*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 769231 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #924 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:27:14 μμ »
epistimik
το συγκερκιμένο κομμάτι ειναι copy paste  απο την προηγούμενη εγκύκλιο ( όπως και το κομμάτι στη σελ. 6 που λέει ότι οι οργανικά ανήκοντες σε ΣΜΕΑΕ/ΚΕΔΔΥ πρέπει να υπηρετήσουν 2 χρόνια και όχι 1 )... έχουν γι΄νει λάθη στην εγκύκλιο οπότε απλά ...τα προσπερνάμε!! :) :)

ό,τι να ναι, πραγματικά!!

σε αντίθεση με αυτό που λες στη σελ 6 έρχεται η σελ 32 όπου:
¨3. Δεν απαιτείται η υπηρέτηση της οργανικής τους θέσης αν πρόκειται για μετάθεση από κανονικό σχολείο σε Σ.Μ.Ε.ΑΕ. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ.Tο ίδιο ισχύει και για τους νεοδιοριζόμενους εκπαιδευτικούς, σύμφωνα με τις διατάξεις της παραγράφου 2 του άρθρου 30, του ν. 3848/2010. Αν πρόκειται για μετάθεση από Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ.Δ..Δ.Υ. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή ΚΕ..Δ.Δ.Υ. και από Σ.Μ.Ε.Α.Ε ή ΚΕ.Δ.Δ.Υ. σε κανονικό σχολείο της ίδιας ή άλλης περιοχής μετάθεσης οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώνουν μέχρι 31-8-2013  ένα (1) έτος υπηρεσίας."

πέεεεερα βρέχει  :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #925 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:32:08 μμ »
Να'σαι καλά, bitch! Και μιας και είσαι εδώ, ξέρεις μληπως αν είναι αναγκαίο για τη συνυπηρέτηση να προσκομίσω τα ένσημα του άντρα μου ή μόνο τη βεβαίωση εργοδότη?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #926 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:36:04 μμ »
epistimik

το εντοπισανε εγκαίρως πάντως, το πρώτο κομμάτι το έγραψε το τμημα Γενικών Μεταθέσεων και ήταν αντιγραφή απο την περσινή εγκύκλιο ενώ το δεύτερο ( και σωστό ) απο το τμήμα ειδικής αγωγής...


Ρωξάνη, αν ο σύζυγος ειναι του ιδιωτικού τομέα θα πρέπιε να προσκομίσεις
βεβαίωση του εργοδότη ότι την τελευταια διετία υπηρετει στην τάδε εταιρεια με έδρα τάδε
τα ένσημα της τελευταιας διετίας
αν υπάρχουν κενά ασφάλισης στα ένσημα αυτά, βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ ότι για αυτο το διάστημα πήρε επίδομα ανεργίας.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #927 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:57:20 μμ »
Δεν καταλαβαινω παντως τι προσπθησαν να αποφυγουν με αυτο το τελευταιο ζητουμενο. Υπήρχαν περιπτωσεις ψευδους δηλωσης  τοπου εργασιας? Και αυτο δεν μπορει να γινει και τωρα?στο φυλλο του Ικα δεν φαινεται ο εργοδοτης, μονο τα ενσημα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #928 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 08:59:36 μμ »
δεν καταθέτεις μόνο τα ένσημα αλλα και την βεβαίωση εργοδότη και νομιζω ότι κάπου φαινεται και ο κωδικος του εργοδότη...αν δεν είναι ίδιος το ψάχνεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #929 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:03:53 μμ »
 Ερωτησεις και απο εμένα, αν μπορειτε παρακαλώ
Τις επιλογές συνεξέτασης συμπληρώνουμε μόνο αν ο συζυγος εργάζεται στο δημόσιο;;
Στα στοιχεια συζύγου  η οργανική θέση αφορά την έδρα εργασίας;
 και η περιοχή μετάθεσης πότε συμπληρώνεται;;
Για τα παιδια απαιτείται πιστοποιητικό οικογεν. κατάστασης;
Στη δηλωση για τα σχολεια
τι βάζουμε στην κύρια σχολική μονάδα;;το σχολειο που υπηρετήσαμε;;

Αποσυνδεδεμένος sophia82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #930 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:10:23 μμ »
Θα το εκτιμούσα αν κάποιος με βοηθούσε στο εξής: έστω ότι έχω προσωρινή τοποθέτηση σε μία περιοχή και θέλω να τοποθετηθώ οριστικά στο Μουσικό Σχολείο της ίδιας περιοχής. Τι αίτηση πρέπει να υποβάλω σε αυτή την περίπτωση; Η ειδικότητά μου είναι ΠΕ03. 

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #931 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:13:40 μμ »
Θα το εκτιμούσα αν κάποιος με βοηθούσε στο εξής: έστω ότι έχω προσωρινή τοποθέτηση σε μία περιοχή και θέλω να τοποθετηθώ οριστικά στο Μουσικό Σχολείο της ίδιας περιοχής. Τι αίτηση πρέπει να υποβάλω σε αυτή την περίπτωση; Η ειδικότητά μου είναι ΠΕ03.
Πρέπει να κάνεις αίτηση μετάθεσης για Μουσικό Σχολείο, το συγκεκριμένο εν προκειμένω εφόσον έχει οργανικό κενό στην ειδικότητά σου.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #932 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:15:11 μμ »
Ντορέα

συνεξέταση συμπληρώνεις μόνο αν ο σύζυγος ειναι επισης εκπαιδευτικός ίδιας βαθμίδας και επιθυμείτε οι αιτήσεις μετάθεσης να εξεταστούν απο κοινού. Αυτό σημαίνει ότι ή παίρνουν και οι δύο μετάθεση ή δεν παίρνει κανένας απο τους δύο ( έστω και αν ο ένας εκ των δύο έχει αρκετά μόρια για να πιάσει μετάθεση)

οργανική θέση αφορά στην εργασία του συζύγου αν ειναι δημόσιος υπάλληλος ( πχ εφοριακός, τελωνειακός, διοικητικός κτλ )

η περιοχήμετ άθεσης συζύγου αφορά την έδρα εργασιας του ( πχ δυτικής αττικής, αχαϊας, Α κυκλάδων)

για τα παιδιά απαιτειται πιστοπ. οικογ. κατάστασης

κύρια σχολική μονάδα ειναι η μονάδα εκείνη που είτε έκανες όλο σου το ωράριο είτε τοποθετήθηκες αρχικά και στη συνέχεια διατέθηκες για συμπλήρωση σε άλλη σχολική μονάδα.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #933 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:36:28 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση: αν κάποιος θέλει να κάνει τα χαρτιά του για 1η φορά για μουσικά σχολεία είναι ανάγκη να υποβάλει όλες τις πράξεις ανάληψης εφόσον τα προηγούμενα χρόνια υπέβαλλε κάθε χρόνο αίτηση μετάθεσης και όλη η διδακτική του προυπηρεσία είναι καταχωρισμένη κανονικά στο σύστημα;;;ευχαριστώ
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #934 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 09:48:12 μμ »
@df478

οι πράξεις ανάληψης για την συγκεκριμένη αίτηση είναι ζωτικής σημασίας καθώς πρέπει να υπολογισθούν επακριβώς τα διαστήματα. Ειναι κρίσιμο το στοιχεια να ειναι ακριβή.

το edata αν είχε ενημερωθεί πληρως και κυρίως σωστά θα ήταν ιδανικό... αλλά δεν έχεις ιδέα τι βλέπουμε κατά καιρούς.... Το πλέον απλό ας πούμε ειναι να έχει μετατεθει κόσμος που δεν είχε θεμελιώσει δικαιωμα μετάθεσης και δεν ανήκε σε ειδική κατηγορία...
έχει μερικά default που ειναι εντελώς λάθος. Πχ βγάζει την οργανικη ως default  και υπάρχει κόσμος πουδεν μπαινει καν στον κόπο να το αλλάξει ανάλογα σε απόσπαση, διάθεση, θητεία κτλ. Δε φταιει το data  σαφώς, αλλά οι χιειριστές του ωστόσο αν η default επιλογή ήταν κενό ενδεχομένως, τέτοια "χοντρά" κομμάτια να είχαν καταχωριστεί σωστά...

Αν δεν έχεις πράξεις ανάληψεις κ έχεις αποφάσεις του πυσδε που σε τοποθετεί είναι το ίδιο πράγμα έτσι;


Παιδιά μια ερώτηση: αν κάποιος θέλει να κάνει τα χαρτιά του για 1η φορά για μουσικά σχολεία είναι ανάγκη να υποβάλει όλες τις πράξεις ανάληψης εφόσον τα προηγούμενα χρόνια υπέβαλλε κάθε χρόνο αίτηση μετάθεσης και όλη η διδακτική του προυπηρεσία είναι καταχωρισμένη κανονικά στο σύστημα;;;ευχαριστώ

Την ίδια απορία είχα κ εγώ κ ναι πρέπει να τις υποβάλλεις. (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2013, 09:51:52 μμ από df478 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #935 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:14:43 μμ »
οι αποφάσεις του ΠΥΣΔΕ ναι, σε καλύπτουν - εκει όμως αναγράφουμε την ημερομηνία πράξης του ΠΥΣΔΕ που μπορεί να διαφέρει απο την ημερομηνία πράξης ανάληψης.

οι πράξεις ανάληψης που συνυποβάλλονται με την αίτηση μετάθεσης για Μουσικό διαβιβαζονται μαζί με όλα τα υπόλοιπα στο ΥΠΑΙΘΠΑ για την τελικη κρίση απο την καλλιτεχνική επιτροπή. Και προφανώς την επικύρωση την κάνει το σχολείο και όχι η ΔΔΕ καθώς το πρωτότυπο ( το πρακτικό δλδ) το έχει το σχολείο και όχι εμείς στις ΔΔΕ. Άρα δεν μπορούμε να πάρουμε τα έγγραφα απο τον φάκελό σας και να τα θεωρήσουμε και να τα στείλουμε εμείς στο υπουργείο. Αν το κάναμε τοτε το προσωπικό σας μητρώο θα έμενε κενό οποτε και πάλι θα έπρεπε να φέρετε νέες επικυρωμένες πράξεις ανάληψης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #936 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:31:15 μμ »
Συγγνώμη, αλλά έχω μπερδευτεί, θα προσκομίσουμε επικυρωμένα αντιγραφα ανάληψης υπηρεσίας από πρακτικά σχολείων, ή τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας μας από τις ΔΔΕ όσοι ήμασταν αναπληρωτές και κάνουμε για πρώτη φορά αίτηση για μετάθεση;
Και για τον πρώτο χρόνο του μόνιμου διορισμού πάλι την ανάληψη από το πρακτικο του σχολείου ή την ημερομηνια ανάληψης στη ΔΔΕ;
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #937 στις: Ιανουάριος 21, 2013, 10:36:32 μμ »
οι πράξεις ανάληψης μόνιμης υπηρεσιας είναι βασικές για τις αιτησεις στα μουσικά σχολεια ( αν και βέβαια γίνονται δεκτές και οι αποφάσεις τοποθέτησης)

για τον χρόνο ως αναπληρωτές αρκούν οι βεβαιώσεις προϋπηρεσιας ( χωρίς να απαγορεύονται οι πράξεις ανάληψης.)

για τον πρωτο χρονο διορισμού θέλει και την πράξη ανάληψης στην ΔΔΕ και αυτή στο σχολείο ( εκτός και αν ήσασταν σε άδεια οποτε θέλετε την πράξη ανάληψης στη ΔΔΕ)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160747
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 399
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.