*

Αποστολέας Θέμα: Το νέο νομοσχέδιο  (Αναγνώστηκε 516617 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

void

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:13:40 μμ »
ολοι θα πανε κανονικα και με το νομο.Κυριως οι νεοτεροι,διοτι στην Ελλαδα ειμαστε-ακομη-και ως γνωστον τιποτε μονιμο στο κωλαδικο που λεγεται ψωροκωσταινα.Καποια στιγμη ολοι ανταμοιβονται

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:06 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:15:47 μμ »
Πάντως, αν πάρει ωρομίσθιους  το 2011 , αυτοί θα είναι από τον νέο ενιαίο πίνακα, αφού οι παλιός θα κλειδώσει.
Και δεν μπορεί να πάρει ωρομίσθιους χωρίς ασεπ.

γιατι δεν μπορει; ; ; δεν θα μπορούσε να φτιάξει νεους πίνακες με τους δυο προηγούμενους ΑΣΕΠ;
Ασφαλώς και μπορεί. Άλλωστε με βάση τις προηγούμενες επιτυχίες, προϋπηρεσίες κλπ. θα καταρτιστεί ο νέος πίνακας. Αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μη δώσει την ευκαιρία για πρόσληψη το 2011 σε άτομα με μεγάλη προϋπηρεσία που  δεν θα διοριστούν φέτος και δεν έχουν πετύχει ποτέ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μπορούσες να προσληφθείς και χωρίς ΑΣΕΠ, αλλά , αφού οι όροι αλλάζουν , δεν θα έπρεπε να μπουν όλοι με τους ίδιους όρους ;

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:16:03 μμ »
φανταζομαι το μεταπτυχιακο θα αναγνωριζεται οπως και στον ασεπ... να ειναι σχετικο με το πτυχιο.... οσο για τους αναπληρωτες, υπαρχουν μεγαλες διακυμανσεις... ειμαι φιλολογος κ ειμαι αναπληρωτρια φετος πρωτη χρονια.... αλλα δεν εχω ιδεα ετσι οπως ειναι τα πραγματα αν θα ειμαι κ του χρονου.... θα εχω 17 μορια καθαρη προυπηρεσια, αλλα.... θα με παρουν για να καλυψω τα κριτηρια της μεταβατικης περιοδου;;;

void

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:21:52 μμ »
φανταζομαι το μεταπτυχιακο θα αναγνωριζεται οπως και στον ασεπ... να ειναι σχετικο με το πτυχιο.... οσο για τους αναπληρωτες, υπαρχουν μεγαλες διακυμανσεις... ειμαι φιλολογος κ ειμαι αναπληρωτρια φετος πρωτη χρονια.... αλλα δεν εχω ιδεα ετσι οπως ειναι τα πραγματα αν θα ειμαι κ του χρονου.... θα εχω 17 μορια καθαρη προυπηρεσια, αλλα.... θα με παρουν για να καλυψω τα κριτηρια της μεταβατικης περιοδου;;;
οχι αλλα θα εισαι και του χρονου και εχεις ελπιδα να εισαι σχετικα ψηλα στο νεο πινακα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:06 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:25:20 μμ »
Πάντως, αν πάρει ωρομίσθιους  το 2011 , αυτοί θα είναι από τον νέο ενιαίο πίνακα, αφού οι παλιός θα κλειδώσει.
Και δεν μπορεί να πάρει ωρομίσθιους χωρίς ασεπ.

γιατι δεν μπορει; ; ; δεν θα μπορούσε να φτιάξει νεους πίνακες με τους δυο προηγούμενους ΑΣΕΠ;
Ασφαλώς και μπορεί. Άλλωστε με βάση τις προηγούμενες επιτυχίες, προϋπηρεσίες κλπ. θα καταρτιστεί ο νέος πίνακας. Αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μη δώσει την ευκαιρία για πρόσληψη το 2011 σε άτομα με μεγάλη προϋπηρεσία που  δεν θα διοριστούν φέτος και δεν έχουν πετύχει ποτέ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μπορούσες να προσληφθείς και χωρίς ΑΣΕΠ, αλλά , αφού οι όροι αλλάζουν , δεν θα έπρεπε να μπουν όλοι με τους ίδιους όρους ;

αυτος θα ειναι και ο λογος του νεου ασεπ, αλλα δεν υπαρχει και ανακολουθια με το να μην προσλαμβανεις οσους εκκρεμουν και να κανεις ασεπ;
εκτος αν δεσμευτει οτι σε βαθος(πολυ βαθος) χρονου θα προσλαβει ολους οσους θεμελιωσαν δικαιωμα με το παλιο καθεστως


Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:30:10 μμ »
Πάντως, αν πάρει ωρομίσθιους  το 2011 , αυτοί θα είναι από τον νέο ενιαίο πίνακα, αφού οι παλιός θα κλειδώσει.
Και δεν μπορεί να πάρει ωρομίσθιους χωρίς ασεπ.

γιατι δεν μπορει; ; ; δεν θα μπορούσε να φτιάξει νεους πίνακες με τους δυο προηγούμενους ΑΣΕΠ;
Ασφαλώς και μπορεί. Άλλωστε με βάση τις προηγούμενες επιτυχίες, προϋπηρεσίες κλπ. θα καταρτιστεί ο νέος πίνακας. Αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μη δώσει την ευκαιρία για πρόσληψη το 2011 σε άτομα με μεγάλη προϋπηρεσία που  δεν θα διοριστούν φέτος και δεν έχουν πετύχει ποτέ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μπορούσες να προσληφθείς και χωρίς ΑΣΕΠ, αλλά , αφού οι όροι αλλάζουν , δεν θα έπρεπε να μπουν όλοι με τους ίδιους όρους ;

αυτος θα ειναι και ο λογος του νεου ασεπ, αλλα δεν υπαρχει και ανακολουθια με το να μην προσλαμβανεις οσους εκκρεμουν και να κανεις ασεπ;
εκτος αν δεσμευτει οτι σε βαθος(πολυ βαθος) χρονου θα προσλαβει ολους οσους θεμελιωσαν δικαιωμα με το παλιο καθεστως



πάντως επί Αρσενη αυτο το "πολύ βαθος χρονου " ήταν κατι που δεν ηθελε. Επιθυμούσε συντομα να αλλαξει το καθεστως

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:31:34 μμ »
Το εχουμε αποδεχτει οσοι ειμαστε 1η χρονια αναπληρωτες οτι δεν μας πιανει η μεταβατικη, αλλα ελπιζουμε να ειμαστε παλι αναπληρωτες για να ειμαστε σε καλη θεση στον νεο πινακα... μπορει να μας βγει κ σε καλο, ποιος ξερει... αν μοριοδοτησουν κ ολα τα υπολοιπα που λενε........ κ αυτο δινει κ την απαντηση για το ποιος θα παει ωρομισθιος... κ εγω (χτυπα ξυλο!) αν δεν ειμαι με 35 μορια του χρονου που εχω αναπληρωτρια, θα παω κ ωρομισθια..... γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται μ,ε τα μορια....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:34:01 μμ »
σας χαιρετω παω για καφε με μια αννα απο το υπεπθ, ;D ;D ;D
οτι πληροφοριες αποσπασω θα σας τις δωσω αργα το βραδυ
για σας δουλευω βρε και τα σαββατοβραδα

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:38:19 μμ »
αντε καλο σαββατοβραδο, κ κανε ενα ψυχικο κ για εμας  :P

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:43:36 μμ »
Πάντως, αν πάρει ωρομίσθιους  το 2011 , αυτοί θα είναι από τον νέο ενιαίο πίνακα, αφού οι παλιός θα κλειδώσει.
Και δεν μπορεί να πάρει ωρομίσθιους χωρίς ασεπ.

γιατι δεν μπορει; ; ; δεν θα μπορούσε να φτιάξει νεους πίνακες με τους δυο προηγούμενους ΑΣΕΠ;
Ασφαλώς και μπορεί. Άλλωστε με βάση τις προηγούμενες επιτυχίες, προϋπηρεσίες κλπ. θα καταρτιστεί ο νέος πίνακας. Αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μη δώσει την ευκαιρία για πρόσληψη το 2011 σε άτομα με μεγάλη προϋπηρεσία που  δεν θα διοριστούν φέτος και δεν έχουν πετύχει ποτέ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Με τα μέχρι τώρα ισχύοντα μπορούσες να προσληφθείς και χωρίς ΑΣΕΠ, αλλά , αφού οι όροι αλλάζουν , δεν θα έπρεπε να μπουν όλοι με τους ίδιους όρους ;

αυτος θα ειναι και ο λογος του νεου ασεπ, αλλα δεν υπαρχει και ανακολουθια με το να μην προσλαμβανεις οσους εκκρεμουν και να κανεις ασεπ;
εκτος αν δεσμευτει οτι σε βαθος(πολυ βαθος) χρονου θα προσλαβει ολους οσους θεμελιωσαν δικαιωμα με το παλιο καθεστως


Λογικά, όσοι θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα διορισμού(οι κατηγορίες 40-60 και 24μηνο [ας αφήσουμε προσωρινά τους 30μηνίτες] ) θα διοριστούν από φέτος μέχρι .... Όσοι δηλ. δεν διοριστούν και  θεμελιώνουν δικαίωμα φέτος, θα μπουν στην μεταβατική . Δεν  αποκλείεται επίσης να μπουν στη μεταβατική και άτομα που δεν θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα, αλλά είναι αρκετά  κοντά (σε μόρια) στις κατηγορίες των διοριστέων.

Από το 2011 πρέπει να περιμένουμε ότι και οι ωρομίσθιοι θα προσλαμβάνονται με ασεπ.


Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:46:48 μμ »
φανταζομαι το μεταπτυχιακο θα αναγνωριζεται οπως και στον ασεπ... να ειναι σχετικο με το πτυχιο.... οσο για τους αναπληρωτες, υπαρχουν μεγαλες διακυμανσεις... ειμαι φιλολογος κ ειμαι αναπληρωτρια φετος πρωτη χρονια.... αλλα δεν εχω ιδεα ετσι οπως ειναι τα πραγματα αν θα ειμαι κ του χρονου.... θα εχω 17 μορια καθαρη προυπηρεσια, αλλα.... θα με παρουν για να καλυψω τα κριτηρια της μεταβατικης περιοδου;;;

Και αυτο πρεπει να αλλαξει.Εαν εισαι φυσικος μαθηματικος και εχεις μεταπτυχιακο στην πληροφορικη απο τμημα πληροφορικης  δεν πρεπει να σου αναγνωριστει σαν σχετικο. Εδω μου αναγνωριζουν τα κολεγια και θα μου πουν οχι στο μεταπτυχιακο εστω και απο αλλη σχολη.Εαν καποιος θελει εξειδικευση στις Νεες Τεχνολογιες αυτες τις προσφερει μονο ενα Τμημα πληροφορικης. Διαδραστικους Πινακες δεν θελουμε;

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:51:24 μμ »
Παράθεση
Λογικά, όσοι θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα διορισμού(οι κατηγορίες 40-60 και 24μηνο [ας αφήσουμε προσωρινά τους 30μηνίτες] ) θα
Ναι προσεξτε τα θεμελια γιατι ειναι σαθρα.Ακου εκει θεμελιωνουν λες και ειναι κανενα μεγαρο.

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:51:49 μμ »

Παράθεση
Λογικά, όσοι θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα διορισμού(οι κατηγορίες 40-60 και 24μηνο [ας αφήσουμε προσωρινά τους 30μηνίτες] ) θα
Ναι προσεξετε τα θεμελια γιατι ειναι σαθρα.Ακου εκει θεμελιωνουν λες και ειναι κανενα μεγαρο.

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:54:12 μμ »
Λογικά, όσοι θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα διορισμού(οι κατηγορίες 40-60 και 24μηνο [ας αφήσουμε προσωρινά τους 30μηνίτες] ) θα διοριστούν από φέτος μέχρι .... Όσοι δηλ. δεν διοριστούν και  θεμελιώνουν δικαίωμα φέτος, θα μπουν στην μεταβατική . Δεν  αποκλείεται επίσης να μπουν στη μεταβατική και άτομα που δεν θεμελιώνουν φέτος δικαίωμα, αλλά είναι αρκετά  κοντά (σε μόρια) στις κατηγορίες των διοριστέων.

Από το 2011 πρέπει να περιμένουμε ότι και οι ωρομίσθιοι θα προσλαμβάνονται με ασεπ.
εγω βέβαια ακόμη δεν εχω καταλάβει πώς θα γινουν οι φετινοι πινακες αναπληρωτων 2010-2011.
Κανονικα δεν θα επρεπε να ειχαμε Ασεπ νέο και διαιρεση των μοριων του προηγούμενου ΑΣΕΠ δια 2;
ή θα υπολογιστουν πάλι τα μορια ΑΣΕΠ όπως και πέρσυ; ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160430
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 608
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.