*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 769198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 06:00:45 μμ »
το επίμαχο σημειο του νόμου δεν έχει καταργηθεί ή τροποποιηθεί ως τώρα και εφ΄όσων ξέρω στο νομοσχέδιο απόψε θα συζητηθεί η μείωση του υποχρεωτικού χρόνου παραμονής στην οργανική για θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης και ΟΧΙ ο διπλασιασμός ή όχι των μορίων του τρίτου χρόνου. Από αυτά λοιπον - και εφόσον δεν υπάρξει προσθήκη της τελευταίας στιγμης στο νομοσχέδιο (που η αλήθεια ειναι δεν ξέρω καν αν προβλέπεται κάτι τέτοιο)  - φαίνεται πως ο διπλασιασμός θα ισχύσει.
Τώρα βέβαια, στην Ελλάδα ζούμε και πλέον όλα μπορουν να συμβούν.... Αν μάθω κάτι πιο συγκεκριμένο εννοείται θα σας ενημερώσω.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:52 »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕ02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 06:54:37 μμ »
Η εγκύκλιος είναι έτοιμη.
Αναμένεται η ψήφιση του νομοσχεδίου απόψε για την κατάργηση της διετίας και την επάνοδο του ενός έτους υπηρέτησης της οργανικής. Αν αυτό γίνει θα γινουν παράλληλα οι ανάλογες τροποποιήσεις στην εγκύκλιο και θα δημοσιευθεί πάραυτα. Επομένως καλώς εχόντων το πολύ ως το τέλος της εβδομάδας ...habemus Papam.

Σε ποιο σημείο του νέου μνημονιακού νομοσχεδίου προβλέπεται η κατάργηση της διετούς παραμονής στην οργανική θέση; Έχω την εντύπωση ότι στο συγκεκριμένο νομοσχέδιο δεν περιλαμβάνεται η σχετική ρύθμιση.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 03:58:29 μμ »
Η εγκύκλιος είναι έτοιμη.
Αναμένεται η ψήφιση του νομοσχεδίου απόψε για την κατάργηση της διετίας και την επάνοδο του ενός έτους υπηρέτησης της οργανικής. Αν αυτό γίνει θα γινουν παράλληλα οι ανάλογες τροποποιήσεις στην εγκύκλιο και θα δημοσιευθεί πάραυτα. Επομένως καλώς εχόντων το πολύ ως το τέλος της εβδομάδας ...habemus Papam.

Σε ποιο σημείο του νέου μνημονιακού νομοσχεδίου προβλέπεται η κατάργηση της διετούς παραμονής στην οργανική θέση; Έχω την εντύπωση ότι στο συγκεκριμένο νομοσχέδιο δεν περιλαμβάνεται η σχετική ρύθμιση.

Εχεις τη σωστη εντυπωση.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 04:17:23 μμ »
Η εγκύκλιος είναι έτοιμη.
Αναμένεται η ψήφιση του νομοσχεδίου απόψε για την κατάργηση της διετίας και την επάνοδο του ενός έτους υπηρέτησης της οργανικής. Αν αυτό γίνει θα γινουν παράλληλα οι ανάλογες τροποποιήσεις στην εγκύκλιο και θα δημοσιευθεί πάραυτα. Επομένως καλώς εχόντων το πολύ ως το τέλος της εβδομάδας ...habemus Papam.


Δεν υπήρχε καμία ρύθμιση για κατάργηση 2ετιας, στο ψηφισμένο νομοσχέδιο του μεσοπρόθεσμου, όπως εσφαλμένα γράφει το μέλος bitch πιο πάνω.

Το ψηφισμένο νομοσχέδιο περιλαμβάνει διάταξη για υποχρεωτικές μεταθέσεις εκπαιδευτικών, μόνο με υπουργική απόφαση, χωρίς αίτηση του εκπαιδευτικού, ακόμη και αν έχει οργανική θέση.

Σύμφωνα με αιρετό της ΠΕ καμία εγκύκλιος μεταθέσεων δεν είναι έτοιμη. Αυτή θα βγει τέλη Νοέμβρη και οι αιτήσεις θα γίνουν Δεκέμβρη.

Πηγή :

http://www.alfavita.gr/arthra/σχετικά-με-τις-μεταθέσεις-και-τις-προσλήψεις-αναπληρωτών-στην-πε-του-αιρετού-δημήτρη-μπράτη

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2012, 04:22:47 μμ από knaison »
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:52 »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 11:15:41 μμ »
Κοινώς μας δούλεψαν σχετικά με την κατάργηση της διετίας και τώρα ... όπου κάτσει η μπίλια στη ρουλέτα, έτσι; τα λόγια είναι περιττά νομίζω.
 Κάτι ακόμα: πέρα από την ενημέρωση του Μπράτη, επειδή συντρέχει σοβαρός λόγος ρωτάω,μήπως γνωρίζει κάποιος άλλος πότε αναμένεται η εγκύκλιος; ισχύουν τα περί Δεκεμβρίου; ευχαριστώ
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 11:22:33 μμ »
knaison
αν διάβασες τι γράφει ο Μπράτης αναφέρει αυτο ακριβώς που έγραψα κι εγώ  ότι αναμένεται η ψήφιση της κατάργησης της διετίας προκειμένου να  βγάλουν την εγκύκλιο. Αυτό εχθές δεν έγινε. Επισης εγώ δεν έγραψα ότι η ρύθμιση αυτή αφορούσε σε διάταξη του χθεσινού πολυνομοσχεδίου. Είχε ήδη ανακοινωθεί ότι εντός του Νοεμβρίου θα ψηφίζοταν η αλλαγή για τη διετία (και απο το υπουργείο έλεγαν πως εχθές θα ήταν η επίμαχη κατάθεση  και ψήφιση.): http://www.pistos.gr/enhmerwsh/ekklhsiastika/erxontai-to-noembrio-nomosxedio-gia-to-lukeio-katargisi-dietias-stin-organiki-thesi-kai-prosmetrisi-proupiresias-anaplirwtwn

Τώρα gio66
ποτε θα βγει ουδείς πλέον είναι σε θέση να πει με βεβαιότητα. Οι εξελίξεις μας προλαβαίνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2012, 11:41:39 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 08, 2012, 11:24:08 μμ »


Τώρα gio66
ποτε θα βγει ουδείς πλέον είναι σε θέση να πει με βεβαιότητα. Οι εξελίξεις μας προλαβαίνουν.
Δίκιο έχεις bitch...τι ρωτάω τώρα...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 07:32:19 πμ »
Γέλασα πολύ οταν τους είδα στη Βουλή ΟΛΟΥΣ να τρέχουν να σταματήσουν τα μέτρα για τους εκει υψηλόμισθους εργαζόμενους με τους 16 μισθους ετησίως. Κάνανε οτι κάνουμε κι εμεις Απεργία. Αλλα η δική τους κινητοποίηση ήταν για 2-3 ωρες. Δεν χρειάστηκε παραπάνω. Κι ολοι συνέτρεξαν ΟΛΟΙ. Εμείς στεκόμαστε στην ακρη ενος συστήματος που δεν ευνοεί την εκπαίδευση. Εξάλλου τους νέους που σπουδάζουν και θεωρούν "άξιους" τους περιμένουν έξω. Εμεις εδω η αποτυχημένη πλέμπα στου διαόλου τη μανα, περιμενουμε ...μια εγκυκλιο, μια θέση , ενα βουλευτη που θα μεσολαβησει ειδικα εαν εχουμε μεγάλο σοι.
Πως θαθελα να ειμαι ο κύριος με το κουστουμι που αλλαζει το ποτηρακι στους ομιλητες της βουλης!!! Δουλεια με βάθος και ουσία, αντι να με περιχαρακώνουν με την υβρι: Εκπαιδευτικός - και τι κάνει? Μπλα Μπλα μπλα.....και ξυνεται τρεις μηνες τον χρόνο....Αντε να δουμε τι θα αποφασισουν για εμας λοιπον, ποτε πως και εαν της μεταθεσης.
Καλημερα σας

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 09, 2012, 07:22:42 μμ »
Bitch

Πιο κάτω φαίνεται με bold κόκκινο πολύ καλά τι έγραψες και αν αναφέρεσαι στο πολυνομοσχέδιο.


Η εγκύκλιος είναι έτοιμη.
Αναμένεται η ψήφιση του νομοσχεδίου απόψε για την κατάργηση της διετίας και την επάνοδο του ενός έτους υπηρέτησης της οργανικής. Αν αυτό γίνει θα γινουν παράλληλα οι ανάλογες τροποποιήσεις στην εγκύκλιο και θα δημοσιευθεί πάραυτα. Επομένως καλώς εχόντων το πολύ ως το τέλος της εβδομάδας ...habemus Papam.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 12:11:39 πμ »
νομοσχεδίου γράφω όχι πολυνομοσχεδίου , ούτε αναφέρω κάτι για μνημόνιο και τα σχετικά.

Η επίμαχη τροπολογία για την κατάργηση της διετίας σε νομοσχέδιο θα υπεβάλετο. Πώς αλλιώς να το έγραφα δλδ; 

Τεσπά, σημασία έχει ότι πάει κι αυτή η βδομάδα και από εγκύκλιο τίποτα. Από Δευτέρα που λέει κι ο Κιάμος - και βλέπουμε. Καλό βράδυ σε όλους! το ΚΠΓ μας περιμένει το πρωί ακμαίους. Καλή επιτυχία στους υποψήφιους.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 12:32:15 πμ »
νομοσχεδίου γράφω όχι πολυνομοσχεδίου , ούτε αναφέρω κάτι για μνημόνιο και τα σχετικά.

Η επίμαχη τροπολογία για την κατάργηση της διετίας σε νομοσχέδιο θα υπεβάλετο. Πώς αλλιώς να το έγραφα δλδ; 

Τεσπά, σημασία έχει ότι πάει κι αυτή η βδομάδα και από εγκύκλιο τίποτα. Από Δευτέρα που λέει κι ο Κιάμος - και βλέπουμε. Καλό βράδυ σε όλους! το ΚΠΓ μας περιμένει το πρωί ακμαίους. Καλή επιτυχία στους υποψήφιους.

σου αρέσει να παίζεις με τις λέξεις.. με τη λέξη "απόψε" στις 7/11/2012 τι εννοείς? μήπως νομοσχέδιο που δεν ξέρεις πότε θα ψηφιστεί.. καλό θα είναι να παραδέχεσαι και τα λάθη σου καμιά φορά.. καλή είναι και η αυτοκριτική καμιά φορά.

Για την εγκύκλιο ισχύει ότι έγραψα πιο πάνω.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 05:43:40 πμ »
δεν παρακολουθώ ξέρεις την ημερήσια διάταξη της βουλής. Να ζητήσω συγνώμη και γι αυτό;
όταν τόσο από το υπουργείο όσο και ο Προϊστάμενός μου λένε "απόψε" εννοώντας 7/11/2012  εγώ τι θα πρέπει να καταλάβω;
Δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ το λάθος μου αν όντως πρόκειται για λάθος ΜΟΥ. Το συγκεκριμένο δεν είναι δικό μου.
Πάω για το ΚΠΓ. Καλή σου μέρα!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 12:09:53 μμ »
Αστειο ειναι ΚΝΑΙΣΟΝ να εχεις εντοπισει κατι λάθος και να το κάνεις σημαια.H bitch εχει βοηθησει απο εδω μεσα με χιλιους τρόπους, ούτε υπουργος ειναι ουτε στην κυβέρνηση ανηκει. Εδω ο κόσμος χάνεται με τα απιστευτα που λαμβάνουμε και διυλίζουμε τον κωνωπα ενω εχουμε καταπιει την καμηλον. Αυτα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1702
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 10, 2012, 02:16:34 μμ »
Απο το γραφείο που μιλησαμε με το ΥΠΑΙΘΠΑ χθες μας είπαν ότι "τωρα ετοιμάζεται η εγκύκλιος των μεταθέσεων", αλλά δεν ξέρουν πότε θα ανακοινωθεί. Άφησαν να εννοηθεί οτι θα μετακινηθει η ληξη της προθεσμίας κατάθεσης αιτήσεων απο το συνηθισμένο 30 Νοεμβρίου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160740
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.