*

Αποστολέας Θέμα: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 220984 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1848 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 04:42:25 μμ »
παιδια τα θεματα δεν αποστέλλονται με fax στα σχολεια για να χρειαζεται τηλέφωνο. φυσικά και πρέπει να υπάρχει τηλέφωνο για κάθε περίπτωση αλλά τα θέματα στέλνονται όπως στις πανελλήνιες. κάθε σχολείο έχει κεραία (συνήθως δορυφορική) και τα θέματα έρχονται μέσω κεραίας. όταν γίνεται όμως ένας διαγωνισμός ειδοποιούνται ΔΕΗ, ΟΤΕ οπότε μην ανησυχείτε για διακοπές ρεύματος και τηλεφώνου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:43 »

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1849 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 05:06:46 μμ »
Εγώ έβαλα την ανακοίνωση για να ενημερώσω όχι για να ειρωνευτώ όπως κάνουν κάποιοι κόπανοι.

mariav μη στεναχωριέσαι..εμπεδώθηκε ειδικά αυτές τις μέρες  πως δε γίνεται να διαφωνήσουμε - αν κ ενήλικες κ μάλιστα εκπαιδευτικοι- χωρίς να ειρωνευτούμε κ να μειώσουμε τον άλλο..καθένας κρίνεται απο το ύφος του κ απευθύνεται σ αυτους που χρησιμοποιούν το ανάλογο ύφος με αυτόν...σ αυτούς κ μόνο..

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1850 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 05:18:06 μμ »
Ξεκθαρίζοντας ότι δεν γκρινιάζω ούτε λέω να αναβληθεί ο διαγωνισμός θα ήθελα να σχολιάσω τις δηλώσεις τύπου "ΔΕΝ ΧΩΡΆΕΙ ΆΛΛΗ ΑΝΑΒΟΛΉ". Η εξέταση είχε αναβληθεί μόνο για την προκήρυξη 2Π. Όσο για τους υπόλοιπους της 3Π, μάθαμε ημερομηνία εξέτασης μόλις πριν από 2 εβδομάδες, ενώ είχαμε την βεβαιότητα ότι η εξέταση της 2Π θα προηγηθεί. Αλλά γκρινιάζουμε; ...Δεν γκρινιάζουμε! Πέρα από την πλάκα όχι μόνο στένεψαν τα περιθώρια μας εντελώς απροειδοποίητα αλλά και δημιουργήθηκε το μπάχαλο με τα εξεταστικά κέντρα και την μαζικότατη εσωτερική μετανάστευση προκειμένου να χωρέσουμε όλοι (;;;) στα εξεταστικά κέντρα που προορίζονταν για τους μισούς.
Και αναρωτιέμαι: προς τι τέτοια βιασύνη;
Για αυτούς βέβαια που ήταν να γράψουν τον Δεκέμβριο είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Απλώς υπάρχει και η άλλη πλευρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2009, 05:37:41 μμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος mlks

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1851 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 05:41:01 μμ »
Μηπως γνωριζουμε τι ωρα θα κανει την ανακοινωση ο ΑΣΕΠ αυριο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:47:43 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1852 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 05:41:28 μμ »
Άλλη μια απόδειξη ότι ο διαγωνισμός θα γίνει κανονικά :

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=510&Itemid=119

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να περνάει η ώρα ...

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1853 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 05:52:50 μμ »
Ρε παιδιά εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι καλά ή έχουμε παραφρονήσει τελείως σ'αυτή τη χώρα. Από τη μια βγάζουν ανακοίνωση στα νέα ότι ο διαγώνισμος θα γίνει κανονικά και από την άλλη περιμένουμε άλλη ανακοίνωση αύριο;
Δηλαδή τί, αυτή η ανακοινωση μπορει να λεει ότι ο διαγωνισμος δεν θα γίνει?
Αχ με τουτα κι με εκείνα έχουμε χάσει τον υπνο μας και το διαβασμα μας...

Αποσυνδεδεμένος Vivia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τη διδασκαλία!!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1854 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:02:25 μμ »
Αλλο ενα στοιχειο που μαρτυρει οτι ο διαγωνισμος θα γινει..http://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php?&cm_catid=85&cm_prdid=6669
Καλο διαβασμαααααααααααααα! ::)

Αποσυνδεδεμένος mlks

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1855 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:07:00 μμ »
Ο διαγωνισμος θα γινει κανονικα επειδη το λεει το ΑΣΕΠ.Τι ισχυει μεχρι τωρα ?
Τα μπλοκα στους δρομους εστω τα περισσοτερα.
Τα ΜΜΕ αναλογα με την κομματικη τοποθετηση λενε οτι ανοιγουν ενω αλλα οτι δημιουργουνται νεα.
Ωστοσο κανενα δεν λεει οτι δρομοι ειναι ανοιχτοι.
Θα αποφασισουν λεει αυριο οι αγροτες αυριο τι θα κανουν ? και αμα αποφασισουν συνεχιση?
Ενας φιλος μου απο αγροτικη περιοχη μου ειπε το απλο : εχουν να χασουν κατι οι αγροτες απο την παραμονη στο δρομο.
ΟΧΙ απο οτι φανηκε και οσο περισσοτερο μεινουν τοσο καλυτερα θα ειναι για αυτους.
Θα παμε σε ενα διαγωνισμο οπου επιτηρητες και εξεταζομενοι μπορει να μην εμφανιστουν επικαλουμενοι
μπλοκα και μετα οι αγωγες βροχη. Να με συγχωρειτε αλλα  κατι μου λεει οτι θα γινει της τρελης την ημερα
του διαγωνισμου.

Αποσυνδεδεμένος mellie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια...
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1856 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:15:26 μμ »
Προφανώς και όλοι μας θέλουμε να γίνει ο διαγωνισμός το Σαββατοκύριακο και να τελειώνει αυτή η εκκρεμότητα! Όπως και να το δεις, δεν γίνεται να δίνεις και η ζωή σου να κυλάει στους φυσιολογικούς της ρυθμούς. Θέλουμε να τελειώνουμε και να κοιτάξουμε και άλλα πράγματα τα οποία τώρα έχουνε μείνει πίσω.
Αλλά, προσωπικά, θα ήθελα να δώσω υπό φυσιολογικές συνθήκες και όχι με το άγχος αν θα φτάσουν όλοι οι υποψήφιοι στα εξεταστικά, αν θα υπάρξει πρόβλημα, αν θα δοθούν τα θέματα με μικρή καθυστέρηση κλπ.
Θέλω να πάω στον διαγωνισμό με το δικό μου άγχος μόνο και όχι κουβαλώντας όλη αυτή την ανησυχία και αν η κατάσταση δεν είναι πλήρως ομαλοποιημένη, κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό.
Και συγγνώμη αλλά τις διαβεβαιώσεις του Βέη τις γράφω στα παλιά μου τα παπούτσια. Ειδικά φέτος είδαμε την ισχύ των λόγων του...
Δεν θέλω να πικραίνεσαι τις κυριακές τα βράδια
χωρίς αυτή τη στοτεινιά τα χρόνια μένουν άδεια

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1857 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:16:38 μμ »
Παιδιά η πτήση μου μάλλον θα γίνει.Δε θα'χω ιντερνετ να ενημερώνομαι αυτές τις μέρες.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.Όταν μπήκα στη διαδικασία ήμουν σίγουρη πως θα καταφέρω να είμαι τουλάχιστον επιτυχών κ αυτό εξ αιτιας της προσπάθειας μου.Δυστυχως τα γεγονότα με επηρέασαν κ μάλλον είμαι σίγουρη για το αντίθετο.Όσοι ήταν ψύχραιμοι είναι κ οι κερδισμένοι της υπόθεσης.Μέσα απ'την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλους κ τη συμπαράσταση μου στα παιδιά που έχουν να αντιμετωπίσουν μπλόκα.

Αποσυνδεδεμένος Vivia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τη διδασκαλία!!!
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1858 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:17:12 μμ »
Σιγουρα θα υπαρξουν παρατραγουδα οπως παρατραγουδα υπηρξαν και στο τεστ δεξιοτητων(καθυστερηση θεματων,ασαφεια στις ερωτησεις κ.α) ας ευχηθουμε ομως να διεξαχθει ομαλα αυτη η διδαδικασια και να μπορεσουν ολοι να προσελθουν στην ωρα τους.Αλλοι αποφασιζουν για μας και ισως αυτο θα επρεπε να προσπαθησουμε να αλλαξουμε στην Ελλαδα.Ας βγουμε και μεις στους δρομους με τρακτερ και καρα...θα εχουμε φορτωμενα τα βιβλια μας στις καροτσες των οχηματων.. ;D

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1859 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:17:47 μμ »
Άλλη μια απόδειξη ότι ο διαγωνισμός θα γίνει κανονικά :

http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=510&Itemid=119

Όλα τα υπόλοιπα είναι για να περνάει η ώρα ...
Eγώ το μόνο συμπέρασμα που βγάζω από αυτό είναι ότι το ΑΣΕΠ βγαίνει λάδι...Σου λέει:"Εμείς φροντίσαμε να πάρεις άδεια...ας έφτανες έγκαιρα"
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1860 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:30:30 μμ »
Έτσι είναι, γρήγορα ξεχνάς αυτούς που δίνουν σε δύο πόλεις την ίδια μέρα, τα άτομα με έλλειψη φυσικών σωματικών δεξιοτήτων και όλους θα ζοριστούν να τα καταφέρουν με τις μετακινήσεις... τους αντιπάλους μας.. Όσο για "την φωνή" μας, αν είσαι γυμναστής γράψου Π.Ε.Α., αλλά φυσικά όπως είδες και πέρσι οι γυμναστές δεν ενδιαφέρονται κατά πλειοψηφία για τον ΑΣΕΠ, γ' αυτούς και από αυτούς δεν βγήκε το 30μηνο χωρίς ΑΣΕΠ; Διορίζονται πλέον κατά χιλιάδες οι γυμναστές στο δημόσιο, σε λίγο που δεν θα χωράνε φυσικά στα σχολεία και θα καθιερώσουν να διδάσκουν πρόγραμμα πιλάτες στα γραφεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας για τους υπαλλήλους. (Και όλοι οι υπόλοιποι απορούσαμε "που είναι οι θέσεις") Αυτή είναι η παιδεία καλά μου παιδιά.. ο καθένας για τον κ..ο του είναι το σημερινό μας μάθημα.. διαβάστε λοιπόν για να φάτε τους αντιπάλους σας. Καλή συνέχεια.
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος Fringer Pint

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ημερομηνία διεξαγωγής διαγωνισμού εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1861 στις: Ιανουάριος 28, 2009, 06:40:01 μμ »
Έτσι είναι, γρήγορα ξεχνάς αυτούς που δίνουν σε δύο πόλεις την ίδια μέρα, τα άτομα με έλλειψη φυσικών σωματικών δεξιοτήτων και όλους θα ζοριστούν να τα καταφέρουν με τις μετακινήσεις... τους αντιπάλους μας.. Όσο για "την φωνή" μας, αν είσαι γυμναστής γράψου Π.Ε.Α., αλλά φυσικά όπως είδες και πέρσι οι γυμναστές δεν ενδιαφέρονται κατά πλειοψηφία για τον ΑΣΕΠ, γ' αυτούς και από αυτούς δεν βγήκε το 30μηνο χωρίς ΑΣΕΠ; Διορίζονται πλέον κατά χιλιάδες οι γυμναστές στο δημόσιο, σε λίγο που δεν θα χωράνε φυσικά στα σχολεία και θα καθιερώσουν να διδάσκουν πρόγραμμα πιλάτες στα γραφεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας για τους υπαλλήλους. (Και όλοι οι υπόλοιποι απορούσαμε "που είναι οι θέσεις") Αυτή είναι η παιδεία καλά μου παιδιά.. ο καθένας για τον κ..ο του είναι το σημερινό μας μάθημα.. διαβάστε λοιπόν για να φάτε τους αντιπάλους σας. Καλή συνέχεια.
με μπέρδεψες.. ::)"διορίζονται πλέον κατα χιλιάδες οι γυμναστές"??? το λες ειρωνικά φυσικά. εγω παλι νομιζα οτι εχουν αποχη στον ασεπ επειδή οι θεσεις τους είναι ελάχιστες..τι είναι το Π.Ε.Α? βοηθησε με λιγο, σε χανω
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book."
Groucho Marx

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160225
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.