*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 277319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2142 στις: Μάιος 24, 2013, 07:44:32 μμ »
Συνάδελφοι η τ. Υπουργός κ. Α. Διαμαντοπούλου, προφανώς προσπαθεί με το 0, "κάτι" που θα μπορούσε να πάρει σε εκλογές κάνοντας δικό της κόμμα, να έχει την ευκαιρία να "τρυπώσει" σε κάποιον κομματικό πυρήνα που θα μπορούσε να εκλέξει βουλευτές.
Η ελπίδα, πεθαίνει πάντα τελευταία ( Αν και τώρα "την πάτησε για τα καλά" όπως φαίνεται. Δεν σας κρύβω δε, ότι ήταν τέτοια η "φάπα" που έφαγε το κόμμα της - περί αυτού επρόκειτο - που εγώ προσωπικά "δεν το πίστευα στα μάτια μου". Ήταν μια "ευχάριστη" -για μένα-έκπληξη, την οποία όμως δεν περίμενα σε τέτοια έκταση).

Υπενθυμίζω όμως, ότι κατά την περίοδο Οκτώβριος 2009-Οκτώβριος 2011, είχε την ποιο "ήρεμη" Υπουργική θητεία που έχει κάνει κάποιος Υπουργός Παιδείας κατά την περίοδο της Μεταπολίτευσης ( Τουλάχιστον από πλευράς εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας και πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης).
Ενώ θεσμοθετούσε την αλλαγή των εργασιακών σχέσεων των εκπαιδευτικών "επί τα χείρω", η ανοχή και η έμμεση ( τουλάχιστον) υποστήριξη που απήλαυσε, ήταν άνευ προηγουμένου.

Αυτό θα πρέπει πάντα να το θυμόμαστε ως κλάδος, μια και η συνειδητοποίηση του γεγονότος αλλά και των λόγων που συνέβη αυτό, θα αποτελέσει την αρχή μιας μακράς περιόδου αυτοκριτικής που πρέπει να κάνουμε ώστε να έχουμε ελπίδα να βγούμε κάποτε ( μετά από πολύ καιρό φυσικά) από τον βούρκο στον οποίο μπήκαμε ( με δική μας ευθύνη - αναφέρομαι στην πλειοψηφία μας - κατά κύριο λόγο).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2013, 07:46:20 μμ από PA »
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:21:26 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2143 στις: Μάιος 24, 2013, 09:18:06 μμ »
Το σύνολο ( πρακτικά) της κοινής γνώμης που μας πληρώνει ( είναι "το αφεντικό μας" δηλαδή), θα ήταν πολύ ευχαριστημένο αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-2 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο.


Δεν είναι το σύνολο. Κάποιοι καταλαβαίνουν, τους άλλους προκατειλημμένους δεν τους έχουμε ανάγκη. Και αφού τους θεωρείς αφεντικά μας, αυτούς που διδάσκουμε και διαπαιδαγωγούμε τα παιδιά τους, μπορεί να είναι ευχαριστημένοι αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-8 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο. Ε και;

Υγ. "Φάπα" δεν έφαγε μόνο το ΠΑΣΟΚ, "φάπα" έφαγε και η τ. Υπουργός κ. Α. Διαμαντοπούλου και μάλιστα μεγαλοπρεπή, κάτι που αναιρεί όσα συχνά επαναλαμβάνεις με ή χωρίς ευκαιρία.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2144 στις: Μάιος 24, 2013, 10:16:12 μμ »

Το σύνολο ( πρακτικά) της κοινής γνώμης που μας πληρώνει ( είναι "το αφεντικό μας" δηλαδή), θα ήταν πολύ ευχαριστημένο αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-2 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο.


Δεν είναι το σύνολο. Κάποιοι καταλαβαίνουν, τους άλλους προκατειλημμένους δεν τους έχουμε ανάγκη. Και αφού τους θεωρείς αφεντικά μας, αυτούς που διδάσκουμε και διαπαιδαγωγούμε τα παιδιά τους, μπορεί να είναι ευχαριστημένοι αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-8 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο. Ε και;

Υγ. "Φάπα" δεν έφαγε μόνο το ΠΑΣΟΚ, "φάπα" έφαγε και η τ. Υπουργός κ. Α. Διαμαντοπούλου και μάλιστα μεγαλοπρεπή, κάτι που αναιρεί όσα συχνά επαναλαμβάνεις με ή χωρίς ευκαιρία.
http://www.zougla.gr/politiki/article/anatropi-sto-politiko-skiniko
Στο επόμενο ερώτημα οι πολίτες καλούνται να εκτιμήσουν τη στάση της κυβέρνησης ως προς τις κινητοποιήσεις των εκπαιδευτικών λίγο πριν την έναρξη των Πανελλαδικών εξετάσεων. Είναι προφανές από τις απαντήσεις πως οι πολίτες είναι απολύτως σχεδόν μοιρασμένοι ως προς τις εκτιμήσεις τους. Έτσι το 47% εκτιμά πως η Κυβέρνηση ενήργησε λανθασμένα ενώ το 46% θεωρεί πως ενήργησε σωστά.
Συναφές και το επόμενο ερώτημα που αφορά την επιστράτευση των εκπαιδευτικών. Το 47% των ερωτηθέντων απαντά πως διαφωνεί με την επιστράτευση, το 44% πως συμφωνεί ενώ το 5% δηλώνει πως αδιαφορεί για το ζήτημα.

γιατί όταν λέμε όλοι ΔΕΝ εννοούμε όλοι!

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2145 στις: Μάιος 24, 2013, 11:39:43 μμ »

Το σύνολο ( πρακτικά) της κοινής γνώμης που μας πληρώνει ( είναι "το αφεντικό μας" δηλαδή), θα ήταν πολύ ευχαριστημένο αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-2 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο.


Δεν είναι το σύνολο. Κάποιοι καταλαβαίνουν, τους άλλους προκατειλημμένους δεν τους έχουμε ανάγκη. Και αφού τους θεωρείς αφεντικά μας, αυτούς που διδάσκουμε και διαπαιδαγωγούμε τα παιδιά τους, μπορεί να είναι ευχαριστημένοι αν υποχρεωνόμασταν να πάμε στα σχολεία μας 8-8 τον Ιούλιο και τον Αύγουστο. Ε και;

Υγ. "Φάπα" δεν έφαγε μόνο το ΠΑΣΟΚ, "φάπα" έφαγε και η τ. Υπουργός κ. Α. Διαμαντοπούλου και μάλιστα μεγαλοπρεπή, κάτι που αναιρεί όσα συχνά επαναλαμβάνεις με ή χωρίς ευκαιρία.
http://www.zougla.gr/politiki/article/anatropi-sto-politiko-skiniko
Στο επόμενο ερώτημα οι πολίτες καλούνται να εκτιμήσουν τη στάση της κυβέρνησης ως προς τις κινητοποιήσεις των εκπαιδευτικών λίγο πριν την έναρξη των Πανελλαδικών εξετάσεων. Είναι προφανές από τις απαντήσεις πως οι πολίτες είναι απολύτως σχεδόν μοιρασμένοι ως προς τις εκτιμήσεις τους. Έτσι το 47% εκτιμά πως η Κυβέρνηση ενήργησε λανθασμένα ενώ το 46% θεωρεί πως ενήργησε σωστά.
Συναφές και το επόμενο ερώτημα που αφορά την επιστράτευση των εκπαιδευτικών. Το 47% των ερωτηθέντων απαντά πως διαφωνεί με την επιστράτευση, το 44% πως συμφωνεί ενώ το 5% δηλώνει πως αδιαφορεί για το ζήτημα.

γιατί όταν λέμε όλοι ΔΕΝ εννοούμε όλοι!

μαλιστα..αυτη η δημοσκοπηση μας αρεσει δηλαδη..κατι αλλες που βγαζανε κατι 75% υπερ της επιστρατευσης ηταν απο τα παπαγαλακια του Αλαφουζου και του Μπομπολα και ηταν στημενες ...ο Τριανταφυλλοπουλος μαλλον θεωρειται ταρζαν οχι παπαγαλος...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2013, 11:41:49 μμ από steven_seagal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:21:26 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2146 στις: Μάιος 25, 2013, 03:22:03 πμ »

Ωραία. Σε κάποιους δεν άρεσε η πρώτη δημοσκόπηση σε σένα δεν αρέσει η δεύτερη. Ποια είναι η διαφορά;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2147 στις: Μάιος 25, 2013, 12:06:50 μμ »
τα δυο μετρα και δυο σταθμα...

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2148 στις: Μάιος 25, 2013, 12:30:23 μμ »
τα δυο μετρα και δυο σταθμα...
καθόλου δυο μέτρα και δυο σταθμά ,ακόμη και ένα 25% του λαού να κατανοούσε από την αρχή τις θέσεις των καθηγητών-γιατί στην πορεία πολλοί περισσότεροι προστέθηκαν-αφαιρεί το επιχείρημα περί "του συνόλου πρακτικά των πολιτών".

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2149 στις: Μάιος 25, 2013, 01:00:09 μμ »
τα δυο μετρα και δυο σταθμα...

Εγώ δεν έχω σχολιάσει ποτέ δημοσκόπηση και συμφωνώ με τον evants ότι μπορεί να υπάρξει μεταστροφή, όμως κι εσύ κάνεις αυτό που κατακρίνεις, με άλλο τρόπο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2150 στις: Μάιος 25, 2013, 01:08:36 μμ »
λαθος εγω δεν χαρακτηρισα κανεναν δημοσιογραφο  ως παπαγαλο,στημενο ,ψευτη κτλ.αν βρεις κατι τετοιο σε σχολιο μου να το αναφερεις .και αποδεχομαι τα αποτελεσματα ολων των δημοσκοπησεων ασχετως αν μου αρεσουν η οχι...το θεμα με την τελευταια δημοσκοπηση δεν ειναι οτι δεν μου ειναι αρεστο το αποτελεσμα  αλλα οτι καποιοι εμφανιζονται ως υπερμαχοι του θεσμου ενω πριν λιγες μερες τον ειχαν ριξει στα ταρταρα...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2151 στις: Μάιος 25, 2013, 04:25:59 μμ »

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι και αν υπάρχουν είναι πιο αρμόδιοι να σου απαντήσουν οι ίδιοι.
Όμως δεν υπάρχει λάθος διότι δείχνεις την ενόχληση σου για την πρόσφατη δημοσκόπηση και μάλιστα μία μόλις ώρα μετά από τη δημοσίευση της εδώ από το συνάδελφο και κατακρίνεις τους άλλους συνάδελφους που έκαναν το ίδιο. Εκτός αν συμφωνείς κι εσύ ότι το σύνολο των πολιτών είναι εναντίον μας.
Οι δημοσκοπήσεις θα εξακολουθήσουν να γίνονται και να δημοσιεύονται για όσους τις αποδέχονται.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2152 στις: Μάιος 25, 2013, 09:08:26 μμ »

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι και αν υπάρχουν είναι πιο αρμόδιοι να σου απαντήσουν οι ίδιοι.
Όμως δεν υπάρχει λάθος διότι δείχνεις την ενόχληση σου για την πρόσφατη δημοσκόπηση και μάλιστα μία μόλις ώρα μετά από τη δημοσίευση της εδώ από το συνάδελφο και κατακρίνεις τους άλλους συνάδελφους που έκαναν το ίδιο. Εκτός αν συμφωνείς κι εσύ ότι το σύνολο των πολιτών είναι εναντίον μας.
Οι δημοσκοπήσεις θα εξακολουθήσουν να γίνονται και να δημοσιεύονται για όσους τις αποδέχονται.

ξαναλεω η ενοχληση μου δεν ειναι για το αποτελεσμα της δημοσκοπησης  αλλα για την αντιμετωπιση του θεσμου απο αρκετους στο forum..εδω και αρκετες μερες οσες δημοσκοπησεις εβγαιναν ηταν οι δημοσκοπησεις των παπαγαλων ,των ρουφιανων των στημενων που μας προκαλουν γελιο ...κατα συμπτωση ηταν ολες εναντιον μας..και μολις μια εβγαλε καπως θετικα αποτελεσματα ειναι εγκυρη και σωστη .και οι παπαγαλοι αμεσως εξαφανιστηκαν...αν εσυ το θεωρεις ορθη αντιμετωπιση αυτο οκ...εγω ειμαι υπερ της αποψης "εκει που φτυνεις δεν γλυφεις"....

Υ.Γ βεβαια αν προσεξουμε καλυτερα και τα υπολοιπα στοιχεια της δημοσκοπησης το κυβερνον κομμα απο δευτερο κομμα πηγε πρωτο με 7 μοναδες διαφορα απο το δευτερο..ειναι η φθορα που υπεστη φαινεται απο την "χουντικη " αντιμετωπιση του κλαδου

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2153 στις: Μάιος 25, 2013, 09:57:24 μμ »
steven_seagal σύμφωνα με την Ναόμι Κλάιν, Καναδή ακτιβίστρια, είμαστε θύματα του δόγματος του σοκ. Δηλαδή στην δική μας περίπτωση της δημιουργία κρίσης ώστε να αποδεχτεί ο ελληνικός λαός τα μέτρα όπως η μείωση μισθών και εισοδημάτων, αύξηση της ανεργίας και της φτώχειας, κλείσιμο επιχειρήσεων, ιδιωτικοποιήσεις, ξεπούλημα δημοσίων εκτάσεων, μέτρα που σε άλλη περίπτωση δεν θα τα αποδεχόταν ποτέ. Λογική θεωρία αλλά θα μου πεις ότι αυτό αποφάσισαν οι πλούσιοι της γης και δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς...

Ξέρεις πολύ καλά το χρήμα που επενδύεται για να εφαρμοστεί επιτυχώς μία τέτοια πολιτική  αποτελεί γενναίο μερίδιο από την πίτα των νέων δανείων που αυξάνουν επιλέον το δημόσιο χρέος και το οποίο θα κλιθούν να πληρώσουν οι φτωχοί. Αν εγώ ανήκω στους τελευταίους θα πρέπει να χτυπάω και παλαμάκια για τα καμώματα των Μ.Μ.Ε., των δημοσκοπικών εταιριών και όλων των παρατρεχάμενων της κυβέρνησης;

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2154 στις: Μάιος 25, 2013, 10:11:27 μμ »
steven_seagal σύμφωνα με την Ναόμι Κλάιν, Καναδή ακτιβίστρια, είμαστε θύματα του δόγματος του σοκ. Δηλαδή στην δική μας περίπτωση της δημιουργία κρίσης ώστε να αποδεχτεί ο ελληνικός λαός τα μέτρα όπως η μείωση μισθών και εισοδημάτων, αύξηση της ανεργίας και της φτώχειας, κλείσιμο επιχειρήσεων, ιδιωτικοποιήσεις, ξεπούλημα δημοσίων εκτάσεων, μέτρα που σε άλλη περίπτωση δεν θα τα αποδεχόταν ποτέ. Λογική θεωρία αλλά θα μου πεις ότι αυτό αποφάσισαν οι πλούσιοι της γης και δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς...

Ξέρεις πολύ καλά το χρήμα που επενδύεται για να εφαρμοστεί επιτυχώς μία τέτοια πολιτική  αποτελεί γενναίο μερίδιο από την πίτα των νέων δανείων που αυξάνουν επιλέον το δημόσιο χρέος και το οποίο θα κλιθούν να πληρώσουν οι φτωχοί. Αν εγώ ανήκω στους τελευταίους θα πρέπει να χτυπάω και παλαμάκια για τα καμώματα των Μ.Μ.Ε., των δημοσκοπικών εταιριών και όλων των παρατρεχάμενων της κυβέρνησης;

Ναομι Κλαιν...τουλαχιστον εσυ την ανεφερες σωστα οχι οπως το σημαινον πολιτικο προσωπο που την μπερδεψε με την Ναομι Καμπελ.. δεν μπορω να μπω στο μυαλο και στην σκεψη σου για το τι θα κανεις ουτε φυσικα εσυ στο δικο μου..εγω πιστευω οτι πρεπει να αντιμετωπιζουμε κριτικα και οχι προκατειλημμενα τα  ΜΜΕ και δημοσιογραφους και φυσικα οχι αναλογα με τι μας συμφερει και τι οχι ......

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #2155 στις: Μάιος 25, 2013, 10:39:47 μμ »

ξαναλεω η ενοχληση μου δεν ειναι για το αποτελεσμα της δημοσκοπησης  αλλα για την αντιμετωπιση του θεσμου απο αρκετους στο forum..εδω και αρκετες μερες οσες δημοσκοπησεις εβγαιναν ηταν οι δημοσκοπησεις των παπαγαλων ,των ρουφιανων των στημενων που μας προκαλουν γελιο ...κατα συμπτωση ηταν ολες εναντιον μας..και μολις μια εβγαλε καπως θετικα αποτελεσματα ειναι εγκυρη και σωστη .και οι παπαγαλοι αμεσως εξαφανιστηκαν...αν εσυ το θεωρεις ορθη αντιμετωπιση αυτο οκ...εγω ειμαι υπερ της αποψης "εκει που φτυνεις δεν γλυφεις"....

Υ.Γ βεβαια αν προσεξουμε καλυτερα και τα υπολοιπα στοιχεια της δημοσκοπησης το κυβερνον κομμα απο δευτερο κομμα πηγε πρωτο με 7 μοναδες διαφορα απο το δευτερο..ειναι η φθορα που υπεστη φαινεται απο την "χουντικη " αντιμετωπιση του κλαδου

Μπορεί να το ξαναλές αλλά δεν κρύβεις την ενόχληση σου για το αποτέλεσμα της δημοσκόπησης, σε κάθε μήνυμά σου.
Επειδή με ρωτάς κάτι σου απαντώ ότι αν το έκανε ο ίδιος αυτό που περιγράφεις δεν το θεωρώ σωστό. Αλλά δεν το είδα αυτό. Αν το βλέπεις εσύ να το καταδείξεις συγκεκριμένα και όχι με το αόριστο "αρκετοί στο forum".

Υγ. Τα αποτελέσματα μιας δημοσκόπησης, η αξιοπιστία της και κατ`επέκτασιν τα εξαγόμενα συμπεράσματα εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες. Μπορώ να σου πω όμως απλουστευμένα ότι μια αύξηση της διαφοράς μπορεί να οφείλεται είτε στην αύξηση των ποσοστών του πρώτου είτε στη μείωση των ποσοστών του δεύτερου. Αν προσέξουμε λοιπόν ακόμα καλύτερα τα στοιχεία της δημοσκόπησης θα παρατηρήσουμε ότι η αύξηση της διαφοράς οφείλεται στο δεύτερο οπότε το συμπέρασμα σου με την ειρωνική διάθεση είναι άκυρο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160053
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 453
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.