*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 278362 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2030 στις: Μάιος 15, 2013, 11:44:34 μμ »
http://www.protothema.gr/article/?aid=278839

Αναστολή των κινητοποιήσεων των καθηγητών προτείνει το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ .....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:34 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2031 στις: Μάιος 15, 2013, 11:44:50 μμ »
Συνάδελφε gvasilis διαμαρτύρομαι!
Σε ποιο μήνυμά μου διέκρινες θράσος?
Σε ποιο μήνυμά μου διέκρινες έλλειψη σεβασμού προς την αγωνία των Συναδέλφων Αναπληρωτών?

Το μόνο που έκαναν ήταν να επισημάνω ότι το Δ.Σ. της ΟΛΜΕ πρότεινε "απεργία στα χαρτιά", πρόταση την οποία ενέκρινε η συντριπτική πλειοψηφία των εκπαιδευτικών.
Απλή επισήμανση.

Υ.Γ. Η παράθεση έγινε για όσους πίστευαν ( φευ: απατηλά) ότι υπάρχει "εκ του ασφαλούς επανάσταση".
Είμαι σίγουρος πως κατάλαβες ότι δεν αναφερόταν σε εσένα προσωπικά ( δεν θα μπορούσε άλλωστε. Θα ήταν άδικο και παράταιρο)
Είμαι ευέξαπτος λόγω της αναισθησίας των μόνιμων βολεμένων (βυσματικά και μη) συναδέλφων (προσωρινά) μου. Τώρα πάνω κάτω μου φταίνε όλα, και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος President_Leventis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2032 στις: Μάιος 15, 2013, 11:45:32 μμ »
Αρα? το μονο πραγμα που μπορουμε να απαιτησουμε πλεον ειναι αξιοκρατικες απολυσεις? γιατι υποθετω αυτος ο σκοπος της αξιολογησης. Να ειναι καπως αξιοκρατικο (λεμε τωρα, λες και ο ασεπ ακομα και αν ειναι αδιαβλητος ειναι συστημα επιλογηςτων ικανοτερων) οχι πλεον το συστημα προσληψεων αλλα το συστημα απολυσεων. Ειχα μιλησει τεσσαρα χρονια πριν γι αυτο, οτι θα ερθει η στιγμη που ο ασεπ δε θα κανει πλεον προσληψεις αλλα απολυσεις
Συναδελφε στο εξωτερικο υπαρχουν πολυ προχωρημενα και αξιοκρατικα συστηματα αξιολογησης.Δε ξερω αν σε εχει απασχολησει το θεμα η τα βλεπεις ολα στο χωρο μας σωστα,εγω προσωπικα το χω ψαξει και εχω προβληματιστει αρκετα.Νομιζω οτι σαν εκπαιδευτικος θα πρεπει να με νοιαζει η ποιοτητα διδασκαλιας συμφωνεις;

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2033 στις: Μάιος 15, 2013, 11:46:26 μμ »
Το απόλυτο ξεγύμνωμα!

http://www.902.gr/eidisi/neolaia-paideia/17190/oi-paremvaseis-sti-synedriasi-ton-proedron-ton-elme-horis-tsipa-o

Μετά την ΠΑΣΚ, τη ΔΑΚΕ και τη Συνεργασία που κατέβασαν πρόταση για αναστολή της απεργίας, η εκπρόσωπος των Παρεμβάσεων στο ΔΣ της ΟΛΜΕ Αγγελική Φατούρου, έκανε την εξής -αποκαλυπτική για το ρόλο των Παρεμβάσεων - δήλωση κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης των προέδρων των ΕΛΜΕ:
«Στις γενικές συνελεύσεις συμμετείχαν 20.000 εκπαιδευτικοί. Οι 13.000 περίπου υπερψήφισαν την πρόταση της  ΟΛΜΕ. Απ'αυτούς οι 10.000 για το γαμώτο και 3.000 αποφασισμένοι να κάνουν απεργία που είναι μουτζαχεντίν. Συνεπώς δεν υπάρχουν όροι να πάμε σε απεργία. Επειδή όμως δεν μπορεί να μην γίνει και τίποτα, προτείνω την Παρασκευή να απεργήσουν 500 συνδικαλιστές. Οι επιτηρητές να πάνε κανονικά στα εξεταστικά κέντρα και οι υπόλοιποι που δεν εμπλέκονται στη διαδικασία των πανελλαδικών να πραγματοποιήσουν συλλαλητήρια έξω από τα εξεταστικά κέντρα χωρίς να υπάρχουν απεργιακές φρουρές έξω από τα εξεταστικά κέντρα».

Δηλαδή οι Παρεμβάσεις έκαναν καθαρό ότι σε τίποτα δεν διαφέρουν απο την ΠΑΣΚ, την ΔΑΚΕ και την Συνεργασία. Εκαναν ξανά καθαρό ότι εξαρχής πίστευαν ότι δεν υπήρχαν προϋποθέσεις για να γίνει η απεργία. Η τελική τοποθέτησή τους κάνει καθαρό ότι έχουν τεράστιες ευθύνες γιατί επιδίωξαν να σύρουν τον κλάδο σε μια απεργία που οι ίδιοι δεν είχαν καν διάθεση να την υπερασπίσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:34 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2034 στις: Μάιος 15, 2013, 11:47:15 μμ »
\Καλά ρε PA, είσαι αναπληρωτής; Δεν θυμάμαι
Αυτό ελπίζω να σου λέει κάτι για ασφάλεια.
Επίσης διακρίνω και αρκετό θράσος.
Σε ένα μήνα εγώ θα είμαι το αφεντικό σου

Κορυφαίο :D! Θα είμαστε μέσα στους 1500000 ανέργους δηλαδή τα αφεντικά των δημοσίων υπαλλήλων.

΄΄Συνάδελφοι΄΄ τι πάθατε και λυσσάξατε για να ηττηθούμε και τώρα θριαμβολογείτε;

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2035 στις: Μάιος 15, 2013, 11:47:44 μμ »
Ας δούμε λίγο ρεαλιστικά τα πράγματα. Στην συνάντηση της ΟΛΜΕ με τον υπουργό , λίγο πριν από όσα κωμικοτραγικά ακολούθησαν, είχε πάει και μία μικρή αντιπροσωπεία αναπληρωτών. Ζήτησε 1 από αυτούς να παραστεί στην συνάντηση να εκθέσει κάποια πράγματα. Η ΟΛΜΕ αρνήθηκε. Στην συνάντηση λοιπόν αυτή ( απουσίαζε ο Παπαχρήστος ) , κάποια στιγμή ο υπουργός ρωτά : θέλω να πάρω κάποιους μόνιμους φέτος σε βασικές ειδικότητες , αλλά δεν έχω τον τρόπο. Τι προτείνετε; Η ΟΛΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ για αυτό. Άλλα ήρθαμε να συζητήσουμε απάντησε. Βασικό μέλημα , βλέποντας ότι το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο , ήταν εξαρχής ένα . Να μην μετακινούνται σε μακρινές αποστάσεις οι μόνιμοι. Αυτό θυμηθείτε το , ότι θα επιτευχθεί σε μεγάλο βαθμό. Όπως για αρκετές περιοχές , δεν θα υλοποιηθεί κατά γράμμα το +2 στην αύξηση ωραρίου. Θα μπει ένα πλαφόν μίνιμουν ωρών για ωράριο πλήρες , λόγω γεωγραφικών κριτηρίων και πάπαλα. Τώρα στα αστικά κέντρα με κοντινά σχολεία , εννοείται ότι θα ισχύσουν κανονικά τα πράγματα. Αποτέλεσμα:  Οι ελάχιστοι πλέον αναπληρωτές , θα τρέχουν - γιατί αυτό θα έχει απομείνει πλέον - σε απομακρυσμένες περιοχές, ουσιαστικά αυτοί θα έχουν πληρώσει το μάρμαρο στον πολύ μεγαλύτερο βαθμό , οι συνδικαλιστές θα έχουν πουλήσει λίγες μαγκιές , έβγαλαν τους θούρειους και τις κορώνες τους , αλλά ξέροντας  ήδη ότι είναι κοντά στις βασικές τους επιδιώξεις και κάποια στιγμή θα βρούν και μια ηρωική έξοδο και θα ηρεμήσουμε. Δείτε τα χάλια σήμερα: με πολύ μεγάλες πλειοψηφίες για απεργία οι πρόεδροι των ΕΛΜΕ στο Τιτάνια για την συνέλευση και ξαφνικά 3 παρατάξεις αλλάζουν το τροπάρι. Τυχαίο ; Δεν νομίζω. Παραφράζω ένα παλιό τραγούδι του Πανούση: συνδικάτα κόμματα , όλο φρουφρου και αρώματα. Έτσι τα αντιλαμβάνομαι φίλοι και φίλες του σάιτ αυτού τα πράγματα. Δεν ξέρω αν οι αρκετά υπολογίσιμες σε όγκο χθεσινές συνελεύσεις και οι αποφάσεις τους με τις πολύ μεγάλες πλειοψηφίες θα  αλλάξουν κάτι. Θα δείξει. Χαιρετώ.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2036 στις: Μάιος 15, 2013, 11:47:55 μμ »
http://www.enikos.gr/politics/144758,Panoyshs:Na_apostrateytei_o_ypPaideias.html

Πανούσης:Να αποστρατευτεί ο υπ.Παιδείας

Aίσθηση προκάλεσε η δήλωση του βουλευτή της ΔΗΜΑΡ Γιάννη Πανούση ο οποίος εξέφρασε τη διαφωνία του με την επιστράτευση των εκπαιδευτικών και είπε ότι πρέπει να "αποστρατεύονται" οι υπουργοί Παιδείας που παίρνουν τέτοιες αποφάσεις.

Μιλώντας στο "Radio Marconi 96,1 F.M." του Βόλου ο κ. Πανούσης τόνισε: "Δε μπορεί να λειτουργήσει το εκπαιδευτικό σύστημα με ταπεινωμένο καθηγητή και ταπεινωμένος δεν είναι από το ζήτημα του μισθού μόνο, είναι του ρόλου και είναι και του τρόπου. Άρα λοιπόν είναι πολύ κακιά πολιτική σημειολογία η επιστράτευση".

"Όταν επιστρατεύεις τους δασκάλους, να αποστρατεύεις τους υπουργούς Παιδείας που βγάζουν τέτοιες αποφάσεις και που προκαλέσαν σε μεγάλο βαθμό, το υπουργείο Παιδείας, αυτή την κρίση, αυτή τη στιγμή. Άρα λοιπόν είναι λάθος, εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα να το πω ότι είναι λάθος η επιστράτευση", ανέφερε χαρακτηριστικά.

Και συνέχισε: "Εγώ καταλαβαίνω, όχι το δίωρο, κανείς δεν μιλάει για το δίωρο, καταλαβαίνω την αιφνίδια και βίαιη αλλαγή της ζωής τους με αυτά τα συστήματα, το αν δεν συμπληρώνεις τις ώρες, να βρίσκεσαι ξαφνικά στην Έδεσσα ή σε ένα νησί. Απλώς πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να εξηγήσουμε τί είναι ο διάλογος. Αν δεν καταλαβαίνει το υπουργείο τί είναι ο διάλογος, πρέπει να το βάλουμε να το καταλάβει.

"Θεωρώ ότι είναι πολύ κακιά εικόνα αυτή, ταπεινωμένος δάσκαλος, εξαγριωμένος δάσκαλος, ένα υπουργείο που κρύβεται ως προς τον δημόσιο διάλογο, αλλά κάνει αυτή την πολύ αρνητική σημειολογία, δηλαδή τον κακό συμβολισμό της επιστράτευσης... Το ζήτημα δεν είναι τυπικό, είναι ουσιαστικό. Ωραία, θα γίνουν εξετάσεις, θα τελειώσουν οι εξετάσεις και θα πάμε μετά στα σχολεία ή θα ξεκινήσουν τον Σεπτέμβρη. Με ποιό κλίμα πας να ξεκινήσεις; Ποιά είναι η επόμενη μέρα δηλαδή; Ωραία, έγιναν οι εξετάσεις και οι δάσκαλοι έχασαν τη "σύγκρουση". Αυτό τι σημαίνει, ποιός κέρδισε;", πρόσθεσε ο βουλευτής της ΔΗΜΑΡ.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2037 στις: Μάιος 15, 2013, 11:49:37 μμ »
Συνάδελφοι μήπως θα πρέπει να καταργήσουμε αυτό το θέμα αφού έγινε επίταξη;

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2038 στις: Μάιος 15, 2013, 11:52:27 μμ »
Αν δεν κλάψουν με μαύρο δάκρυ  τώρα οι μόνιμοι για τούς αναπληρωτες που θα χαθούν ας σκεφτούν τι επεται  μετά.....
Μ ια ακόμα  δίωρη αύξηση του χρόνου και .........

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2039 στις: Μάιος 15, 2013, 11:52:40 μμ »
μα όχι μόνο αυτό,έσπασε και η απεργία στην ψηφοφορία..Τώρα δηλαδή εμείς πρέπει να κάνουμε τους έκπληκτους;;
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2040 στις: Μάιος 15, 2013, 11:53:49 μμ »
Έλα μου ντε;;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2041 στις: Μάιος 15, 2013, 11:55:24 μμ »
Ας δούμε λίγο ρεαλιστικά τα πράγματα. Στην συνάντηση της ΟΛΜΕ με τον υπουργό , λίγο πριν από όσα κωμικοτραγικά ακολούθησαν, είχε πάει και μία μικρή αντιπροσωπεία αναπληρωτών. Ζήτησε 1 από αυτούς να παραστεί στην συνάντηση να εκθέσει κάποια πράγματα. Η ΟΛΜΕ αρνήθηκε. Στην συνάντηση λοιπόν αυτή ( απουσίαζε ο Παπαχρήστος ) , κάποια στιγμή ο υπουργός ρωτά : θέλω να πάρω κάποιους μόνιμους φέτος σε βασικές ειδικότητες , αλλά δεν έχω τον τρόπο. Τι προτείνετε; Η ΟΛΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ για αυτό. Άλλα ήρθαμε να συζητήσουμε απάντησε. Βασικό μέλημα , βλέποντας ότι το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο , ήταν εξαρχής ένα . Να μην μετακινούνται σε μακρινές αποστάσεις οι μόνιμοι. Αυτό θυμηθείτε το , ότι θα επιτευχθεί σε μεγάλο βαθμό. Όπως για αρκετές περιοχές , δεν θα υλοποιηθεί κατά γράμμα το +2 στην αύξηση ωραρίου. Θα μπει ένα πλαφόν μίνιμουν ωρών για ωράριο πλήρες , λόγω γεωγραφικών κριτηρίων και πάπαλα. Τώρα στα αστικά κέντρα με κοντινά σχολεία , εννοείται ότι θα ισχύσουν κανονικά τα πράγματα. Αποτέλεσμα:  Οι ελάχιστοι πλέον αναπληρωτές , θα τρέχουν - γιατί αυτό θα έχει απομείνει πλέον - σε απομακρυσμένες περιοχές, ουσιαστικά αυτοί θα έχουν πληρώσει το μάρμαρο στον πολύ μεγαλύτερο βαθμό , οι συνδικαλιστές θα έχουν πουλήσει λίγες μαγκιές , έβγαλαν τους θούρειους και τις κορώνες τους , αλλά ξέροντας  ήδη ότι είναι κοντά στις βασικές τους επιδιώξεις και κάποια στιγμή θα βρούν και μια ηρωική έξοδο και θα ηρεμήσουμε. Δείτε τα χάλια σήμερα: με πολύ μεγάλες πλειοψηφίες για απεργία οι πρόεδροι των ΕΛΜΕ στο Τιτάνια για την συνέλευση και ξαφνικά 3 παρατάξεις αλλάζουν το τροπάρι. Τυχαίο ; Δεν νομίζω. Παραφράζω ένα παλιό τραγούδι του Πανούση: συνδικάτα κόμματα , όλο φρουφρου και αρώματα. Έτσι τα αντιλαμβάνομαι φίλοι και φίλες του σάιτ αυτού τα πράγματα. Δεν ξέρω αν οι αρκετά υπολογίσιμες σε όγκο χθεσινές συνελεύσεις και οι αποφάσεις τους με τις πολύ μεγάλες πλειοψηφίες θα  αλλάξουν κάτι. Θα δείξει. Χαιρετώ.
Ευχαριστούμε.
Αυτά!

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2042 στις: Μάιος 15, 2013, 11:55:40 μμ »
\Καλά ρε PA, είσαι αναπληρωτής; Δεν θυμάμαι
Αυτό ελπίζω να σου λέει κάτι για ασφάλεια.
Επίσης διακρίνω και αρκετό θράσος.
Σε ένα μήνα εγώ θα είμαι το αφεντικό σου

Κορυφαίο :D! Θα είμαστε μέσα στους 1500000 ανέργους δηλαδή τα αφεντικά των δημοσίων υπαλλήλων.

΄΄Συνάδελφοι΄΄ τι πάθατε και λυσσάξατε για να ηττηθούμε και τώρα θριαμβολογείτε;

Για να γνωρίσει συνάδελφε κάποιος την ΤΙΜΗ της ήττας, θα πρέπει πρώτα να πολεμήσει στο πεδίο της μάχης ( Εκεί που έχει απώλειες και όχι βεβαιότητες).

Τότε η ήττα είναι τιμή, και οι πληγές στο στήθος μετάλλια!

Υ.Γ. Στους οπαδούς της "εκ του ασφαλούς επαναστάσεως" ( Οι οπαδοί της είναι οι χειρότεροι "εχθροί" της πραγματικής επανάστασης. Χειρότεροι από τους αντιδραστικούς: Τους αντεπαναστάτες) νομίζω ότι χρειάζεται μία συμβουλή: http://db.tt/NncmtL2v
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2013, 12:13:07 πμ από PA »
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2043 στις: Μάιος 15, 2013, 11:57:47 μμ »
Ζητάς συμπαράσταση από σωματεία συλλόγους και δε συμμαζεύεται.Την έχεις.Και τελικά αφήνεις τους συμπαραστάτες μόνους για να αποδείξεις σε όσους ακόμα δεν το είχαν καταλάβει πως το σύστημα είσαι εσύ με μάσκα που δε σε κρύβει πια ούτε και σε μάτια κλειστά..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160738
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 404
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.