*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 872686 φορές)

koel και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2128 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:29:01 μμ »
Σε μια τηλεφωνική επικοινωνία που είχα προ ολίγων λεπτών με αρμόδιο γραφείο για αποσπάσεις σε φορείς, μου είπε ο υπάλληλος ότι θα συζητθούν αύριο ο β γύρος αποσπάσεων σε ΚΥ, Βιβλιοθήκες, ΓΑΚ, ΠΕΚ, ΚΕΓ κλπ ΟΧΙ όμως για Δ/ΝΣΕΙΣ και Περιφέρειες. Έτσι μου είπε εκτός και εάν στην πορεία προστεθούν και αυτές (μακάρι λέω εγώ).

την ίδια πληροφορία έχω και εγώ...αύριο θα συνεδριάσει το ΚΥΣΔΠΙΠ, το μεσημέρι κατά τις 14.00, αλλά δεν ξέρω για ποιούς φορείς.. πάντως σίγουρα για  β φάση αποσπάσεων σε ΚΥ...δεν γνωρίζω για άλλους φορείς, αν θα είναι στα θέματα της αυριανής ημέρας  του ΚΥΣΔΙΠ...καλή επιτυχία σε αυτούς που περιμένουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:03 »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2129 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:30:40 μμ »
Σε μια τηλεφωνική επικοινωνία που είχα προ ολίγων λεπτών με αρμόδιο γραφείο για αποσπάσεις σε φορείς, μου είπε ο υπάλληλος ότι θα συζητθούν αύριο ο β γύρος αποσπάσεων σε ΚΥ, Βιβλιοθήκες, ΓΑΚ, ΠΕΚ, ΚΕΓ κλπ ΟΧΙ όμως για Δ/ΝΣΕΙΣ και Περιφέρειες. Έτσι μου είπε εκτός και εάν στην πορεία προστεθούν και αυτές (μακάρι λέω εγώ).

Εγώ έμαθα ότι σήμερα "συζητήθηκαν". Το πότε θα ανακοινωθούν επίσημα, ίσως αύριο αλλά σίγουρα το αργότερο Παρασκευή.
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2130 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:52:37 μμ »
στο 13:30 μιλά για 500 λιγότερες αποσπάσεις σε φορείς

https://www.youtube.com/watch?v=uy2GpP4lL8U&feature=youtu.be
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2131 στις: Αύγουστος 27, 2014, 02:57:13 μμ »
Εγώ έμαθα ότι σήμερα "συζητήθηκαν". Το πότε θα ανακοινωθούν επίσημα, ίσως αύριο αλλά σίγουρα το αργότερο Παρασκευή.

εδώ αναφερόμαστε στις τυπικές διαδικασίες....άλλωστε και τυπικώς αύριο το ΚΥΣΔΙΠ θα  γνωμοδοτήσει και μόνον (βλ. εγκύκλιο αποσπάσεων), το μόνο που μετράει είναι η υπογραφή από τον Υπουργό....τώρα το πότε συζητιούνται πραγματικά είναι άλλο θέμα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:03 »

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2132 στις: Αύγουστος 27, 2014, 03:12:41 μμ »
εδώ αναφερόμαστε στις τυπικές διαδικασίες....άλλωστε και τυπικώς αύριο το ΚΥΣΔΙΠ θα  γνωμοδοτήσει και μόνον (βλ. εγκύκλιο αποσπάσεων), το μόνο που μετράει είναι η υπογραφή από τον Υπουργό....τώρα το πότε συζητιούνται πραγματικά είναι άλλο θέμα....

Εμ, και αυτό το αγόρι από κανάλι σε ραδιόφωνο και από ραδιόφωνο σε εφημερίδα τρέχει...πού να τα προλάβει όλα...δείξτε λίγο κατανόηση, βρε παιδιά...αμάν...που έχετε και την απαίτηση να ξέρετε πού θα παρουσιαστείτε...τσ...τσ...τσ...

Αποσυνδεδεμένος Lady Ogress

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2133 στις: Αύγουστος 27, 2014, 03:36:45 μμ »
Οταν ειναι χρονικα εγγυτατες οι ανακοινωσεις των αποσπασεων σε φορεις και σχολεια, τοτε τα ΚΥΣΔΕ και ΚΥΣΠΕ δεν εξεταζουν τις αιτησεις οσων αποσπωνται σε φορεις διοτι τα ονοματα ειναι ηδη γνωστα, ακομη κι αν δεν εχει προηγηθει η επισημη ανακοινωση των αποσπασεων σε φορεις. Σε καθε αλλη περιπωση (πχ αποσπαση εκπαιδευτικου και σε ΠΥΣΔΕ - α φαση - και σε φορεα - β φαση -) γινεται ανακληση της μιας αποσπασης.

Δηλαδή στην απίθανη περίπτωση που κάποιος πάρει απόσπαση σε σχολείο αλλά και σε φορέα με τη β φάση και θέλει να μείνει στο φορέα κάνει ανάκληση της αίτησης απόσπασης πύσδε-πύσδε και παρουσιάζεται κανονικά στο φορέα ή θα πρέπει πρώτα να βγει η απόφαση;

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2134 στις: Αύγουστος 27, 2014, 03:46:34 μμ »
Μπράτης: Ανακλήσεις αποσπάσεων δεν γίνονται.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2135 στις: Αύγουστος 27, 2014, 03:51:07 μμ »
έγω προπερσι έκανα μια χαρά ανάκληση απόσπασης πάντως...όλα γίνονται και χωρίς βισμα
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2136 στις: Αύγουστος 27, 2014, 04:44:39 μμ »
Δηλαδή στην απίθανη περίπτωση που κάποιος πάρει απόσπαση σε σχολείο αλλά και σε φορέα με τη β φάση και θέλει να μείνει στο φορέα κάνει ανάκληση της αίτησης απόσπασης πύσδε-πύσδε και παρουσιάζεται κανονικά στο φορέα ή θα πρέπει πρώτα να βγει η απόφαση;
Πιο παλιά αν έπαιρνες απόσπαση σε φορέα και σχολείο υπερίσχυε του φορέα και απλά ειδοποιούσες την οικεία διεύθυνση (δηλαδή πήγαινες κατευθείαν στο φορέα).

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2137 στις: Αύγουστος 27, 2014, 04:51:14 μμ »
Αυτό, βέβαια, στην περίπτωση που βγουν οι αποσπάσεις στους φορείς πριν τις αποσπάσεις στα σχολεία. Υπάρχουν φορείς της α' φάσης που δεν έχουν βγει ακόμη, πέρα από τη β' φάση. Και τι γίνεται στην περίπτωση που πάρεις απόσπαση σε σχολείο και βγουν αργότερα οι φορείς της α' φάσης;

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2138 στις: Αύγουστος 27, 2014, 04:59:59 μμ »
Τη διαδικασία την έχω καταλάβει ως εξής: Αν έχεις πάρει σε φορέα και ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ  ισχύει του φορέα, ενώ σε κάθε περίπτωση αν διδάσκεις ήδη σε σχολείο θα πρέπει πρώτα να σε αποδεσμεύσουν από αυτό. @nanu αν κατάλαβα ρωτάς αν έχεις πάρει απόσπαση σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ παρουσιαστείς την 1η Σεπτέμβρη και μετά σου βγει απόσπαση σε φορέα, σωστά;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2139 στις: Αύγουστος 27, 2014, 05:15:55 μμ »
Μπράτης: Ανακλήσεις αποσπάσεων δεν γίνονται.

Συγνώμμη για τα κεφαλαία

ΕΙΠΕ Ο ΜΠΡΑΤΗΣ ΑΥΤΟ?
ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ ΕΙΠΕ Ο ΜΠΡΑΤΗΣ ΑΥΤΟ?

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

ΥΓ. Ασε μας ρε Μήτσο...

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2140 στις: Αύγουστος 27, 2014, 05:22:11 μμ »
Εννοουσε χωρίς σοβαρό λογο (και χωρίς βύσμα), γιατί ανάκληση απόσπασης μπορεί να γίνει και στα μέσα της χρονιας
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος Lady Ogress

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #2141 στις: Αύγουστος 27, 2014, 05:58:06 μμ »
Πιο παλιά αν έπαιρνες απόσπαση σε φορέα και σχολείο υπερίσχυε του φορέα και απλά ειδοποιούσες την οικεία διεύθυνση (δηλαδή πήγαινες κατευθείαν στο φορέα).

Δηλαδή δεν χρειαζόταν να κάνεις ανάκληση της μιας απόσπασης; Είναι τόσο ασαφές το πλαίσιο, δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμένο. Ίσως βέβαια γιατί θα είναι σπάνιες αυτές οι περιπτώσεις. Ποτέ δεν ξέρεις όμως...

Thanks!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160723
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 380

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.