*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς  (Αναγνώστηκε 52333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 03:26:41 μμ »
Η Πληροφορική όμως εν γένει δεν είναι καθηγητική σχολή...οπότε το να διαφοροποιείς την μία μόνο και να την ονομάζεις έτσι...ε...είναι χοντρό!!
Επίσης kounavi το θέμα το συζητάμε εδώ γιατί είναι ένα απ'τα πολλά παραδείγματα της αυθαιρεσίας τους...κάτι που μπορεί ανά πάσα στιγμή να επαναληφθεί γι αυτό καλό είναι να ενημερώνεται ο κόσμος για την αχρειότητά τους!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 04:45:48 μμ »
χωρίς να θέλω να υποστηρίξω τους απόφοιτους του συγκεκριμένου τμήματος...με ποιο δικαίωμα θα κρίνετε αν οποιοσδήποτε συνάδελφος έχει μπουρδουκλωμένες γνώσεις παιδαγωγικών??δηλαδή έχουμε φτάσει σε σημείο να το παίζουμε όλοι ειδικοί και να κρίνουμε αν οι άλλοι έχουν γνώσεις ή όχι???απο μερικές ώρες στο ΠΕΚ μπορείτε εσείς να βγάλετε συμπέρασματα για το αν οι απόφοιτοι του οποιουδήποτε τμήματος είναι καλοί καθηγητές??και ποιος είναι ο ορισμός του καλού καθηγητή??ΕΠίσης να πω ότι όταν μας έκαναν την επιμόρφωση είχα δυο συναδέλφισσες μόνιμες αρκετά χρόνια, που της έβαλαν σε δημοτικά,η μια απο το ΕΜΠ και η άλλη απο το Καποδιστριακό και το μόνο που έκαναν ήταν να γκρινιάζουν,να μιλάνε άσχημα για τα πιτσιρίκια,να λένε ότι δεν κάνουν τίποτα παρά μόνο φύλαξη γιατί δεν ήθελαν να πάνε σε δημοτικά αλλά τις πήγαν με το ζόρι εκεί!!!Αντίθετα είδα συναδέλφους των ΤΕΙ χωρίς ΕΠΑΙΚ και παιδαγωγική επάρκεια και έκαναν φοβερή δουλειά χωρίς να ξέρουν να πουν απέξω διδακτικές μεθόδους και θεωρίες ψυχολογίας και παιδαγωγικής!!!Επιτέλους σταματήστε την φαγωμάρα και την εμπάθεια!!
Επαναλαμβάνω αυτό που έγραψα : "Επίσης διαπίστωσα ένα γενικό μπουρδούκλωμα βασικών διδακτικών μεθόδων και απόλυτη άγνοια κάποιων άλλων πολύ χρήσιμων για την ειδικότητα μας. Το highlight ήταν η πρόταση συναδέρφου για χρήση των ramkid, η οποία εμφανέστατα εκνεύρισε πολύ την επιμορφώτρια αφού πιο πριν είχε μαλλιάσει η γλώσσα της να μας λέει ότι φέτος πρέπει να ξεχάσουμε τα παιχνίδια. Δεν θέλω ασφαλώς να πω ότι όλοι οι απόφοιτοι της σχολής σας είναι άσχετοι (αντιθέτως υπήρχε και συνάδερφος που μου φάνηκε πολύ έμπειρη και καταρτισμένη) .. απλά δεν υπάρχει τίποτα που να δικαιολογεί την πρόταξη σας!"

Ποιος από τους δυο μας είναι ο είναι ο εμπαθής;

Υ.Σ.: το μπουρδούκλωμα διδακτικών μεθόδων (και όχι παιδαγωγικών γνώσεων όπως το διαστρέβλωσες εσύ) είναι εύκολα μετρήσιμο (όταν π.χ. σου χαρακτηρίζει μία απλή ομαδική εργασία ως παιχνίδι ρόλων....)

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 08:59:19 μμ »
Elia είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Επειδή ήμουν κι εγώ στο ίδιο τμήμα ΠΕΚ εσένα, η κοπέλα που είπε να βάζουμε τα παιδιά να παίζουν ramkid, έχει τελειώσει το τμήμα Πληροφορικής της ΑΣΟΕΕ και είναι διορισμένη απο το 2002. Απλά μέχρι πέρυσι έκανε μάθημα σε Λύκειο και την έστειλαν να συμπληρώνει ωράριο σε 5 Δημοτικά σχολεία. Τυγχάνει να την γνωρίζω γιατί δουλεύει στο ίδιο σχολείο με έναν γνωστό μου (αυτός είναι όντως απόφοιτος ΔΤΨΣ). Αλλά δεν βγάζουμε συμπεράσματα για ένα τμήμα από τις απόψεις ενός αποφοίτου του. Είναι σαν να κάνει ένας γιατρός που έχει τελειώσει την Ιατρική της Λάρισας κάποιο ιατρικό λάθος και να λέμε ότι όλοι οι απόφοιτοι αυτής της σχολής είναι χασάπηδες
Αυτό το θέμα με την παιδαγωγική επάρκεια έχει παρατραβήξει. Υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά προβλήματα. Εδώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν θέσεις για να γίνει ΑΣΕΠ πληροφορικής το 2012 (Επικείμενη κατάργηση του μαθήματος στο Λύκειο κ.α.). Αφήστε τους ψευτοηρωισμούς κάποιοι από εδώ μέσα και κοιτάξτε ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα. Σε βλέπω elia εσένα και μερικούς άλλους όπως έχω πει και παλαιότερα σε ιδιωτική δουλειά (με ότι αυτό συνεπάγεται), εμάς τους μόνιμους να μετατασόμαστε αλλού και τους δασκάλους να κάνουν πληροφορική στο Δημοτικό. Εσείς μετά πηγαίνετε στα δικαστήρια και στον Άρειο πάγο

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 09:09:14 μμ »
Elia είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Επειδή ήμουν κι εγώ στο ίδιο τμήμα ΠΕΚ εσένα, η κοπέλα που είπε να βάζουμε τα παιδιά να παίζουν ramkid, έχει τελειώσει το τμήμα Πληροφορικής της ΑΣΟΕΕ και είναι διορισμένη απο το 2002. Απλά μέχρι πέρυσι έκανε μάθημα σε Λύκειο και την έστειλαν να συμπληρώνει ωράριο σε 5 Δημοτικά σχολεία. Τυγχάνει να την γνωρίζω γιατί δουλεύει στο ίδιο σχολείο με έναν γνωστό μου (αυτός είναι όντως απόφοιτος ΔΤΨΣ). Αλλά δεν βγάζουμε συμπεράσματα για ένα τμήμα από τις απόψεις ενός αποφοίτου του. Είναι σαν να κάνει ένας γιατρός που έχει τελειώσει την Ιατρική της Λάρισας κάποιο ιατρικό λάθος και να λέμε ότι όλοι οι απόφοιτοι αυτής της σχολής είναι χασάπηδες
Αυτό το θέμα με την παιδαγωγική επάρκεια έχει παρατραβήξει. Υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά προβλήματα. Εδώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν θέσεις για να γίνει ΑΣΕΠ πληροφορικής το 2012 (Επικείμενη κατάργηση του μαθήματος στο Λύκειο κ.α.). Αφήστε τους ψευτοηρωισμούς κάποιοι από εδώ μέσα και κοιτάξτε ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα. Σε βλέπω elia εσένα και μερικούς άλλους όπως έχω πει και παλαιότερα σε ιδιωτική δουλειά (με ότι αυτό συνεπάγεται), εμάς τους μόνιμους να μετατασόμαστε αλλού και τους δασκάλους να κάνουν πληροφορική στο Δημοτικό. Εσείς μετά πηγαίνετε στα δικαστήρια και στον Άρειο πάγο
Ε...ήμαρτον πια!! Η πιο εύκολη καραμέλα είναι να λέμε εκ των υστέρων πως τώρα τα προβλήματα είναι άλλα...!! Λες και δεν το ξέρουμε οι υπόλοιποι πως τα προβλήματα είναι άλλα...αλλά αυτό δεν κάνει την αδικία λιγότερο αδικία...!!
Το να λέγεται η αλήθεια δεν είναι ψευτοηρωισμοί...πέρσι και φέτος διορίσαν ένα σωρό άτομα του ΟΑΕΔ εις βάρος ανθρώπων που είχαν 2 και 3 επιτυχίες ΑΣΕΠ και που ήταν ένα βήμα πριν τον διορισμό...επειδή έγινε δεν σημαίνει πως κατοχυρώθηκε και έγινε "αναίμακτα"...
Εκ του ασφαλούς είναι εύκολο να κάνουν κάποιοι υποδείξεις της σοβαρότητας της κατάστασης εν γένει...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 24, 2010, 10:10:58 μμ »
Elia είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Επειδή ήμουν κι εγώ στο ίδιο τμήμα ΠΕΚ εσένα, η κοπέλα που είπε να βάζουμε τα παιδιά να παίζουν ramkid, έχει τελειώσει το τμήμα Πληροφορικής της ΑΣΟΕΕ και είναι διορισμένη απο το 2002. Απλά μέχρι πέρυσι έκανε μάθημα σε Λύκειο και την έστειλαν να συμπληρώνει ωράριο σε 5 Δημοτικά σχολεία. Τυγχάνει να την γνωρίζω γιατί δουλεύει στο ίδιο σχολείο με έναν γνωστό μου (αυτός είναι όντως απόφοιτος ΔΤΨΣ). Αλλά δεν βγάζουμε συμπεράσματα για ένα τμήμα από τις απόψεις ενός αποφοίτου του. Είναι σαν να κάνει ένας γιατρός που έχει τελειώσει την Ιατρική της Λάρισας κάποιο ιατρικό λάθος και να λέμε ότι όλοι οι απόφοιτοι αυτής της σχολής είναι χασάπηδες
Αυτό το θέμα με την παιδαγωγική επάρκεια έχει παρατραβήξει. Υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά προβλήματα. Εδώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν θέσεις για να γίνει ΑΣΕΠ πληροφορικής το 2012 (Επικείμενη κατάργηση του μαθήματος στο Λύκειο κ.α.). Αφήστε τους ψευτοηρωισμούς κάποιοι από εδώ μέσα και κοιτάξτε ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα. Σε βλέπω elia εσένα και μερικούς άλλους όπως έχω πει και παλαιότερα σε ιδιωτική δουλειά (με ότι αυτό συνεπάγεται), εμάς τους μόνιμους να μετατασόμαστε αλλού και τους δασκάλους να κάνουν πληροφορική στο Δημοτικό. Εσείς μετά πηγαίνετε στα δικαστήρια και στον Άρειο πάγο
Όχι η κοπέλα που έχω εγώ στο νου μου δεν ήταν μόνιμη και την ερώτηση για τα ramkid την έριξε στο διάλειμμα, δεν νομίζω ότι ήταν άλλος μπροστά.
Επίσης δεν ξέρω ποιο είναι για εσένα το πιο σοβαρό πρόβλημα, ξέρω ποιο είναι το δικό μου πιο σοβαρό πρόβλημα, και είναι η παιδαγωγική κατάρτιση. Αν δεν υπήρχε αυτή η αδικία θα είχα διοριστεί, ενώ τώρα δεν έχω καμία ελπίδα και σε λίγα χρόνια έτσι και αλλιώς θα είμαι άνεργη και θα αναπολώ την ωρομισθία. Όχι πώς υποβαθμίζω το θέμα της κατάργησης του μαθήματος από το λύκειο ... αντιθέτως εγώ ότι μπορούσα να κάνω για αυτό το θέμα το έκανα.
Και να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις μας, λίγη ευγένεια δεν βλάπτει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2010, 10:18:01 μμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 01:06:37 πμ »
Αυτό το θέμα με την παιδαγωγική επάρκεια έχει παρατραβήξει. Υπάρχουν άλλα πιο σοβαρά προβλήματα. Εδώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν θέσεις για να γίνει ΑΣΕΠ πληροφορικής το 2012.

για τον κλάδο αυτό είναι το σοβαρότερο πρόβλημα!
εξάλλου και να υπάρξουν οι θέσεις που λες, τους απόφοιτους ποιού τμήματος λες να αφορούν κυρίως;  :P

Αποσυνδεδεμένος Metal Heart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 04:48:15 πμ »
Εδώ δεν ξέρουμε αν θα υπάρχουν θέσεις για να γίνει ΑΣΕΠ πληροφορικής το 2012 (Επικείμενη κατάργηση του μαθήματος στο Λύκειο κ.α.). Αφήστε τους ψευτοηρωισμούς κάποιοι από εδώ μέσα και κοιτάξτε ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα. Σε βλέπω elia εσένα και μερικούς άλλους όπως έχω πει και παλαιότερα σε ιδιωτική δουλειά (με ότι αυτό συνεπάγεται), εμάς τους μόνιμους να μετατασόμαστε αλλού και τους δασκάλους να κάνουν πληροφορική στο Δημοτικό. Εσείς μετά πηγαίνετε στα δικαστήρια και στον Άρειο πάγο
Είναι πρόβλημα η ύπαρξη θέσων αλλά και ποιοι θα τις πάρουν. Όταν κάποιος προηγείται πιάνοντας τη βάση επειδή έχει "παιδαγωγική επάρκεια" έναντι άλλων που έχουν γράψει πολύ καλύτερα δεν είναι σοβαρό πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 12:32:00 μμ »
Η παιδαγωγική επάρκεια είναι ακόμη ένα παράθυρο για να μπαίνουν μόνο οι δικοί τους άνθρωποι.

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 02:40:17 μμ »
Όταν θα δουλεύετε στον ιδιωρικό τομέα 10-12 ώρες τη μέρα, ανασφάλιστοι και ετεροαπασχολούμενοι πολλές φορές, με 600-700 ευρώ το μήνα και ανά πάσα ώρα και στιγμή θα μπορεί να χάνεις τη δουλειά σου, τότε θα τα πούμε.
Δεν έχετε καταλάβει ότι συνθήκες εργασίας σαν αυτές του δημοσίου δεν θα βρείτε αλλού, και από εδώ κα πέρα διορισμοί θα γίνονται μόνο στα σώματα ασφαλείας, τα νοσοκομεία και την εκπαίδευση. 
Άρα ή θα διεκδικεικίσετε μαζικούς διορισμούς και με την δική μας βοήθεια, στην πληροφορική (δημοτικά, αλλά και δευτεροβάθμια) ή αλλιώς ξέρετε τι θα επακολουθήσει

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 03:09:41 μμ »
Όταν θα δουλεύετε στον ιδιωρικό τομέα 10-12 ώρες τη μέρα, ανασφάλιστοι και ετεροαπασχολούμενοι πολλές φορές, με 600-700 ευρώ το μήνα και ανά πάσα ώρα και στιγμή θα μπορεί να χάνεις τη δουλειά σου, τότε θα τα πούμε.
Δεν έχετε καταλάβει ότι συνθήκες εργασίας σαν αυτές του δημοσίου δεν θα βρείτε αλλού, και από εδώ κα πέρα διορισμοί θα γίνονται μόνο στα σώματα ασφαλείας, τα νοσοκομεία και την εκπαίδευση. 
Άρα ή θα διεκδικεικίσετε μαζικούς διορισμούς και με την δική μας βοήθεια, στην πληροφορική (δημοτικά, αλλά και δευτεροβάθμια) ή αλλιώς ξέρετε τι θα επακολουθήσει
Μερικοί με την έπαρση της ιδιότητας του διορισμένου αρέσκονται σχεδόν να τρομοκρατούν άλλους!! Για να λέμε άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...;; Αφού η αδικία που έχουν υποστεί κάποιοι παραμένει αδικία...με τα αποφθέγματα περί του τι "μέλλει γενέσθαι" δεν προσπερνούνται τα πάντα!!
Ρε δεν είμαστε καλά....!!!  ??? ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 03:57:59 μμ »
Όταν θα δουλεύετε στον ιδιωρικό τομέα 10-12 ώρες τη μέρα, ανασφάλιστοι και ετεροαπασχολούμενοι πολλές φορές, με 600-700 ευρώ το μήνα και ανά πάσα ώρα και στιγμή θα μπορεί να χάνεις τη δουλειά σου, τότε θα τα πούμε.
Δεν έχετε καταλάβει ότι συνθήκες εργασίας σαν αυτές του δημοσίου δεν θα βρείτε αλλού, και από εδώ κα πέρα διορισμοί θα γίνονται μόνο στα σώματα ασφαλείας, τα νοσοκομεία και την εκπαίδευση. 
Άρα ή θα διεκδικεικίσετε μαζικούς διορισμούς και με την δική μας βοήθεια, στην πληροφορική (δημοτικά, αλλά και δευτεροβάθμια) ή αλλιώς ξέρετε τι θα επακολουθήσει
Κατ' αρχάς δε διαφωνεί κανείς με αυτό που λες, ναι θέλουμε μαζικούς διορισμούς. Ωστόσο .... αυτή τη στιγμή στους πίνακες υπάρχουν περίπου 450 άτομα με παιδαγωγική κατάρτιση και κάθε χρόνο προστίθενται περίπου άλλα 150. Όσο μαζικοί διορισμοί και να γίνουν και πάλι μόνο αυτοί έχουν ελπίδες διορισμού. Ε, ας τους διεκδικήσουν τους διορισμούς μόνοι τους! Για εμάς τους υπόλοιπους προέχει το θέμα της κατάρτισης! Εμένα και όσους δεν έχουμε επάρκεια περισσότερο μας συμφέρει να έχουμε επάρκεια και να προκηρυχτεί μία και μοναδική θέση παρά να μην έχουμε και να διορίσουν πεντακόσιους! Γιατί αν έχω επάρκεια έστω και για μία θέση έχω ελπίδες, ενώ όσο δεν την έχω δεν έχω καμία, όσους και να διορίσουν!

Έξω από το χορό πολλά τραγούδια λες......

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 05:38:16 μμ »
Όταν θα δουλεύετε στον ιδιωρικό τομέα 10-12 ώρες τη μέρα, ανασφάλιστοι και ετεροαπασχολούμενοι πολλές φορές, με 600-700 ευρώ το μήνα και ανά πάσα ώρα και στιγμή θα μπορεί να χάνεις τη δουλειά σου, τότε θα τα πούμε.
Δεν έχετε καταλάβει ότι συνθήκες εργασίας σαν αυτές του δημοσίου δεν θα βρείτε αλλού, και από εδώ κα πέρα διορισμοί θα γίνονται μόνο στα σώματα ασφαλείας, τα νοσοκομεία και την εκπαίδευση. 
Άρα ή θα διεκδικεικίσετε μαζικούς διορισμούς και με την δική μας βοήθεια, στην πληροφορική (δημοτικά, αλλά και δευτεροβάθμια) ή αλλιώς ξέρετε τι θα επακολουθήσει

Κανείς άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του και που έχει φάει χρόνια και χρόνια σε σπουδές δεν κάθεται υπό αυτές τις συνθήκες. Αν δούλευες υπό αυτές τις συνθήκες και δεν έκανες μια καταγγελία στον εργοδότη σου εσύ φταις περισσότερο από εκείνον.

Όσο για την εκπαίδευση όσο και αν δε το θέλετε ΠΡΩΤΑ θα πάρουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι παιδαγωγική επάρκεια και ΜΕΤΑ θα γίνουν οι μαζικοί διορισμοί, ΑΝ ποτέ γίνουν. Μέχρι να πάρουμε την π.ε. διεκδικήστε τους μόνοι σας αφού όπως μας λέτε είστε μανούλες στο να διεκδικείτε ενώ οι υπόλοιποι είμαστε ανίκανοι ... Κάποιον Λυκουρέντζο θα βρείτε ...

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 02:40:29 μμ »
 Elia που είδες εμπάθεια στα λόγια μου??Επίσης είδες πουθενά να πω ότι είναι σχολή μου???Δεν έχω πει απο ποια σχολή αποφοίτησα...πολύ απλά αναφέρθηκα στα όσα είπες και εμένα προσωπικά μου φάνηκε ότι έκρινες ένα ολόκληρο τμήμα απο ένα ή δυο συναδέλφους...
Άλλοι έχουν εμπάθεια και ανακυκλώνουν τα ίδια και τα ίδια.
Καλό απόγευμα.

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2011-2012 και η αδικία της ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗς ΕΠΑΡΚΕΙΑς
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 02:43:58 μμ »
και θα ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ότι το θέμα της παιδαγωγικής επάρκειας είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ!!!!Αλλά δεν έχει νόημα να τσακωνόμαστε εδώ μέσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160295
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 455
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.