*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 277289 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #154 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:38:07 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:48 »

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #155 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:39:27 μμ »
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κι εγώ μάλωνα με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν αντιδρούσαμε πριν την ψήφιση του 3438. Έχει κανένα νόημα να το λύσουμε τώρα το ζήτημα γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα. Μπορεί κάλλιστα να μεταφερθεί σε άλλο θέμα για να γίνει εκτενέστερη συζήτηση εντός θέματος.

Μα για να διορθώσουμε το όποιο λάθος, θα πρέπει πρώτα να το αναγνωρίσει η πλειοψηφία μας συνάδελφε!
Και η πλειοψηφία μας επανεκλέγει διαρκώς αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση του νομοθετικού πλαισίου που τώρα υλοποιείται!

Άρα η λύση είναι να καθίσουμε στα αυγά μας ή καλύτερα να πνίξουμε την αντίδραση αυτών που ετεροχρονισμένα ξύπνησαν.
Ωραία ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.
Τώρα μπορούμε να δούμε πώς και αν θα αντιδράσουμε πριν απολύσουν 15.000 από έμας και άλλους τόσους αναπληρωτές δεν τους ξαναδιορίσουν για τα επόμενα 5 χρόνια;

Συνάδελφε ας καταλάβουμε πρώτα τι λάθη κάναμε, πότε και γιατί, και μετά ας προσπαθήσουμε να τα διορθώσουμε.
Πρώτα καταλαβαίνουμε τι λάθος κάναμε, μετά σχεδιάζουμε στρατηγικές ανάσχεσης του λάθους, και μετά προσπαθούμε.
Κανείς δεν μπορεί να διορθώσει κάτι που το θεωρεί σωστό.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #156 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:39:52 μμ »
"Απεργία στις Πανελλαδικές"
"Αύξηση ωραρίου"
"Μεταθέσεις 2013"

Σεμινάριο: Πώς τινάζεις τα θέματα ενός φόρουμ στον αέΡΑ...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #157 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:41:23 μμ »
Να σου πω κάτι ΡΑ .Οι περισσότεροι εκλεγέντες από τις ΕΛΜΕ (γιατί υπάρχουν άλλες που δεν έχουν γίνει εκλογές ) είναι από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ (ποσοστό 85-25 )αν θυμάμαι καλά ...εκτός αν μου είπαν ψέματα ..Τι περιμένεις να ψηφισουν αυτοί ;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:48 »

Αποσυνδεδεμένος pe19.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #158 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:42:21 μμ »
"Απεργία στις Πανελλαδικές"
"Αύξηση ωραρίου"
"Μεταθέσεις 2013"

Σεμινάριο: Πώς τινάζεις τα θέματα ενός φόρουμ στον αέΡΑ...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #159 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:43:07 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .
αποφασισμένοι είμαστε, απλά μερικοί ανησυχούμε για την έκβαση γιατί βλέπουμε το μάταιο κάποιων πραγμάτων, προσωπικά πιστεύω πολύ ότι το  σωστό timing είναι παράγοντας επιτυχίας σε όλους τους τομείς ;)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #160 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:44:32 μμ »
Να σου πω κάτι ΡΑ .Οι περισσότεροι εκλεγέντες από τις ΕΛΜΕ (γιατί υπάρχουν άλλες που δεν έχουν γίνει εκλογές ) είναι από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ (ποσοστό 85-25 )αν θυμάμαι καλά ...εκτός αν μου είπαν ψέματα ..Τι περιμένεις να ψηφισουν αυτοί ;;;

Οι εκπρόσωποι των κομμάτων συνάδελφε, είναι εκπρόσωποι κομμάτων. χωρίς να έχει καμία πρακτική σημασία τα κόμματα που εκπροσωπούν.....

Ο εκπρόσωπος του εκάστοτε κόμματος, εκπροσωπεί το κόμμα του και όχι τον κλάδο, την εκπαίδευση και το λειτούργημά μας.
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #161 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:45:20 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .

Πρέπει οπωσδήποτε να μάθουμε τι ώρα θα συνεδριάσει η ολμε την Τρίτη, και όσοι μπορούν να πάνε εκεί.
Πρέπει να βρεθούν εκεί περισσότεροι από τα κομματικά στελέχη που θα πάνε για να τους κάνουν πλάτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 11:48:44 μμ από trekto »
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #162 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:45:47 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .
αποφασισμένοι είμαστε, απλά μερικοί ανησυχούμε για την έκβαση γιατί βλέπουμε το μάταιο κάποιων πραγμάτων, προσωπικά πιστεύω πολύ ότι το  σωστό timing είναι παράγοντας επιτυχίας σε όλους τους τομείς ;)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Γεια στο στόμα σου" συνάδελφε!!!
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #163 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:48:39 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .

Πρέπει οπωσδήποτε να μάθουμε τι ώρα θα συνεδριάσει η ολμε την Τρίτη, και όσοι μπορούν να πάνε εκεί.

Συνάδελφοι η ΟΛΜΕ αποτελείται από αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση αυτών που υποτίθεται ότι εμείς δεν θέλουμε ( ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΗΚΑΝ από την πλειοψηφία μας γι' αυτήν την στάση τους!).
Δεν βλέπετε την αντίφαση?
Να τους πούμε τι?
Αφού η πλειοψηφία τους ψήφισε ακριβώς γι' αυτήν  την στάση τους ( για το ότι βοήθησαν δηλαδή την θεσμοθέτηση αυτών που εμάς δεν μας αρέσουν έτσι)!!!
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #164 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:51:18 μμ »
Ωραία αυτό το καταλάβαμε ...και για αυτό ΛΕΜΕ ότι οι περισσότερες ΕΛΜΕ αποτελούνται από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ !!!

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #165 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:52:08 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .

Πρέπει οπωσδήποτε να μάθουμε τι ώρα θα συνεδριάσει η ολμε την Τρίτη, και όσοι μπορούν να πάνε εκεί.

Συνάδελφοι η ΟΛΜΕ αποτελείται από αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση αυτών που υποτίθεται ότι εμείς δεν θέλουμε ( ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΗΚΑΝ από την πλειοψηφία μας γι' αυτήν την στάση τους!).
Δεν βλέπετε την αντίφαση?
Να τους πούμε τι?
Αφού η πλειοψηφία τους ψήφισε ακριβώς γι' αυτήν  την στάση τους ( για το ότι βοήθησαν δηλαδή την θεσμοθέτηση αυτών που εμάς δεν μας αρέσουν έτσι)!!!


Δεν τους ψήφισε η πλειοψηφία.

Την ώρα που θα συνεδριάσουν την ξέρεις;
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #166 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:52:13 μμ »
Επειδή ήμουν στην Ολμε σήμερα (μια από τις ελάχιστες αναπληρώτριες ) η απόφαση θα παρθεί την Τρίτη που μας έρχεται για άμεση κινητοποίηση .Τώρα τι μορφή θα έχει αυτή ,δεν ξέρω .Η αλήθεια είναι ότι συζητούσαν πολλά σενάρια .Πάντως τους βλέπω αποφασισμένους τους μόνιμους .

Πρέπει οπωσδήποτε να μάθουμε τι ώρα θα συνεδριάσει η ολμε την Τρίτη, και όσοι μπορούν να πάνε εκεί.

Συνάδελφοι η ΟΛΜΕ αποτελείται από αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση αυτών που υποτίθεται ότι εμείς δεν θέλουμε ( ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΗΚΑΝ από την πλειοψηφία μας γι' αυτήν την στάση τους!).
Δεν βλέπετε την αντίφαση?
Να τους πούμε τι?
Αφού η πλειοψηφία τους ψήφισε ακριβώς γι' αυτήν  την στάση τους ( για το ότι βοήθησαν δηλαδή την θεσμοθέτηση αυτών που εμάς δεν μας αρέσουν έτσι)!!!

Ρα, όποιος  θέλει μπορεί να πάει, ευκαιρία να γνωρίσει τους μπροστάρηδες του αγώνα του κλάδου (αφού σήμερα δεν τους συνάντησε στην πολυκοσμία της συγκέντρωσης ;))
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #167 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:53:14 μμ »
Ωραία αυτό το καταλάβαμε ...και για αυτό ΛΕΜΕ ότι οι περισσότερες ΕΛΜΕ αποτελούνται από ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ !!!

Γιατί συνάδελφε?
Το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι κόμματα?
Είναι!
Και οι δικοί τους κομματικοί εκπρόσωποι, θα εκπροσωπούν τα κόμματά τους ( και όχι τον κλάδο).
Τα ονόματα μας πειράζουν?
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160036
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.