*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2995932 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την απάντηση! Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω που αναφέρεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, αν κάποιος είχε κάνει ένσταση για τα ΣΔΕ έπρεπε να είχε βάλει την υπογραφή του;
Έχει κάνει κανείς ένσταση στους προσωρινούς πίνακες να μας πληροφορήσει;

Οσο έμπειρος και να είσαι τελικά μια φορά θα την πατήσεις. Ναι θέλει υπογραφή. Παρά το γεγονός ότι το δικό μου θέμα ήταν καθαρά δικό τους λάθος αφού δεν καταμέτρησαν μήνες ολόκληρους αναπλήρωσης αφού δεν αναγράφονταν ώρες στη βεβαίωση ενώ είχα στείλει υπεύθυνη δήλωση περι 21 ωρών υποχρεωτικό ωράριο αναπληρωτή, περίμενα την απάντηση για αυτό και πήρα το σοκ της ανυπόγραφης ένστασης. Τεράστια βλακεία μου το παραδέχομαι, εκείνη τη μέρα είχα τόσα νεύρα όσο δε περιγράφονται, το όνομά μου ήταν εκτυπωμένο στη θέση της υπογραφής αλλά δεν πέρασε καν από το μυαλό μου να βάλω με στυλό. Αυτοί προτιμούν δηλαδή να μη διορθώσουν το λάθος τους. Αλλά δε πειράζει, το πάθημα γίνεται μάθημα. Αν έχετε κάτι να μου προτείνετε , θα το εκτιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος eftychia112

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
kane enstash stoys oristikous pinakes.exeis dikaiomai.rota kai dikigoro

Αποσυνδεδεμένος AmElIe25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορέις να κάνεις ιεραρχική προσφυγή που όμως η απόφαση βγαίνει σε 3 μήνες και θα πρέπει να δώσεις και παράβολο 200ευρώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κατά πως φαίνεται από τα πρακτικά ενστάσεων που αναρτήθηκαν..ναι. Δεν θυμάμαι να υπήρχε σχετική διευκρίνηση στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πάντως. Υπήρχαν πολλά κενά, όπως για την κατάταξη της β ανάθεσης και των δ.υ.

Για τους Δημόσιους.Υπαλλήλους αναφέρεται στην προκήρυξη ότι μπαίνουν στο τέλος... Μάλιστα σε ένσταση υποψήφιας αναφέρει η επιτροπή.. Βάση Υ. Α. Τοποθετουνται στο τέλος... Στη β ανάθεση βέβαια δε λέει τίποτα ούτε η προκήρυξη,  ούτε η νομοθεσία που διέπει τα ΣΔΕ ότι προηγείται η Α. Σε ένσταση που έγινε η επιτροπή ενώ στη Δ, Υ λέει ότι βάση Υ.Α μπαίνουν στο τέλος στην υποψήφια της Β απλά τη λέει προηγούνται οι Α,  χωρίς καμία τεκμηρίωση.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Όπως τα διαβάζω στο internet, ιεραρχική προσφυγή κάνεις στον ιεραρχικά ανώτερο φορέα όταν θέλεις να ακυρωθεί η πράξη. Εγώ θέλω να απευθυνθώ στην ίδια επιτροπή για να κάνει τροποποίηση-διόρθωση στους τελικούς και επαναλαμβάνω όπως τα διαβάζω στο internet αυτό λέγεται αίτηση θεραπείας, θα μπορούσαμε να το πούμε αυτό ένσταση στους τελικούς ίσως;Οι δικηγόροι δεν πολυασχολούνται γιατί αυτές οι περιπτώσεις δεν φτάνουν στα δικαστήρια. Επίσης δεν ξέρω αν σε αυτή την περίπτωση ξαναστέλνεις δικαιολογητικά.

Ερώτηση προς πρώην αναπληρωτές πλήρους ωραρίου: Σε σας την μέτρησαν κανονικά την προϋπηρεσία? Τι βεβαιώσεις καταθέσατε ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2014, 11:27:30 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για τους Δημόσιους.Υπαλλήλους αναφέρεται στην προκήρυξη ότι μπαίνουν στο τέλος...

Μπορεί να μου διαφεύγει..ωστόσο μπορείς να παραθέσεις το εν λόγω κομμάτι της προκύρηξης;

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Μπορεί να μου διαφεύγει..ωστόσο μπορείς να παραθέσεις το εν λόγω κομμάτι της προκύρηξης;

Δεν υπάρχει τέτοια αναφορά.

Αποσυνδεδεμένος constantinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, αν κάποιος είχε κάνει ένσταση για τα ΣΔΕ έπρεπε να είχε βάλει την υπογραφή του;
Έχει κάνει κανείς ένσταση στους προσωρινούς πίνακες να μας πληροφορήσει;

που κατέθεσες την αίτησή σου; αν πήρες αριθμό πρωτοκόλλου μπορεί και να το «σώσεις»...

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει τέτοια αναφορά.

Έχεις δίκιο σε παλιότερη το έλεγε http://www.ein.gr/images/2012-10-02/20121002-pr-oromisth.pdf

Οι δημόσιοι υπάλληλοι κατατάσσονται στο τέλος του πίνακα επιλογής και
προκειμένου να αναλάβουν εργασία υποχρεούνται να προσκομίσουν άδεια
άσκησης ιδιωτικού έργου από την υπηρεσία τους

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κατά πως φαίνεται από τα πρακτικά ενστάσεων που αναρτήθηκαν..ναι. Δεν θυμάμαι να υπήρχε σχετική διευκρίνηση στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πάντως. Υπήρχαν πολλά κενά, όπως για την κατάταξη της β ανάθεσης και των δ.υ.

Για τους Δημόσιους.Υπαλλήλους αναφέρεται στην προκήρυξη ότι μπαίνουν στο τέλος... Μάλιστα σε ένσταση υποψήφιας αναφέρει η επιτροπή.. Βάση Υ. Α. Τοποθετουνται στο τέλος... Στη β ανάθεση βέβαια δε λέει τίποτα ούτε η προκήρυξη,  ούτε η νομοθεσία που διέπει τα ΣΔΕ ότι προηγείται η Α. Σε ένσταση που έγινε η επιτροπή ενώ στη Δ, Υ λέει ότι βάση Υ.Α μπαίνουν στο τέλος στην υποψήφια της Β απλά τη λέει προηγούνται οι Α,  χωρίς καμία τεκμηρίωση.

Έχεις δίκιο σε παλιότερη το έλεγε

ακριβώς..ούτε για τους δ.υ ούτε για β ανάθεση ούτε τίποτε!Επίσης, ενώ στην προκύρηξη αναφερόταν ρητά πως ανυπόγραφες αιτήσεις απορρίπτονται, δεν έλεγε το ίδιο για τις ενστάσεις!

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είχε κανείς νεότερα για πληρωμές????

Αποσυνδεδεμένος mar_nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
τηλεφώνησα πριν 2-3 μέρες και μου είπαν ότι η ομάδα έργου εργάζεται πάνω στις πληρωμές, είναι πολλοί οι άξονες κτλ... και μιλάμε μόνο για γενάρη-φλεβάρη..
όταν της είπα ότι πέρυσι αρχές μαίου είχαμε πληρωθεί ως κ το μάρτη μου είπε ότι εξαρτάται από την χρηματοδότηση κ κάτι τέτοια... υπομονή ουφ..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160543
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 674

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.