*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 695060 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2170 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 12:58:17 μμ »
Παιδιά ξέρει κανείς τα κενά σε ΕΑΕΠ ανά την Ελλάδα;Υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά;
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:54 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2171 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 01:23:09 μμ »
τι ειπε ο ficus ζητηθηκαν κενα;στα  ΕΑΕΠ ζητησαν μονο πληροφορικης;δλδ εμεις παλι στην απεξω

Αποσυνδεδεμένος Tangerine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2172 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 01:25:16 μμ »
Όχι, κενά ειδικοτήτων γενικά είπε οτι ζητήθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2173 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 01:25:55 μμ »
υπάρχουν χώρια οι λίστες, μαζεμένες δεν νομίζω. μπορώ να σου στείλω τις λίστες που βρήκα σε προσωπικό μήνυμα αν δεν τα βρεις.
(λίστες με το που έχει σχολεία εαεπ...οχι τα κενα!! δυστυχως)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2013, 06:32:19 μμ από Sofia_P »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:02:54 »

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2174 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 07:09:43 μμ »
Να διερωτηθω; Εμείς αιρετό έχουμε; Κι αν έχουμε τι κάνει; Η Ευρωπαική ένωση γνωρίζει άραγε που και πως κατανέμονται τα χρήματα του Εσπα; Γιατι αν γνώριζε δε νομίζω να είχαμε φτάσει να περιμένουμε πρώτη φάση Αγγλικών μεσα Νοέμβρη και με τόσο μαύρες προοπτικές..

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2175 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 07:41:49 μμ »
https://www.facebook.com/groups/144161868965419/

το ειχαμε γραψει αυτο εδω

εν το μεταξυ καποιοι ειχαμε ομιλια με τον λαλιστατο αιρετο στην σελιδα του για μπειτε και δειτε
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2176 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 07:44:07 μμ »
Αν μπορεις ας μας μεταφερεις τι ειπατε με τον Μπρατη στο facebook γιατι εγω προσωπικα δεν εχω facebook για να μπορω να δω

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2177 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 07:44:21 μμ »
Να διερωτηθω; Εμείς αιρετό έχουμε; Κι αν έχουμε τι κάνει; Η Ευρωπαική ένωση γνωρίζει άραγε που και πως κατανέμονται τα χρήματα του Εσπα; Γιατι αν γνώριζε δε νομίζω να είχαμε φτάσει να περιμένουμε πρώτη φάση Αγγλικών μεσα Νοέμβρη και με τόσο μαύρες προοπτικές..
ladylav,οπως βλεπουμε τα τελευταια χρονια η ευρωπαικη ενωση δεν εχει ιδεα τι σημαινει ''ελληνας πολιτικος''.
Καπως  την ψιλιαστηκε τωρα τελευταια γιαυτο μας στριμωξε με την τροΪκα ,αλλα εχω εμπιστοσυνη στις ιδιαιτερες ικανοτητες της συγκυβερνησης μας πως θα καταφερει να ξεγελασει τους naive ::)

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2178 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 07:55:20 μμ »
Sofia Papadopoulou αναπληρωτες μεσω ΕΣΠΑ ποτε ακουγεται πως θα παρουν?
7 ώρες πριν · Μου αρέσει! · 3

Nektarios Demelis Καλησπέρα κ. Μπράτη. Στην ερώτηση του Thodori Konstantinidi υπάρχει απάντηση?
7 ώρες πριν · Μου αρέσει!

Δημήτρης Μπράτης Ποια ερώτηση;;;Το ΚΥΣΠΕ χτες ήταν για παραιτήσεις.
6 ώρες πριν από κινητό · Μου αρέσει!

Nektarios Demelis Ευχαριστώ πολύ.
6 ώρες πριν · Μου αρέσει!

Thodoris Konstantinidis Εγκριθηκαν η οχι αποσπασεις για "ειδικους" λογους απο το ΚΥΣΠΕ και ποσες?
5 ώρες πριν από κινητό · Μου αρέσει!

Δημήτρης Μπράτης ΝΑΙ ΕΓΚΡΙΘΗΚΑΝ ΕΝΝΙΑ ΟΜΟΦΩΝΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ(ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80% ΚΛΠ).
5 ώρες πριν · Μου αρέσει!

Dina Eng κ Μπράτη πότε θα έχετε τα νέα κενά ειδικοτήτων;
5 ώρες πριν · Δεν μου αρέσει · 9

Kavazis Thanasis Dina Eng εισαι ακουραστη.....χαχαχαχα...
5 ώρες πριν από κινητό · Δεν μου αρέσει · 7

Dina Eng χαχαχαχα! Από το ζόρι μου είναι Θανάση...
5 ώρες πριν · Δεν μου αρέσει · 6

Δημήτρης Μπράτης Δεν τα έχω ακόμη
3 ώρες πριν από κινητό · Τροποποιήθηκε · Μου αρέσει!

Fotis Theocharopoulos δεν ειναι το θεμα τα κενα.... Αυτα ειναι δεδομενο οτι υπαρχουν παρα την προσπαθεια να μας κρυψουν την αληθεια. Το θεμα ειναι μετα το φετινο φιασκο τι "κοκκαλακι" θα δωσουν στις ειδικοτητες
3 ώρες πριν από κινητό · Δεν μου αρέσει · 8

Kavazis Thanasis Ετσι ακριβως..
3 ώρες πριν από κινητό · Μου αρέσει! · 1

Petros Grigorakis Τα κενά δεν κρύβονται οπότε οι ελπίδες μας εναποτίθενται στη πίεση που θα ασκήσουν οι αιρετοί που ψηφίσαμε να μας εκπροσωπούν. Αναμένουμε οι μαχητικές ενέργειες τους να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα όπως έγινε με τους δασκάλους και τους νηπιαγωγούς.
πριν από μία ώρα περίπου · Δεν μου αρέσει · 10

Thomas Samaras Απορώ κ. Μπράτη πως αφήσατε εσείς οι αιρετοί και η ΔΟΕ να γίνει αυτό το έγκλημα σε βάρος των ειδικοτήτων της α/θμιας. Δείτε με πόσα μόρια αποσπώνται οι β/θμιοι.Είναι μεγάλη αδικία,που δεν θα τη ξεχάσουμε ποτέ.Ανοίξατε την κερκόπορτα αν αύριο δείτε στα σχολεία μαθηματικούς .φιλόλογους,φυσικούς πως θα αντιδράσετε?
πριν από μία ώρα περίπου · Δεν μου αρέσει · 4

Δημήτρης Μπράτης Προφανώς εννοείτε πως είχαμε κάποιο τρόπο να το εμποδίσουμε και το αφήσαμε να συμβεί.όλα τα προηγούμενα χρόνια προηγούνταν στις αποσπάσεις οι συνάδελφοι της αθμιας και ότι απέμενε κάλυπταν οι της βθμιας.Κι αυτό ήταν και είναι το σωστό.Φέτος όμως οι απο...Δείτε περισσότερα
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Μου αρέσει!

Vaggos Freeland ακομη ασχολεισθε με τις αποσπασεις????ελεος....τα κενα των ειδικοτητων ποτε θα αρχισουν να καλυπτονται??αυτο ειναι το νεο σχολειο??τα εαεπ επρεπε ναναι τα πρωτα που ναναι πληρως επανδρωμενα με ολες τις ειδικοτητες απο το εσπα!!!
πριν από μία ώρα περίπου · Δεν μου αρέσει · 6

Fotis Theocharopoulos περιμενεις απαντηση Βαγγελη;
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Δεν μου αρέσει · 4

Petros Grigorakis K. Μπράτη επειδή τα κενά είναι αρκετά τα έχω δει με τα μάτια μου στο survey δεν θα έπρεπε να αναδειχτούν εφόσον όπως γράψατε δεν γνωρίζουμε τον ακριβή αριθμό πιστώσεων? δεν θα ήταν για μας ένα όπλο και για εσάς μοχλός πίεσης?
πριν από μία ώρα περίπου · Δεν μου αρέσει · 5

Fotis Theocharopoulos Τα σχολια των ειδικοτητων μηπως εινσι αορατα τελικα;;;
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Δεν μου αρέσει · 4

Δημήτρης Μπράτης Ο συνάδελφος που ρώτησε για τις αποσπάσεις ειδικότητα είναι...
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Μου αρέσει!

Fotis Theocharopoulos νομιζω καταλαβαινομαστε
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Μου αρέσει!

Vaggos Freeland ας καλεσουν στα νησια τουλαχιστον!!κανεις δε θελει να αποσπασθει εκει....οπως εκανε με τις αρχικες φασεις δασκαλων και νηπιαγωγων που δεν ειχαν γινει αποσπασεις...
πριν από μία ώρα περίπου · Δεν μου αρέσει · 1

Δημήτρης Μπράτης Έχω γράψει πολλές φορές πως δεν πρόκειται να καλύψουν όλα τα κενά γιατί δεν έχουν πιστώσεις.Ειδικά για τις ειδικότητες της αθμιας καθυστερούν μέχρι να πάρουν και τον τελευταίο πλεονάζοντα της βθμιας.
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Τροποποιήθηκε · Μου αρέσει!

Fotis Theocharopoulos οι πιστωσεις που ηταν για τα δικα μας κενα καλο θα ηταν να επιστρεψουν οπως ακριβως "εφυγσν".... σιγουρα τροποι υπαρχου. θεληση δεν ειμαι σιγουρος ομως
πριν από μία ώρα περίπου από κινητό · Δεν μου αρέσει · 2

Petros Grigorakis δεν ειναι ομως αυτο το νοημα του νεου σχολειου! επισης τα αναμρφωμενα αυτον τον σκοπο δεν ειχαν? και το survey το δειχνει. Αρα δεν εγινε σωστος προγραμματισμος και σας τα λεμε γιατι εσεις πρεπει να τα μεταβιβαζετε!
πριν από 59 λεπτά · Τροποποιήθηκε · Δεν μου αρέσει · 3

Vaggos Freeland θα φυγουν νυχτα πολλοι αλλα δεν το χουν καταλαβει.....απο το εσπα δεν εχουν προβλημα να απορροφησουν κονδυλια....εκτος αν τρωγονται αλλου τα χρηματα
πριν από 59 λεπτά · Μου αρέσει! · 2

Δημήτρης Μπράτης Σε ποιον να τα μεταβιβάσω βρε παιδιά???Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να μειώσουν τις προσλήψεις...σκασίλα τους το "νέο σχολείο"
πριν από 58 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει! · 1

Fotis Theocharopoulos απλα "μεταφερονται" οι πιστωσεις. Δυστυχως προς μια κατευθυνση...
πριν από 57 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει! · 1

Petros Grigorakis Συγνωμη οταν σας ειπα περσι στο Ηρακλειο για την αδιοριστια μας για το θεμα του 24 μηνου μου ειπατε οτι τουλαχιστον δουλευτε αναπληρωτες! Εγω δεν βλεπω να γινετε ουτε αυτο !
πριν από 55 λεπτά · Μου αρέσει! · 2

Δημήτρης Μπράτης Ναι αυτό σας είπα,αφού οι μόνομοι διορισμοί ήταν μηδενικοί.Πέρυσι όμως δεν υπήρχε και η μείωση των πιστώσεων για αναπληρωτές κατά 10.000
πριν από 52 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει!

Vaggos Freeland διοριστεοι καθηγητες ειδικοτητων και εναι ανεργοι ενω δασκαλοι φρεσκοπτυχιουχοι χωρις να εχουν περασει απο ασεπ δουλευουν!!!!αυτο ειναι αξιοκρατια και ισοτιμια???αλλα με αυτα και με αυτα φτασαμε εδω που φτασαμε..
πριν από 50 λεπτά · Μου αρέσει! · 1

Fotis Theocharopoulos Οταν πιεζουμε για να μεταφερθουν 880 πιστωσεις ειδικοτητων σε δασκαλους δε νονιζω οτι μονο το υπουργειο δε νοιαζεται για το "Νεο" σχολειο
πριν από 47 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει! · 2

Vaggos Freeland τα ολοημερα μπορουσαμε καλλιστα και ειδικοτητες να τα κρατησουμε ..ετσι κι αλλιως παντα μας περισσευουν ωρες απο το πρωινο προγραμμμα....
πριν από 44 λεπτά · Μου αρέσει! · 2

Petros Grigorakis Να δω λοιπόν όταν θα γίνουν διορισμοί εάν θα μας πάρει. Το εσπα αφορούσε τις ειδικότητες και το νέο σχολείο. Δυστυχώς οι ειδικότητες των γυμναστών, πληροφορικαριων και αγγλικών για κάποιο λόγο δεν αντιμετωπίζονται ισόνομα με άλλες και απλά μένουν στο τ...Δείτε περισσότερα
πριν από 41 λεπτά · Δεν μου αρέσει · 4

Δημήτρης Μπράτης Σας έχω πει πως αρμόδια συνδικαλιστικά μας όργανα που διεκδικούν τα αιτήμστά μας είναι η ΔΟΕκαι η ΟΛΜΕ.Από την πλευρά μου κάνω ό,τι μπορώ...Η λέξη ήττα ,σε ό,τι αφορά στις διεκδικήσεις,για μένα δεν υπάρχει...μόνο ο διαρκής αγώνας υπάρχει.
πριν από 29 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει! · 2

Sonia Pouliou Τα ονόματα όσων πήραν χθες απόσπαση , που μπορούμε να τα βρούμε;
πριν από 28 λεπτά · Μου αρέσει!

Kwstis Sakkadakis Βαγγελη κανεις λαθος για τους δασκαλους.υπαρχουν αρκετοι με 3 και χρονια που δε δουλευουν ακομη. Το λαθος ξεκινα απ τους διαχωρισμους που εχουμε κανει. Δασκαλοι,ειδικοτητες,γενικη αγωγη,ειδικη αγωγη....πρεπει να ξεκολλησουμε απο αυτα.οταν σταματησει το εσπα τι θα γινουμε??
πριν από 23 λεπτά από κινητό · Μου αρέσει!

Petros Grigorakis Εγώ λοιπόν δεν μπορώ να διεκδικήσω γιαυτο και απευθύνθηκα σε εσάς που ξέρω ότι είστε μαχητικός. Το εσπα έχει πάρει παράταση 2014-20. Δεν έκανα διαχωρισμό ζήτησα αγώνα να καλυφτούν όλα τα κενά η τα περισσότερα εξ αυτών και να μεταφερθούν πιστώσεις και για εμάς. Οτι έγινε για δασκάλους και νηπιαγωγούς. Ο Κ. μπρατης έγραφε ότι οι 880 δεν θα επηρεάσουν άλλες ειδικότητές καθώς ήταν άλλο έργο. Αυτό τελικά αποδείχτηκε οτι δεν ήταν έτσι καθώς υπήρχε ενα ταβάνι! Αν το υπουργείο έχει επιλέξει να δεσμεύσει μικρο αριθμό πιστώσεων για τις ειδικότητες έκανε λάθος και θα πληρωθεί!!! Προσωπικά ξέρω οτι δεν δουλεύω σιγουρα στο σπιτι μου και αυτόν την στιγμή διεκδικώ τις παραπάνω πιστώσεις που αναλογούν στα νησιά.
πριν από 2 λεπτά · Μου αρέσει! · 1
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Τίνα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2179 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 08:03:14 μμ »
Μας έχουν γραμμένους... θα ήθελα να πω που αλλά δεν πρέπει >:(

Αποσυνδεδεμένος alta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2180 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 08:09:05 μμ »
Τροκτικο, ο Πετρος Γρηγορακης που αναφερεις είναι τριτεκνος και μιλαει για πολλα κενα στους γυμναστες. Απο αυτά που λεει ο  Μπρατης καταλαβαίνω οτι δεν τους ενδιαφερει και πολυ για τις ειδικοτητες. Σκουρα τα πραγματα. Εσυ εχεις κατι νεότερο?

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2181 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 08:16:06 μμ »
εγω δεν ειδα να μιλαει καποιος για κενα σε συγκεκριμενη ειδικοτητα. Κενα του επιαμε οτι υπαρχουν παντου! λεφτα μας απαντησε οτι δεν υπαρχουν!!!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2182 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 08:18:28 μμ »
κανει τον ψοφιο κοριο ο μπρατης γτ δεν τον συμφερει....κανονικα πρεπει να παρουμε εμεις τις πιστωσεις των ζεπ και της παραλληλης!!!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Τίνα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #2183 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 08:23:14 μμ »
Τι μπορούμε να κάνουμε;Εχουμε κάποιον να μας εκπροσωπήσει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160810
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 919
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 793
Σύνολο: 811

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.138 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.