*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 407461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2016 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:56:42 πμ »
Συγχαρητηρια στους επιτυχοντες\, παντα επιτυχιες παιδια!

Τα μορια πως τα υπολογιζουμε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2017 στις: Ιούλιος 03, 2009, 03:02:15 πμ »
Όπως καταλαβαίνετε και από την ώρα από την υπερένταση της ημέρας δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Λένα σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο.
Θα συμφωνήσω με πολλούς που το είπανε ήδη πριν από μένα: μην το βάζετε κάτω. Εγώ είχα δώσει το 2002 ήμουν επιτυχούσα τότε - μη διοριστέα και απογοητεύτηκα και στους δύο επόμενους δε συμμετείχα - ήταν μεγάλο λάθος μου.
Τέλος πάντων ευτυχώς δικαιώθηκα φέτος που αποφάσισα να ξαναδώσω.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθειά τους.
Με μας που διοριζόμαστε με τη β' φουρνιά τι γίνεται; Κάνουμε τις αιτήσεις διορισμού φέτος ή τις κάνουν μόνο όσοι είναι στην α' φουρνιά;

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2018 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:22:56 πμ »
Την ίδια απορία ΤΕΤΑ έχω κι εγώ. Ξέρει κανείς τι γίνεται μ'εμας της β΄φουρνιάς?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος divided

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2019 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:36:10 πμ »
Πηρα τώρα στον ασεπ. ΠΕ19-20 δεν έχουμε πολλές ελπίδες ούτε για την εβδομάδα που έρχεται..... Δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι βαθμολογητές μου είπαν  >:( >:( >:( >:( >:(


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:15 »

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2020 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:37:29 πμ »
Όταν βγει η εγκύκλιος των διορισμών για τους ΑΣΕΠίτες θα λέει μέχρι ποιο νούμερο του πίνακα διοριστέων να προσέλθουν για να κάνουν αίτηση. Συνήθως καλούν τους μισούς (δηλ. 430/2 --> μέχρι το 215) + καμμία 20αριά ακόμα γιατί όλο και κάποιοι από αυτούς της πρώτης φουρνιάς είτε θα διοριστούν από τους πίνακες είτε για κάποιους λόγους θέλουν να καθυστερήσουν το διορισμό τους, οπότε παίρνουν και λίγους ακόμα.

Αν λοιπόν είστε πολύ ψηλά στη β' φουρνιά (μέσα στα πρώτα 10-20 νούμερα) έχετε σοβαρές πιθανότητες να διοριιστείτε από φέτος. Αλλιώς χαρτιά και διορισμός του χρόνου.

Προσοχή βέβαια, σε περίπτωση που διοριστείτε έτσι φέτος είστε οι τελευταίοι των τελευταίων που επιλέγουν περιοχή και θέσεις έτσι;;; (έχει και την παγιδούλα του το πράγμα...) ενώ του χρόνου θα είστε σίγουρα πιο ψηλά στη σειρά επιλογής...

Όπως και να΄χει...ΚΑΛΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ! Όσοι έρθετε Ηράκλειο Κρήτης επικοινωνείστε μαζί μου για ο,τιδήποτε χρειάζεστε σε πληροφορίες κλπ. Όταν διορίστηκα εγώ κάποιοι άνθρωποι από εδώ μέσα, καλή τους ώρα, με βοήθησαν πάρα μα πάρα πολύ και μου έδωσαν πολύτιμες πληροφορίες για θέματα για τα οποία εγώ σαν ψαράκι φρέσκο φρέσκο τότε δεν είχα ιδέα !!!!! Ανυπομονώ να το κάνω κι εγώ με τη σειρά μου λοιπόν...:-)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2009, 09:39:47 πμ από daffyduck »
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2021 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:41:42 πμ »
Ήταν διαφωτιστικότατη η απάντησή σου. Σ' ευχαριστούμε. Πιστεύεις ότι δεν υπάρχει καμιά περίπτωση για εμάς της β' φουρνιάς να διοριστούμε κάπου κοντά στην Αθήνα? Σημείωση ότι προσωπικά δεν έχω κανένα άλλο μόριο πλην της επιτυχίας στον ΑΣΕΠ.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2022 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:49:40 πμ »
Ρωξάννη χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, πρέπει να σου απαντήσω ξεκάθαρα : ΟΧΙ. Ειδικά για σένα που δεν έχεις άλλα μόρια (έτσι ήμουν κι εγώ) δεν παίζει διορισμός κοντά στην Αθήνα...Συγκεκριμένα, όταν έκανα εγώ αίτηση διορισμού (που ήμουν πρώτη φουρνιά και μάλιστα σε αρκετά καλή σειρά) δεν έπαιζε καν....στεριά :-) (δηλ. έπαιζε αλλά έπρεπε ν' ανοίξεις χάρτη για να προσανατολιστείς.....). Εδώ ακόμα και στις περισσότερες νησιωτικές  περιφέρειες οι θέσεις ήταν για Γ και Δ περιφέρεια (πχ Γ Σάμου, Γ Λέσβου κλπ)....Δυστυχώς εμείς του ΑΣΕΠ θεωρούμαστε προφανώς ο τελευταίος τροχός της αμάξης;;; τι να πω, πάντως επιλέγουμε στο τέλος ό,τι μείνει!

Επίσης, να προετοιμαστείς και για κάτι άλλο: χωρίς άλλα μόρια από προϋπηρεσία, και εκεί που θα πας τελικά, είσαι από τους τελευταίους που θα επιλέξουν σχολείο. Και εάν μεν έχεις και κανένα γάμο, παιδί κλπ, πάλι καλά, εγώ που δεν είχα τίποτα επέλεξα κυριολεκτικά τελευταίος - άσχετα αν τελικά στάθηκα πάρα πολύ τυχερός και πέτυχα σχολείο σε λογική απόσταση από την πόλη αλλά και με καλή μοριοδότηση!

Αυτά δεν στα λέω για ν'αποθαρρυνθείς, απλά για να ξέρεις τι να περιμένεις- όλα αντιμετωπίζονται και είναι και λίγο θέμα τύχης το που/πως θα βρεθείς κλπ. Άλλωστε θα εχεις τέτοια διάθεση που δεν θα σε πτοεί τίποτα :-).
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2023 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:54:14 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που τα κατάφεραν και διορίζονται. Απ' ότι πληροφορήθηκα χθες από τη swtia, πολλοί συνάδελφοι μέσα από το forum τα καταφέρατε, γι' αυτό και σας αξίζουν θερμότατα συγχαρητήρια. Οι κόποι σας δικαιώθηκαν, καλή αρχή σας εύχομαι. Σε ό,τι με αφορά, τ' αποτελέσματα δεν ήταν αυτά που ήθελα ή που περίμενα. Είμαι δεύτερη φορά επιτυχούσα, καθώς όλα δείχνουν θα ξαναχρειαστεί και τρίτη φορά να προσπαθήσω. Στο μόνο που ευελπιστώ είναι να καταφέρω τουλάχιστον να προσληφθώ ως ωρομίσθια κατά τη νέα σχολική χρονιά με 19.215 μόρια, που κατάφερα να συγκεντρώσω από τους δυο διαγωνισμούς. Και πάλι ένα μπράβο στους συναδέλφους που πέτυχαν τον πολυπόθητο στόχο. Για όλους τους υπόλοιπους που δεν τα καταφέραμε και τόσο καλά, υπομονή,  και εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τελευταία μας. Έχουμε ακόμη μακρύ και ανηφορικό δρόμο μπροστά μας.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2024 στις: Ιούλιος 03, 2009, 09:55:40 πμ »
Πηρα τώρα στον ασεπ. ΠΕ19-20 δεν έχουμε πολλές ελπίδες ούτε για την εβδομάδα που έρχεται..... Δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι βαθμολογητές μου είπαν  >:( >:( >:( >:( >:(



Πλάκα κάνεις... Αν είναι δυνατόν! Χτες ξεκίνησαν να διορθώνουν;; Θα σκάσω... >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2025 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:01:57 πμ »
duffy dack είδα τον πίνακα μεταθέσεων και η ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ Β' έχει 5 μόρια. Άρα τη 2η χρονιά τουλάχιστον δεν είναι πιθανό?
marion σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι ότι καλύτερο!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2026 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:07:41 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που τα κατάφεραν και διορίζονται. Απ' ότι πληροφορήθηκα χθες από τη swtia, πολλοί συνάδελφοι μέσα από το forum τα καταφέρατε, γι' αυτό και σας αξίζουν θερμότατα συγχαρητήρια. Οι κόποι σας δικαιώθηκαν, καλή αρχή σας εύχομαι. Σε ό,τι με αφορά, τ' αποτελέσματα δεν ήταν αυτά που ήθελα ή που περίμενα. Είμαι δεύτερη φορά επιτυχούσα, καθώς όλα δείχνουν θα ξαναχρειαστεί και τρίτη φορά να προσπαθήσω. Στο μόνο που ευελπιστώ είναι να καταφέρω τουλάχιστον να προσληφθώ ως ωρομίσθια κατά τη νέα σχολική χρονιά με 19.215 μόρια, που κατάφερα να συγκεντρώσω από τους δυο διαγωνισμούς. Και πάλι ένα μπράβο στους συναδέλφους που πέτυχαν τον πολυπόθητο στόχο. Για όλους τους υπόλοιπους που δεν τα καταφέραμε και τόσο καλά, υπομονή,  και εύχομαι η επόμενη φορά να είναι και η τελευταία μας. Έχουμε ακόμη μακρύ και ανηφορικό δρόμο μπροστά μας.

Συγχαρητήρια marion για την δεύτερη επιτυχία !
Εύχομαι η τρίτη να είναι διορισμός !


Μπράβο στους Διοριστέους και τους Επιτυχόντες και μη Διοριστέους!   :D

Προς τους αποτυχόντες .
Δούλεψα αρκετά χρόνια σε φροντιστήριο και ιδιαίτερα μαθήματα.  Ταυτόχρονα κάθε δυο χρόνια περίμενα αποτελέσματα ΑΣΕΠ.
Το 2003 απέτυχα . Το 2005 απέτυχα . Το 2007 ήρθε ο διορισμός .
Μην το βάζετε κάτω .   Καλή τύχη σε όλους !

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2027 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:41:54 πμ »
Καλημέρα σε όλους!! Σ υ γ χ α ρ η τ ή ρ ι α σε όλα τα παιδιά που διορίζονται! Εμένα ήταν η πρώτη φορά που διάβασα για τον ΑΣΕΠ (είχα πάει άλλη μία το '07 αδιάβαστη και ήμουν στους αποτυχόντες). Φέτος τα πραγματα πήγαν σχετικά καλά, είμαι στους επιτυχόντες γύρω στο 600. Έφαγα το γνωστό τσεκούρωμα στα αρχαία (περίμενα γύρω στο 70, είχα γράψει πολλά (Κακριδής) και λεπτομερώς-κατά τη γνώμη μου, άψογα) και μου ήρθε ένα ωραιότατο 58!). Στα άλλα μου συνέβησαν παράξενα πράγματα..δηλαδή στα Νέα ενώ το είχα βγάλει 63 μου ήρθε 67 και στην Ιστορία από 79 που είχα γράψει είδα ένα 75άρι...Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε αλλά επειδή κάπως η χασούρα του ενός ισοφαρίζεται (σχεδόν) με το βαθμό του άλλου είπα να μη δώσω βάση...Τώρα στα παιδαγωγικά χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα, μόνο από ένα cd που είχα δανειστεί από μια φίλη πήρα 74. Στη διδακτική είχα γράψει λίγα...παιδιά ειλικρινά έβλεπα στο φόρουμ να έχουν γράψει πόσες και πόσες σελίδες και εγώ τόσα λίγα και τρελαινόμουν...Επέλεξα διδακτική αρχαίων, χωρίς σημειώσεις και έχοντας υπόψη μου μόνο τις οδηγίες του βιβλίου καθηγητή (δεν περιελάμβανε βέβαια σχέδιο μαθήματος για τη συγκεκριμένη ενότητα, όπου και αυτοσχεδίασα αλλά χωρίς να ξεπεράσω τις 2.5 σελίδες. Το σχέδιό μου ήταν συντηρητικότατο και ήταν δασκαλοκεντρικό. Όπως αισθανόμουν ότι θα το δίδασκα και όχι με λεπτομερείς αναλύσεις. Στο β' ερώτημα έγραψα 2 σελίδες στη μία λίγα λόγια για τη νέκυια και στην αλλη για τους συσχετισμούς. Πήρα 73.5. Βέβαια όταν βγήκα ήξερα ότι μπορούσα να γράψω και ένα δυο άλλες ιδέες αλλά δε μου ήρθαν την ώρα που έγραφα...Τέλος πάντων, τι θα μου συμβεί από εδώ και μπρος;; Ποιά είναι η εξέλιξη των πραγμάτων;; Έχω 15.5 μόρια και η περιφέρειά μου είναι η Στερεά...
Υ.Γ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς άτομα γύρω μου, άξιοι συνάδελφοι με ίδια ή και μεγαλύτερη εμπειρία και διάβασμα βρέθηκαν στους αποτυχόντες βρε παιδιά...πώς μας ρίχνουν το ηθικό έτσι...

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2028 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:46:31 πμ »
duffy dack είδα τον πίνακα μεταθέσεων και η ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ Β' έχει 5 μόρια. Άρα τη 2η χρονιά τουλάχιστον δεν είναι πιθανό?
marion σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Τα μόρια που βλέπεις στον πίνακα μεταθέσεων δεν έχουν καμία σχέση με το τι θέσεις ανοίγουν για νεοδιοριζόμενους.

Η Αθήνα και οι περιοχές γύρω από αυτήν γεμίζουν με μετατεθέντες. Το ότι η Β Δυτ. Αττ. είχε 5 μόρια σημαίνει απλά ότι φέτος δεν "ζητήθηκε" πολύ (από μόνιμους, διορισμένους συναδέλφους) κι έτσι η βάση έπεσε. Του χρόνου μπορεί να έχει 25 ή 40 ή 3 μόρια...αυτά αλλάζουν από χρονιά σε χρονιά. Θέσεις πάντως σε αυτές τις περιοχές δεν ανοίγουν στις εγκυκλίους διορισμού ή, κι αν τυχόν ανοίξουν (σε καμία περιφέρεια κοντά στην Αττική) είναι ελάχιστες και καταλαμβανονται από αυτούς που διορίζονται μέσω πινάκων (30μηνίτες, 24μηνίτες, με προϋπηρεσία κλπ κλπ), οι οποίοι επιλέγουν ΠΡΩΤΟΙ, ΠΡΙΝ από εμάς του ΑΣΕΠ. Εμείς παίρνουμε  τις θέσεις που αφήνουν αυτοί για να καταλάβεις.

Έτσι έχει γενικώς η κατάσταση. Καλύτερα να προετοιμαστείς λοιπόν για σχετικά μακρινό διορισμό και άσε ένα περιθώριο αν κάτι αλλάξει φέτος ή του χρόνου προς το καλύτερο να σου έρθει σαν έκπληξη...θα σου έλεγα όμως να μη στηριχτείς πάρα πολύ σε αυτό το ενδεχόμενο.
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2029 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:04:36 πμ »
Ρωξάννη χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, πρέπει να σου απαντήσω ξεκάθαρα : ΟΧΙ. Ειδικά για σένα που δεν έχεις άλλα μόρια (έτσι ήμουν κι εγώ) δεν παίζει διορισμός κοντά στην Αθήνα...Συγκεκριμένα, όταν έκανα εγώ αίτηση διορισμού (που ήμουν πρώτη φουρνιά και μάλιστα σε αρκετά καλή σειρά) δεν έπαιζε καν....στεριά :-) (δηλ. έπαιζε αλλά έπρεπε ν' ανοίξεις χάρτη για να προσανατολιστείς.....). Εδώ ακόμα και στις περισσότερες νησιωτικές  περιφέρειες οι θέσεις ήταν για Γ και Δ περιφέρεια (πχ Γ Σάμου, Γ Λέσβου κλπ)....Δυστυχώς εμείς του ΑΣΕΠ θεωρούμαστε προφανώς ο τελευταίος τροχός της αμάξης;;; τι να πω, πάντως επιλέγουμε στο τέλος ό,τι μείνει!

Επίσης, να προετοιμαστείς και για κάτι άλλο: χωρίς άλλα μόρια από προϋπηρεσία, και εκεί που θα πας τελικά, είσαι από τους τελευταίους που θα επιλέξουν σχολείο. Και εάν μεν έχεις και κανένα γάμο, παιδί κλπ, πάλι καλά, εγώ που δεν είχα τίποτα επέλεξα κυριολεκτικά τελευταίος - άσχετα αν τελικά στάθηκα πάρα πολύ τυχερός και πέτυχα σχολείο σε λογική απόσταση από την πόλη αλλά και με καλή μοριοδότηση!

Αυτά δεν στα λέω για ν'αποθαρρυνθείς, απλά για να ξέρεις τι να περιμένεις- όλα αντιμετωπίζονται και είναι και λίγο θέμα τύχης το που/πως θα βρεθείς κλπ. Άλλωστε θα εχεις τέτοια διάθεση που δεν θα σε πτοεί τίποτα :-).

Καλημέρα κι από μένα, και για μια φορά ακόμα συγχαρητήρια στους διοριστέους  :)
Daffyduck, μπορείς να μου διευκρινίσεις κάτι; Όταν κάποιος πρωτοδιορίζεται μετράνε τα μόρια που έχει ήδη αποκτήσει από προϋπηρεσία σε αναπλήρωση και ωρομισθία; Δηλώνεται δηλαδή η προϋπηρεσία όταν κάνει την αίτηση για τοποθέτηση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 974
Σύνολο: 982

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.