*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1794005 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1498 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:03:04 μμ »
Ε με αυτά που διαβάζω εδω μέσα φταίω εγώ τώρα να αρχίζω να ετοιμάζω τη βαλίτσα μου;

Τέρμα τα ψέματα συνάδελφοι αυτό ήταν. Αρχίστε να ετοιμάζετε βαλίτσες, άλλοι για αναπληρωτές και άλλοι για μετανάστες. Έφτασε επιτέλους η ώρα που όλοι περιμέναμε με τόση αγωνία και που για πολλούς απο εμάς θα σηματοδοτήσει το τέλος της καριέρας μας ως εκπαιδευτικοί και για κάποιους άλλους την αρχή μιας νέας σταδιοδρομίας, είτε στον ιδιωτικό τομέα στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό.

Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά για όλους.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:45 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1499 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:03:54 μμ »
Απο οτι δείχνουν όλα μπαίνουμε σε τελική ευθεία. Ο Μπράτης απλά διαφοροποιήθηκε στο οτι τα κενά θα μαζευτούν μέχρι Τετάρτη πρωί και οτι ξεκάθαρη εικόνα για τα κενά θα υπάρχει την Πέμπτη απο οτι βλέπω.

Ο Μπράτης έχει δίκιο. Μέχρι αύριο πρωί στις 11 είναι η διορία, όχι σήμερα.  Ψιλά γράμματα βέβαια! Είμαστε σε καλό δρόμο πάντως κι εγώ πιστεύω ότι μέχρι την Παρασκευή θα έχουμε νεότερα! Υπομονή!
Εγώ γιατί έχω μια υποψία ότι αύριο το πρωί θα υπάρχουν διευθύνσεις που δεν θα έχουν υπολογίσει τα κενά; Μάλλον είμαι απαισιόδοξος... Πάντως μου κάνει εντύπωση που από το υπουργείο περιμένουν ακόμα και τώρα την κάθε διεύθυνση να τους ανακοινώσει κενά, όταν έχει προηγηθεί τόση διεργασία με αποσπάσεις, διαθέσεις κτλ τα οποία έχουν όλα εγκριθεί από το υπουργείο. Πρέπει να είναι 6η-7η φορά φέτος που τους ζητάνε κενά...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4028
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1500 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 04:26:32 μμ »
Απο οτι δείχνουν όλα μπαίνουμε σε τελική ευθεία. Ο Μπράτης απλά διαφοροποιήθηκε στο οτι τα κενά θα μαζευτούν μέχρι Τετάρτη πρωί και οτι ξεκάθαρη εικόνα για τα κενά θα υπάρχει την Πέμπτη απο οτι βλέπω.

Ο Μπράτης έχει δίκιο. Μέχρι αύριο πρωί στις 11 είναι η διορία, όχι σήμερα.  Ψιλά γράμματα βέβαια! Είμαστε σε καλό δρόμο πάντως κι εγώ πιστεύω ότι μέχρι την Παρασκευή θα έχουμε νεότερα! Υπομονή!
Εγώ γιατί έχω μια υποψία ότι αύριο το πρωί θα υπάρχουν διευθύνσεις που δεν θα έχουν υπολογίσει τα κενά; Μάλλον είμαι απαισιόδοξος... Πάντως μου κάνει εντύπωση που από το υπουργείο περιμένουν ακόμα και τώρα την κάθε διεύθυνση να τους ανακοινώσει κενά, όταν έχει προηγηθεί τόση διεργασία με αποσπάσεις, διαθέσεις κτλ τα οποία έχουν όλα εγκριθεί από το υπουργείο. Πρέπει να είναι 6η-7η φορά φέτος που τους ζητάνε κενά...

Και περιμένεις από το Υπουργείο να κάνει προσθαφαιρέσεις για να βγάλει πόσα είναι τα κενά τώρα? Ε όχι δα, ας τα μετρήσουν άλλοι να περάσουν άλλες 5-6 μερούλες...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1501 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 04:56:02 μμ »
Και αφήστε που κάποιες διευθύνσεις δε θα δώσουν ή καθόλου ή όχι όσα χρειάζονται κενά για πληροφορικούς. π.χ. Αργολίδας. Και κάποιοι διευθυντές σχολείων πρωτοβάθμιας ούτε αυτοί. Παίζονται πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:45 »

Αποσυνδεδεμένος smea31

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1502 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:06:04 μμ »
Καλησπέρα,

Πάντως στην Δυτ. Θεσνικη τα κενά είναι λίγα και μάλλον θα καλυφθούν από τους αποσπασθέντες της Β φάσης ακόμα και στα ολοήμερα. Κάτι ανάλογο ισχύει και στην Ανατ. Θεσνίκη. Εύχομαι όλα καλά

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1503 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:12:26 μμ »
Πάντως πέρσι οι μόνιμοι που φέτος εμφανίστηκαν τόσοι πολλοί στην αβάθμια...πού ήταν ακριβώς;;;

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1504 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:53:14 μμ »
Πάντως πέρσι οι μόνιμοι που φέτος εμφανίστηκαν τόσοι πολλοί στην αβάθμια...πού ήταν ακριβώς;;;

από όλες τις συζητήσεις του τελευταίου μήνα και μέσω γνωστών κτλ.ξέρω ότι οι περισσότεροι από αυτούς ήταν στα γραφεία ή σε σχολεία Βθμιας όπου έκαναν 6 -10 ώρες μάθημα και τις υπόλοιπες...."γραμματειακή υποστήριξη".
Από τη μια καιρός ήταν να συμμαζευτούν λίγο(χωρίς κακία αυτό)

Αποσυνδεδεμένος Sakisnemkav_ΠΕ_20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1505 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 06:28:18 μμ »
Και αφήστε που κάποιες διευθύνσεις δε θα δώσουν ή καθόλου ή όχι όσα χρειάζονται κενά για πληροφορικούς. π.χ. Αργολίδας. Και κάποιοι διευθυντές σχολείων πρωτοβάθμιας ούτε αυτοί. Παίζονται πολλά...

Τι εννοεις με αυτό συνάδελφε μπορεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1506 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:30:26 μμ »
Άκουσα από διεύθυνση ότι είχε 4 κενά αλλά δε θα τα έδινε, το λόγο δεν τον ξέρω και ούτε ξέρω να στο αναλύσω περισσότερο..

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1507 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:03:40 μμ »
Εχω ακουσει οτι υπαρχουν και κατι κενα "ρεζερβε" αλλα αυτα δεν γινονται στην ελλαδα της διαφανειας και της αξιοκρατιας  ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1508 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:14:38 μμ »
Εχω ακουσει οτι υπαρχουν και κατι κενα "ρεζερβε" αλλα αυτα δεν γινονται στην ελλαδα της διαφανειας και της αξιοκρατιας  ;D ;D ;D

 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος pixel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1509 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:15:57 μμ »
Σχετικά με τα κενά που δεν δηλώνονται, πέρισυ συνέβη το εξής : ενώ προσλάμβαναν ΑΜΩ σε όλη την Ελλάδα, στα Δωδεκάνησα δεν πήραν καθόλου ΑΜΩ, μόνο ωρομίσθιους. Όταν έγινε η α' φάση ΑΜΩ επικοινωνήσαμε με το αρμόδιο τμήμα της Α/θμιας στο υπουργείο και μας ενημέρωσαν ότι δεν έγιναν προσλήψεις στα Δωδεκάνησα γιατί η αντίστοιχη πρωτοβάθμια δεν έδωσε τα κενά. Το ακόμα πιο τραγικό είναι ότι "δεν ήξεραν" για τα νέα δεδομένα στις προσλήψεις (ΑΚΩ, ΑΜΩ και μετά ωρομίσθιοι) και πίστευαν ότι παίρνουν μόνο ωρομίσθιους!! Αυτό μας είπαν από την Α/θμια Δωδεκανήσων. Στη β' φάση ΑΜΩ, όπου και πάλι τηλεφωνήσαμε στο υπουργείο, μας είπαν ότι το ΕΣΠΑ χωρίζει τις περιοχές της Ελλάδας σε άξονες προτεραιότητας, όπου πρώτα καλύπτονται οι οικονομικά ασθενέστερες περιοχές και μετά οι υπόλοιπες. Και επειδή τα Δωδεκάνησα θεωρούνται "πλούσια" περιοχή, γι αυτό και δεν πήρανε ΑΜΩ!!
Προσωπικά, δεν με έπεισε σαν δικαιολογία. Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί ένα παιδάκι σε ολοήμερο π.χ. της Θεσ/νίκης δικαιούται να κάνει υπολογιστές, ενώ π.χ. στην Κάρπαθο δεν δικαιούται.
Τώρα για το τι "παίζεται" πίσω από τις πλάτες μας, μακάρι να ξέραμε...

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1510 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:20:09 μμ »
Φέτος τα έχουνε μαζέψει τα κενά ίσα με εκατό φορές!!!
Όχι αλλαααααα κεναάάαααααααααααα

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1511 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:58:25 μμ »
Χαχα...πολύ μέτρημα πέφτει και στο τέλος θα πάρουν 100 άτομα!! Και οι υπόλοιποι θα κλαίμε εδώ μέσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160545
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.