτι μου.Τα οικονομικα ...αστα να πανε.Ειμαι στους πρωτους 15 τωρα και τι καταλαβα΄;απ'οτι φαινεται μια ζωη αναπληρωτρια θα δουλευω.Παρηγορησου λοιπον.Ισως να κανουμε και καμια οργανωση:αναξιοπαθουντων καθηγητων αγγλικης.

Συνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:06:15 μμ »
τι να πω βρε παιδια! ειναι τρελα αυτο που ζουμε στην χωρα μας τα τελευταια χρονια. σε ολους τους κλαδους δημοσιο + ιδιωτικο!

yiannvass, τουλαχιστον φευγεις για καπου που υπαρχουν νομοι κ τηρουνται! οχι οτι ειναι ευκολα και τα πραγματα στο εξωτερικο. καλη σου τυχη!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:09:48 μμ »
συνςδελφοι οσοι φευγεται στο εξωτερικο καλο θα ειναι να ενημερωνετε και τους υπολοιπους για θεσεις εργασιας που τυχον υπαρχουν εκει που θα πατε :)η αλληλεγγυη ειναι σημαντικο πραγμα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:38:24 »

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:25:52 μμ »
οργανωση? μεσα! και θα εχουμε μοτο το "ατιμη κοινωνια...που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις!"  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=5nQSOSQMn10
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 21, 2012, 02:38:56 μμ »
Δεν θα τους κανουμε την χαρη να πεσουμε στα πατωματα.Μην νομιζεται πως και ο διορισμος ετσι πως καταντησε(απο την ακατανομαστη)ειναι Η ευκαιρια.Αντε του χρονου το αγαπημενο μας υπουργειο (αν υπαρχει)να διορισει και αλλες χρησιμες ειδικοτητες:πεντικιουρ,μανικιουρ,μαγειρες...

p.s.δεν εχω κατι με τα συγκεκριμενα επαγγελματα,με την παρωδια των διορισμων τα'χω.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 21, 2012, 06:30:57 μμ »
η συνέντευξη στο γυμναστήριο δεν πήγε όπως ήθελα, οπότε να μαι πάλι εδώ μέχρι νεωτέρας!!  ;) ;)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 21, 2012, 10:41:28 μμ »
Planety εσύ είσαι γεννημένη για καθηγήτρια. Τι τα θες τα γυμναστήρια;  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 22, 2012, 10:01:46 πμ »
Lasid μου, εγώ το ξέρω, το υπουργείο δεν το ξέρει μου φαίνεται ούτε η σπιτονοικοκυρά μου, που απαιτεί το ενοίκιο κάθε μήνα (η ξεδιάντροπη)!!!!! ;D ;D

τι να κάνω βρε παιδιά, φοβάμαι ότι αν με πήραν φέτος μάρτιο αναπληρωτρια, φέτος θα πάει πάσχα, κι οχι τίποτα άλλο, το πάσχα πέφτει μαή φέτος, οπότε κυριολεκτικά ζήσε μαή μου να φας τριφύλλι... βέβαια ανέβηκα 80 και θέσεις φέτος,αλλά θα έχει αντίκρυσμα; χλωμό... :(

ωραια διάθεση πάλι σημερα! άντε μην θυμηθώ την γυμναστηριού τώρα και συγχυστώ... ωράριο 3:30-23:30 και κυριακές.. με 600 ευρώ! το πρωί μαντάμ δεν γίνεται γυμναστική;;; το απόγευμα έχω τα μαθήματα, λίγα ειναι αλλά δεν μπορώ να τα παρατήσω...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 22, 2012, 10:51:40 πμ »
Καλημέρα Planety! Τα λέγαμε και πέρσυ, γι αυτό κι εγώ αν και ανέβηκα 80 θέσεις όπως κι εσύ φέτος στέλνω βιογραφικά και κάνω αίτηση σε ό,τι προκήρυξη βγαίνει και με αφορά. Τουλάχιστον αν δε με καλέσουν (όπως με προσπέρασαν πέρσυ) να μην είμαι άνεργη ξανά. Πάντως, αναρωτιέμαι εφόσον οι διορισμοί αγγλικής φέτος είναι μηδενικοί, γιατί ήμασταν στους κλάδους που κατά τις αιτήσεις βάζαμε Χ στο επιθυμώ να συμπεριληφθώ στους πίνακες μόνιμων διορισμών 2012-13? π.χ. στους μουσικούς και κάποιους άλλους κλάδους είχαν ήδη ανακοινώσει ότι δε θα συνταχθούν τέτοιοι πίνακες κι άρα δε θα γίνουν διορισμοί. Έχει πλάκα που ήλπιζα ότι ίσως κατά τη μεταβατική διοριστούμε όλοι όσοι είμαστε στον πίνακα διορισμών ή επιλαχόντες του ΑΣΕΠ, αλλά με αυτό το 0 διορισμοί, το όνειρο πέθανε. Να δούμε φέτος τι θα γίνει τουλάχιστον με τους αναπληρωτές...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 22, 2012, 11:34:45 πμ »
καλημέρα angie! ναι, ναι, τα λεγαμε, καθε περσι και καλυτερα! σε προσπερασαν περσι ε; πωπω, τι να πω, ευτυχως εγω σταθηκα τυχερη, να δουμε φετος τι θα γινει! την απατηλη ελπιδα με τους επιλαχοντες κι εγώ την είχα, γιατί ειμαι εξηντα με εξηντα πεντε ατομα κατω απο τον τελευταιο διοριστεο, αλλα πλεον δεν το πιστευω καν, ούτε σαν όνειρο... όπως είπες, τουλάχιστον να έρθει αναπλήρωση, γιατί δεν υπάρχει πουθενά αλλού δουλειά!! μιλάμε για τρελή απογοήτευση!

να ρωτήσω κάτι, βρε παιδιά. όλοι δουλεύετε και σε φροντιστηρια, πώς το καταφέρνετε; Εννοώ ότι σκέφτομαι πώς αν με καλέσουν από φροντιστήριο για συνέντευξη και με ρωτήσουν για την αναπλήρωση, τι θα πω; ψέματα; αφού αν με παρουν, θα πάω! Οι ιδιοκτήτες δεν θα με παρουν ποτέ αν το πω αυτό, αλλά δεν γίνεται και να αλλάζω φροντιστήριο κάθε χρονο, αυτη η δουλειά θα γίνεται;  :-[ :-[
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 22, 2012, 12:04:51 μμ »
Θα πεις ότι φέτος όπως είναι τα πράγματα προφανώς δε θα σε καλέσουν καν, για αυτό ψάχνεις δουλειά στο φροντιστήριο. Στο κάτω κάτω ρε planety αν είναι να σε καλέσουν το Μάη δεν αξίζει να πας για δυο μήνες.

Πήγαινε σε ένα φροντιστήριο να έχεις δουλειά όλο το χρόνο και ένσημα για να βγεις ταμείο το καλοκαίρι, γιατί δε σε βλέπω καλά αλλιώς. Άσε που θα μείνει ευχαριστημένη και σπιτονοικοκυρά σου, γιατί θα παίρνει το ενοίκιο εγκαίρως.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 22, 2012, 12:40:02 μμ »
σε αυτά τα πράγματα είμαι πολύ ντροπαλή, αν το πω αυτό που λες και με ρωτήσει ο άνθρωπος: "ναι, αλλά αν σας πάρουν τελικά, θα φύγετε και δεν ειμαι μάης...;" τι θα πω, ψέματα;

ωραία το συζητάμε, αλλά φροντιστήριο δεν έχω βρει, δεν με έχει παρει κανείς τηλέφωνο. και να φανταστείς έχω κάτω από το σπίτι μου ένα, αλλά η κυρία αυτή κάνει μόνη της μάθημα, με κλειστά φώτα σε όλες τις αίθουσες εκτός της μιας που διδάσκει, καθώς και κλειστά φώτα σε όλο το φροντιστήριο, γιατι τα παιδιά είναι ελάχιστα...  :( έστειλα και σε μεγάλα φροντιστήρια και σε πιο μικρά, τίποτα... :-\
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160026
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.