*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 298185 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:10:28 μμ »
Το να ζητα καποιος να δραστηριοποιηθει αμεσα και αποτελεσματικα ενας ολοκληρος κλαδος χιλαδων αδιοριστων ειναι ρομαντικο και ελπιδοφορο αλλα επιτρεψτε μου να πω ουτοπικο. Αυτα δε γινονται με επανασταση απο ενα φορουμ .


Αγαπητέ όλα τα επαναστατικά κινήματα και οι προσωπικές διαμαρτυρίες στο πέρασμα των αιώνων ξεκίνησαν από ένα ή δύο "γραφικά" (για την πλειοψηφία) άτομα........Πολλά μπορούν να γίνουν από λίγα άτομα κι όχι απαραίτητα οργανωμένα....Αλίμονο αν υποτιμάς τις δυνάμεις των προσώπων......Καλό σας απόγευμα...και σαν ρομαντική στηρίζω το όνειρο για 1300 αναπλρωτές φιλολόγους για φέτος .........
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:15:06 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:16 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:14:36 μμ »
σημειωτεον:ακομη και οι γραφιστες εκπαιδευτικοι εχουν συλλογο κι οχι εμεις!συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη αλλα αυτα τα γραφω οχι επειδη γκρινιαζω αλλα επειδη σε αυτη τη χωρα συνεχως γκρινιαζουμε και εναποθετουμε τις ευθυνες στους πολιτικους ξεχνοντας πως εμεις πρωτα ειμαστε υπευθυνοι για ο,τι συμβαινει.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:20:51 μμ »
δε διαφωνω με ο,τι λετε αλλα εχω μια ενσταση: οι συλλογοι που αναφερατε δεν εχουν ως στοχο το διορισμο. Συλλογος Φιλολογων υπαρχει οπως και συλλογος αναπληρωτων. Αυτο που ζηταμε εδω ειναι κατι πολυ συγκεκριμενο. Να αρθουν τα εμποδια, οι τρικλοποδιες και να διοριστουμε οσοι γινεται περισσοτεροι. Αυτο μαλιστα με οριζοντα το χειμωνα. Ειναι ευκαιριακο και μολις καποιος διοριζεται τα ξεχνα ολα, πιστεψτε με .αλλωστε ολοι το εχουμε ξαναδει το εργο

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 05:27:26 μμ »
Μου προσεφεραν κι εμένα 11ωρο στην Λήμνο χωρίς να μπρούν να μου εγγυηθούν οτι θα με κρατήσουν!

Πόσα μόρια περίπου είχατε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:16 »

Αποσυνδεδεμένος kstak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:12:16 μμ »
21 μόρια έχω,,εσυ?
.....

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 08:49:16 μμ »
κινδυνευοντας να γινω κουραστικη εως κ γραφικη....Αριστο εχεις κανενα νεο για τον αριθμο,αν οχι νεο ποια ειναι η εκτιμηση σου;;;;;[σε ρωταω γιατι νομιζω πως εισαι η φωνη της λογικης κ μ αρεσουν οι αισιοδοξοι ανθρωποι που δεν χανουν ποτε το χιουμορ τους!!!!!]

... Ακόμη και αυτοί ... κάποτε το χάνουν.

Οι Β/θμιες έλαβαν διορία έως Τετάρτη να στείλουν τα κενά. Έως τότε δεν υφίσταται νούμερο.
Η πρόβλεψή μου υπάρχει από το καλοκαίρι, ποικιλοτρόπως διατυπωμένη και, θαρρώ, τεκμηριωμένη: συνολικές κλήσεις αναπληρωτών στα επίπεδα του 2007 (1242). Νομίζω, με μια άξια λόγου τρίτη φάση πριν τις εκλογές ή, έστω, αμέσως μετά, ή πρόβλεψή μου θα μοιάζει περισσότερο - από ποτέ - υλοποιήσιμη.
Άλλωστε, τα κενά που ακούγονται είναι πρωτόγνωρα.

Το απαράδεκτο κι εντελώς άδικο για κάποιους φέτος, μεταξύ των οποίων και για μένα, είναι η διαφορά πολιτικής, ως προς την κλήση ωρομισθίων, ανάμεσα στις Β/θμιες ...  ;D :o ???

Κι ένα σχόλιο για όποια διεκδίκηση: καλό είναι όποιος έχει κάτι στο μυαλό του να μην το αναμασά, διαρκώς και κουραστικά, για τους υπόλοιπους, αλλά να φροντίσει να το υλοποιήσει ... Ιδού η Ρόδος (που είναι εξαίσια επιλογή και γι' ... αναπλήρωση!), ιδού και το π......, με το συμπάθιο!

Ευτυχής προμεσονύκτια εξέλιξη γιατον ισόβειο Έλληνα πρωταθλητή ...  ;) Άγιε μου Πέτρο, κάνε ένα ακόμη θαύμα σου, γι' απόψε.

Τα σέβη μου ...  8) 8) 8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 09:23:17 μμ »
μονο κ μονο για να ταλαιπωριομαστε,
ταξιδια,μετακομισεις, διαβασματα, προσληψεις,ολα ταυτοχρονα και ενα μυαλο στην τσιτα...
 :) :D :) ;D :o :P :P :P
και μεις να πρεπε να  8) 8) για να αντεξουμε
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος ltn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 09:52:07 μμ »
Συναδελφοι, καλησπερα!Ειμαι απο αλλο κλαδο αλλα επειδη σας παρακολουθω κ ειστε πολυ ενημερωμενοι, εχω μια ερωτηση για σας.
Αν σε μια πολη του νομου('Α) προσληφθει αναπληρωτης και μετα τις αποσπασεις αδειασει θεση σε αλλη πολη του νομου (επισης 'Α) αυτος ο αναπληρωτης εχει δικαιωμα να παει στην αλλη πολη? Θεωρειται αποσπαση αυτο?

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:05:00 μμ »
Αριστο σ ευχαριστω για την απαντηση!!!!!!!!σε διαβαζω κ επιστρεφει η καταπιεσμενη αισιοδοξια μου!!!!!!!να σαι καλα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:10:50 μμ »
apospasi den to les.kalipsi kalitera...
borei vevaia na voleuei ton anapliroti, an exei kana provlima igeias
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος ltn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:18:33 μμ »
apospasi den to les.kalipsi kalitera...
borei vevaia na voleuei ton anapliroti, an exei kana provlima igeias

παντως εννοεις οτι γινεται απο ό,τι κατάλαβα. Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος vorios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:22:15 μμ »
Συναδελφοι, καλησπερα!Ειμαι απο αλλο κλαδο αλλα επειδη σας παρακολουθω κ ειστε πολυ ενημερωμενοι, εχω μια ερωτηση για σας.
Αν σε μια πολη του νομου('Α) προσληφθει αναπληρωτης και μετα τις αποσπασεις αδειασει θεση σε αλλη πολη του νομου (επισης 'Α) αυτος ο αναπληρωτης εχει δικαιωμα να παει στην αλλη πολη? Θεωρειται αποσπαση αυτο?

Το ΠΥΣΔΕ έχει τη δυνατότητα αυτή να το κάνει (κάλυψη αναγκών της υπηρεσίας) αλλά δε βλέπω το λόγο γιατί να το κάνει και να έρθει σε αντιπαράθεση με τους διευθυντές για έναν αναπληρωτή (προς Θεού μην εκλειφθεί ως μειωτικό) και να μη περιμένει την επόμενη φάση αναπληρωτών για να καλυφθεί η θέση. Άλλωστε θεωρητικά πάντα παίρνεις απόσπαση εφόσον δε δημιουργείται πρόβλημα στην υπηρεσία (λέμε τώρα...). Απόσπαση λογίζεται όταν υπηρετείς σε διαφορετικό σχολείο από αυτό της οργανικής σου.

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:31:26 μμ »
αφού οι αναπληρωτές δεν έχουν οργανική δε νομίζω να λέγεται απόσπαση αυτό...κάτι σε αμοιβαία ανταλλαγή αναπληρωτών μου κάνει...ή απλά συνεννοείσαι με τη δευτεροβάθμια αν συντρέχει λόγος και στο κενό που θα προκύψει βάζουν εσένα και στη θέση σου τον νέο...
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος ltn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:36:03 μμ »
Ευχαριστω πολυ παιδια! Επειδη εγω ειμαι ο νεος (ελπιζω δηλαδη) αναπληρωτης, δεν με συμφερει να γυρισει στην πολη ο παλιος. 'Οπως μου τα λετε θα με φανε οι δρομοι... Και παλι ευχαριστω όμως, καλα αποτελεσματα σε ολους σας!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160464
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 837
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.