*

Αποστολέας Θέμα: Κουτάκι ή όχι;  (Αναγνώστηκε 19004 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elfstone

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κουτάκι ή όχι;
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 12, 2013, 02:32:21 μμ »
Για να καταλάβω καλά... αν ενδιαφέρομαι για σχολεία της Ρόδου δεν θα υπάρχει φέτος δυνατότητα να τα δηλώσω αποκλειστικά; Θα πρέπει να ρισκάρω να πάω σε οποιοδήποτε νησί των Δωδεκανήσων; Ποιος ο λόγος των προτιμήσεων τότε; Ας υπάρχει μόνο το κουτάκι.

θα πρέπει να βάλεις Νομό Δωδεκανήσου και ναι, το ρισκάρεις να σε πάνε και σε άλλο νησί εκτός του νησιού της Ρόδου. Και εγώ αυτό βάζω μόνο. Φέτος ήμουν πολύ τυχερή και με πήραν στο νομό, αλλά οι θέσεις για το συγκεκριμένο νησί ήταν μετρημένες στα δάκτυλα. Στην τοποθέτηση, βέβαια, μετράνε τα κοινωνικά μόρια. Σκέψου ότι για τον συγκεκριμένο νομό υπάρχουν κάθε φορά 3 τρίτεκνες, οι οποίες έχοντας προτεραιότητα παίρνουν τις 3 θέσεις μέσα στην Ρόδο και μετά άλλοι με 2 παιδιά, ένα παιδί, εντοπιότητα κ.ο.κ. (Για την πρωτοβάθμια αυτά τα στοιχεία.)  Δεν ξέρω, αν ανήκεις στην Δευτεροβάθμια, αλλά κι εκεί, αν προσληφθείς, η τοποθέτηση γίνεται πάλι με βάση κοινωνικά κριτήρια.

Είναι αστείο να έχω ελπίδες γιατί είμαι ΠΕ19, έχω δουλέψει στα ολοήμερα για 6 χρόνια και φέτος θέλω να παρακολουθήσω μεταπτυχιακό στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου. Να πηγαίνω από Λίνδο ή Αρχάγγελο δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά από Κω και Νίσυρο; Ξέρω, πολλά ζητάω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κουτάκι ή όχι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:10:52 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κουτάκι ή όχι;
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 12, 2013, 03:06:05 μμ »
Καταρχάς δεν ξέρουμε ακόμα αν οι νέες περιοχές μετάθεσης θα είναι και αυτές που θα ισχύουν για τους αναπληρωτές.
Παρόλα αυτά, για τα Δωδεκάννησα και τις Κυκλάδες παραμένουν οι περιοχές Α, Β, Γ, Δ (για τη δευτεροβάθμια).
http://www.alfavita.gr/sites/default/files/attachments/epanakathorismos_perioxwn_metathesis_de.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2013, 03:33:05 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Κουτάκι ή όχι;
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:47:34 μμ »
Όσο περνάνε οι μέρες θα πρέπει να οριστικοποιούμε για το αν θα το δηλώσουμε ή όχι!!

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κουτάκι ή όχι;
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:04:57 μμ »
πρώτον για τον πράσινο, πάντα οι περιοχές ήταν ίδιες για αναπληρωτές ή μη. δεύτερον -δυστυχώς- η συντριπτική πλειοψηφία των αιτούντων φέτος θα κάνει αίτηση για το θεαθήναι. και αυτοί που θα πάνε , ετοιμάζουν σάκκους εκστρατείας. άρα υπάρχει δίλλημα τελικά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160550
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 731
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.