*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 769199 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2590 στις: Ιούνιος 11, 2013, 07:27:47 μμ »
Ας συνεχίσουμε "εμείς" με ατελείωτες σελίδες στο μικρόκοσμο μας. Η πρώτη πρόβα τζενεράλε συντελείτε αυτή τη στιγμή με ένα άλλο δημόσιο αγαθό αυτό της ενημέρωσης. Όποιος από μας τούτη την ώρα κοιτά να βγάλει χολή για τα άσχημα της ΕΡΤ ξεχνά πως πριν από λίγο καιρό παίζονταν το ίδιο έργο για εμάς. Μην ανησυχείτε έρχεται και η δική μας σειρά...

Μπράβο λοιπόν εσείς που θα πάρετε για φέτος μετάθεση κι όχι απόλυση - διαθεσιμότητα (sic). Όταν κλείσει σε μια νύχτα και τα σχολειά σας πάλι Μπράβο θα πω....

http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Lyrics&act=details&song_id=31879

@mat

εντελώς φιλικά τα παραπάνω, αν πάλι σε πειράζουν τα σβήνω. Μετάθεση δεν πήρα γιατί δεν ζήτησα και είμαι και στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και από τις ειδικότητες που πρόκειται να απολύσουν - όπως λες...αλλά αντικαταθλιπτικά φίλη μου δεν κάνω το χατήρι κανενός να πάρω. ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που πήραν μετάθεση και ΜΠΡΑΒΟ και σε αυτούς που θα πάρουν. Μετά το τελευταίο μήνυμα σου εγώ δεν συνεχίζω αυτή την συζήτηση. Τα είπες όλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2013, 07:35:48 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:29 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2591 στις: Ιούνιος 11, 2013, 07:42:04 μμ »
Μη σβηστεί τίποτα φίλε. Να καταλάβεις  (όχι μόνο εσύ) θα ήθελα για μια στιγμή μόνο πως ότι συμβαίνει γύρω μας, αφορά πρώτα εμάς και μετά τους άλλους.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2592 στις: Ιούνιος 11, 2013, 11:27:00 μμ »
Μη σβηστεί τίποτα φίλε. Να καταλάβεις  (όχι μόνο εσύ) θα ήθελα για μια στιγμή μόνο πως ότι συμβαίνει γύρω μας, αφορά πρώτα εμάς και μετά τους άλλους.

Aν ποτέ καταλάβουμε..... θα ειναι φοβαμαι πολυ αργα!
Βαρεθηκα την χαρουμενη χολη οταν ολα "διορθώνονται". και σε μας εγινε, θυμαστε;
Ευπειθως αναφέρω!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2593 στις: Ιούνιος 12, 2013, 12:05:21 πμ »
Επαναλαμβάνω το επίμαχο κείμενο

Οταν και δημοσιογράφοι της ΕΡΤ με αμφιβόλου αξίας πτυχία μου έκαναν πόλεμο είτε μέσω της ΕΡΤ είτε μέσω γνωστών τους σε άλλα sites για να σώσουν το τομάρι τους ε τότε  για τους συγκεκριμένους ένα έχω να πω όπως έστρωσαν ας κοιμηθούν. Ας ρωτήσουν συναδέλφους τους που έκαναν τράμπα μεταξύ ΣΚΑΙ, ΜΕΓΚΑ και ΕΡΤ για το τι έγινε.Για τους άλλους λυπάμαι για κάποιους που άξιζαν και δεν φίλησαν κατουρημένες ποδιές...

Λέμε κάτι διαφορετικό;
Είδατε το ύφος των Δημοσιαγράφων της ΕΤ3 για την επιστράτευση. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;
Αυτά για το ποιος καταλαβαίνει και ποιος όχι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:29 »

Αποσυνδεδεμένος cyanesky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανεβάστε τα πανιά, κατεβάστε τα κουπιά...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2594 στις: Ιούνιος 12, 2013, 06:01:08 πμ »
Περιμενωντας τις μεταθεσεις....εχω αηδιασει....απο χθες το απογευμα παρακολουθω πραγματικα με ναυτια αυτο που συμβαινει στη χωρα μας και αισθανομαι ενα καψιμο στο λαιμο...εχω Δακρυα και Θυμο. Πρωτα με ολους αυτους που σαν να μισουν τη χωρα μου θελουν να εξαλειψουν τη μνημη...θελουν να κανουν τους μαθητες μου να γουσταρουν μονο τατιανες, ελεονορες, να μην ξερουν τον Μανο, να φοβουνται τον πριγκιπα Κεμαλ. Καταλαβαινω τωρα οτι αυτοι που ειναι πια οι κυβερνωντες τη μισουν τη χωρα μου. Δεν εχουν καμμια σχεση με το τοπο αυτο, δεν εχουν μυρισει τα καλοκαιρια του, δεν εχουν ερωτευτει, δεν ξερουν τι ειναι η χωρα μου...γιαυτο και κανουν οτι μπορουν ωστε να γινει η χωρα μου αοσμη, νωθρη, ανευρη, ξεπεσμενη, οπως μαλλον πρεπει να ειναι οι καρδιες τους. Εχω επισης νευρα με ολους εσας (συγχωρεστε μου το δευτερο πλυθηντικο οσοι μπορειτε) που μιζερα, μικροψυχα, και κοντοφθαλμα αντι να ανυψωθειτε και να δειτε την εικονα καθαρα, μενετε ανθρωπαρια, σφαζετε συναδελφους σας και σφαζεστε. Ναι η ερτ ειχε προβληματα, ναι οι καθηγητες και η εκπαιδευση εχει προβληματα, ναι η υγεια εχει προβληματα, ναι ναι ναι...ομως η διαιρεση τα κανει ολα χειροτερα. Σταματα να σερνεσαι επιτελους...ερτ δεν ειναι ουτε οι περιεργες προσληψεις, ουτε η κακοδιαχειρηση κ οι σπαταλες. Ειναι αλλα πραματα που αν δε μπορεις απο μονος σου να τα βαλεις στο μυαλο σου τοτε μαλλον κανεις δε θα μπορεσει να σοτα βαλει. Αντιστοιχα και στη παιδεια και αλλου. 
Δε με νοιαζει ρε φιλε να απολυθω...πραγματικα δε με νοιαζει...ενα πιατο φαι θα εχω κ ενα μολυβι κ χαρτι να ζωγραφισω η να γραψω κατι.  Αυτο που με νοιαζει ειναι οτι δε βλεπω κανενα απο αυτους που θα με απολυσουν, να το κανουν απο αγαπη για το τοπο μας...

Αποσυνδεδεμένος aeipolis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2595 στις: Ιούνιος 12, 2013, 08:13:29 πμ »
+++++
(και) γι' αυτό μου αρέσει αυτός ο χώρος, εννοώ κυρίως το σχολείο, εδώ θα συναντήσεις πνευματικούς ανθρώπους, θα ακούσεις μία -ανώτερη- σκέψη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2013, 08:15:30 πμ από aeipolis »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2596 στις: Ιούνιος 12, 2013, 09:40:25 πμ »

Διαβάζοντας αυτά τα όμορφα που γράφετε, σωστά κατά τα άλλα,  στα τελευταία μηνύματα δεν μπορώ να μη θυμηθώ και κάποια μηνύματα "πνευματικών" ανθρώπων που εξέφραζαν την επιθυμία να διωχθούν οι παλαιότεροι για να μπουν οι νεώτεροι συνάδελφοι. Οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος giaponezos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2597 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:44:32 πμ »
Ρε παιδιά, το θέμα αυτού του forum είναι οι ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ!...
Δε λέω, σημαντικότατο και το θέμα της ΕΡΤ, αλλά νομίζω ότι έχει άλλο σημείο το pde όπου μπορεί κανείς να σχολιάσει.
Μπήκα να δω νέα για τις μεταθέσεις και πήγα πίσω τρεις σελίδες για να βρω κάτι σχετικό!...

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2598 στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:51:59 πμ »
μεταθέσεις?
πλεοναζουμε στην επικρατεια
απολυσεις; δεν γινονται; παντα υπαρχει ο τροπος

Αποσυνδεδεμένος steliou15

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2599 στις: Ιούνιος 12, 2013, 12:54:53 μμ »
Το υπουργείο έστειλε χτες στο ΚΥΣΔΕ τα κενα. Τωρα γίνεται συνεδρίαση αλλά οι μεταθέσεις θα συζητηθούν μάλλον αύριο. Οι μεταθέσεις θα γίνουν με τις εκτιμησεις των περιφερειακών και θα ειναι ελάχιστες αφού ελάχιστα ειναι και τα κενα που έχουν βγει με βάση τις εκτιμήσεις των περιφερειακών. Το ΚΥΣΔΕ θα πιέσει να γίνουν περισσότερες ..
Θα γίνουν και μεταθέσεις ειδικών κατηγοριών οι οποίες θα ειναι αρκετές.
Υπομονή μέχρι αύριο ..

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2600 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:13:27 μμ »
Πάντως Πληροφορικής και Γυμναστές μην περιμένετε να πάρει κανείς μετάθεση. Υπεράριθμοι σε όλη την Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2601 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:15:25 μμ »
και οι φιλόλογοι μια από τα ίδια... :(

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2602 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:25:34 μμ »
...και οι μαθηματικοί μια από τα ίδια... :(

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #2603 στις: Ιούνιος 12, 2013, 01:29:41 μμ »
Το υπουργείο έστειλε χτες στο ΚΥΣΔΕ τα κενα. Τωρα γίνεται συνεδρίαση αλλά οι μεταθέσεις θα συζητηθούν μάλλον αύριο. Οι μεταθέσεις θα γίνουν με τις εκτιμησεις των περιφερειακών και θα ειναι ελάχιστες αφού ελάχιστα ειναι και τα κενα που έχουν βγει με βάση τις εκτιμήσεις των περιφερειακών. Το ΚΥΣΔΕ θα πιέσει να γίνουν περισσότερες ..
Θα γίνουν και μεταθέσεις ειδικών κατηγοριών οι οποίες θα ειναι αρκετές.
Υπομονή μέχρι αύριο ..
ποιες είναι οι ειδικές κατηγορίες; Και θα μετατεθούν χωρίς να υπάρχουν οργανικά κενά;Και μετά δε θα μπορούν να βγουν υπεράρθμοι για να πάρουν υποχρεωτική μετάθεση; Και θα βγει υπεράριθμος κάποιος που δεν είναι ειδική κατηγορία;
Γενικότερα τι ισχύει φέτος με τις ειδικές κατηγορίες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160740
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 426
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.