*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 695050 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 10, 2013, 05:00:21 μμ »
ΟΛΕ! Τωρα που βγηκε επιτελους, να ρωτησω και κατι αλλο... Εγω ειμαι στο 60 στους αναπληρωτες... Ολα αυτα τα χρονια, βαζω μονο 3 επιλογες, και παντα με παιρνουν στην πρωτη, το περιφημο κουτακι δε το εχω βαλει ποτε... Θεωρειτε οτι φετος υπαρχει λογος να βαλω περισσοτερες? Ευχαριστωωω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:45 »

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 10, 2013, 09:23:17 μμ »
Οι επιλογες του καθενα ειναι παντα προσωπικες και βασιζονται στην δικη του κατασταση,, ο καθενας μπορει να σου πει το μακρυ του και το κοντο του, οπως αλλωστε γινεται παντα εδω!!εσυ ξερεις τι θα κανεις!!

ας ρωτησω κι εγω κατι αλλο ετσι για να γελασουμε,, θα διοριστει κανενας μπας και ανεβουμε καμια θεση στον πινακα?? ετσι για ψυχοθεραπευτικους λογους, να δουμε το νουμερο μας να μικραινει!!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 11, 2013, 03:13:11 πμ »

katerinaa,
το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δυσκολέψουν τα πράγματα φέτος και για τους αναπληρωτές, όπως σου γράφει όμως και η συνάδελφος ο καθένας προσωπικά μπορεί να σταθμίσει τις επιλογές του γιατί τα κριτήρια και οι προτεραιότητες είναι διαφορετικά στον καθένα.

sofikititi, λυπάμαι που δε μπορώ να συμβάλω ψυχοθεραπευτικά αλλά όπως φαίνεται δεν πρόκειται να γίνουν διορισμοί φέτος.



Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 11, 2013, 04:09:42 μμ »
Όσοι κάναμε πέρυσι αίτηση ποια δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσουμε; Επειδή άλλαξα ταυτότητα, σίγουρα θα χρειαστώ αντίγραφό της. Τα υπόλοιπα (ΑΦΜ, αντίγραφο πτυχίου) δε χρειάζονται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:45 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 11, 2013, 05:47:07 μμ »
Όσοι κάναμε πέρυσι αίτηση ποια δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσουμε; Επειδή άλλαξα ταυτότητα, σίγουρα θα χρειαστώ αντίγραφό της. Τα υπόλοιπα (ΑΦΜ, αντίγραφο πτυχίου) δε χρειάζονται;

σελιδα 20 στην εγκυκλιο...απλα ελληνικα ειναι
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 11, 2013, 08:25:25 μμ »
Πάλι εδώ, εσύ; Κακό είναι που ρωτάω; Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί κάτι να μην τους αρέσει. Έτσι κι αλλιώς, αφορμές ψάχνουν να κόβουν ως ακατάλληλους όσο περισσότερους μπορούν.
Επειδή πέρυσι πήγα με παρέα εκτός νομού για την αίτηση, σε ποιο φορέα υποβάλλονται οι αιτήσεις; Μήπως στη δευτεροβάθμια; Νομίζω ότι εκεί πήγαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2013, 08:31:54 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 11, 2013, 11:28:32 μμ »
ΟΛΕ! Τωρα που βγηκε επιτελους, να ρωτησω και κατι αλλο... Εγω ειμαι στο 60 στους αναπληρωτες... Ολα αυτα τα χρονια, βαζω μονο 3 επιλογες, και παντα με παιρνουν στην πρωτη, το περιφημο κουτακι δε το εχω βαλει ποτε... Θεωρειτε οτι φετος υπαρχει λογος να βαλω περισσοτερες? Ευχαριστωωω
Καλησπερα! Κατερινα, να σε ρωτησω.... Σου ειναι ευκολο να ανεβασεις τον πινακα στον οποιο βρισκεις οτι εισαι η θεση 60, ωστε να δω κι εγω που βρισκομαι; Επισης, Μεχρι ποια θεση φτανουν συνηθως οι προσληψεις ειτε αναπληρωτων ειτε ωρομισθιων;
Ευχαριστω προκαταβολικα...
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 11, 2013, 11:36:17 μμ »

Matina7
. θα χρειαστεί να συμπληρώσεις και υπεύθυνη δήλωση για την αλλαγή.
Επίσης, στις δευτεροβάθμιες όπου υποβάλλονται οι αιτήσεις δεν μπορούν να κόβουν ως ακατάλληλους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 12, 2013, 11:02:27 πμ »
Πέρυσι το σύστημα μού δήλωσε ΝΑΙ στο πεδίο για την απασχόλησή μου σε φροντιστήριο, κι ενώ στην αίτησή μου ήταν ΟΧΙ. Ευτυχώς που η υπάλληλος μού ζήτησε να την ελέγξω προτού υποβληθεί οριστικά. Αν δεν το'χα προσέξει.... Και πες μου, ποιος έχει την ευχέρεια να ξαναπάει για την αίτηση σε περίπτωση που δεν έχει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Πάντως, σκέφτομαι να πάω στις 14, καθώς οι περισσότεροι θα την έχουν κάνει για το πενθήμερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2013, 11:08:57 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 12, 2013, 05:09:30 μμ »
Πάλι εδώ, εσύ; Κακό είναι που ρωτάω; Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί κάτι να μην τους αρέσει. Έτσι κι αλλιώς, αφορμές ψάχνουν να κόβουν ως ακατάλληλους όσο περισσότερους μπορούν.Επειδή πέρυσι πήγα με παρέα εκτός νομού για την αίτηση, σε ποιο φορέα υποβάλλονται οι αιτήσεις; Μήπως στη δευτεροβάθμια; Νομίζω ότι εκεί πήγαμε.

σου εχει τυχει ποτε;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 12, 2013, 09:23:36 μμ »
Τότε γιατί κάποιοι αφήνουν σχετικά υπονοούμενα; Όπως εγώ παρολίγο να την πατήσω πέρυσι, έτσι κάποιος θα μπορούσε να την πατήσει, όχι απαραίτητα με τον ίδιο τρόπο. Ειδάλλως, ποιος ο λόγος να γίνονται ενστάσεις αμέσως μετά τη δημοσιοποίηση των πινάκων; Έχεις προσέξει ποτέ πόσοι είναι;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:09:13 πμ »

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο. Ούτε εσένα ήθελε κανείς να σε "κόψει" ως ακατάλληλη πέρυσι, ούτε "κόβεται" κανείς γιατί του έλειπε κάποιο δικαιολογητικό. Απλά αν δεν έχει κάποιος τα απαραίτητα δικαιολογητικά γιατί δεν διάβασε σωστά την εγκύκλιο φυσικά θα πάει ξανά για να τα προσκομίσει.
Ακόμα, οι ενστάσεις για τους πίνακες δε γίνονται γιατί "κόπηκε" κάποιος επειδή πχ άλλαξε ταυτότητα, μια και σε απασχολεί.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 13, 2013, 10:26:56 πμ »
Μάλλον "με αφορά" ήθελες να πεις. Όπως και να'χει, φέτος βρήκαν τρόπο να μειώσουν τους υποψηφίους αφενός με το Δεκαπενταύγουστο και αφετέρου με την άδεια από τη σημαία την επόμενη ημέρα. Τουλάχιστον για την Α.Θεσ/νίκη, η Β'βάθμια θα είναι κλειστή και στις 16/8. Εκτός κι αν μού είπαν ψέματα στο τηλέφωνο, για να μην πάω και έχουν "εξτρά" φόρτο εργασίας. Άρα, οι 10 μέρες προθεσμίας έγιναν αυτομάτως 8. Ε, δε θα πάρουν "άδεια" κάποιοι ίσως κι όλοι και τη Δευτέρα; Θα φταίω εγώ αν κάνω καταγγελία-ρουφιανιά στον υπουργό;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:02:25 μμ »

Σε αφορά και σε απασχολεί ως θέμα, γι`αυτό άλλωστε έκανες την ερώτηση και γι`αυτό σου απάντησα.
Όσο για τις άδειες, όσες και να πρέπει να δοθούν αυτή την περίοδο (επίσημα και όχι από τη σημαία) που θα είναι πολλές γιατί πολλοί συνάδελφοι δε θα βρίσκονται εκεί και μετά την 31η Αυγούστου και θα πρέπει να τις έχουν πάρει, ο Διευθυντής οφείλει να τις κατανείμει με τέτοιο τρόπο ώστε να εξυπηρετηθούν όλοι, όλες τις ημέρες και τις 9 εργάσιμες. Όλα τα άλλα δεν ισχύουν. Ακόμα και την τελευταία μέρα να πας δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν "τελειώσαμε επειδή πέρασε η ώρα" και να σε διώξουν.
Ωστόσο, αν και είπες ότι θα πας στις 14, αν διαπιστώσεις ότι θα είναι και άλλη μέρα κλειστή η Διεύθυνση πέραν της 15ης Αυγούστου, να κάνεις καταγγελία.
Βρήκαν δυστυχώς αρκετούς τρόπους να μειώσουν τους υποψηφίους αλλά αυτοί είναι άλλοι και όχι η έτσι κι αλλιώς απαράδεκτη καθυστέρηση (όπως και πολλές άλλες καθυστερήσεις) στην υποβολή των αιτήσεων.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160806
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 780

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.